Toplam 50 Sayfadan 1. Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 247 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yasaklandı

iPod Touch 2G Tethered Redsn0w Jailbreak

2.Nesil iPod Touch Jailbreak ÇIKTI!
    iKaynak.com Farkıyla TÜRKİYE'de İlk Olarak Sizlerle...

Öncelikle geç yazdığım için kusura bakmayın, hafta sonundan beri rahatsızım dün JB yapmayı başarabildim anlatım da bugüne kaldı.

[b]Not:I) Bu işlemlerin çoğunda iPod DFU moduna alınmaktadır. Eğer bilmiyorsaniz DFU moduna almayı güncellenen mesajın sonundaki reboot aracı konusuna göz atın veya google'dan aratip bakın zaten ilk sonuç bizim forum. USB/ No ipod~iphone Found hatalari DFU'dan kaynaklanmaktadir.
    II) JB sonrasi Kolay Reboot Aracı Mesaj sonuna eklenmiştir, lütfen güncellenen konuyu okuyun.

iPod Touch 2G Tethered Redsn0w Jailbreak

Bu rehberde diğerine farkla olayı daha basite indirgeyip sizi fazla uğraştırmadan Redsn0w JB'i anlatacağım.

Gerekenler:
    iPod2,1_2.2.1 IPSW

(Eğer cihazınız son sürüm yazılımsa tekrar indirmenize gerek yok, klasör seçeneklerinden gizli dosya gösterimini aktifleştirin ve .ipsw diye bilgisayarınızı arattırın)

ve derlemiş olduğum Redsn0w lite, Xpwn, iRecovery ve boot dosyaları tek dosyada!

1) İşlem kolaylığı açısından Belgelerim (My documents) dizini altında Xpwn klasörü oluşturun. Verdiğim linkteki derleme dosyların tümünü oraya çıkartın. iPod FW'yi de oraya kopyalayın. Nihai hali resimdeki gibi olmalı.

2) Klasördeki libusb-win32-filter-bin-0.1.12.1 ve vcredist_x86 dosyalrını bilgisayarınıza kurun aksi halde iRecovery'de problem yaşarsınız.

3) FW dosyamızın ismini işlem kolaylığı için OriginalFW olarak değiştirelim.

4) Başlat -> Çalıştır'a tıklayıp, komut penceresine cmd yazıp enterlayalım.

5) Ekrandaki gibi cd komutuyla xpwn klasörüne erişmeye başlayalım. Önce Belgelerim;

ve cd xpwn yazıp enterlıyoruz böylece xpwn klasöründe olacağız.

6) Artık FW'yi patch yapma zamani geldi ekrandaki gibi komutu girip enterlıyoruz.

Kod:
    ipsw OriginalFW.ipsw PatchedFW.ipsw -s 700 bundles\Cydia.tar

Bu işlem biraz uzun sürebilir sabırlı olun

Ve işlem tamam, patchedFW dosyamız hazır, komut ekranını kapatmayın daha ihtiyacımız olacak ona.

-Buraya kadar cihazımızdaki herhangi bir yazılımla oynamadık/değiştirmedik, bu adımdan sonra JB aşamasındayız-

7) Şimdi cihazımızı DFU moduna sokuyoruz, bu moda sokmaya başaramazsanız iRecovery hata verir işleme devam edemezsiniz. Ekrandaki komutu girip enterliyoruz.

Kod:
    iRecovery -f iBSS211.dfu

8)Şimdi ise ipod kablomuzu çıkarıp 5-10 saniye bekledikten sonra, tekrar takıyoruz, beyaz ekran gelmiş olmalı. konsola ekrandaki komutu giriyoruz ve komutun kalanı da yapıştırıyoruz otomatik kendi sırasıyla işleyecektir.

Kod:
    iRecovery -s
    arm7_stop
    mw 0x9000000 0xe59f3014
    mw 0x9000004 0xe3a02a02
    mw 0x9000008 0xe1c320b0
    mw 0x900000c 0xe3e02000
    mw 0x9000010 0xe2833c9d
    mw 0x9000014 0xe58326c0
    mw 0x9000018 0xeafffffe
    mw 0x900001c 0x2200f300
    arm7_go
    arm7_stop
    /exit
    9) iTunes yazılımızda problem olduğunu ve restore yapmanız gerektiğini söyleyecek.

