Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
    Tecrübeli Üye

Bellek kartında dev adım!

SD bellek kartlarında akıl almaz kapasite.

Ufacık bir SD bellek kartının kapasitesi sizce en fazla ne kadar olabilir? Cevabı burada.

Pek çoğumuz özellikle dijital fotoğraf makineleri, video kameralar ve benzeri taşınabilir cihazlarda Secure Digital (SD) kartlardan faydalanıyoruz. İlk başta kapasitesi düşük olsa da, sağladığı kolaylıklar nedeniyle kısa sürede popüler olan SD kartlar 2 GB kapasite ile sınırlıydı. Teknolojinin yardımıyla adı ve özellikleri değişerek Secure Digital High Capasity (SDHC) olarak anılmaya ve tam 32 GB'lık bir kapasiteye ulaştı. Bugün başlayan CES 2009'da tanıtılan bir yenilik, yeni kapasite limitinin kullanıcılar tarafından kolay kolay doldurulamayacak bir seviyeye ulaştığını ortaya koydu.

Merakla beklenen Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı veya diğer adıyla CES, ilk gününde büyük yeniliklere gebe olduğunu ortaya koydu. CES'te tanıtılan yeni SD kartlar, teknolojinin desteğiyle artık inanılmaz bir kapasiteye ulaşmış durumda. Secure Digital eXtended Capacity (SDXC) adlı yeni bir formata sahip olan kartların kapasite sınırı artık 2 TB! Üstelik saniyede 300 MB'lık veri yazma hızına da sahip. Bu yaklaşık 4000 RAW dosya türünde fotoğraf veya en yüksek kalitede 17,000 fotoğraf depolamaya olanak verecek. Bu haber hem profesyonellerin, hem de uzun tatillerde bol bol fotoğraf çekmek isteyen kullanıcıların yüzünü güldüren bir haber.

Yeni Üye

Ynt: Bellek kartında dev adım!

author=dr.oetker link=topic=2886.msg14400#msg14400 date=1231530344]
    SD bellek kartlarında akıl almaz kapasite.

Ufacık bir SD bellek kartının kapasitesi sizce en fazla ne kadar olabilir?

Secure Digital eXtended Capacity (SDXC) adlı yeni bir formata sahip olan kartların kapasite sınırı artık 2 TB! Üstelik saniyede 300 MB'lık veri yazma hızına da sahip. Bu yaklaşık 4000 RAW dosya türünde fotoğraf veya en yüksek kalitede 17,000 fotoğraf depolamaya olanak verecek. Bu haber hem profesyonellerin, hem de uzun tatillerde bol bol fotoğraf çekmek isteyen kullanıcıların yüzünü güldüren bir haber.
    yuh demek istiyorum.. daha 1TBlık bırakın SD Kartı, taşınabilir hard disk alabilmek için fiyatının biraz daha düşmesini beklerken, adamlar 2TB'lık kartını çıkardılar. gerçi bunlar çıktıkça almak istediklerimizin fiyatı düşecek ama yine de.. yuh yani!!

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)