PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C ve D'yi Açarken Hata Veriyor :S

zEuS
05-01-2010, 00:49
Arkadaslar PC Kardeşime Ait Avast Pro Son Versiyon Yüklü Ama Her Ne Nedense C-D'yi Açmaya Kalktığımda Hata Veriyor

Avast'ı Kapasamda Aynı Hata Önerisi Olan Var mı???

http://img30.imageshack.us/img30/5576/adszkj.png

Kopyalama İşleminin Alakası Yok Olayla Yeni Fark Ettm:S

fsali178
05-01-2010, 01:18
Spyware tarayıcları ile tarat.. Şuan hangisini önerebilrim bilmiyorum ama inndir.com daki editörün seçimi olan IOBit Security 360'ı deneyebilirsin.

KupaValesi
06-01-2010, 00:02
sürücülerinde çalıştırdan c: veya d: yazarak ulaşabilirsin. ulaştıktan sonra gizli ve sistem doslarını göster deyip sonu inf olan dosyaları silerek başlayabilirsin. sildikten sonra açılmalarda sorun kalkacaktır ama ne yaparsan yap bir süre sonra geri gelecektir. c: nin içindeki inf dosyalarına dikkat et autorun.inf olur genelde senin aradığın ama ne olur ne olmaz sen yinede yedeklerini almayı unutma. baktın olmuyor mesaj at farklı bi teknik deneyelim [:)]

zEuS
06-01-2010, 00:12
author=kupavalesi link=topic=12480.msg77081#msg77081 date=1262728920]
sürücülerinde çalıştırdan c: veya d: yazarak ulaşabilirsin. ulaştıktan sonra gizli ve sistem doslarını göster deyip sonu inf olan dosyaları silerek başlayabilirsin. sildikten sonra açılmalarda sorun kalkacaktır ama ne yaparsan yap bir süre sonra geri gelecektir. c: nin içindeki inf dosyalarına dikkat et autorun.inf olur genelde senin aradığın ama ne olur ne olmaz sen yinede yedeklerini almayı unutma. baktın olmuyor mesaj at farklı bi teknik deneyelim [:)]

bn c-d diye yazarak normalde kullanıyorm da PC bnm değil kardesimin 8-9 yasında bsi anlatana kadar canım cıkar sonra bazen annemde kullanıyo bide isin yoksa ona anlata :S

KupaValesi
06-01-2010, 00:15
sen dediğimi bi kere yap bidaha yapmana gerek kalmayacak. şimdi onun amacı sabit diskine yerleşen virüsü her girdiğinde tekrar tekrar çalıştırmak. büyük ihtimalle virüs programın bulmuş virüsü ve temizlemiş ama autorun dosyalarını bırakmış. genelde güncellenmeyen virüs prgramları xplerde bunu sistem dosyası zannedip silmyior. şimdide virüs programın sildiği için bulamıyor neyi çalıştıracağını ve sana bu soruyu soruyor. sen bi kere silersen eğer temizlenmişse virüs tekrarlanmayacaktır. ama temizlenmemişse o zaman farklı yöntem.

Sylar
06-01-2010, 00:21
Arkadaslarin dedigi gibi autorun dosyalarini sil ve duzeldigini zaman da avasti sil. Daha duzgun antivirus kullan ya da hic kullanma daha iyi.

KupaValesi
06-01-2010, 00:22
bak istersen nod32 nin sınırsız sürümü var bende gönderebilirim.

zEuS
06-01-2010, 00:25
Yardım Eden Herkese Tekrar Tşk Hallettm Autorun dosyalarını sildim bide res attm düzeldi...

Tekrar TŞK

KupaValesi
06-01-2010, 00:28
ne demek [:'(]

EarendurCalaelen
06-01-2010, 20:46
Bu tür kavo ve autorun virüslerini temizlemek veya bulaşmadan önce önlem almak için iki yöntem kullanabilirsiniz.

Birincisi combofix isimli programcığı bir kez bilgisayarınızda çalıştırmak

İkincisi ise usb security isimli programı kurmaktır.

Bu iki şeyi yaptığınızda bir daha böyle sorunlarla karşılaşmazsınız.

İki programı da kolaylıkla arayarak bulabilirsiniz.

Saygılarımla.

zEuS
06-01-2010, 22:32
author=EarendurCalaelen link=topic=12480.msg77309#msg77309 date=1262803571]
Bu tür kavo ve autorun virüslerini temizlemek veya bulaşmadan önce önlem almak için iki yöntem kullanabilirsiniz.

Birincisi combofix isimli programcığı bir kez bilgisayarınızda çalıştırmak

İkincisi ise usb security isimli programı kurmaktır.

Bu iki şeyi yaptığınızda bir daha böyle sorunlarla karşılaşmazsınız.

İki programı da kolaylıkla arayarak bulabilirsiniz.

Saygılarımla.

usb security Kullanıyorum Zatende Autorun'u c-d'de oldugu için bulmuo flashlara bakıyo o :S

Neyse Sorunu Düzelltim Yinede Saol....