Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye
    Cihaz Modeli
    iPod Touch 3G
    Firmware Sürümü
    Bilmiyorum
    Ettiği Teşekkür
    0
    Mesajlarına 0 kez teşekkür edildi.

i phone 3gs hata kodu 29 alıyorum yardımcı olabilecek arkadas varmı acaba

arkadaslar i phone 3gs telefonum var ve hata 29 alıyorum telefon acılmıyor yardımcı olabilecekmisiniz

Altın Üye
    Cihaz Modeli
    iPhone 4
    Firmware Sürümü
    5.1.1
    Ettiği Teşekkür
    113
    Mesajlarına 464 kez teşekkür edildi.

Cevap: i phone 3gs hata kodu 29 alıyorum yardımcı olabilecek arkadas varmı acaba

arkadaslar i phone 3gs telefonum var ve hata 29 alıyorum telefon acılmıyor yardımcı olabilecekmisiniz
    Ne gibi işlem yapıyorsunki 29 hatasını alıyorsun ?. Power+Home tuşuna elma logosu gelene kadar basılı tut elmayı gördüğünde bırak kendisi açılır.açılma işlemi biraz uzun sürebilir.
    Cevahir var iken pul neye yarar, aczini bilmeyen kul neye yarar, herkes bir yol tutturmuş gidiyor, Mevlaya varmayan yol neye yarar.

Geceler uzundur. Onu uyuyarak kısaltma. Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Dünyadaki en huzursuz insan, kalbinde hased ve kin olan insandır.

Gümüş Üye
    Cihaz Modeli
    iPad 2
    Firmware Sürümü
    5.0.1
    Ettiği Teşekkür
    294
    Mesajlarına 359 kez teşekkür edildi.

Cevap: i phone 3gs hata kodu 29 alıyorum yardımcı olabilecek arkadas varmı acaba

Merhaba alper4030,

Almış olduğunuz hata Windows'ta ki host dosyanız ile alakalı görünüyor. Aşağıdaki adımları deneyebilir misiniz?

1. C:\Windows\System32\drivers\etc altında yer alan hosts dosyasını bulmanız gerekiyor.

2. Dosyayı bulduktan sonra bu dosyanın bir yedeğini mutlaka almanız gerekmektedir.

3. Hosts dosyasının yedeğini aldıktan sonra, hosts dosyasını notepad, wordpad, notepad++ vb.. bir metin editörü ile açmanız gerekiyor.

4. Hosts dosyasını açtıktan sonra içerisinde "gs.apple.com" ile başlayan satırları silin ve dosyayı kaydedin.

5. En son olarak cihazınızı restore edebilirsiniz.

İyi günler dilerim.
    Mesaj darkmulex tarafından ( 07-09-2012, Saat 17:15 ) düzenlenmiştir.

Tecrübeli Üye
    Cihaz Modeli
    iPhone 4
    Firmware Sürümü
    5.1.1
    Ettiği Teşekkür
    287
    Mesajlarına 233 kez teşekkür edildi.
    Follow IPeder On Twitter Add IPeder on Facebook Add IPeder on Google+ Add IPeder on MySpace Visit IPeder's Youtube Channel

Merhaba alper4030,

Almış olduğunuz hata Windows'ta ki host dosyanız ile alakalı görünüyor. Aşağıdaki adımları deneyebilir misiniz?

1. C:\Windows\System32\drivers\etc altında yer alan hosts dosyasını bulmanız gerekiyor.

2. Dosyayı bulduktan sonra bu dosyanın bir yedeğini mutlaka almanız gerekmektedir.

3. Hosts dosyasının yedeğini aldıktan sonra, hosts dosyasını notepad, wordpad, notepad++ vb.. bir metin editörü ile açmanız gerekiyor.

4. Hosts dosyasını açtıktan sonra içerisinde "gs.apple.com" ile başlayan satırları silin ve dosyayı kaydedin.

5. En son olarak cihazınızı restore edebilirsiniz.

İyi günler dilerim.
    darkmulex arkadaşımız konuyu çok güzel ifade etmiş fakat bende bir tavsiyede bulunmak istiyorum.iPod 4G'mi iOS 5.1.1'e upragade ederken 1600-21-3194 gibi hata kodları alıyordum.darkmulex arkadaşımızın dedigi işlemi yapmaya çalıştım fakat adminastratör izin vermiyor - erişim engellendi gibi uyarılar alıyordum.Hosts dosyasıyla bir türlü oynayamadıgım için işlemimi gerçekleştiremiyordum.Çözümü bir arkadaşımın hosts dosyasını benimkiyle değiştirmekle buldum ve hiç bir hata kodu almadan upragade işlemimi gerçekleştirdim.
    iPod Touch 4G - Firmware iOS 5

