PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 2G 3.1 Custom FW - IMEI Kayıtlı/Fake IMEI'li iPhone İçin JB'li Dosya

placebo
28-09-2009, 22:26
IPHONE 2G İÇİN 3.1 CUSTOM FIRMWARE (JAILBREAK'İ İÇİNDE)

Bugün (28 Eylül 2009) itibariyle henüz 3.1 için jailbreak yöntemi çıkmadı. Ancak 2G için hazırlanan 3.1 custom firmware dosyasını telefonunuza yükleyerek jailbreak'li hale getirebilirsiniz. Yalnız dikkat, bu custom firmware dosyası fake IMEI kullananlar için değildir. Fake IMEI kullananlar daha aşağıda yer alan dosyayı yüklemeliler.

Yapmanız gerekenler çok basit:

1. Adım: aşağıdaki adresten custom firmware dosyasını indirin.

http://rapidshare.com/files/287358868/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part1.rar
http://rapidshare.com/files/287368610/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part2.rar
http://rapidshare.com/files/287374514/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part3.rar

rar şifresi: www.ikaynak.com (http://www.ikaynak.com)

Alternatif ama epeyce yavaş olan link: http://www.zshare.net/download/65633286299991c9/

Iphone 2G'sini fake IMEI'li kullananlar için 3.1 custom firmware dosyası

http://rapidshare.com/files/290693304/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part1.rar
http://rapidshare.com/files/290710655/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part2.rar
http://rapidshare.com/files/290716705/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part3.rar

rar şifresi: www.ikaynak.com (http://www.ikaynak.com)

Not: Fake IMEI'li dosyayı bizzat telefonuma kurmadım. Yüklemek isteyenlerin bunu göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederim.

2. Adım: Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve iTunes'ta iken shift tuşuna basın, restore butonuna basın, açılan pencereden indirdiğiniz dosyayı gösterin ve telefona 3.1 yüklenmesini bekleyin. (Ben DFU moda almadan yaptım, alarak yapmak daha sağlıklı olacaktır.)

İşte hepsi bu kadar. Başka bir işleme gerek kalmadan telefonunuz jailbreakli olarak karşınızda.

Bu yöntemi bizzat kendim denedim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Cydia, Icy, Installous sorunsuz olarak çalışıyor.

Edit; 2g 3.1 fake imei custom dosyası fantazi tarafından denenmiştir ve sorunsuzdur,kurulabilir.

fantazi
28-09-2009, 22:39
paylaşımın için çok saol artık redsnow lada uğraşmıycaz [:'(]

Hakman306
28-09-2009, 23:25
kurulu olan programlar silinmeden direk sürüm mü yükseliyor, yoksa herşeyi baştan mı yükleyeceğiz ?

dinorfin
29-09-2009, 00:07
benim ipod touchda bir sürü program yüklü. versiyon da 3.0 yüklü. Bu yüklemeyi yaparsam mevcut yüklü programlarımız silinir mi?

placebo
29-09-2009, 01:22
Evet, tüm uygulamalar, rehberler, mesajlar... her şey siliniyor, cihaz sıfırlanıyor. Sadece içinde Cydia yüklü olarak geliyor. Sonrasında her şeyi yeniden yüklüyorsunuz.

celikyakup
29-09-2009, 02:05
ipod touch 2g icin kullanabiliyor muyuz

[JW]
29-09-2009, 02:41
author=celikyakup link=topic=9091.msg53302#msg53302 date=1254179145]
ipod touch 2g icin kullanabiliyor muyuz

Ne yazık ki arkadaşım.Bu link sadece iPhone 2G için.Zaten iPod Touch 1G ve iPhone 2G-3G dışındaki cihazlar şu an için jailbreak yapılamıyor.Bu cihazlarda sadece custom fw ile yapılabiliyor.

[JW]
29-09-2009, 03:25
Bu arada alternatif link ekledim arkadaşlar.zshare biraz yavaş gibi.

delgado
29-09-2009, 16:58
Yurtdışından almış olduğum iphone 2G'min şu anki firmware versiyonu 2.2.1 ve jailbreakli. Fake imei de değil.

Direk firmware 3.1i yükliyip sonra jailbreak yaparsam bir problem olmaz dimi ?

placebo
29-09-2009, 17:04
author=delgado link=topic=9091.msg53373#msg53373 date=1254232733]
Yurtdışından almış olduğum iphone 2G'min şu anki firmware versiyonu 2.2.1 ve jailbreakli. Fake imei de değil.

Direk firmware 3.1i yükliyip sonra jailbreak yaparsam bir problem olmaz dimi ?

Aksine problem olur. iTunes üzerinden shifte basmadan restore butonuna basarsanız Apple'ın kendi sitesindeki fw dosyası yüklenir ve cihazınızın modem firmware'i yükselir, hattınız adamakıllı bir jailbreak çıkana kadar çekmez (ki onun da ne zaman çıkacağını hiç kimse bilmiyor). Telefonunuzun iPod'a dönmesini istemiyorsanız sadece ve sadece ilk mesajda anlatılanları yapın.

aşkmania
29-09-2009, 18:08
valla bir türlü indiremiyorum rapidshere yokmuydu

Misafir.
29-09-2009, 18:09
aldığınız hata nedir

yok
29-09-2009, 19:55
inş. 3GS için de çıkar 4gözle bekliyorum.... [gl=5.gif]

Lord of the Shadows
29-09-2009, 21:29
Touch 1G'lerde nasıl yapacağız?

delgado
30-09-2009, 10:55
uploading.com daki linkten bende indiremiyorum. Damaged hatası veriyor. Zshare'de çok yavaş, keşke rapid olsaydı.

[JW]
30-09-2009, 11:10
Evet alternatif linkte bir sorun olmuş sanırım,kaldırdım.Şimdilik zshare ile idare edin arkadaşlar.

cagri440
30-09-2009, 12:20
iphone 3g için ne zaman çıkar acaba sabırsızlıkla bekliyorum [gl=22.gif]

SuLh
30-09-2009, 15:15
Teşekkür ederim . 3G için olanı ne zaman cıkıcak bilginiz varmı?

N!t£cn@klQw
30-09-2009, 15:17
arkadaşalar çıkınca herkesin haberi olucakdır. dolayısıyla konu değişmesin ki başkalarına faydası olur :) özellikle 2g kullanıcılarına

delgado
30-09-2009, 18:10
placebo'ya çok çok teşekkürler. Dediklerini harfiyen uyguladım ve yaklaşık olarak 13-14 dakka sürdü. Harika bir iş çıkarmışsın dostum, tekrar teşekkürler.

iphonrfaruk
30-09-2009, 20:28
Mesajınız site kriterlerine uygun olmadığı için kaldırılmıştır.Detaylı bilgi için tıklayın... (http://www.ikaynak.com/forum/konularim-mesajlarim-neden-silindi-t8588.0.html)

Novemberpaşalı
30-09-2009, 22:45
slm arkadaşlar ben 2G 3.0 fake imei kullanıyorum,yukarıda bahsedilen ( iPhone 2G için 3.1 Custom Firmware )bu dosya zaten adı üstünde custom firmware fake imei'ye ne zararı olabilirki onu anlamadım.benim cihaz fake imei olmasa kayıtlı olsa ozaman sadece restore dosyasını yükler hallederim.buradaki costume firmware 'ın fake imei'ye zararı ne olabilir saygılar...

aşkmania
30-09-2009, 23:04
valla yapılması gereken herşeyi yapıyorum fakat tam indirme linki geldiginde iptal oluyor.rapitten upload etseniz süper olur.

placebo
01-10-2009, 00:46
author=Novemberpaşalı link=topic=9091.msg53695#msg53695 date=1254339930]
slm arkadaşlar ben 2G 3.0 fake imei kullanıyorum,yukarıda bahsedilen ( iPhone 2G için 3.1 Custom Firmware )bu dosya zaten adı üstünde custom firmware fake imei'ye ne zararı olabilirki onu anlamadım.benim cihaz fake imei olmasa kayıtlı olsa ozaman sadece restore dosyasını yükler hallederim.buradaki costume firmware 'ın fake imei'ye zararı ne olabilir saygılar...

