Toplam 226 Sayfadan 224. Sayfa BirinciBirinci ... 124174214222223224225226 SonuncuSonuncu
Toplam 1129 sonuçtan 1,116 ile 1,120 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

Re: iOS 4.2.1 Jailbreak - Redsn0w 0.9.6rc8 - iPhone 4,3GS,3G -iPad- iPod Touch 4G,3

Merhabalar,
    Kafam çok karıştı çünkü elime iphone 3g 4.2.1 sim kilitli (ATT) bir telefon geldi. kendi telefonum 3gs ve 5.0.1'e rahatça güncelledim jailbreak ve unlock olarak.
    şimdi sorum şu, 3g 4.2.1 orjinal firmwareli (05.15.04) baseband lı iphone nun tek kurtuluşu ipad baseband mıdır?
    nette bilgiler çok karışık bir sürü ipsw dolu.
    rica etsem sıra ile neler yapmam gerekir anlatabilir misiniz?
    önce 3g custom 4.2.1 ipsw bulup jailbreak yapıp, sonra baseband yükseltip en sonunda da unlock mu yapacağım ?
    Not: version 5.9 olduğu için fuzzyband kullanamıyorum sanırım.
    teşekkürler

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Cevap: Re: iOS 4.2.1 Jailbreak - Redsn0w 0.9.6rc8 - iPhone 4,3GS,3G -iPad- iPod Tou

Alıntı mimofdm isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Kafam çok karıştı çünkü elime iphone 3g 4.2.1 sim kilitli (ATT) bir telefon geldi. kendi telefonum 3gs ve 5.0.1'e rahatça güncelledim jailbreak ve unlock olarak.
    şimdi sorum şu, 3g 4.2.1 orjinal firmwareli (05.15.04) baseband lı iphone nun tek kurtuluşu ipad baseband mıdır?
    nette bilgiler çok karışık bir sürü ipsw dolu.
    rica etsem sıra ile neler yapmam gerekir anlatabilir misiniz?
    önce 3g custom 4.2.1 ipsw bulup jailbreak yapıp, sonra baseband yükseltip en sonunda da unlock mu yapacağım ?
    Not: version 5.9 olduğu için fuzzyband kullanamıyorum sanırım.
    teşekkürler
    Maalesef sizin de dediğiniz gibi tek şansınız ipad basebandını kurmak. Bunun sakıncalarını biliyorsunuzdur sanırım. (GPS modülünün çalışmaması, batarya kullanım süresinde kısalma vb..)

Bu işlem için önünüzde 2 seçenek var.

1- Eğer cihazda hali hazırda 4.2.1 yüklü ise (ki yazdığınız mesajda öyle demişsiniz) Redsn0w 0.9.6rc16 ile cihazı restore etmeden hem jailbreak hemde ipad baseband kurulumunu aynı anda yapabilirsiniz. Çok daha kolay olduğu ve cihazınızda şuan 4.2.1 orjinal sürüm yüklü olduğu için bu yöntemi öneririm.. Aşağıdaki konuda "WINDOWS kullanicilari icin anlatim" bölümde resimli anlatım mevcuttur, oradan faydalanabilirsiniz. Fakat konu biraz eski olduğu için Redsn0w 0.9.6rc16 konu yoktur. Onu buradan indirebilirsiniz...

http://www.ikaynak.com/forum/14-jail...n0w-1-2-a.html

2- Sn0wbreeze veya PwnageTool vasıtası ile içeriğinde ipad basebandını barındıran bir custom sürüm hazırlayıp cihazı bununla restore etmek. Burada Sn0wbreeze'nin son sürümü olan 2.9.1'i kullanabilirsiniz. Aşağıdaki konuda resimli anlatımı mevcuttur. Anlatım iOS 5.0.1'e göre yapılmıştır ama siz de kullanabilirsiniz. Tek fark custom sürüm hazırlama aşamasında 8.adımdan sonra size iPad basenbandını kurmak isteyip istemediğiniz soracak. Haliyle bu seçeneği seçmeniz gerekiyor.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jail...-v2-9-1-a.html

- Her iki yöntemde de Orjinal iOS 4.2.1'e ihtiyacınız var. Dolayısıyla bilgisayarınızda bulunmuyorsa buradan indirebilirsiniz.
    - Her iki yöntemde de unlock yapabilmeniz için işlemlerin sonunda Cydia'yı açıp ultrasn0w uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.

Bir sorunla karşılaşırsanız size linklerini verdiğim konuların içinde veya yeni bir konu konu açarak sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Yeni Üye

Cevap: iOS 4.2.1 Jailbreak - Redsn0w 0.9.6rc8 - iPhone 4,3GS,3G -iPad- iPod Touch 4

Kolay gelsin arkadaşlar daha önce bu işlemi yaptım fakat aynı cihazda şimdi ituneste restore ettikten sonra redsn0w da UNABLE TO RECOGNİZE SPECIFIED IPSW hatası alıyorum Modem firmware 05.15.04 konuya hakim bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim herkese kolay gelsin

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Cevap: iOS 4.2.1 Jailbreak - Redsn0w 0.9.6rc8 - iPhone 4,3GS,3G -iPad- iPod Touch 4

Alıntı eaistboys isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin arkadaşlar daha önce bu işlemi yaptım fakat aynı cihazda şimdi ituneste restore ettikten sonra redsn0w da UNABLE TO RECOGNİZE SPECIFIED IPSW hatası alıyorum Modem firmware 05.15.04 konuya hakim bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim herkese kolay gelsin
    Muhtemelen Redsn0w'a göstermiş olduğunuz sürüm dosyasında bir hata var. Aşağıdaki linkten sürüm dosyasını yeniden indirmenizi öneririm. Bu arada cihaz iPhone 3G değil mi ?

http://appldnld.apple.com/iPhone4/06...8_Restore.ipsw
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Yeni Üye Tugkan isimli üyenin avatarı

Arkadaşlar bütün işlemleri yapıyorum downloading jailbreak data... yazan ekranda takılıyo kalıyo 30 dk filan normal mi bu kadar uzun sürmesi daha öncede jailbreak yaptım genelde 15 dakika sürüyodu.. şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)