PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından İphone 3G almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum...

YzA
25-02-2010, 01:50
Arkadaşlar geçenlerde yurtdışında aldığım iphone basebandı 5.11 den 5.12ye yükseldiği için kullanamadan geri gönderdim.

Şimdi amerikadan tekrar bir iphone almak istiyorum acaba bu app store dan alıp anlaşmalı olarak sora buraya getirip kırdırsak olurmu 99 dolar orada anlaşmayı bozunca 175 dolar ödemek zorundaymışın yani toplam 275 dolar gelmiş oluyor türkiye ye getirdikden sonra açtırabilirmiyiz.

Bu baseband indirmenin yolu varmıdır denedim custom fwleri indirdim hep aynı hatayı aldım bir sonuca ulaşamadım ama yapan arkadaş varsa bir anlatır yada forumda beni yönlendirirse çok sevenirim birde amerikadan nerde alınır eniyi app ve at mobile dan hariç yada 2.el varmıdır orda bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. teşekkürler..... [gl=7.gif] [:)] [:)] [:)]

[JW]
25-02-2010, 01:58
Merhaba,

Lütfen konu başlığını konuyla alakalı olarak düzenleyiniz.

YzA
25-02-2010, 02:02
konu mu yanlış yerde yoksa başlık mı yanlış olmuş adminim

[JW]
25-02-2010, 02:06
Yeni konu açmaya basınca karşınıza şu uyarı çıkıyor ya, ondan bahsediyorum.

]Merhaba.

Lütfen karşılaştığınız sorunu açık olarak yazın.Hangi işlemi yaparken sorun çıkıyor,aldığınız hata kodunu tam olarak nedir? Ek olarak cihazınızın modelini ve kullandığınız firmware sürümünü de belirtin ve lütfen biraz sabırlı olun.Cevap gelene kadar arama yaparak çözüme ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Konu başlığında "Yardım,lütfen,acil" vb. konuyla alakasız kelimeler kullandığınızda,konunuzun yöneticiler tarafından silinebileceğini unutmayın.İyi forumlar.

RuN@W@Y
25-02-2010, 21:45
öncelikle baseband i indirmenin bir yolu yok.

Amerika dan at&t kontratlı alacaksan oradaki kimlik numarası benzeri SSN numarasına sahip biri 99$+vergi 35$ yeni hat ücreti 70$ ilk ayın ücreti 175$ erken fesh ücreti(ETF) ye denk geliyor. SSN yoksa bestbuy gibi büyük teknoloji marketlerinde 499$+tax e kontratsız satış yapılabilir.

eğer getirtebilirsen 3.1.2sürümünde ve 5.11.07 basebandinde bulman şans olur yada seri numarasından üretildiği hafta numarasına bakarak cihaz alınabilir(4. ve 5. haneler hafta numarası yamulmuyorsam). 52ye yakınsa 2009 XX. hafta üretimdir 3.1.2 fw yüklüdür kanımca.

böyle bir alet getirtebilrsenki 16gb 3GS(kontratsız 599$+tax) getirtmeni öneririm. Jailbreak ve sim unlock la ilgili tüm konuları burda küçük bir aramayla bulabilirsin.

YzA
25-02-2010, 22:02
author=runaway89 link=topic=15289.msg105939#msg105939 date=1267127131]
öncelikle baseband i indirmenin bir yolu yok.

Amerika dan at&t kontratlı alacaksan oradaki kimlik numarası benzeri SSN numarasına sahip biri 99$+vergi 35$ yeni hat ücreti 70$ ilk ayın ücreti 175$ erken fesh ücreti(ETF) ye denk geliyor. SSN yoksa bestbuy gibi büyük teknoloji marketlerinde 499$+tax e kontratsız satış yapılabilir.

eğer getirtebilirsen 3.1.2sürümünde ve 5.11.07 basebandinde bulman şans olur yada seri numarasından üretildiği hafta numarasına bakarak cihaz alınabilir(4. ve 5. haneler hafta numarası yamulmuyorsam). 52ye yakınsa 2009 XX. hafta üretimdir 3.1.2 fw yüklüdür kanımca.

böyle bir alet getirtebilrsenki 16gb 3GS(kontratsız 599$+tax) getirtmeni öneririm. Jailbreak ve sim unlock la ilgili tüm konuları burda küçük bir aramayla bulabilirsin.

Çok teşekkürler dostum ... sağol kandiliniz mubarek olsun bu arada [gl=9.gif]