Custom ile kastedilen her zaman IMEI değiştirmeyen anlamına gelmeyebilir. Üzerinde oynanmış fw dosyalarını ifade eder. Benim bu linki aldığım yerde dosyanın özellikleri arasında fake IMEI yoktu. Bu yüzden fake IMEI kullananlar bence yüklememeliler. Ama riski göze alıyorsanız deneyebilirsiniz.

author=aşkmania link=topic=9091.msg53700#msg53700 date=1254341076]
valla yapılması gereken herşeyi yapıyorum fakat tam indirme linki geldiginde iptal oluyor.rapitten upload etseniz süper olur.

Biraz bekleyin, büyük ihtimalle Rapid'e upload edeceğiz.

kaan21
01-10-2009, 15:39
[gl=25.gif] Güvenli oldugunu nasil anlariz üstü kapali aciklama yapmissin dev teamde böyle bir uygulama sözkonusu degil veya rastlamadim, aciklama bekliyorum.

placebo
01-10-2009, 16:14
author=kaan21 link=topic=9091.msg53764#msg53764 date=1254400791]
[gl=25.gif] Güvenli oldugunu nasil anlariz üstü kapali aciklama yapmissin dev teamde böyle bir uygulama sözkonusu degil veya rastlamadim, aciklama bekliyorum.

Üstü kapalı açıklama yaptığımı sanmıyorum. Evet Dev Team'de böyle bir uygulama yok. Zaten ilk mesajı okuduysanız bir uygulama yüklemeniz gerekmediğini de görmüş olmalısınız. Bu yönteme göre sadece üzerinde oynanmış bir 3.1 firmware dosyası var, onu cihazınıza yüklüyorsunuz. Jailbreak için ekstradan herhangi bir işlem yapmıyorsunuz. Ne kadar güvenli olduğu konusuna gelince ben 4 gündür kullanıyorum, herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Siz bilirsiniz, ne diyeyim... [gl=22.gif]

kaan21
01-10-2009, 16:21
author=placebo link=topic=9091.msg53775#msg53775 date=1254402866]
Üstü kapalı açıklama yaptığımı sanmıyorum. Evet Dev Team'de böyle bir uygulama yok. Zaten ilk mesajı okuduysanız bir uygulama yüklemeniz gerekmediğini de görmüş olmalısınız. Bu yönteme göre sadece üzerinde oynanmış bir 3.1 firmware dosyası var, onu cihazınıza yüklüyorsunuz. Jailbreak için ekstradan herhangi bir işlem yapmıyorsunuz. Ne kadar güvenli olduğu konusuna gelince ben 4 gündür kullanıyorum, herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Siz bilirsiniz, ne diyeyim... [gl=22.gif]

özerine oynanmis diyorsunuz yani okadar da güvenli degil:) sizmi oynadiniz kullandiginiza göre! yoksa uygulamayi alinti aldiginiz yerdemi yaziyordu?

Misafir.
01-10-2009, 16:26
author=kaan21 link=topic=9091.msg53777#msg53777 date=1254403271]
özerine oynanmis diyorsunuz yani okadar da güvenli degil:) sizmi oynadiniz kullandiginiza göre! yoksa uygulamayi alinti aldiginiz yerdemi yaziyordu?

dalgamı geçiyorsunuz custom fw dosyası mac cihazlarda orjinal dosyanın bazı yerleriyle oynanarak hazırlanan içerisine istenilen programların eklenebildiği bir dosyadır gelip burda açıklama bekliyoruz şunu ediyoruz gibi konuşmalarda bulunmayın kurmak isterseniz arkadaşımız denemiş kurmuş paylaşmış kurarsınız kurmazsanızda kurmazsınız zaten jb konusunda genel bir uyarı var okuyunuz [gl=13.gif] [gl=13.gif]

placebo
01-10-2009, 16:28
Custom olan dosyaların tamamının üzerinde zaten oynanmıştır. Bu yeni bir şey değil ki. Ben oynamadım. Dosyayı xsellize.com'dan indirdim. Jailbreakte de zaten fw üzerinde oynarsınız, ayrıca bilgisayarınıza indirdiğiniz kırılmış uygulamalar da zaten orijinal üzerinde oynanmış dosyalardır. Neye niye bu kadar takılıyorsunuz? Güvenmiyorsanız indirmezsiniz olur biter. Bu kadar üzerinde durmanın ne alemi var, anlamadım doğrusu.

kaan21
01-10-2009, 16:42
author=placebo link=topic=9091.msg53780#msg53780 date=1254403705]
Custom olan dosyaların tamamının üzerinde zaten oynanmıştır. Bu yeni bir şey değil ki. Ben oynamadım. Dosyayı xsellize.com'dan indirdim. Jailbreakte de zaten fw üzerinde oynarsınız, ayrıca bilgisayarınıza indirdiğiniz kırılmış uygulamalar da zaten orijinal üzerinde oynanmış dosyalardır. Neye niye bu kadar takılıyorsunuz? Güvenmiyorsanız indirmezsiniz olur biter. Bu kadar üzerinde durmanın ne alemi var, anlamadım doğrusu.
1 güvence
2 sagduyulu olun
3 kabalasmayin
4 insanlara iyi davranin karsilik beklemeyin elbette bulacaksiniz
5 ben bunlari yazarken indirmistim dosyayi ama güven sozkonusu emin olmak istedim.
sizde bunu sert bir dille dile getirmeye calistiniz ikinizde yüneticiniz amaciniz farkli olamaz iyilik elbette ama incitmekte yakismaz.
saygilar.

placebo
01-10-2009, 16:54
author=kaan21 link=topic=9091.msg53783#msg53783 date=1254404528]
1 güvence
2 sagduyulu olun
3 kabalasmayin
5 ben bunlari yazarken indirmistim dosyayi ama güven sozkonusu emin olmak istedim.
sizde bunu sert bir dille dile getirmeye calistiniz ikinizde yüneticiniz amaciniz farkli olamaz iyilik elbette ama incitmekte yakismaz.
saygilar.

Polemiğe girmek istemiyorum. Ama madem benimle ilgili birtakım yargılarda bulundunuz, cevabını vereyim, konuyu burada kapatalım.

1. Madem güvenceye bu kadar önem veriyorsunuz o zaman size tavsiyem jb de yapmayın, sonuçta hackerların elinden çıkma şeyler. Hiçbirine gözü kapalı güvenmeyin, mail şifrelerinizi, banka şifrelerinizi ele geçirme ihtimali her zaman var.

2. Buna diyecek söz bulamıyorum.

3. Buna hiç hiç bulamıyorum.

4. Buna da ne diyeyim bilemiyorum cidden. Forumda yardımcı olmaya çalışanların şimdiye kadar ne gibi bir karşılık beklediklerini gördünüz? İnanın hayretler içinde bıraktınız beni.

5. O zaman demek ki sorma yönteminizde bir hata var.

Sonuç: Beni bilen bilir, bilmeyene de diyecek sözüm ve kendimi anlatma niyetim yok. Sert bir dille cevap verdiysem (ki ben buna kesinlikle katılmıyorum, net ortamı bu, yanlış anlamalara müsait tabii, sizi de anlıyorum) sebepsiz değildir, soruş tarzınızı bir daha gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Kolay gelsin.

N!t£cn@klQw
01-10-2009, 17:05
1 güvence
2 sagduyulu olun
3 kabalasmayin
saygilar.

iyi güzel hoş yazmışdın da arkadaşım bu yollardan hepimiz gecdik. bu yollardan kastımda güvence,sağduyu,kabalaşma,insanlara iyi davrananın vs gibi yollardan, şimdi benim anlamadığım bu telefonu yada cihazı her ne ise kullanıyorsak zaten bu tür uğraşlar içine gireceğiz, eğer bu tür uğraşlar içine giriyorsak ve cihazı öğrenmek istiyorsak her türlü indirme bilgi alma ve bu tür sorunlarla karşılaşacağız.

dolayısıyla burada her sitede güvenme sorunları olabilir ama kusura bakmayında güvenmek için ne yaptnız diye sorma gereksinimi bırakıyorsunuz insanda ? (okudunuzmu siteyi, katıldınızmı konulara, kişilerle konuşdunuz mu vs vs ) yoksa sadece işimi görüp indiriğim mantığı ile mi bakıyorsunuz siteye ....

bende açıkcası bunu merka ettim yazınızda....

not: sakın bunu kaba cevap, insanlara iyi davranın, sağ duyu gibi yazılarla cevap vermeyin sadece bende bu sitenin sizin gibi bir üyesi olarak size soruyoum ?

kaan21
01-10-2009, 17:24
author=placebo link=topic=9091.msg53788#msg53788 date=1254405251]
Polemiğe girmek istemiyorum. Ama madem benimle ilgili birtakım yargılarda bulundunuz, cevabını vereyim, konuyu burada kapatalım.

