Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

2. el ıphone 4 almak istiyorum ,nelere dikkat etmeliyim?

3G kullanıcısıydım telefonumu sattım 2. el Iphone-4 almak istiyorum ama özellikle nelere dikkat etmeliyim, mikro karttan bahsettiler bu tam olarak nedir ve 2. el alırken sormam gereken şeyler nelerdir? şimdiden teşekkürler selamlar .saygılar..
    Mesaj drthufy tarafından ( 08-10-2010, Saat 14:38 ) düzenlenmiştir.

Hiperaktif Üye Qubyyy isimli üyenin avatarı

Cevap: 2. el ıphone 4 almak istiyorum ,nelere dikkat etmeliyim?

mikro sim çok önemli bir husus olmasa gerek. Herhang bir TİM veya vodafone bayiinden edinebilirsiniz ya da tabancaları var özel kesiyorlar. Ancak evde denemeyin, bazı arkadaşlar sıkıntı yaşamışlar.

Ben bir iphone 4 kullanıcısıyım. Özellikle anten sorunu olmadığını dile getireyim. En azından elimdeki cihazda sözkonusu değil. Temizliği, versiyonu genel olarak da 2 haftadır kullandığım kadarı ile 3g den genel olarak farkları,

Facetime(2.kamerası ile görüntülü konusma)
    5mp kamerası(HDR Formatında da çekebiliyor resmi)
    Ekranının çözünürlük kalitesi(en büyük farkı bence bu 3G lerden bu)
    Multitasking(4.0 fw ile zaten 3gs lerde kullanılıyordu)
    Ve Hızı... 3G Ve 3GS kullandım, inanılmaz fark var... Özellikle denemeyi Navigasyon programında denedim.Hem navigasyon programının çalışması hem de internete bağlanması söz konusu olduğundan bu programı denedim. Tık yok maşallah...
    Pili konusunda şimdilik beni pek tatmin etmedi. 2.el aldınız telefonu sonra demeyin pili çabuk bitiyor diye. Zaten 2.elleri çok fazla kirlenmiş olmamalı bu telefonların. Yeni sayılırlar. Ancak dediğim gibi sıfır aldım iphone4 ü pili beni tatmin etmedi. 3GS e göre daha dayanıklı tabi ama bilmiyorum, yeni aldım hevesi ile karıştırdım çok ondan mı çok çabuk bitiyor...

Son olarak da, bilindiği üzre, yurtdışı cihazlarda aktivasyon problemi olabilmektedir...

Soracak başka sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Yeni Üye

öncelikle detaylı açıklama için teşekkür etmek isterim..Genellikle piyasada satılan 2. el cihazlar kutusundan çıkmamış ve çok az kullanılmış olarak ilan ediliyorlar bu konuda sorun olacagını sanmıyorum fakat asıl sorun sanırım yurtdışın gelme oldugu için kilitli olup olmaması asıl önemli olanı buna da dikkat etmem gerekecek..tekrar teşekkür ederim..

Hiperaktif Üye Qubyyy isimli üyenin avatarı

Alıntı drthufy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle detaylı açıklama için teşekkür etmek isterim..Genellikle piyasada satılan 2. el cihazlar kutusundan çıkmamış ve çok az kullanılmış olarak ilan ediliyorlar bu konuda sorun olacagını sanmıyorum fakat asıl sorun sanırım yurtdışın gelme oldugu için kilitli olup olmaması asıl önemli olanı buna da dikkat etmem gerekecek..tekrar teşekkür ederim..
    Rica ederim. Evet dediğin gibi yurtdışı cihazlar çoğunlukta 2.el piyasasında...

Bunun için de hangi versiyon ve özellikle alındığı ülke, hangi firma ile anlaşmalı alındığı(anlaşmalı alındıysa) önemli. Çünkü benim eski 3G cihazım abd den AT&T ile anlaşmalı alınmıştı. Orj 3.1.3 yüklemiştim yanlışlıkla itunes ten, jb yapabilmem için sim card activation gerekli idi. Aktif bir AT&T kart bulup halletmiştim. AT&T gene kolay, farklı firmalar ile anlaşmalı olursa(örnek, tc de avea ile anlaşmalı alınmış bir iphone-yok da ya olursa mesela yani) o şirketin sim kartı milyonlarca paraya satılıyor internette.

Buna dikkat etmeniz gerekmekte.

Bence, eğer elden alınacaksa telefon, ki öyle olmalı, sonuçta 2.el cihaz alıyorsunuz ve 1000tl den yüksek bir mebla verilecek, kendi sim kartınızın bir mikrosimini alın operatörünüzden, 2tl sanırım ücreti, onunla beraber gidin ve deneyin.

Başka birşey gelmiyor aklıma şimdilik.

Aktif Üye

ya arkadaşlar biz sıfırını bulamıyoruz siz ikinci el alıyorsunuz..
    bugün almayı düşünüyordm ama bulamaadım..
    siz nerden alıyorsunuz

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)