Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Aktif Üye pentacik isimli üyenin avatarı

Sizin IOS kullanmak icin nedenleriniz nedir?

Iphone 4 den sonra aldigim tüm telefonlar Iphonenin yeni cikan modelleriydi. En son olarakta iphone 5 aldim ama ios ve iphoneden sogumaya basladim. Nedenine gelirsek; Tabiki Jailbreak olaylari. Gecenlerde facebook benzeri bir programi bir cok kez kurmak istedim, degisik hesaplarimi ayni anda kullanabilmek adina ama yapmis oldugum islemler sadece jailberak oldugunda gerceklesebilecegini gördüm.

Android kullanan arkadaslarin jailbreak gibi bir dertleri yok. Simdi kendi kendime soruyorum neden IOS kullaniyorum? Tamam appstore cok büyükte, kullandigimiz ana programlar bir elin parmaklarini gecmiyor. Isletim sisteminde oynamalar yapamiyoruz v.s Kisacasi Samsung Galaxy S4 cikarsa büyük ihtimal Iphonu satip Android e gecerim.

Simdi size soruyorum. Sizin IOS kullanmak icin nedenleriniz nedir? Belki degisik bir noktayi farkedip vazgecerim ama cok düsük ihtimal.

Yeni Üye

Cevap: Sizin IOS kullanmak icin nedenleriniz nedir?

İphone 4 kullanıyordum.iphone 5'i yurt dışından temin edebilme şansım var iken gittim note2 aldım.ilk iki gün beni inanılmaz mutlu etmesine rağmen üçüncü gün telefonun beş para etmediğini anladım sebepleri ise;1) bazi android sürümlerinde wifi sıkıntısı yaşanıyor şöyle ki google play'dan uygulama indirmelerini sadece şebekeden yapıyordu wifi'den yapmıyordu.Forum sitelerinden araştırdığıma göre çoğu kişide bu sorun yaşanıyomuş çözüm içinse yeni sürüm çıkması gerektiği idi.2)iphone da kullanmış olduğum oyun ve programlar android markette yarısını bulursan ne ala!3)telefon olduğu gibi plastik kalitesiz işçilik kendini çok belli ediyor!4)Menüsü iphone'a göre daha karışık ve iphone da yapacağın işlem için otuz farklı menüye girmen gerekiyor androidde.4)ios ve andoidde bulunan ortak uygulamalar sahibinden,ensonhaber gibi uygulamar ios da çok daha stabil çalışıyor.şöyle ki ensonhaber in uygulasında haberlerin altında kullanicilar tarafindan yapılan yorumları iphone da okuyup yorum yazabiliyorken note2 de yazilan yorumlari okuyamiyorsunuz ya da kendiniz yazamiyorsunuz.daha bir çok sebepten dolayı bir pazar günü aldığım note 2 yi ikinci pazarı görmeden hemen sattim.iphone 4 üme geri döndüm.bir hafta dayanamadım.Allahtan note 2 almak isteyen cok samimi bir arkadasim vardi ona ayni paraya verdim.simdi iphone5 siparis ettim.sonuc olarak ios olsun camurdan olsun.

Hiperaktif Üye leadertay isimli üyenin avatarı

Menü olayı der başka hiçbirşey demem yukarda arkadaşta bahsetmiş abimde ki htc 3d den biliyorum Allah ım o nasıl bir menü o nasıl bir işletim sistemi sen kullananlara yardım et dedim bıraktım bişey için bakıyordum ne olduğu bile hatırlamak iistemediğim için şimdi yazmıyorum :) androidler de öyle direk açık değiller onlarda da rot olayı var bizim jb gibi. Hayat iOS ta bana göre...
    Mezardaki en zengin adam olmak değil, yatağa yattığımda harika işler yaptık diyebilmektir benim için önemli olan...
    STEVE JOBS...

Aktif Üye pentacik isimli üyenin avatarı

Vala bu jailbreak ciksa belki sinirim gececek ama yinede cok sinirliyim. Elimde ferrari var ama otoban hiz siniri 100 km. Neyliyim ferrariyi.

Aktif Üye

Tamamen uygulama desteği açısından ios.. Android 1.5 yıl kullandım. (Galaxy S ) Bunun öncesinde de 1.5 yıl kadar iphone 3 kullanmışlığım vardı. Sırasıyla 4 ve 4S aldım. Tüm neden uygulama desteği. Müzisyenim ve Studio kalitesinde looplar, sample sesler ( Hatta direkt orgların sample seslerini ) kullanarak enstruman çalabiliyorum. İnsan sesini Enstrumana çevirebilen uygulamalar sadece iosta mevcut.. Sırf nedenim bu. Ayrıca SF X TK yada SF Volt gibi oyunlarda online multiplayer olayı androidde mevcut değil ki bırakın online multiplayer oynamayı ; oyun çoğu zaman açılmıyor bile, atıyor. Nedeni de root olayının sağlıksız olması. Ayrıca Androiddde eğer ki rom dosyasını editlemekten anlamıyorsanız ; genelde çok kötü bir rom kullanarak tabiri caizse bir Ferrariyi LPG ile kullanmak zorunda kalıyorsunuz. :) Rom editlemek ya da lag fixi bulunan bir rom bulmak zorundasınız.. Üstelk sadece cihazınıza uygun olan lag fix...
    Mesaj moshmec tarafından ( 05-01-2013, Saat 00:42 ) düzenlenmiştir.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)