Toplam 6 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 30 sonuçtan 6 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye jealousy isimli üyenin avatarı
    Ben geçenlerde bu konuda bilkoma mail atmıştım onlarda bana şöyle cevap verdiler ( yurtdışı alınan ürünlerin Türkiye'de garanti kapsamında değerlendirilmesi için fatura ile birlikte servisimize başvurmanız gerekmektedir ve bu uygulama Apple ürünleri için tüm dünyada aynı sekilde uygulanmaktadir) diye Cevap aldım. Bu cevaba göre ben iPod 4 için sormuştum garantisi turkiyede gecerli gibi görünüyor.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Tecrübeli Üye xLasdx isimli üyenin avatarı

Cevap: Sanalpazar.com hakkında

Sadece Apple store'lardan alınan fatura mı geçerli? Bestbuy falan olmaz mı? Vallahi kafam karıştı :)

Alıntı jealousy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçenlerde bu konuda bilkoma mail atmıştım onlarda bana şöyle cevap verdiler ( yurtdışı alınan ürünlerin Türkiye'de garanti kapsamında değerlendirilmesi için fatura ile birlikte servisimize başvurmanız gerekmektedir ve bu uygulama Apple ürünleri için tüm dünyada aynı sekilde uygulanmaktadir) diye Cevap aldım. Bu cevaba göre ben iPod 4 için sormuştum garantisi turkiyede gecerli gibi görünüyor.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
    Alıntı xLasdx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece Apple store'lardan alınan fatura mı geçerli? Bestbuy falan olmaz mı? Vallahi kafam karıştı :)
    bende geçenlerde bilkomu aradım dedim cihazımda bir sorun var gibi cihazımı amerikadan aldım uluslararası 1 yıl garantisi var olduğu söyleniyor henüz 1 yıl olmadı dedim. getirsem bakar mısınız garanti kapsamında dedim. evet bakarız dediler fakat faturayı getirmeniz lazım dediler. bende faturayı amerikada gelen kargoyla beraber atmıştım. lakin e-mail adresime yaptığım alış veriş detayları ücretler gönderi adresi vs. gelmişti apple dan o olur mu dedim olur dediler. tabı onun da olması için apple dan hesabınız olması gerekıyo zaten alışverişi de oyle yapabılıyorsunuz.
    neyse kısacası ılla faturaya gerek yoko e mail de olur ancak onun çıktısını alıp gitmek gerekıyormuş

best buy olayına gelecek olursak bestbuy faturası da olur çünkü bestbuy wallmart tarzı yerlerın appple urun satma yetkısı var sonucta ve ayrıca verilen faturada vcıhazınızın seri nosy mb/mc nosu her şeyı yazıyıor yanı faturanın o cihaza ait olup olmadığı anlaşılır

Sevene bir GECEKONDU Sevmeyene her GECE KORKU / MATEMATİKSEL UMUT...

Tecrübeli Üye

peki ingiltereden iphone getirdik bilkom onada bakarmı garanti kapsamaına alırmı ?

Aktif Üye

Apple tüm ürünlerine bir yıl Türkiye de dahil olmak üzere uluslararası garanti veriyor. Normalde fatura istemeleri tamamen duygusal bence çünkü New York'ta 5. Caddede ben ürün alırken mail mi atayım çıktı mı alayım dediler iphone 4 alırken bana bende mail atın dedim. Anladığım kadarıyla Apple bunu imei numarasına bağlamak istiyor ama bilkom garanti işini zorlaştırmaya çalışıyor.

Bu arada normalde çok pahalı değil apple'ın ekstra garanti hizmeti ama şöyle bir uygulamaları var. Eğer ürün Amerika'dan alındıysa garanti paketi Amerika'da Türkiye'den alındıysa Türkiye'de uzatılabiliyor. Eğer ürünüm Türkiye'den olsaydı ben direk Apple'dan garantimi uzatırdım. Çünkü home tuşu en basitinden %50 ihtimalle ilk günkü performansı vermiyor apple ürünlerinde ilk güne göre ya da ben çok şanssızım

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)