1. Madem güvenceye bu kadar önem veriyorsunuz o zaman size tavsiyem jb de yapmayın, sonuçta hackerların elinden çıkma şeyler. Hiçbirine gözü kapalı güvenmeyin, mail şifrelerinizi, banka şifrelerinizi ele geçirme ihtimali her zaman var.

2. Buna diyecek söz bulamıyorum.

3. Buna hiç hiç bulamıyorum.

4. Buna da ne diyeyim bilemiyorum cidden. Forumda yardımcı olmaya çalışanların şimdiye kadar ne gibi bir karşılık beklediklerini gördünüz? İnanın hayretler içinde bıraktınız beni.

5. O zaman demek ki sorma yönteminizde bir hata var.

Sonuç: Beni bilen bilir, bilmeyene de diyecek sözüm ve kendimi anlatma niyetim yok. Sert bir dille cevap verdiysem (ki ben buna kesinlikle katılmıyorum, net ortamı bu, yanlış anlamalara müsait tabii, sizi de anlıyorum) sebepsiz değildir, soruş tarzınızı bir daha gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Kolay gelsin.

anlyisiniz icin tesekkür ederim saygilar iyi calismalar.

Misafir.
01-10-2009, 17:33
1 güvence
2 sagduyulu olun
3 kabalasmayin
saygilar.

sayın üyemiz öncelikle forumu okumadan direk bazı konulara dalarsanız güvenemezsiniz bakın bu konunun bulunduğu yerde sabit bir konu var
http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-hakkinda-duyuru-t3129.0.html
ne demişiz bu konuda Jailbreak Hakkında Duyuru demişiz içeriğinde ne demişiz

Jailbreak yapmak tamamen kişilerin kendi sorumluluğunda olan bir olaydır.Bundan dolayı cihazlarda oluşacak hasarlardan forumumuz,yöneticilerimiz ve üyelerimiz sorumlu tutulamaz.

Hepinize iyi forumlar.

www.ikaynak.com Yönetimi

bizim bu forumda nedense sorularına cevap alamayanlar bizim bu işi karşılıklı yaptığımızı düşünüyor ama hiç biri demiyorki yav bu forum gideri olan bir yer insanlar vakit harcıyor maddi manevi olarak kendilerini bu foruma veriyorlar karşılık olarakta biraz saygı bekliyorlar ama siz dalga geçer gibi güvenebilirmiyim diyorsunuz burdaki kişiler en baştada ben daha 3.0 fw çıkmadan 1500 tl'lik cihazımıza bir hiç uğruna 3.0 beta fw yükledik ne için forumdan birileri yararlansınlar diye.
placebo arkadaşımız ne yaptı kendi telefonuna cfw dosyasını yükledi ve forumda paylaştı cihazını tehlikeye atarak ama siz ne yapıyorsunuz dalga geçiyorsunuz buna asla izin vermem.
saygı çerçevesinde sorularınızı sorunuz...

placebo
01-10-2009, 17:52
Custom fw dosyası Rapidshare'e upload edilmiştir. Linklerine konunun ilk mesajından ulaşabilirsiniz. [:'(]

Novemberpaşalı
01-10-2009, 21:43
anladım saol, peki benimle aynı kaderi paylaşan arkadaşlar ne kadar beklemek zorunda bir fikrin yada tahminin varmı.. [:'(][quote] author=placebo link=topic=9091.msg53716#msg53716 date=1254347217]
Custom ile kastedilen her zaman IMEI değiştirmeyen anlamına gelmeyebilir. Üzerinde oynanmış fw dosyalarını ifade eder. Benim bu linki aldığım yerde dosyanın özellikleri arasında fake IMEI yoktu. Bu yüzden fake IMEI kullananlar bence yüklememeliler. Ama riski göze alıyorsanız deneyebilirsiniz.

Biraz bekleyin, büyük ihtimalle Rapid'e upload edeceğiz.

[JW]
02-10-2009, 01:22
1 güvence
2 sagduyulu olun
3 kabalasmayin
saygilar.

Önce yazdığınız mesajı gözden geçirin.Hatayı kendinizde arayın.Başında gülücük var sonunda ünlem var.Ciddi mi yazıyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz belli değil.Ben dalga geçtiğini sanıp ona göre cevap veririm,belki sizin aklınızda farklı bir niyet vardır.Onu bilemem.O yüzden açık ve net yazacaksınız.Hiç kusura bakmayın hata sizde.

Aslında tüm maddeler için cevap yazmıştım da,şimdi olayı büyütmemek için göndermeyeceğim.Sadece tek bir soru soracağım size.Yukarıda diğerlerinin cevabı verilmiş zaten.

1.Forumdaki hangi mesajdan,hangi olaydan bizim karşılık beklediğimiz gibi bir düşünceyi çıkarttınız? Bunu açıklayın başka hiç birşey sormuyorum.

Kimse hata yapmasın diye saatlerce uğraşıp,en açık ve sade bir şekilde yazdığımız rehberlerde mi karşılık bekledik,yoksa günlerce uğraşıp yaptığımız hiç bir sitede olmayan kendimize ait çalışmalarda mı karşılık bekledik,özelden ve forumdan yardımcı olurken mi karşılık bekledik,o da yetmedi msn den destek verirken mi karşılık bekledik,onu da geçtim placebo gibi riskli olmasına rağmen sırf forumdakiler yararlanabilsin diye tüm riskleri göze alıp cfw denerken mi karşlık bekledik,yoksa allerjik gibi sırf sitekilere daha fazla bilgi verebilmek için kimse fw 3.0 yüklemeye cesaret edemezken cihazı hiçe sayıp bu işlemleri yaparken mi karşlık bekledik?

Sizin gibi fazla madde de yazmadım,tek sorum var.Cevabınızı merakla bekliyorum.

Ekleme:
Yahu sizin sorununuz nedir diye şöyle bir bakayım dedim de,özel mesajlarımda daha önce mesajlaştığımızı gördüm.

"benim sorunuma kimse yardımcı olmuyor" diye mesaj atmıştınız bana ama forumda mesajınız yoktu,şikayet et butonunu kullanarak mesaj attığınız için bir iki yönetici dışında kimse mesajınızı görmedi bile.

Sonra tekrar yakındınız kimse yardımcı olmuyor diye fakat placebo ve kralleo olmak üzere iki arkadaşımız özelden ilgilenmişti.Daha sonra da "onların yardımıyla sorunu çözemedim,şu siteden anında çözdüm" şeklinde tekrar mesaj attınız bana.Sahi o site ne oldu? madem bu kadar kabayız,sağ duyulu değiliz vb... neden o siteye gitmiyorsunuz da hala buradasınız? Gidin orada halledin işinizi o zaman.(Bu arada yukarıda yazdığım sorunun cevabını bekliyorum hatırlatayım tekrardan.)

cemcapar
02-10-2009, 01:48
valla arkadaşlar placebo arkadaşımızı ne tanırım ne bilirim gerçek adını bile bilmem ama bu konuda bana inanılmaz yardımcı oldu.Hatta diyebilirim ki belki rapid linklerini bile benim ısrarcı ve çaresizsizce ricamdan dolayı koydu bana elindn gelen yardımı gösterdi ve ben şuanda 3. partı (kendi bağlantı sorunlarımdan dolayı bu kadar sürdü) indirmeye çalışıyorum.