Shift tuşuna basılı tutup, oluşturduğumuz PatchedFW'i seçin. iTunes yüklemeye başlayacaktır bu biraz vakit alabilir.

10) İşlem sonunda Windows iPodunuzu bozuk olarak algılayacaktır bu beklenen bir şey.

11) iTunes açık iken cihazını DFU moduna alın, windows yeni donanım bulundu uyarısı verene veya itunes algılayana dek home tuşunu bırakmayın.

Konsol xpwn dizinde iken komutları girelim.
    Kod:
    iRecovery -f iBSS211.dfu
    Cihazdan kablosunu çekip 10 saniye sonra tekrar takalım, beyaz ekrana ulaşmış olmalıyız. (8. Adımdaki gibi)
    şimdi aşağıdaki kodlarını yapıştıralım konsola tek tek işleyecektir.

Kod:
    iRecovery -s
    arm7_stop
    mw 0x9000000 0xe59f3014
    mw 0x9000004 0xe3a02a02
    mw 0x9000008 0xe1c320b0
    mw 0x900000c 0xe3e02000
    mw 0x9000010 0xe2833c9d
    mw 0x9000014 0xe58326c0
    mw 0x9000018 0xeafffffe
    mw 0x900001c 0x2200f300
    arm7_go
    arm7_stop
    /sendfile iBSS221.dfu
    go
    /exit
    Biraz bekledikten sonra -muhtemelen iTunes logosu çıkabilir cihazda- , son olarak şu kodları da konsola yapıştıralım.

Kod:
    iRecovery -f iBoot221.img3
    iRecovery -s
    go
    /exit
    Veee başardınız. iPodunuzda Apple logosu şuan gözükmüş olmalı.

Olur da ipodu kapatırsaız yeniden boot için son adimi (11) tekrarlamalısız, son adımı daha otomatik yapan programlar var ancak birkaç çeşit denememe rağmen sonuç alamadım.
    Yeni gelişmeleri forumdan takip edebilirsiniz

Bu konu www.iKaynak.com - Sylar tarafından yazılmış olup, iKaynak.com'a aittir.
    Başka sitelerde iKaynak.com'dan alıntı olduğu belirtilmeden kullanılması yasaktır.

*******Güncelleme******
    JB sonrasi Kolay Reboot Aracı
    Boot sorununu tekrar tekrar düzeltmek isteyenler ve PatchedFW'yi cihaza restore edip 11. adim son adimda tikananlar rahatlikla kullanabilir. Arayüz Türkçedir çok fazla şey anlatmaya gerek yok indirdiğiniz dosyadaki Boot turkce v4.bat dosyasini çalıştırın sizi yönlendirecektir.
    İmkanım olursa bugün görsel olarak da tanıtacağım.
    Mesaj [JW] tarafından ( 10-04-2010, Saat 00:04 ) düzenlenmiştir.

Altın Üye

Ynt: iPod Touch 2G Tethered Redsn0w Jailbreak (Resimli Anlatım)

Bence gayet güzel olmuş,ben henüz jb yapamadım irecoverydeki programları kurarken sorun yaşadım ama yapınca böle bi şey hazırlamayı düşünüyodum,sen yapmışsın güzel olmuş,elince sağlık

Yasaklandı

genelde boot problem çıkarıyor zaten, dfuda algılatabildikten sonra gerisi kolayca gelir.

Altın Üye

Irecoverydeki programı kurunca,wireless gitti,ses kartı ve kamera gitti sora resetledim,windows açıldı hata verdi geri kapandı bende güvenli modda nsildim mecbur programı,başka pcde deniycem artık..

Yasaklandı

author=qboy link=topic=3662.msg19288#msg19288 date=1233629035]
    Irecoverydeki programı kurunca,wireless gitti,ses kartı ve kamera gitti sora resetledim,windows açıldı hata verdi geri kapandı bende güvenli modda nsildim mecbur programı,başka pcde deniycem artık..
    baya sıkıntı olmuş sende Ankarda olsaydım bir el atardım , başka bilgisayarda dene muhakkak olacaktır.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)