PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çinden Ipod Iphone Alınır mı?

alucard
22-11-2009, 19:17
Benim bir tanıdığım yakında çine Gidecek, bende Ipod aldırmak istiyorum fakat çinde orjinal bulabilir mi bazı yerlerde çinde orjinal bulunmayacağını söylüyorlardı Sizce aldırmalımıyım ve fiyatları sizce ne olur?

Teşekkürler

almora
22-11-2009, 19:21
orjinal bulabilirmiyim derken tabi ki bulabilirsin ama malum çin.alan kişinin orjinal ile sahte ayırımı yapmasını iyi bilmesi lazım iphone ve ipod touchların çakmaları menülerinden falan anlaşılıyor ama ipod'un shuffle yada nano,classic vb. modellerini kopyalarından ayırt etmek gerçekten çok zor.o yüzden eğer alacaksa türkiyedeki teşhir ürünlerini iyice inceleyip ezberine iyice yerleştirmeli ve 2 resim arasındaki tek farkı bile ayırt edebilir olmalı :d

alucard
22-11-2009, 19:34
Çok Teşşekürler sanırım multitouchtan anlaşılır yanlış mıyım başka farkları var mı?
Ya da işi kesinleştirip Çindeki apple storedan aldırıyım [:D]

almora
22-11-2009, 19:52
multitouch'dan anlayabilirsin evet ama o zaman da jelatini açılmış ipod'un olur :):):) yeni jelatin açma hissini yakalayamazsın :):):) ya işin şakası bi yana,internetten de alabilrisin eğer ipod touch alırsan ebay gibi sitelerden ben bugüne kdar 2 tane aldım.ama iphone alma çünkü cep telefonu kargo ile gümrükten geçmyior.

alucard
22-11-2009, 19:57
yakınım bizzat gidecek ayrıca internet üzerinden hele hele yurtdışından alışveriş asla yapmam Güven meselesi [:D] çindeki apple store fiyatları nekadardır acaba?türkiyede 500 lira ise orda heralde 300 bile değildir Amerikada 199$ bide 32GB olunca ne fark oluyor fark çok büyük mü?Oyunlara engel olurmu???

almora
22-11-2009, 20:11
2.jenerasyon ipod touch 8GB 199dolar,3.jenerasyon 32gb 299dolar,64gb 399 dolar.16GB modeli fiyatı yok üretimi de yok sanırım.tabi ki 3.jenerasyon ilk tercihin olmalı daha hızlı işlemci daha çok kapasite fakat + olarak daha fazla fiyat. Çinde appstore var mı bilmiyorum,fiyatlar konusunda en ufak bir bilgim yok ama nakliye masrafı falan olmayacağından amerikadan daha ucuza bulmak mümkün olabilir diye düşünüyorum.

alucard
22-11-2009, 20:34
Yardımınız için çok teşekkürler

james_kad
22-11-2009, 20:51
tavsiye etmem. çinden gelen çok çeşitli iphonelar gördm. fiyatları 80 - 120 dolar arası. görünüm olarak aynısını yapmış adamlar. cok cabuk bozuluo. cihaz kapanıo vi bidaha acılmıo. ipod da aynıdır. hiç tavsiye etmiyorum, onaylamıyorum, kabul etmiyorum :)

Sylar
22-11-2009, 21:27
Cindede orijinal satan yerler var elbette pesin hukumlu olmamak lazim. ama ormegin 300dolarlik mali 50dolara ordan alip orijinal olmasini beklemek sacmalik.