Yani özetle inanılmaz güzel bir site ve herkezde elinden gelen yardımı gösteriyor.Lütfen kimse kimseye konu dışında bir konu hakkında ön yargılı davranmasın

delgado
02-10-2009, 04:44
Bende 3.1i yükleyeli 2gün oldu ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Hatta diyebilirimki yeni firmwarei çok begendim, ve placeboya sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Fazla msj yazan birisi degılım ama siteye girip çıkarım arada sırada bakınırım. Kaynak ve bilgi olarak şu anki en iyi iphone sitesi.

samedrugs
02-10-2009, 19:35
author=placebo link=topic=9091.msg53265#msg53265 date=1254165996]

Bugün (28 Eylül 2009) itibariyle henüz 3.1 için jailbreak yöntemi çıkmadı. Ancak 2G için hazırlanan 3.1 custom firmware dosyasını telefonunuza yükleyerek jailbreak'li hale getirebilirsiniz. Yalnız dikkat, bu custom firmware dosyası fake IMEI kullananlar için değildir. Onların bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

http://rapidshare.com/files/287358868/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part1.rar
http://rapidshare.com/files/287368610/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part2.rar
http://rapidshare.com/files/287374514/iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part3.rar

rar şifresi: www.ikaynak.com

2. Adım: Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve iTunes'ta iken shift tuşuna basın, restore butonuna basın, açılan pencereden indirdiğiniz dosyayı gösterin ve telefona 3.1 yüklenmesini bekleyin. (Ben DFU moda almadan yaptım, alarak yapmak daha sağlıklı olacaktır.)

İşte hepsi bu kadar. Başka bir işleme gerek kalmadan telefonunuz jailbreakli olarak karşınızda.

Bu yöntemi bizzat kendim denedim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Cydia, Icy, Installous sorunsuz olarak çalışıyor.

Merhaba Kardeş

Bunu yapmadan oncekı versıyonun atıyorum 3.0.1 JB limi olması lazım ?

iphonrfaruk
02-10-2009, 20:17
Özel bir durum!

Arkadaşlar herkese merhaba.
Ben 2G yurtdışından gelen iphonemi pasapotla kayıt altına alıp aylarca kullandım. Bir süre önce itunese bağlandığımda safça 3.1 versiyonuna yükselttim. Telefon kapandı. Çok uğraşmama rağmen 2g31custom Quick pwn ziphone gibi programları kullanarak jailbreak yapmaya çalıştım. Baktım bir türlü düzelmiyor bende ituneste yalnızca restore tuşuna bastım. Şimdi dışarıdan aramayı kabul ediyor bende arama yapabiliyorum. Fakat hiçbir şekilde rehber açılmıyor. Bu iphonede acaba hangi sürüm yüklü? Ve ben bu durumu nasıl düzeltebilirim. Yol gösteren olursa çok memnun olurum.Cevaplayan herkese teşekkür ederim.

author=placebo link=topic=9091.msg53265#msg53265 date=1254165996]

Bugün (28 Eylül 2009) itibariyle henüz 3.1 için jailbreak yöntemi çıkmadı. Ancak 2G için hazırlanan 3.1 custom firmware dosyasını telefonunuza yükleyerek jailbreak'li hale getirebilirsiniz. Yalnız dikkat, bu custom firmware dosyası fake IMEI kullananlar için değildir. Onların bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

rar şifresi: www.ikaynak.com

singleton
02-10-2009, 20:22
Bu Custom FW ile haliyle Unlock oluyor dimi?

placebo
03-10-2009, 16:49
author=samedrugs link=topic=9091.msg53940#msg53940 date=1254501342]
Merhaba Kardeş

Bunu yapmadan oncekı versıyonun atıyorum 3.0.1 JB limi olması lazım ?

Bu konuda tam bir bilgim yok maalesef. Ama bende JB'li 2.2 yüklüydü. Deneyip görmek lazım. Zaten JB işlemi de artık kısa süren ve yönergelere uyarsanız zor da olmayan bir işlem. Deneyecekseniz ve cihazınız JB'li değilse JB yapın derim.

author=iphonrfaruk link=topic=9091.msg53945#msg53945 date=1254503861]
Özel bir durum!

Arkadaşlar herkese merhaba.
Ben 2G yurtdışından gelen iphonemi pasapotla kayıt altına alıp aylarca kullandım. Bir süre önce itunese bağlandığımda safça 3.1 versiyonuna yükselttim. Telefon kapandı. Çok uğraşmama rağmen 2g31custom Quick pwn ziphone gibi programları kullanarak jailbreak yapmaya çalıştım. Baktım bir türlü düzelmiyor bende ituneste yalnızca restore tuşuna bastım. Şimdi dışarıdan aramayı kabul ediyor bende arama yapabiliyorum. Fakat hiçbir şekilde rehber açılmıyor. Bu iphonede acaba hangi sürüm yüklü? Ve ben bu durumu nasıl düzeltebilirim. Yol gösteren olursa çok memnun olurum.Cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Tam olarak anlamadığım bir nokta var, yalnızca restore tuşuna bastıktan sonra Apple'ın kendi sitesinden mi yeni fw'yi yüklediniz, yoksa bu konudaki fw'yi mi yüklediniz?

iPhone'da hangi sürümün yüklü olduğunu telefonunuzun Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünden öğrenebilirsiniz. Bakmışken Modem Firmware kısmında ne yazdığını da buraya yazarsanız sorunla ilgili biraz daha yardımcı olabiliriz belki.

author=singleton link=topic=9091.msg53948#msg53948 date=1254504168]
Bu Custom FW ile haliyle Unlock oluyor dimi?

Evet, oluyor. Hattım şu an sorunsuz şekilde çekiyor.

flycat
03-10-2009, 19:01
arkadaşlar hizmet çok güzel ama bir de buldukça alternatif linkler koyabilir misiniz işyerindeki bilgisayarlar rapidshare e kapalı da [:)]

Ekleme

arkadaşlar alternatif link buldum benle aynı durumda olanlar ve diğer kullanıcılar için:

http://depositfiles.com/en/files/4caqy40tp
http://depositfiles.com/en/files/3hlkdol78
http://depositfiles.com/en/files/r1bx27jmq

bu linkteki dosya 2g 3.1 cfw'dir.alıntı yaptığım sitedeki yorumlar olumlu işe yaradığı yazılmaktadır.ben şahsen denemedim ilgilenen arkadaşlara duyrulur(henüz yeni indiriyorum:))

placebo
03-10-2009, 19:19
author=flycat link=topic=9091.msg54104#msg54104 date=1254585676]
arkadaşlar hizmet çok güzel ama bir de buldukça alternatif linkler koyabilir misiniz işyerindeki bilgisayarlar rapidshare e kapalı da [:)]

Ekleme

arkadaşlar alternatif link buldum benle aynı durumda olanlar ve diğer kullanıcılar için:

http://depositfiles.com/en/files/4caqy40tp
http://depositfiles.com/en/files/3hlkdol78
http://depositfiles.com/en/files/r1bx27jmq

Teşekkürler, alternatif link vermişsiniz ama verdiğiniz linkteki fw büyük ihtimalle farklı bir fw. Deneyip nasıl sonuç aldığınızı yazarsanız duruma göre ilk mesaja ekleriz. Bu arada alternatif ama gerçekten yavaş bir linki ilk konuya birazdan ekliyorum. Onu indirmeyi deneyebilirsiniz.

flycat
03-10-2009, 19:36
author=placebo link=topic=9091.msg54110#msg54110 date=1254586795]
Teşekkürler, alternatif link vermişsiniz ama verdiğiniz linkteki fw büyük ihtimalle farklı bir fw. Deneyip nasıl sonuç aldığınızı yazarsanız duruma göre ilk mesaja ekleriz. Bu arada alternatif ama gerçekten yavaş bir linki ilk konuya birazdan ekliyorum. Onu indirmeyi deneyebilirsiniz.

ilginiz için teşekkür ederim

kanka12345
04-10-2009, 00:00
Ben alternatif link(rapidshare.com) daki dosyayı indirip kurdum hiçbir sorunla karşılaşmadım.Sadece cracked olarak indirdiğim .ipa dosyalarını yüklerken 'unknown error' diye bi hata uyarısı aldım.O sorunu da araştırmalarım sonucu çözdüm.Çözümü ise çok basit:

İlk olarak cydia'yı açıyoruz.Oradan repo olarak cydia.hackulo.us adresini ekliyoruz.Daha sonra Appsync 3.1 'i indiriyoruz ve işlem tamam.Artık bütün kırılmış,internetten indirdiğiniz dosyaları,uygulamaları rahatça iTunes aracılığı ile telefonumuza yükleyebiliyoruz.

iphonrfaruk
04-10-2009, 11:33
Evet Apple'in kendi sayfasından yükledim. Telefonda dünya resmi var. Tuşlar haricinde hiçbir yeri açılmıyor. İzin vermiyor.

author=placebo link=topic=9091.msg54055#msg54055 date=1254577786]
Bu konuda tam bir bilgim yok maalesef. Ama bende JB'li 2.2 yüklüydü. Deneyip görmek lazım. Zaten JB işlemi de artık kısa süren ve yönergelere uyarsanız zor da olmayan bir işlem. Deneyecekseniz ve cihazınız JB'li değilse JB yapın derim.

