PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanışalım Kaynaşalım

ferdi baba
26-01-2010, 10:07
Selam Forum Arkadaşlarım

Açık kodlu geliştirilebilir telefon maceram Motorola MPX200 le başladı ve mpx.gen.tr yi kurmakla ve geliştirmekle devam etti. Hayatımın önemli bir bölümü mpx hastası olarak ( hala geçmiş değil )ve diğer telefonları kullananlara acır gözle bakarak geçti. Daha sonra pocketpc ler piyasada hızla yayılınca orayada el attım ve cebimdekipc.com u kurduk. Pocketpcler için uygulamaları ve romları güzel dilimiz Türkçeye çevirme işi ile uğraştım.
Bizim firmada işe başlayan bir arkadaşımız Ankarada Apple ın satıcısı Karakayalardan gelmişti '' Abi senin gibi bir adam nasıl olurda windows kullanır nasıl olurda windowsmobile kullanır '' deyince bende MAC ailesine katıldım. İlk işim windowsmobile cihazımı ( yenide almıştım [:(] ) iphone ile diğiştirmek oldu.

Nick e gelince, mpx.gen.tr deki nickim ferdi ( yani adım ) idi. Şuanda ikaynakta yönetici olan arkadaşımla mpx e 2005 rom kuran dünyada üçüncü kişi olmaya çalışırken hanım doğum yaptı ve baba olduk [gl=9.gif] Baba lakabıda oradan gelir. Arabesk bir hayatım yok yani. [:'(]

Kalın sağlıcakla....

Herkese iyi forumlar..

Misafir.
26-01-2010, 10:10
baboli foruma hoşgeldin

umit_math
26-01-2010, 10:12
Hosgeldin. Iyi forumlar

SaTuSa
26-01-2010, 10:12
Aramıza hoş geldiniz, ismen olmasada ortak arkadaşımız sayesinde sizleri tanır gibiyiz. Katılımızla bizi mutlu ettiniz. Unutmadan, Allah analı babalı büyütsün de demek isterim.
Saygılar

Misafir.
26-01-2010, 10:16
şahin sırf 2005 roomu kurmak için ferdinin bürosuna gitmiştik orda kurulum işlemlerini yaparken cihazı dfu moda alma gibi bir olay var pcye bağlı olması gerekiyor o işlemlerin tamamını yapıyoruz cihaz bir türlü o moda girmiyor çıldırdık en son bi baktık kablo takılı değil [gl=12.gif]

sonra kurulum bitti yenge aradı ferdi çabuk gel diye o gece minik ege geldi dünyaya çocuk anladı bizim bişey yapamayacağımızı bari ben geleyimde yardım edeyim dedi [8D] [8D]

SaTuSa
26-01-2010, 10:45
Ortak yaşanan anıların olması gerçekten çok güzel [:)] Sizin kablo olayı bizim Can'ın itunes yüklemeden ortalığı karıştırması gibi olmuş [8D] [8D]

Misafir.
26-01-2010, 11:13
baboli ile anlık buluşmalarımız bile olurdu bürosuna giderdik hemen bir buluşma ortamı oluşturup anında 8-10 kişiyi bir araya getirebilirdik.

Sylar
26-01-2010, 11:13
Hoşgeldin abi saygılar :)

yok
26-01-2010, 11:22
Hoş Geldiniz... [:'(]

[JW]
26-01-2010, 18:11
Hoş geldiniz hocam, Metin abi bahsediyordu zaten sizin sitenizden. Sizi de aramızda görmek güzel. Tekrardan hoş geldiniz. :)

Direc-T
26-01-2010, 18:54
hoşgeldin abi, bu arada allah hayırlı evlat nasip etsin, iyi günlerde büyütün :)

ferdi baba
26-01-2010, 22:37
Güzel dilekler ve misafirperverlik için teşekkürederim..

Keşke forumun veritabanı SMF yerine Vbull olsaydı size çok daha fazla yardımım olurdu. Gerçi SMF de kullandım ama vbull da daha iyiyimdir. Bu arada sakın buradan vbull a falan geçelim demeyin ben bir senelik database i kaybetmiştim transfer sırasında. C/P de takıldığınız yerler olursa hatırlaya bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Misafir.
26-01-2010, 22:39
o kayıplar bize has olaylardı ferdi :))) yoksa artık kayıp olayları çok az hatta bizim eski arşivler gitse çokta sorun olmaz ha toplu temizlik olur

Direc-T
30-01-2010, 17:15
smf konusunda bende yardımcı olabilirim, kendi forumum olmuştu bir ara sonra domain uzatmadım kapandı :X

Süha
05-02-2010, 22:05
Hoşgeldin.. [:'(]