Toplam 49 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu
Toplam 243 sonuçtan 16 ile 20 arasýndakiler gösteriliyor.
    Altýn Üye MsTrK isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Belçika - Brüksel

Cevap: Günün Fýkrasý

Alýntý Axarayli isimli üyeden alýntý Mesajý göster
    Adamýn iþi varmýþ, Ankara'ya gidiyormuþ, tam uçaða binerken
    kulaðýnda bir ses : -Binme, bu uçak düþecek! Dönmüþ,
    bakmýþ, kimse yok, ama içine de bir kurt düþmüþ, binmemiþ.
    Ýkinci uçaðý beklerken kara haber ulaþmýþ :
    -Uçak düþtü kurtulan olmadý! Koþmuþ Haydarpaþa'ya, bilet almýþ,
    tam trene binecek, ayný ses kulaðýnda : -Binme bu trene, raydan
    çýkacak! Dönmüþ, bakmýþ yine kimse yok, trene binmemiþ,
    gelmiþ eve, sabah gazeteyi açýnca tüyleri ürpermiþ :
    -Tren Eskiþehir'de raydan çýktý þu kadar ölü, þu kadar yaralý...
    Allahýna þükretmiþ, koþup otobüse bilet almýþ, tam binerken
    yine o ses : -Bu otobüse binme, freni patlayacak! Dönmüþ yine
    kimse yok! Dayanamamýþ, baðýrmýþ : -Sen kimsin yahu?
    -Ben senin iyilik meleðinim! Adam iyice kýzmýþ :
    -Ulan evlenirken neredeydin!

Dipnot Esprisi=GECE GÜNDÜZ SENÝ DÜÞÜNÜYORUM BÝR DAKÝKAM SENSÝZ GEÇSÝN ÜZÜM ÜZÜM ÜZÜLÜYORUM, YEDÝÐÝM SALATADA BÝLE SENÝ ARIYORUM, YANÝ BÝR HIYARIN EKSÝKLÝÐÝ BU KADAR MI BELLÝ OLUR?

Alýntýdýr :)

Süpermis ya :)

Administrator XANTHE isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    ANTALYA

BADEM

Tur otobüsü þöförünün omzuna dokunulunca adam hafifçe baþýný çevirmiþ, bir bakmýþ ki elinde bir avuç badem, yaþlý bir kadýn durmakta.. Teþekkür ederek almýþ bademleri ve yemiþ..

15 dakika sonra yaþlý kadýn tekrar þöförün omuzuna dokunup bir avuç daha badem vermiþ ve bu ikramý 5 kere daha yapýnca;

"Zahmet ediyorsunuz efendim.." demiþ saygýlý þöför, " Hep bana yedirdiniz.. Biraz da kendiniz yesenize.."

Çiðniyemiyorum evladým.." demiþ yaþlý kadýn, "Diþlerim yok.."

"Niye satýn alýyorsunuz o zaman?.."

"Evladým ben sadece üzerindeki çikolatayý emmesini seviyorum!.."(ýyk)

BOÞANMA

Biri 95 yaþýnda biri 92 yaþýnda karýkoca, boþanmak için hakimin karþýsýna çýkmýþ.

Hakim üzülmüþ, "Yapmayýn ya" demiþ "yetmiþ yýllýk evlisiniz
    niye boþanacaksýnýz?"...

"Yok" demiþ "adam biz çoktan boþanmaya karar verdikte çocuklar etkilenmesin diye, Ölmelerini bekledik.

PANTOLON

Ucak dunyanin en kalabalik hava meydanlarindan biri olan Londra Heathrowa yaklasirken hoparlorlerden pilotun sesi duyuldu.
    -"Sayin yolcular,biraz sonra londra ya inmis olacagiz. londra da hava hafif yagmurlu ve sicaklik ...."
    Tam o sirada pilottan :
    -"Aman tanrim...."
    diye korkunc bir feryat duyuldu ve yolculara bir asirmis gibi gelen uc bes saniye boyunca hicbir ses cikmadi. biraz sonra pilot tekrar konusmaya basladi.
    -"Sayin yolcular demin sizleri cok korkuttugum icin ozur dilemek istiyorum.Ama hostes yanlislikla ustume koca bir fincan sicak kahve doktu.Canim cok yandi.Hele pantolonum onunun bir gorseniz..."
    Bu sirada arkadan bir yolcu bagirdi :

-"Hele sen bizim pantolonlarin arkasini bir gorsen

KÖR PÝLOTLAR

Yolcular uçaðýn yanýnda otobüsten inmiþler.. Bavullarýný gösteriyorlar.Bir bakmýþlar uçak þirketinin minibüsü yanlarýnda durmuþ. Ýçinden kaptan pilotla, yardýmcý pilot inmiþler..Yolcular fena halde þaþýrmýþlar.. Nasýl þaþýrmasýnlar.. Kaptan pilotun elinde bir beyaz baston. Kolunda üç noktalý bant.. yardýmcý pilotun elinde bir köpek taþmasý.. Tasmanýn ucunda bir Köpek.. Saða sola çarparak öyle ilerliyorlar uçaða.. Günlerden bir nisan deðil ama, "Saka herhalde" demiþ yolcular, doluþmuþlar uçaða.. uçak pistte hýzla ilerlemeye baþlamýþ. yolcularýn gözleri camda. uçak hýzlanmýþ.. Yolcular endiþelenmeye baþlamýþlar.. uçak daha hýzlanmýþ. Pistin sonu hýzla yaklaþmaya baþlamýþ.. uçak iyice hýzlanmýþ.. Bazý yolcular paniklemiþ dua etmeye baþlamýþlar. uçak son hiza ulaþmýþ. Bu arada pistin sonuna da ulaþmýþ. 10 metre sonra betonun bitip cimlerin baþladýðý gören yolcular dehþet içinde çýðlýðý basmýþlar.. Tam o anda da kaptan pilot levyeyi sonuna kadar çekmiþ.. uçak tam pist biterken tekerleklerini yerden kesmiþ, havalanmýþ. Kaptan pilot arkasýna yaslanmýþ. Derin bir nefes almýþ ve yardýmcý pilota dönmüþ: "Biliyor musun?" demiþ,"Bir gün çýðlýk atmayacaklar ve hepimiz öleceðiz!.