Tam olarak anlamadığım bir nokta var, yalnızca restore tuşuna bastıktan sonra Apple'ın kendi sitesinden mi yeni fw'yi yüklediniz, yoksa bu konudaki fw'yi mi yüklediniz?

iPhone'da hangi sürümün yüklü olduğunu telefonunuzun Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünden öğrenebilirsiniz. Bakmışken Modem Firmware kısmında ne yazdığını da buraya yazarsanız sorunla ilgili biraz daha yardımcı olabiliriz belki.

Evet, oluyor. Hattım şu an sorunsuz şekilde çekiyor.

placebo
05-10-2009, 01:06
author=iphonrfaruk link=topic=9091.msg54188#msg54188 date=1254645215]
Evet Apple'in kendi sayfasından yükledim. Telefonda dünya resmi var. Tuşlar haricinde hiçbir yeri açılmıyor. İzin vermiyor.

O zaman bir de bu konunun ilk mesajında linki verilen fw'yi yükleyin. Büyük ihtimalle çalışacaktır.

placebo
09-10-2009, 23:48
Gelen yoğun istek üzerine fake IMEI kullananlar için de bir custom fw dosyasını upload ettim. Linklerini ilk mesajın sonlarına doğru ekledim. Yalnız bu dosyayı bizzat denemedim. Deneyenler sonucu yazarlarsa diğer arkadaşlarımızın işine bir hayli yarayacaktır.

trangels
11-10-2009, 08:45
Merhaba doslar.
Elimde iPhone 2G 8GB Fake IMEI olan Abd malı bir telefon var.
Fake IMEI'li olan versiyonu yükleyip deneyen bir arkadaş varsa lütfen yorum yazabilir mi?
Telefonun iPod'a dönmesini istemiyorum.
Şimdiden Teşekkürler...!!!

fantazi
11-10-2009, 10:09
arkadaşlar denenmiştir ben bizzat kendi cihazıma yükledim sorunsuz çalışıyor.fake imei ım da duruyor. telefon kablo bağlı ve açıkken iki tuşa birden basılı tutun kapansın.tuşları bıramayın telefon açılırken elma geldiğinde power ı bırakın ama eliniz home da kalsın zaten ekranda itunes kablo işareti çıkacak ve itunes açılacak ordan shift+restore ile yükleyebilirsiniz. [:'(]

kaan21
15-10-2009, 23:30
author=[JW] link=topic=9091.msg53851#msg53851 date=1254435755]
Önce yazdığınız mesajı gözden geçirin.Hatayı kendinizde arayın.Başında gülücük var sonunda ünlem var.Ciddi mi yazıyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz belli değil.Ben dalga geçtiğini sanıp ona göre cevap veririm,belki sizin aklınızda farklı bir niyet vardır.Onu bilemem.O yüzden açık ve net yazacaksınız.Hiç kusura bakmayın hata sizde.

Aslında tüm maddeler için cevap yazmıştım da,şimdi olayı büyütmemek için göndermeyeceğim.Sadece tek bir soru soracağım size.Yukarıda diğerlerinin cevabı verilmiş zaten.

1.Forumdaki hangi mesajdan,hangi olaydan bizim karşılık beklediğimiz gibi bir düşünceyi çıkarttınız? Bunu açıklayın başka hiç birşey sormuyorum.

Kimse hata yapmasın diye saatlerce uğraşıp,en açık ve sade bir şekilde yazdığımız rehberlerde mi karşılık bekledik,yoksa günlerce uğraşıp yaptığımız hiç bir sitede olmayan kendimize ait çalışmalarda mı karşılık bekledik,özelden ve forumdan yardımcı olurken mi karşılık bekledik,o da yetmedi msn den destek verirken mi karşılık bekledik,onu da geçtim placebo gibi riskli olmasına rağmen sırf forumdakiler yararlanabilsin diye tüm riskleri göze alıp cfw denerken mi karşlık bekledik,yoksa allerjik gibi sırf sitekilere daha fazla bilgi verebilmek için kimse fw 3.0 yüklemeye cesaret edemezken cihazı hiçe sayıp bu işlemleri yaparken mi karşlık bekledik?

Sizin gibi fazla madde de yazmadım,tek sorum var.Cevabınızı merakla bekliyorum.

Ekleme:
Yahu sizin sorununuz nedir diye şöyle bir bakayım dedim de,özel mesajlarımda daha önce mesajlaştığımızı gördüm.

"benim sorunuma kimse yardımcı olmuyor" diye mesaj atmıştınız bana ama forumda mesajınız yoktu,şikayet et butonunu kullanarak mesaj attığınız için bir iki yönetici dışında kimse mesajınızı görmedi bile.

Sonra tekrar yakındınız kimse yardımcı olmuyor diye fakat placebo ve kralleo olmak üzere iki arkadaşımız özelden ilgilenmişti.Daha sonra da "onların yardımıyla sorunu çözemedim,şu siteden anında çözdüm" şeklinde tekrar mesaj attınız bana.Sahi o site ne oldu? madem bu kadar kabayız,sağ duyulu değiliz vb... neden o siteye gitmiyorsunuz da hala buradasınız? Gidin orada halledin işinizi o zaman.(Bu arada yukarıda yazdığım sorunun cevabını bekliyorum hatırlatayım tekrardan.)

Ben kimse karsilik bekliyor demedim ve öyle bir olayda yasamadim. sadece günlük hayatta varolan bir gercegi dile getirdim. ben bu sözlerimi reel hayatimdada dostlarima ,güvendigim insanlara kullanirim. yanlis anlamazlar lakin size yazdigim bir cümleyi neden bukadar büyüttünüz anlamis degilim. mesajlara gelince mesajlari konu acma yeri bulamadimdan özel olarak birkac kisiye gönderdim. iki kisi yardimci oldu evet ama ikisinden birtanesi küfür etmedigi kaldi dalginlikla gönderdigim yardim konusu paylasim amacli bir video adresinin KENDI pcmin adresi olmasi yani sira dalga konusu olmam beni özdü. ben kimseyi durup dururken ne yadiririm nede elestirim
bilgisayar uzmaniyim benimde bilmedigim cok sey olabilir o arkadas yüzüme tokat gibi vurdu sagolsun. siteniz cok güzel hicbir elestiri hakkim yok, lakin yazilan yazilar eger iyi niyetle okunursa iyi anlasilir ama kötü niyetle okunursa ozaman yapilacak birsey kalmamistir. ben iyi niyetimle yazdim gereken cevabi almadim kimseden yanlis anlamalar sadece.. neyse diyecek söz yok can kardes. kovulmadigimiz kalmisti onuda siz gerceklestirdiniz:) gideriz bu diyardan da. saygilar.

oscure
16-10-2009, 01:06
bende 2G 3.0 JB'li cihaz var şuan sadece ipod olarak kullanabiliyorum yani fake imei falan yok.eğer bunu yüklersem sorunsuz çalıştırabilirmiyim ?