Gümüş Üye
    Cihaz Modeli
    iPad 2
    Firmware Sürümü
    5.0.1
    Ettiği Teşekkür
    294

darkmulex arkadaşımız konuyu çok güzel ifade etmiş fakat bende bir tavsiyede bulunmak istiyorum.iPod 4G'mi iOS 5.1.1'e upragade ederken 1600-21-3194 gibi hata kodları alıyordum.darkmulex arkadaşımızın dedigi işlemi yapmaya çalıştım fakat adminastratör izin vermiyor - erişim engellendi gibi uyarılar alıyordum.Hosts dosyasıyla bir türlü oynayamadıgım için işlemimi gerçekleştiremiyordum.Çözümü bir arkadaşımın hosts dosyasını benimkiyle değiştirmekle buldum ve hiç bir hata kodu almadan upragade işlemimi gerçekleştirdim.
    Merhaba IPeder,

Sizin yaşamış olduğunuz sorun da yetkilendirme ile ilgili olan bir sorun. Kısaca özetlemeye çalışayım;

1. Bilgisayara giriş yapmış olduğunuz kullanıcının hosts dosyası üzerinde işlem yapmaya yetkisi yoktur, bu durum tanımlanan kullanıcının tipi(Admin, guest vb..) olmasından kaynaklanmaktadır.

2. Eğer giriş yapmış olduğunuz bilgisayar bir domain'de yer alıyorsa, network admin'iniz tarafından uygulanan bir policy ile bu işlemi yapma hakkınız kısıtlanmış olabilir.

3. Windows Vista/7 işletim sistemlerinde Kontrol Panel(Control Panel) --> Kullanıcı Hesapları(User Accounts) --> Kullanıcı Hakları Denetimi(Change User Account Control Settings) tıklayarak buradaki güvenliği iptal ettiğinizde dosyalar üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Tecrübeli Üye
    Cihaz Modeli
    iPhone 4
    Firmware Sürümü
    5.1.1
    Ettiği Teşekkür
    287
    Mesajlarına 233 kez teşekkür edildi.
    Follow IPeder On Twitter Add IPeder on Facebook Add IPeder on Google+ Add IPeder on MySpace Visit IPeder's Youtube Channel

Merhaba IPeder,

Sizin yaşamış olduğunuz sorun da yetkilendirme ile ilgili olan bir sorun. Kısaca özetlemeye çalışayım;

1. Bilgisayara giriş yapmış olduğunuz kullanıcının hosts dosyası üzerinde işlem yapmaya yetkisi yoktur, bu durum tanımlanan kullanıcının tipi(Admin, guest vb..) olmasından kaynaklanmaktadır.

2. Eğer giriş yapmış olduğunuz bilgisayar bir domain'de yer alıyorsa, network admin'iniz tarafından uygulanan bir policy ile bu işlemi yapma hakkınız kısıtlanmış olabilir.

3. Windows Vista/7 işletim sistemlerinde Kontrol Panel(Control Panel) --> Kullanıcı Hesapları(User Accounts) --> Kullanıcı Hakları Denetimi(Change User Account Control Settings) tıklayarak buradaki güvenliği iptal ettiğinizde dosyalar üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

İyi günler dilerim.
    Bu bilgilendirme için teşekkür ederim lakin bi kaç sorularım olcak.
    1-) Kontrol paneli dediğiniz denetim masası sanırım?
    2-)Kullanıcı hesaplarında kullanıcı hakları denetimini göremiyorum tam neresindedir acaba?
    ben windows 7 kullanıyorumda...
    iPod Touch 4G - Firmware iOS 5

Gümüş Üye
    Cihaz Modeli
    iPad 2
    Firmware Sürümü
    5.0.1
    Ettiği Teşekkür
    294

Bu bilgilendirme için teşekkür ederim lakin bi kaç sorularım olcak.
    1-) Kontrol paneli dediğiniz denetim masası sanırım?
    2-)Kullanıcı hesaplarında kullanıcı hakları denetimini göremiyorum tam neresindedir acaba?
    ben windows 7 kullanıyorumda...
    Merhaba IPeder,

Kısaca sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

1. Evet, kontrol paneli ile demek istediğim aslında Denetim Masası :)
    2. Konuya yönelik olarak ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)