Toplam 17 Sayfadan 12. Sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 85 sonuçtan 56 ile 60 arasýndakiler gösteriliyor.
    Altýn Üye DeMo isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Magma'nýn az üstü

Cevap: SHSH kaydý kullanýlarak Restore yapmak

Jailbreak yapmak için SHSH kaydýna ihtiyacýnýz yok güncel olmayan bir sürümle cihazý restore etmek istediðinizde ise SHSH kaydýna ihtiyacýnýz var. Siz ýsrarla 5.0.1 jailbreak yapacaðým diye yazýnca bende SHSH kaydýna gerek yok dedim:) Fakat sonradan anladýðým kadarýyla siz cihazý restore etmek istiyorsunuz, sonrasýnda da jailbreak yapacaksýnýz.. þimdi anlaþtýk :)

Cihazda 4.1 yüklü demiþsiniz fakat TinyUmrella programýnda cihazda 4.2.1 yüklü olduðunu görüyorum ? Cihazý restore etmek istediðinizden yani 5.0.1 yüklemek istediðinizden emin misiniz ? Bunu soruyorum çünkü görüntüye göre sadece 5.0.1 için SHSH kaydýnýz var. Bu sürümü yüklerseniz eski sürüme bir daha geri dönemezsiniz. 5.0.1 için de jailbreak yöntemi tethered. Yani cihazý her kapattýðýnýzda açmak için bilgisayara ihtiyacýnýz var, bunu dikkate alýnýz.

Eðer buna raðmen ben 5.0.1 yükleyip jailbreak yapmak istiyorum derseniz etc klsörünü komple silin. iTunes'i ve onunla beraber yüklenen aþaðýdaki bileþenleri tamamen kaldýrýn.

- Apple Application Support
    - Apple Mobile Device Support
    - Apple Software Update
    - QuickTime
    - Bonjour

Bilgisayarý yeniden baþlatýp iTunes'in son sürümünü yeniden kurun. Ayrýca restore iþlemini farklý bir usb porttan denemenizi öneririm. 5.0.1'i yükledikten sonra aþaðýdaki konuya göre jailbreak yapabilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jail...i-iceride.html

Ben sizin yerinizde olsa iFaith programýný kullanarak þuan ki sürüm için bir custom sürüm hazýrlardým. Çünkü þuan cihazda bulunan sürüm için SHSH kaydýnýz yok. Bu saatten sonra o kaydý alma þansýnýz da yok. Fakat þuan iFaith programý ile cihazýnýzdaki sürüm için shsh kaydý alabilir ve bununla bir custom sürüm oluþturabilirsiniz. Bu þekilde, eðer ki 5.0.1 deki tethered jailbreak olayý hoþunuza gitmez ise geri dönmek için bir sigortanýz olmuþ olur.

http://www.ikaynak.com/forum/21-gene...h-ih8sn0w.html
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarýný okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konularý inceleyebilirsiniz.
    Karþýlaþtýðýnýz tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapýnýz..

Yeni Üye erbuls isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Antalya

[QUOTE=DeMo;266159]
    Ben sizin yerinizde olsa iFaith programýný kullanarak þuan ki sürüm için bir custom sürüm hazýrlardým. Çünkü þuan cihazda bulunan sürüm için SHSH kaydýnýz yok. Bu saatten sonra o kaydý alma þansýnýz da yok. Fakat þuan iFaith programý ile cihazýnýzdaki sürüm için shsh kaydý alabilir ve bununla bir custom sürüm oluþturabilirsiniz. Bu þekilde, eðer ki 5.0.1 deki tethered jailbreak olayý hoþunuza gitmez ise geri dönmek için bir sigortanýz olmuþ olur.

http://www.ikaynak.com/forum/21-gene...h-ih8sn0w.html[/

Ustad çok saðolun ilgilnediðiniz için doðru 4.2.1. kullanýyorum atlamýþým aslýnda 4.3.3 veya 4.3.5 sürümleri çok güzel ipodumda kullanýyorum yani bu sürümleri yükleyebilirmiiym çünki ben konuyu tamamen yanlýþ anlamýþým ben sandýmki hangi shsh kaydýn varsa sadec o sürümü jb yükleyebilriisn

Bulunduðu Yer
    Magma'nýn az üstü

SHSH kaydý olmadýðý için maalesef 4.3.3 veya 4.3.5'i yükleyemezsiniz.
    SHSH kaydýný ancak o sürüm güncel iken alabiliyorsunuz. Örneðin þuan 5.0.1 güncel sürüm ve siz TinyUmrella programýný kullanarak onun için SHSH kaydý alabilmiþsiniz ve cihazý restore ederseniz ancak 5.0.1 yükleyebilirsiniz.
    Yukarýda da bahsettiðim gibi iFaith programý burada size yeni bir kapý açýyor. Fakat iFaith ancak cihazda yüklü bulunan sürümler için SHSH kaydý alýyor ve onlar için custom sürüm hazýrlamanýza imkan tanýyor. Tabi bu arada iFaith programý da en son 4.3.3'e kadar çalýþýyor. Sonraki sürümlerde o da iþe yaramýyor.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konularý inceleyebilirsiniz.
    Karþýlaþtýðýnýz tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapýnýz..

Yeni Üye erbuls isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Antalya

4.3.3. sürüm benim için ideal bir sürüm kesin çünki birçok uygulama da sorun yaþýyorum o yüzden geçemk isitiroum yönerge olarak nasýl yapamm gerek çok acemi deðilim kýs bir dille yazarsanýz çoook minnetar olurum ustad lütfen

Bulunduðu Yer
    Magma'nýn az üstü

4.3.3 þuan neredeyse herkes için ideal sürüm :) fakat dediðim gibi SHSH kaydýnýz olmadýðý için bu mümkün deðil.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 6 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 6 misafir.)