confidanters
16-10-2009, 15:08
yurtdışından getirilip kayıt ettirilen iphone uma, (hatlı veya hatsız kullanabiliyordum) cahillikten itunes güncelleme sordu, iPhone1,1_3.1_7C144_Restore.ipsw yükledim.
şuan sadece acil arama yapabiliyorum,
ne yapmalıyım? buradaki dosyayı yüklemem problemimi çözer mi?
jailbreak ve unlock dahilmidir?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

placebo
16-10-2009, 15:52
Sorununuzu çözmesi lazım. Hem jailbreakli, hem de unlock içeren bir dosyadır. Bu yöntemi deneyin. Eğer probleminiz çözmezse zaten şimdilik yeni unlock çıkmasını beklemekten başka yapabileceğiniz şey olduğunu sanmıyorum.

confidanters
17-10-2009, 00:09
1604 hatası veriyor, yüklüyemiyorum,
7.5 itunes yaptım oda iphone u görmüyor,
itunes8 ve itunes9 la 1604 hatası veriyor.
dfu modda iphone çaktı, acil yardım lütfen

placebo
17-10-2009, 03:14
1604 hatasının çözümü için http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-sorunlari/itunes-1600-1602-1604-16**-hatalarina-cozum/ adresine bakabilirsiniz.

confidanters
17-10-2009, 13:08
maalesef problemim çözülmedi,
1.14 geri döndürmeyi deneyeceğim,
oda olmazsa ne yaparım bilemiyorum,
syg.
oda olmadı, 3.1.1 geri yükledim unlock ve jb beklemeye geçtim.

placebo
17-10-2009, 14:36
O zaman başka bilgisayarda deneyin. 1604 hatası muhtemelen çıkmayacaktır karşınıza. Boşuna uzun uğraşlara girmeyin bence.

seyhad
17-10-2009, 20:00
kardeş yeni custom fw 3.1.2 çıkmış biz bu customuda bu yöntemle jail break yapabilirmiyiz şayet yapabiliyorsak jailbreak programını bizlere sunabilirmisiniz

placebo
17-10-2009, 20:10
Unlock olma ihtimali olduğu için ben 3.1.2'yi yüklemedim, şimdilik yüklemeyi de düşünmüyorum, çünkü zaten 3.1 gayet güncel bir sürüm. Size de bu konudaki yöntemi tavsiye ederim.

ulas111
21-10-2009, 01:56
rar sifresi hata veriyor acil..

[JW]
21-10-2009, 15:42
arkadaşım onlarca kişi indirdi ve kullandı.dosyalarda herhangi bir değişiklikte yapmadık.dolayısıyla rar şifresinin yanlış olma ihtimali yok.kopyalayıp yapıştırmayı deneyin.büyük harf-küçük harfe falan dikkat edin.belki hata yapıyor olabilirsiniz.

ssesli
21-10-2009, 16:09
ya hocam ben denedım .kopyaladım olmadı elle girdim olmadı hatta sifreyı bulabılecegım programda kullandım olmadı bır turlu..acaba tekrar mı ındırsek partları..ama ben herseyı denedım..cok da ıhtıyacım war o dosyaya

placebo
22-10-2009, 02:50
Gerçekten ilginç. Dosyaları ben upload etmiştim, şimdi baktım defalarca indirilmiş ama kimse böyle bir sorunla karşılaştığını belirten bir şey yazmamıştı şimdiye dek. Acaba dosyayı indirirken mi bir sorun çıktı da açılmıyor?

ulas111
22-10-2009, 10:39
dosyaları tekrar ındırdım simdi password hatası vermedı hersey normal ama telefonum bıt tuhaf..2g iphone telefonuma itunes ten yanlıslıkla 3.1.2 yukledım..yurtdısından gelen kayıtlı telefondu..sım kılıtlendı ve 3.1.2 ıcın unlock yok.su anda ipod olarak da kuıllanamıyorum.telefon acıldıgında dfu modda acılıyor.yanı kablo ve itnues yazsı cıkıyor ...ne yapmalıyım.downgrade ıcın bakındım ama bır turlu beceremedım.sanıırım 3.1.2 den 3.1 e veya 3.0 dusen arkadaslar var.hangı itunes versıyonuyla hangi ipsw versiyonuyla tam olarak nasıl yaptıklarını anlatırlarsa cok memnun olacagım..saygılar

denizotesi
26-10-2009, 15:14
Bu yöntem bende problemsiz çalıştı.
Hiç bişey yapmama gerek kalmadı.
sadece dfu moda alıp shitt+restore itunes üzerinden dosyayı attım cihaz sorunsuz açtı
daha sonrasında backup tan tüm sms rehber ve dosyalarıma ulaştım.

Cihaz Yurt dışından gelme 2G 16Gb imei kayıtlı
Tüm arkadaşlara tşkler sağolun.

seyhad
27-10-2009, 14:52
evet arkadaşların dediği gibi parola yanlış malesef ben www.ikaynak.com (http://www.ikaynak.com) bu şifreyi kopyala yaptım kabul etti ve part 2 ye gelince yanlış parola dedi lütfen düzelyirmisiniz konuyu

seyhad
27-10-2009, 14:53
! C:\Documents and Settings\SeyHaD\Belgelerim\Downloads\Compressed\iP hone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part2.rar: iPhone1,1_3.1_7C144_Custom_Restore.ipsw şifreli dosyasında CRC hatası (yanlış parola ?)

işte bu hatayı veriyor nasıl çözebiliriz lütfen yardımcı olurmusunuz

placebo
27-10-2009, 14:58
Muhtemelen indirme sırasında bir hata oldu, dosya bozuk indi. Şifrede hata yok. Yukarıdaki mesajları okursanız açamayan arkadaşların dosyayı tekrar indirdiklerinde açabildiklerini görürsünüz. Yeniden indirip açmayı deneyin, açılacaktır. [:'(]

Bu arada forum kuralları gereği aynı konuya üst üste iki mesaj atmak yerine düzelt butonunu kullanmanız gerekiyor. Ufak bir hatırlatma yapayım istedim :)

tuberg
29-10-2009, 23:30
Teşekkürler, indirdim kurdum sorunsuz çalışıyor ancak internete bağlanamadım, avea için apn ayarını girdiğim yere "internet" yazıyorum ancak internete bir türlü bağlanamadım, acaba yanlış mı yapıyorum.

gfb_st
29-10-2009, 23:47
Yaptğınız işlem doğru hattınızla ilgili bir problem olabilir abone olduğunuz hattı arayın ve bilgi almayı deneyin [:)]

methu-ra
06-11-2009, 23:52
neyse gerek kalmadı.. su an itibariyle lanet iphone'u parçalamış bulunuyorum.. saolun genede..

serif.cicekdag
08-11-2009, 14:50
selamlar arkadaşlar benim kafama bişey takıldı
Iphone 2G'sini fake IMEI'li kullananlar için 3.1 custom firmware adında 3 adet link var bunlar nasıl birleştiriliyor?
sanırım 200 yada 300 mb lık tek dosya olarak siht restore yapmamız gerekiyor ?

eurasta
08-11-2009, 15:31
author=serif.cicekdag link=topic=9091.msg60817#msg60817 date=1257684634]
selamlar arkadaşlar benim kafama bişey takıldı
Iphone 2G'sini fake IMEI'li kullananlar için 3.1 custom firmware adında 3 adet link var bunlar nasıl birleştiriliyor?
sanırım 200 yada 300 mb lık tek dosya olarak siht restore yapmamız gerekiyor ?

hocam 1. partı açın üçünüde aynı anda kullanır zaten .ipsw formatındaki dosyaya ulaşınca onunla restore yapabilirsiniz

futminkan
08-11-2009, 21:34
hocam bende 2g yurt dısı cıhazı var kayıtlı daha once bu cıhazla oynamıslar sanırsam hangı surum yuklu bılmıyorum ekjranda ıtunes ısaretı var ben burdakı dosyayı ındırıdm ıtunes ten kurmak ıstedım hata verdı 1600 falan hatası nerede hata yapıyorum cıhazı kullanamıyorum bır turlu

eurasta
08-11-2009, 22:32
]Hata Kodu: 1600;

Bu hata Pwnage yapılmamıs DFU moddaki telefonda karsınıza cıkabilir. Telefonu DFU Mode’dan çıkartmak için kablosunu sökün, HOME ve Power (Açma / Kapama) tuşlarına aynı anda basın 60 saniye kadar bekleyin. Apple logosu çıktığında tuşları bırakın. Telefonunuz DFU Mode’dan çıkacaktır. Bu benim hatam cok severim bu hatayı =)
Hea bide " -Ben zenginim kardesim Mac kullanırım" diosanız ; mkdir ~/Library/iTunes/”Device Support” su komuta bi bakın. Klasör cıkıyorsa karsınıza içini bosaltın, ne varsa silin.