WÝLSON ÇÝVÝLERÝ

Wilson adinda birinin bir çivi fabrikasý vardýr ve reklama ihtiyacý vardýr. Pazarlamacý arkadaþý ile konuþurken arkadaþý "Wilson Çivileri" diye bir reklam ayarlayabileceðini ifade eder. "Bana bir hafta ver." der arkadaþý, "sana bir kasetle döneceðim." Bir hafta sonra pazarlama uzmaný Wilson'u görmeye gelir. Kaseti videoya koyar ve çalýþtýrýr. Romalý bir asker Ýsa'yý çarmýha çivilemekle meþgul; yüzünü kameraya çevirir ve "Wilson çivileri kullanýn, onlar her þeyi taþýr" der. Wilson çýlgýna döner ve baðýrýr, "senin problemin ne? Bunu asla TV'de göstermezler, sana ikinci bir þans veriyorum, ama kesinlikle Romalý'larýn Ýsa'yý çarmýha germesi gibi þeyler istemiyorum." Ýkinci hafta pazarlamacý elinde baþka bir kasetle gelir. Yine kaseti videoya koyar ve çalýþtýrýr. Bu sefer kamera Roma'nýn dýþýndan merkeze doðru yakýnlaþýr ve çarmýha asilmis Ýsa'nýn önünde durur. Romalý bir asker yukarý bakar ve "Wilson çivileri, her þeyi taþýr" der. Wilson kendini tutar bu sefer, "sen beni anlamýyorsun, çarmýhta bir Ýsa istemiyorum. Sana son bir þans veriyorum, bir hafta içinde yayýnlanabilecek bir reklamla gelmeni istiyorum." Bir hafta daha geçer. Wilson sabýrsýzlýkla beklemektedir. Pazarlama uzmaný yeni kasetiyle gelir. Saçlarý uzamýþ bir adam nefes nefese koþmaktadýr. Bir düzine Romalý asker de peþinden kovalamaktadýr. Tepenin baþýna gelirler ve askerlerden biri kameralardan birine döner: "Keþke Wilson çivileri kullansaydýk."

SERÇE (favorim)

Serçenin bir tanesi bahar günü dalgýn dalgýn uçuyormuþ.
    Bir anda farketmiþ ki, bir yolun üstünde uçuyo ve karþýdan da
    motorsikletli bir adam geliyo.
    Her ikisi de çarpýþmayý engellemek için ellerinden geleni yapmýþlar ama nafile...
    Serçe "çotaaank" diye kaska çarpýp düþmüþ.
    Þimdi, motorcu arkadaþýmýz, Allahý var sýký bi hayvansever.
    Doðal olarak hemen atlamýþ motordan ; koþmuþ serçenin yanýna.
    Serçe baygýn yatýyo.. Kýyamamýþ, býrakamamýþ yolda; almýþ getirmiþ eve.
    Eskiden kalma bi de kafesi var evde.. Baygýn serçeyi kafesin içine
    güzelce yerleþtirmiþ..
    Yanýna da az biraz su, az biraz ekmek koymuþ, vurmuþ kafayý yatmýþ....
    Bizim serçe bi müddet sonra ayýlmaya baþlamýþ..
    Daha tam seçemiyo ortalýðý.. Hafif bulanýklýk var yani...
    Bi bakmýþ parmaklýk, ekmek, su falan var bulunduðu yerde...
    Birden dank etmiþ vaziyet:
    - Motorcuyu öldürmüþüz beaaa ...!!!!!!

MoDaMinE
    Ziyaretçi

Temel doktora gitmiþ:
    - Doktor bey, Bizum Fadime saðýr herhalde, sorularima cevap vermeyi...

- Karýnýzýn saðýrlýk derecesini ölçelim. Siz bir soru sorun, duymaz ise beþ adým yaklaþýp soruyu tekrarlayýn. Ne kadar mesafede duyuyor bilelim.

Temel, deneme yapmak için eve gittiðinde Fadime'yi yemek yaparken bulmuþ:
    - Karýcuðum bugün yemekte ne var? Ses yok... Beþ adým yaklaþýp bir daha sormuþ. Çýt yok...
    Bir beþ adým daha yaklaþýp yine sormuþ:
    - Kiz Fadime saa diyrum, yemekte ne var?

- Bak Temel, dördüncü kez söyliyrum, yemekte hamsili pilav var...

Tecrübeli Üye davaro isimli üyenin avatarý

wilson civileri her duydugumda guluyorum ya

Webmaster [JW] isimli üyenin avatarý

Paylaþým yapanlara teþekkürler. Bu konu iyi olmuþ, umarým paylaþýmlar artar

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)