Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

3gs 3.1.3. tethered jailbreak

arkadaşlar merhaba,
    mc model, yurtiçinde sıfır aldığım 44. hafta 3.1.3(7E18) ve 05.12.01 baseband'lı
    aldığımda 3.1.2 yüklü sonradan bir hevesle sürüm yükselttiğim bir 3gs'im var,
    jailbreak tecrübesi bulunmuyor.

işletim sistemim windows 7 32bit bu arada,

pek çok kişi gibi kesin bir jailbreak bekliyorum, unlock'a dolayısıyla ihtiyacım yok,
    ama kafama takılan bir durum mevcut;

forumunuzda;
    "3.1.2 sürümü için aktif olarak jailbreak ve unlock yapılabiliyor. 3.1.3 sürümü kesinlikle jailbreak yapılamıyor, tek yöntem baseband değiştirmeyen custom firmware ile restore etmekten geçiyor.
    (iPhone 3Gs cihazlarda sadece 3.1.2 fw ile 39. Hafta ve öncesi cihazlar tam jailbreak olabiliyor, yeni üretim haftasına ait cihazlar bağımlı şekilde yapılabiliyor.)"

olarak açıkladığınız kısımda,

-cihazı kapatmadan kullanarak jailbreak (yani anladığım kadarıyla buna "tethered jb" deniyor)
    yapabilir miyim?
    -yapabiliyorsak şayet yöntemini açıklayabilir misiniz?
    -forumunuzda varsa link atabilir misiniz?

(aslen ikilemde kaldığım nokta şu, çoğunuzun bildiği gibi; 3.1.3'e içeriği değiştirilmiş,
    baseband değiştirmeyen firmware kullanarak 3.1.2. den rahatlıkla yükselmek mümkün evet,
    peki bağımlı jailbreak bu durumdan mı besleniyor yani 3.1.2 iken jailbreak uygulanmış bir 3gs,
    3.1.3.'e işlenmiş firmware ile yükseltildiğinde mi ancak jailbreak olabiliyor tekrar?

özetle önceden jailbreak olması mı gerekiyor (şanslı modeller dışında) ?

bilginiz olsun diye söylüyorum; bir başka cihaza (3g 3.1.2) blackra1n kullanarak jailbreak yapmışlığım var, yani az çok protokolden haberdarım diyebilirim.

arama yaptım, keskin bi cevap bulamadım, hatta bütün gecemi ayırdığım için bilgi yığınından
    sıyrılıp blackra1n ve redsn0w arayüzlerini de şansına denedim,
    blackra1n de defalarca itunes + kablo durumunu yaşadım,
    (uyumluluk arka panel usb kullanımı ve yönetici izniyle açma yollarını izledim daha önce de yaptığım gibi)
    itunes + kablo'da takılıp kalınca yeniden başlattım cihazı bir değişiklik olmadan başa döndüm.

redsn0w'daysa; dev-team blog'dan aldığım orjinal 3.1.2. ve 3.1.3. firmware'ları gösterdim,
    ikisinde de programdan windows beni fırlatıp attı anlayacağınız üzre.

pek çok kişinin bu durumda seyrettiğini düşünüyorum, bilgi kalabalığı yüzünden,
    yaşadığım karışıklığa son vermek istedim size danışarak,
    yardım ederseniz gerçekten sevinirim.

umarım net bir şekilde açıklayabilmişimdir yazdıklarımla durumu,
    ilginize şimdiden teşekkürler, kolay gelsin,
    iyi günler.

Misafir.
    Ziyaretçi

Cevap: 3gs 3.1.3. tethered jailbreak

3.1.3 olan 3gslere jb hiç bir şekilde yapılamıyor eğer cihazınızın 3.1.2 de iken shsh kaydı yoksa boşa uğraşmayın.

shsh kaydı sonradan elde edilemiyor yanlış hatırlamıyorsam değil mi,

bu kaydın olup olmadığını tespit etme yolları bulunuyor sizinde bildiğiniz gibi,
    yani mutlaka 3.1.2. ve alt bir sürümde cydia'ya önceden kaydetmemiz gerekiyordu sanırım.

cevabınız için teşekkürler bu arada.
    Mesaj galahadgawain tarafından ( 29-04-2010, Saat 10:10 ) düzenlenmiştir.

Yeni Üye

arkadaşlar ben iphone umu yanlışlıkla güncelledim 3g sürüm 3.1.1 di şimdi 3.1.3 abd den simlock aldım makinayı şimdi unlock yapamıyorum yardımcı olabilirmisinz? jb ve unlock yapmam için beklemem mi gerekiyor yardımvı olursanız sevinirim

BanMaster... SaTuSa isimli üyenin avatarı

cihazınızı redsn0w 0.9.4 ile jb yapın, daha sonra wifi ile cydia'dan fuzzyband prgramını indirip bootloader sürümünüze bakın eğer 05.08 ise o zaman baseband sürümünüzü düşürüp unlock işlemini yapabilirsiniz

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 2 misafir.)