çALINTIDIR

serif.cicekdag
14-11-2009, 16:23
İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE... [:'(]
Iphonum orjinal yani kaba tabirle 2G
şu anda 2.2 var versiyon olarak.
fake imei yapılmış halde ve jailberk lidir

Iphone 2G'sini fake IMEI'li kullananlar için 3.1 custom firmware dosyası nı üç farklı rar dosyası ile aldım
dosya uzantıları şöyle ;
iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part1_1
iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part2_1
iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part3

yukarıdaki uzantılarda bir sorun yoktur umarım!
şimdi İ-Tunes ın bende 9.0.1.8 versiyon yüklü olur mu ? yoksa son güncel versiyona mı yükselteyim?

son adımları şöyle yapsam olur mu....

itunes u açıyorum
Iphonu kablo ile pc ye bağlıyorum (xp sp3 )
İtunes de solda library kütüphane kısmında Iphone simgesini tıklıyorum
Sağ klik yapıp restoreyi SHİFT-RESTORE aynı anda basıyorum
Açılan menüden (browse)den 3 adet olar rar dosyalarından part1 i seçiyorum... ( başka bir işlem yok dimi?

yani dfu felan?
işlem bitince 20 dakika sonra 3.1 versiyon yüklenmiş oluyor
yukarıda gözden kaçırdıım bişey var mı acep arkadaşlar?

Not yasal hale gelmesi için kayıt başvurusu ve pasaport buldum ama VODAFONE ÜMRANİYE [gl=18.gif] BAYİİ EKSİK EVRAK YADA İŞLEM SEBEBİ İLE BENİ MADUR ETTİ MECBUREN FAKE İMEİ KULLANMAKTAYIM) [gl=8.gif]

eurasta
15-11-2009, 00:09
author=serif.cicekdag link=topic=9091.msg62185#msg62185 date=1258208608]
İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE... [:'(]
Iphonum orjinal yani kaba tabirle 2G
şu anda 2.2 var versiyon olarak.
fake imei yapılmış halde ve jailberk lidir

Iphone 2G'sini fake IMEI'li kullananlar için 3.1 custom firmware dosyası nı üç farklı rar dosyası ile aldım
dosya uzantıları şöyle ;
iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part1_1
iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part2_1
iPhone1_1_3.1_7C144_Custom_Restore.part3

yukarıdaki uzantılarda bir sorun yoktur umarım!
şimdi İ-Tunes ın bende 9.0.1.8 versiyon yüklü olur mu ? yoksa son güncel versiyona mı yükselteyim?

son adımları şöyle yapsam olur mu....

itunes u açıyorum
Iphonu kablo ile pc ye bağlıyorum (xp sp3 )
İtunes de solda library kütüphane kısmında Iphone simgesini tıklıyorum
Sağ klik yapıp restoreyi SHİFT-RESTORE aynı anda basıyorum
Açılan menüden (browse)den 3 adet olar rar dosyalarından part1 i seçiyorum... ( başka bir işlem yok dimi?

yani dfu felan?
işlem bitince 20 dakika sonra 3.1 versiyon yüklenmiş oluyor
yukarıda gözden kaçırdıım bişey var mı acep arkadaşlar?

Not yasal hale gelmesi için kayıt başvurusu ve pasaport buldum ama VODAFONE ÜMRANİYE [gl=18.gif] BAYİİ EKSİK EVRAK YADA İŞLEM SEBEBİ İLE BENİ MADUR ETTİ MECBUREN FAKE İMEİ KULLANMAKTAYIM) [gl=8.gif]

hayır hocam o part 1 olan rar dosyası onu rardan çıkardığında .ipsw li bi dosya elde ediceksin shift restore yapınca onu göstereceksin

cihazı kabloyla bağladıktan sonra dfu moduna almak daha sağlıklı olacaktır restore için

serif.cicekdag
15-11-2009, 16:45
eurasta sağol ilgilendiğin için
RAR dan çıkaramıyorum ve RAR bana hata mesajları olarak :

1.iphone1.1_3.1(.......)ipsw şifreli dosyasında crc HATASI(YANLIŞ PAROLA?)
2. tanımlanmayan arşiv sonu
3. paket veri CRC hatası. cİLT BOZUK.
sorun dosyayı indirmemden mi kaynaklanıyor?
şifre olarak : www.ikaynak.com (http://www.ikaynak.com) olarak yazdım

SaTuSa
15-11-2009, 16:54
indirirken hata olmuştur...hangi dosyada crc hatası verdiyse onu tekrar indirmenizde fayda var

SaTuSa
15-11-2009, 16:56
birde unuttum yazmayı eğer şifreyi kopyala yapıştır ile yapıyorsan yazarak yapmayı dene hata vereceğini sanmıyorum o zaman şifrede.çünkü şifre doğru

netbocugu
20-01-2010, 10:02
arkadaşlar konuyu inceledim ancak net bir cevapla karşılaşamadım şimdi benim elimde 2g 3.0 FAKE IMEI iphone var buna 3.1 custom yüklersem sorunsuz çalışırmı çalışmazmı sadece deneyen arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim. çünkü makina benim değil bi arkadaşın yapamazsak problem olmasın. ilginize teşekkür ederim

Misafir.
20-01-2010, 10:03
custom dosyalarla yaparsanız sorun olmaz ama şuda varki bazan customlar 16xx türü hatalar veriyor o zaman baya sıkıntı çekersiniz.

netbocugu
20-01-2010, 10:09
author=££èrjïk link=topic=9091.msg83555#msg83555 date=1263974611]
custom dosyalarla yaparsanız sorun olmaz ama şuda varki bazan customlar 16xx türü hatalar veriyor o zaman baya sıkıntı çekersiniz.

teşekkürler riske girmeye değmez yine 3.0 la idare etsin :)))))))))

molar
21-01-2010, 18:10
tesekkurler emegine saglık gayet sorunsuz ve kolaydı... kusura bakmazsanız bır sorum olacak 3.1 surumune upgrade ettıkten sonra malum telefon sıfırlandı sımdı cyder programıyla ıntallous kurmak ıstıyorum ama olmuyor (evımde kablosuz net olmadıgı ıcın cyderla kurmak ıstıyorum) telefonuncınde programı bulamıyorum.. ne yapabılırım acaba

noktaa3
25-01-2010, 13:20
benim iphone da 1.1.4 yüklü fake imei de girdim 2g
bunu indirdim itunes 7.5 yüklü shift+restore basıom seçiom fw yi 15-20 sn yüklüo sonra hata verio

the iphone could not be restored.An know error occurred(1). dio
bi fikri olan varmı???

