PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Androidi Iphone a Tercih Etmek İçin Söylenen Nedenler

KB24
02-12-2008, 21:30
1-Androidde flash desteği var.
2-Herhangi bir operatör ile çalışır.
3-Hacklenmeye ihtiyacı yoktur.
4-Çok daha hızlıdır.
5-Application limiti yoktur.
7-Androidin gerçek bir klavyesi var
8-Açık kaynak yazılım
Apache lisansı altında her programcı Android kodunu alıp istediği gibi değiştirebilir ve kendi versiyonunu hazırlayabilir.
8-Google ürünlerini destekliyor

Android’in son tanıtımında, telefonun pusulasının Google Maps ile ne kadar rahatça entegre olduğunu gördük. Eminiz birçok Google yazılımını bu sistemde kolayca çalıştırmak mümkün olacak.
9-Yazılımcılar daha çok kontrole sahip olacak

iPhone kullanıcısını birçok konuda kısıtlıyor - örneğin başka bir web tarayıcısı kullanmak mümkün değil. Android’in yazılım arayüzü aklınıza gelebilecek her türlü fonskiyona sahip uygulamalar yazmanıza olanak veriyor.

powerbody
02-12-2008, 22:05
Kendimce neolursa olsun iphone
1998den beri Apple firmasının ürettiği her türlü ürünü kullandım gördüm ve sadece tek sonuca vardım kalite ve özel olmak
Android sanırım herkeste olacak bi telefon gibi
Bence kısıtlama bana heyecan veriyor arkadaşımda olmayan bir uygulama bende varsa bu beni özel yapıyor özel olmayı seviyorum
Parmağımı iphone ekranında sürtmeyi çok seviyorum neredeyse parmak izlerim Fbı kayıtlarından silinecek ve yine özel olmuş oluyorum
kısacası ne olursa olsun ister klavyesi olmasın ister kendine özgü bi ses seviyesi olsun isterseni pilini çıkaramayıp arkasını kurcalayamalayım
ben bu ısırılmış elmayı seviyorum. Kaç zamandır simkartımın yüzünü unuttum.
Forever Apple forever iphone.... nokia ymış samsungmuş peh iphoneciler buraya [gl=25.gif]

by_hope
02-12-2008, 22:13
"söz meclistendısarı"
sıkıldım artık bu ıphone karsılastırmalarından
ıphone kopyalarından...

ben bugune kadar bır telefon hakkında bir pda hakkında bır mp3calar ıcın bukadar kopya cekıldıgını
bukadar kıyaslandıgını bukadar tartısma yaratıldıgını ne gördüm nede duydum....

demekkı appel gercekten güzel bir cihaz yaptı İPhone demekkı gercekten basarılı ....

qboy
02-12-2008, 22:28
Size şu kadarını söyliyim okulda marketing derslerinde yaptığımız en önemli incelemelrden biriydi,apple..
Apple teknoloji alanında gerçekten kendine özgü farklı tasarımlar ve ürünler yapmış ve daha da önemlisi tutunabilmiş bi firmadır..
Yani farklı bi şey yapmak önemli değil önemli olan onun pazarda tutunmasını sağlamak,apple tasarımlarıyla olsun teknolojik olark yaptıı yeniliklerle olsun gerçekten çok farklı ve kendine has müşteri kitlesini yaratmayı başarıp o müşterileri şirkete sadık hale getirmiştir..
BEn mesela,bi şey alcağımda ya da alcak biri olduunda önce apple derim,onu öneririm..
Klasik bi söz varya taklitler aslını yaşatır diye bu da o hesap işte,bunn gibi telefonlar çıkmaya devam etcektir..

cagan12
02-12-2008, 22:42
Ben şimdi bu HTC T-Mobile G1 Android isimli telefonu oturdum ve inceledim
1. Görünüş olarak iphone kadar güzel değil.
2. Android markette 5-6 uygulama var.
3. iPhone için de uygulama geliştirebiliyoruz zaaten.
4. Sim kilidi olmaması iphone da ileride sim kilitsiz olmayacağı anlamına gelmiyor
5.Zaten HTC dokunmatik ekranlı telefonlar üretiyordu Google markasını da yanına alarak sadece satışını artırma arayışı içinde
6.Hafızası 1 Gb ve en fazla 8 Gb kadar genişletilebiliyor.
7.İncelemek isteyenler için http://www.t-mobileg1.com/ adresine bakabilirler

Kısacası ben İPhone derim gerisini esgeçerim

kenjimikee
03-12-2008, 18:30
şarj süresi... sadece apple'ın yapabileceği tarzda mükemmel bir tasarım...
diğer firmaların önce şu ikisine bir çare bulmaları lazım.

xewor3g
28-01-2009, 23:44
Microsoft gibi dünyanın en büyük firmalarından biri bile apple'dan kopya çekiyorsa (windows), diğer firmaların bu tarz kopyaları normaldir bence. [:)]