PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ısırır!

james_kad
11-01-2010, 21:27
Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Acı Aşk filmi oyuncuları ve senaryosu kadar müziğiyle de dikkat çekiyor.

Filmin müzikleri alternatif müziğin sevilen grup Fairuz Derin Bulut tarafından yapıldı. Ayrıca filmde Ferdi Özbeğen “Yok yok yalan deme”, Zeki Müren “Yaralı gönül”, “Beni terketme”, Sertab Erener “Sevdam Ağlıyor” gibi unutulmaz şarkıları da yeniden dinleme fırsatı sunuyor.

http://www.akormerkezi.com/imajgoster.asp?mod=3&id=13867

Filme adını da veren, sözleri Ali Tekintüre’ye ait “Seni Yakacaklar” şarkısını ise Levent Yüksel seslendirdi. 80’li yıllarda Müslüm Gürses’ten sonra İbrahim Tatlıses’in de seslendirdiği arabesk şarkıyı Acı Aşk filmi için Levent Yüksel yorumladı.

Çok değerli seslerden sonra şarkıyı yeniden söylemenin zor ama bir o kadar da keyifli olduğunu söyleyen Yüksel, "Filmin yapımcısı Timur Savcı’dan Acı Aşk için "Seni Yakacaklar" şarkısını seslendirir misin diye teklif geldiğinde memnuniyetle diye kabul ettim. Zaten bildiğim ve sevdiğim bir şarkıydı. Burhan Bayar düzenledi, galiba ilk düzenleyen de oymuş. Stüdyoya gayet rahat girdim ama söylemeye başlayınca ne kadar zor bir eser olduğunu anladım. Elimden geleni yaptım. Umarım filmi izleyenler de şarkıyı dinleyenler de beğenirler” dedi.

“Arabesk olmazsa olmazlarımızdandır” diyen Yüksel sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin kaderidir arabesk... Bazı insanlar vardır arabesk sevmiyorum derler ama iki dubleden sonra herkes arabeski sever... Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses benim en çok dinlediğim isimlerdir. Hala kendilerini dinlerim ve hala çok severim”.

akormerkezi.com