PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak Sonrası iPhone 2G ve 3G Video Toggle --> 2G veya 3G ile 3GS deki gibi video cekebilmek

Knoc[K.O]ut
30-01-2010, 06:10
Hepimizin merak ettiği 2G veya 3G ile video cekerken 3GS deki gibi kameradan tek tuşla videoya giriş yapabilir miyiz acaba konusu çözüldü.
Adım adım anlatmaya calışacagım.

1.Adım: iphone umuzu jailbreak yapıyoruz

2.Adım: Cydia OpenSSH yi kuruyoruz

3.Adım: Cydia dan -->

*Cycorder

*SBSettings

*MobileTerminal uygulamalarını kuruyoruz

4.Adım: itunes in kapalı oldugundan emin oluyoruz ve telefonumuzla bilgsayarımızı aynı baglantı üzerinden internete bağlıyoruz.

5.Adım: winscp kullanarak bilgisayarımızdan iphone a baglanıyoruz

6.Adım: iphone a baglandıktan sonra /private/var/tmp içine bağlanıyoruz

ve

http://www.megaupload.com/?d=CKDLVEI2 bu linkten indirdigimiz video toggle zipinin icinden cıkan klasoru bu dosya konumuna kopyalıyoruz.

7.Adım: İphone icerisinden indirmiş oldugumuz MobileTerminal uygulamasını acıyoruz ve sırasıyla

su root

alpine

bash /private/var/tmp/VideoToggle/install yazıyoruz Dikkat: "bash' dan sonra bir boşluk bırakıyoruz"

8.Adım: SBSettings e giriyoruz ve ordan karşımıza çıkan VideoEdit butonunu acıyoruz.

işte bu kadar bütün bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzdan çekmiş olduğunuz butun resimleri ve videoları 3GS deki gibi duzenleyebilir youtube a upload edebilir mail olarak atabilirsiniz.

Not: Arkadaşlar ingilizce kaynakta bunun yeni oluşturuldugu ve bazı bug lara sahip oldugu belirtiliyo denedim %100 calışıyo ama dedikleri gibi bazı sorunlar war şimdilik bu videoedit buttonu acıkken cameranızı kullanamıyosunuz yani camera kısmından video cekemiyosunuz camera aktif hale gelmiyo ama videoedit i SBSettings den kapattıgınız zaman cycorder dan cektiginiz videoları fotograflarım kısmında gorebiliyo hatta üzerinde oynayabiliyosunuz bunun duzeltilecegini soylemişler takip ediyorum değişikliklerden sizleri de haberdar edecegim.

İyi eğlenceler. ;)

Konuyu nereye açacagımı bilemedim buraya yazıyorum eğitimlere eklenirse sevinirim...

Hawk
30-01-2010, 07:17
Bende tam kaynak soracaktım :) yabancı kaynaksa sıkıntı oluşmaz, eline anlatımına sağlık.

Knoc[K.O]ut
30-01-2010, 13:20
yabancı kaynak yabancı zaten türk kaynaklarda bununla ilgili hiçbişi yok hatta yapamazlar diyo cogu yerde apple ın kendi uygulaması üzerinde oynayamazlar deniliyo :) bende denemeden yazmak istemedim denedim %100 çalışıyor ama bug ları war daha takip ediyorum gelişme oldukca güncelleyecegim:)

chevas
10-02-2010, 11:14
Çok güzel bir uygulama ama maalesef video edit açık olduğunda kamera açılmıyor, dolayısıyla bu haliyle bir işe yaramaz. [gl=8.gif]

Knoc[K.O]ut
10-02-2010, 11:46
evet bekliyoruz onu da halledebilirlermi die ama sb settings dekı kısayolu cok ise yarıo bilginiz olsun.