Toplam 10 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 48 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Altın Üye ArnBien isimli üyenin avatarı

iPhone 2g iOS 3.1.3 veya alt sürümlerden 1.1.4 sürüme düşürme ve fake imei işlemi

İşleme başlamadan önce elimizde olması gereken programlar

1)iTunes 7.6.2.9 versiyonu

2)Ziphone 2.6.b

3)Ziphone KiremK Patch

4)iPhone 2g için iOS 1.1.4 sürümü dosyası

5)Revo Uninistaller

6)İphone 2g custom 3.1.3 fake imei (işlemlerden sonra sürümü 3.1.3 yüksetmek isteyen arkadaşlar için)

İlk önce bilgisayarınız net framework 2.0 veya üstü değilse bunu windows'un sitesinden yükseltiyoruz aksi taktirde Ziphone 2.6.b bilgisayarınızda çalışmaz. Sonra Revo Uninistaller programını bilgisayarımıza kuruyoruz ve çalıştırıyoruz.Revo Uninistaller programının içinden iTunes, Apple application support, Apple mobile device support, Apple software update ve Quicktime programlarına sağtuş yaparak kaldır diyoruz karşımıza çıkan pencereden geliştirilmiş kısmını seçerek programın tamamını kaldırıyoruz. Programın kalan kısımları için silme işlevi devam ederken belirli şıklar çıkar bunları da seçerek programla ilgili hiçbir şey kalmamasını sağlıyoruz. Müzik klasörümüz içinden iTunes klasörünüde siliyoruz ya da başka bir yere yedekleyebilirsiniz.

Şimdi iTunes 7.6.2.9 versiyonunu temiz bir şekilde kurabiliriz. iTunes sürümün eski olduğu için sizden daha üst bir versiyon yüklemenizi isteyebilir bu uyarıyı tamam diyerek geçelim. iTunes programını kuruyoruz. Bundan sonraki işlemleri adım adım takip ederek yapabilirsiniz.

1)Cihazımızı dfu moda alıyoruz(Cihaz açıkken power ve home tuşuna basıyoruz cihaz kapandıktan sonra power tuşundan elimizi çekiyoruz ve iTunes cihazı tanıyana kadar home tuşundan elimizi bırakmıyoruz) Eğer işlemi doğru yaptıysanız ekranda hiçbir şeyin gözükmemesi gerekir eğer iTunes ve usb simgesi gözüküyorsa recovery moduna geçmişsinizdir işlemi başktan tekrarlamanız gerekir.

2) iTunes cihazınızı tanıdığı zaman, iTunes summary ekranından Restore kısmına shift tuşuna basarak tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan 1.1.4 versiyonunu seçerek cihazımıza 1.1.4 versiyonunu yüklüyoruz.

3)Cihazınıza 1.1.4 yükleme işlemi bittikten sonra iTunes 1015 hatası vericektir tamam diyerek ekranı geçiyoruz. Bu sefer cihaz recovery şekilde açılacaktır. Cihaz bu haldeyken tekrar 1.1.4 versiyonunu yüklüyoruz ve kısa bir sürede tekrar 1015 hatası alıyoruz

4) Şimdi indirdiğiniz Ziphone KiremK Patch programını açıyoruz. Program penceresindeki soldaki 3 seçeneği de işaretleyip Start butonuna basıyoruz. İşlem sonunda cihazınız açılacaktır fakat Ziphone KiremK Patch cihazınızın bütün sistemini bozar bu yüzden uyarı alabilirsiniz fakat önemsemeyin ve işlemlere devam edin

5) Bu sefer cihazı Recovery moda alalım ( dfu işleminin aksine bu sefer elma simgesini gördükten sonra power tuşundan elimizi çekelim) Eğer iTunes usb simgesini gördüysek işlem başarılı olarak yapılmıştır. Tekrar 1.1.4 sürümü yükleme işlemini gerçekleştirelim. Cihazın sistemini bozduğumuz için 1015 hatası bu yüklememiz de almayacağız ve cihazımız sorunsuz bir şekilde 1.1.4 olacaktır

6) Ardından indirdiğimiz Ziphone 2.6.b programını açalım (eğer program açılmassa .net framework 2.0 veya daha üst bir sürüm yüklemeniz gerekmektedir) ve Do it All butonuna basalım bunun üzerine cihazınıza Jailbreak ve Unlock işlemini uygulamış olacaksınız.

7) Bundan sonra cihazınıza fake imei işlemini yine Ziphone 2.6b programı ile yapacaksnız. Bu işlemi uygulamak istiyorsanız aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jail...ei-girmek.html

İşlemleri tamamladıysanız artık elinizde fake imei'li 1.1.4 olan bir cihaz vardır fakat eski bir sürüm olduğu için bunu kullanmak yerine cihazımızı fake imei'li bir biçimde 3.1.3 sürümüne yükseltebiliriz. Bunun için ;

1) iTunes son sürümünü yükleyiniz

2) İndirdiğiniz 'İphone 2g custom 3.1.3 fake imei' sürümünü iTunes üzerinden Shift+Restore işlemi ile yapabilirsiniz.

İphone 2g custom 3.1.3 fake imei dosyasını teknik sorunlar yüzünden upload edemedim. Yöneticilerden arkadaşlar upload ederse sevinirim.
    Mesaj XANTHE tarafından ( 25-01-2011, Saat 22:57 ) düzenlenmiştir.

Gümüş Üye Admiral isimli üyenin avatarı

Cevap: iPhone 2g iOS 3.1.3 veya alt sürümlerden 1.1.4 sürüme düşürme ve fake imei işl

şimdi yaptım eline sağlık daha net ve açıklayıcı bir anlatım olmuş..
    iPod Touch 4G 32GB
    iPad 2 32GB (White)
    Ailenin yenisi iPhone 4 16Gb :)

dean
    Ziyaretçi

Cevap: iPhone 2g iOS 3.1.3 veya alt sürümlerden 1.1.4 sürüme düşürme ve fake imei işl

Emeğinize sağlık. Gayet net ve anlaşılır bir açıklama olmuş.

Aktif Üye isaeff isimli üyenin avatarı

İphone 2g custom 3.1.3 fake imei - bu dosyanin indirme linkini verebilirmisiniz !
    Benim 2G cihazim 3.1 de onu 3.1.3 yapmak istiyorum ama fake imei gider diye korkuyorum.

Genel bir anlatim icin cok tesekur ederim ... cok net ve anlamli olmus !
    iphone 3GS 16GB 4.1 CFW 06.15 BSB -- Normale Downgrade yapmak istiyorum !
    iphone 4 16 GB - 5.0 FW.

Altın Üye ArnBien isimli üyenin avatarı

Alıntı isaeff isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İphone 2g custom 3.1.3 fake imei - bu dosyanin indirme linkini verebilirmisiniz !
    Benim 2G cihazim 3.1 de onu 3.1.3 yapmak istiyorum ama fake imei gider diye korkuyorum.

Genel bir anlatim icin cok tesekur ederim ... cok net ve anlamli olmus !
    Dosyayı upload ediyorum bugün içinde eklenmiş olacak konuya

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)