SaTuSa
25-01-2010, 13:28
itunes sürümünü yükseltin

KupaValesi
25-01-2010, 13:28
http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-yontemleri/iphone-2g-fake-imei-girmek/

bu konuyu bi incele istersen. sanırım aradığın bu konuda.

kemanihaluk
29-01-2010, 05:17
kolay gelsin..bende yükledim telefonda bir sorun yok ama uygulamaları atarken hata veriyor ekstra birşey mi yapmam gerek acaba. [:(] kırılmış bi uygulama atamıyorum:((

SaTuSa
29-01-2010, 10:30
eğer itunes dan atmaya çaışıyorsanız, cihazınıza cydia dan AppSync3.1 eklentisini kurmanız gerekiyor. Bu eklenti kırılmış uygulamaları itunes ile atmanızı sağlar

isaeff
31-01-2010, 19:16
Beyler fake imeyli iphone 2G icin custom firmware'i bilgisayarinda kayitli olan arkadas varsa yardimci olsun. rapidshare eskisi gibi degil artik %(((

minak
02-02-2010, 12:26
Merhabalar,

Bnim telefonum 2g 8GB ve fake imei'li. Daha önce 2.2 firmware yüklüydü. Telefonumu önce dfu mode aldım sonra itunes'tan, burada anlatıldığı gibi gerekli dosyayı kullarak restore ettim. İşlem sonuna kadar sorunsuz geldi fakat tam bitti derken i-tunes "an unknown error occured (10)" şeklinde bir hata verdi ve cihazım DFU modda takılı kaldı [gl=8.gif]. Şu aşamada ne yapabileceğimi bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese kolay gelsin.

i-tunes'u güncelleyince sorun geçti. Tekrar teşekkürler.

fırtına64
03-02-2010, 13:31
bu işlem yanlışlıkla yükseltlilen sürümü geri almaya yarı yormu yada nasıl yapacağız şimdi cihaz acil cağrı durumunda

fırtına64
05-02-2010, 11:34
bi sorum alacaktı bana yurt dışından ıphone geldi ben bunun 2g yada 3g olduğunu nasıl bileceğim yardım ederseniz sevinirim

KupaValesi
05-02-2010, 11:38
author=fırtına64 link=topic=9091.msg93337#msg93337 date=1265362459]
bi sorum alacaktı bana yurt dışından ıphone geldi ben bunun 2g yada 3g olduğunu nasıl bileceğim yardım ederseniz sevinirim

google de arattır iphone 2g ve 3g diye. arkasını çevir hangisi benziyorsa odur. 2g nin arkası metaldir ve iki renktir. altı siyah üstü gri.

3g nin arkası komple siyah ve plastik olur.

fırtına64
05-02-2010, 11:43
kardeş asıl sorun bu tlf ben ıtunesten güncelleme yaptım simdi sadece acil çağrı diyor bunu düzeltmem gerek yardım edebilirmisin benim ıphone siyah ve 8gb

fırtına64
05-02-2010, 11:55
bana yardım edebilicek varsa lütfen msn mi veriyorum hasretiletisim_64@hotmail.com 1 haftadır yapamadım cihazı

KupaValesi
05-02-2010, 12:30
şuan işyerinde olduğum için msn açamıyorum ama burdan yardımcı olmaya çalışırım.
1. telefon 2g mi yoksa 3g mi?
2. güncellemeyi ne zaman yaptın?
3. telefon kayıtlımı?

fırtına64
05-02-2010, 13:08
kardeş dediğim gibi 8gb siyah plastik arka kapağı türkcellden pasaportla kayıt yaptırdım 1 hafta önce yapmıştım ıtunesten yüklemeyi

Misafir.
05-02-2010, 13:11
tamamda sorunuzu neden damdan düşer gibi ilk gördüğünüz konuya sormuşsunuz cihazınız 3g http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-yontemleri/redsn0w-0-9-beta-3-devteam%27in-yeni-jailbreak-yontemi/ bu konudaki ilk mesajda ne yapmanız gerekiyor anlatılmış

fırtına64
05-02-2010, 13:14
daha öncede sordum kimse yardımcı olmadı o yüzden buraya yazdım

Misafir.
05-02-2010, 13:24
yardımcı olunmazsa her yere yazarım diyorsunuz daha önce sorduğunuz yerde tekrar yazsanız yardım ederdik yani bizim konu kişi v.b. ayrımımız yoktur konunuzu görmemişizdir.bundan sonra azami dikkat ederseniz sevinirim

Leprikon
12-02-2010, 15:29
Emeğinize sağlık uğraşmadan kurduk tşkler [gl=7.gif]

calculus
14-02-2010, 15:25
Fake ime li dosyayı başka bir sunucuya yükleyebilirmisiniz?

cckcck
14-02-2010, 19:52
merhaba,ya ben daha önce de yazmıştım, sorunumu kısaca özetliyim, klasik bir sorun, ama bu olaylardan pek anlamayınca çözemedim gitti. ve yaklaşık3 aydan beri iphonum var ve kullanamıyorum.
sorunum şöyle. i phonumu amerikadan 2.el almıştım. aldığımda internete vs. girebiliyodum, tabi orda türk oparatörlerinden simkartım olmadığı için telefon amaçlı kullanamaıştım. ve ben yanlışlıkla itunesten update yaptım. tel kitlendi. açınca geçerli sim kart takın diyor.
burdaki işlemi yapıcaktım ama linkler inmiyor. ben bu yöntemi mi izliyim sizce? çünkü telim i türkiyeden almadım. fake imeili de değil. turkcellden pasapot kaydını yaptırdım. lütfen canıma tak etti artık, kullanmak istiyorum telefonumu. [X(] şimdiden çok teşekkür ederim. [:)]

Misafir.
15-02-2010, 11:15
cihazınızda şu anda hangi sürüm yüklü biliyor musunuz?

cckcck
16-02-2010, 21:16
hayır bilmiyorum. bi firmware yüklemeye çalıştım hata verdi 1600lü bi hata. dfu moduna falan getirip yapmıştım hatta. ama olmadı.ç bu yöntemi deniyim dedim bunu da yapamadım. zaten indiremedim dosyaları.

Misafir.
16-02-2010, 21:53
Cihazinizi bagladiginizda itunes goruyor mu? Orada surumunuz yazar

cckcck
17-02-2010, 21:55
dfu moduna alıp bagladım, itunes tanıdı cihazımı ama sürümüm yazmıyor.
Name: iphone
Capacity:n/a
Software version: n/a
Serial number:n/a yani hiç bişeey yazmıyor. [:(] altta da iki seçenek var işte biri 'check for update' diğeri restore. bikere restore yapmış olabilirim ama hangi firmwareyle yaptım bilmiyorum. [gl=4.gif] zaten dediğim gibi hata vermişti.6000küsürlü bi hataydı.

placebo
18-02-2010, 03:23
Önce 1600 hatasından kurtulmanız lazım. http://www.ikaynak.com/forum/surum-yukseltme-dusurme-ve-restore/itunes-1600-1602-1604-16**-hatalarina-cozum/ adresindeki yöntemi deneyin. Sonra burada ilk mesajda anlatılan yöntemle telefonunuza fw yüklemeye çalışın. İlk mesajda da belirtildiği gibi bu yöntemde cihazı DFU moduna almanıza gerek yok.

eaistboys
19-02-2010, 11:28
arkadaşlar ya ben bunu telefonuma kurdum şuan kullanıyorum fakat siteden indirdiğim kırılmış app programlarımı telefonuma kuramıyorum hep ''Try the following troubleshooting steps on your iPhone or iPod touch in order to resolve an application's issue. '' bu hatayı veriyor bi yardımcı olursanız sevinirim

SaTuSa
19-02-2010, 11:33
İlk olarak sorunuzu doğru yerden sorunuz ve yazılarınızı forum kurallarına uygun şekilde yazınız. tamamı kalın, renkli, büyük harf kullanmak yasaktır

eaistboys
19-02-2010, 11:46
bu versiyonu kurduktan sonra yaşadıgım bi sorun oldugu için buraya sordum

ace_gentile
26-02-2010, 15:19
author=placebo link=topic=9091.msg53296#msg53296 date=1254176560]
Evet, tüm uygulamalar, rehberler, mesajlar... her şey siliniyor, cihaz sıfırlanıyor. Sadece içinde Cydia yüklü olarak geliyor. Sonrasında her şeyi yeniden yüklüyorsunuz.

selamlar, ben daha önce 2g telefonumu unlock etmiştim. şimdi sürümünü 3.1 e yükseltmek istiyorum yanlız . burda rehber lerde siliniyor demişsiniz. rehberi geri getirmenin bi yolu var mı peki gerçi dogru yerem i yazdım sorumu ama ..
kolay gelsin.

biraz araştırdım ve bu link teki konuyu buldum.

http://www.ikaynak.com/forum/genel-konular/itunes-back-up-almak-ve-geri-yuklemek/20/

bu linkini verdiğim konudaki gibi yaparsam işim halolurmu?
çok teşekkürler elinize emeğinize saglık

ayrıca 3 parçayı rapidshare den indirdim. bir araya getiriken 2 part için yanlış şifre uyarısı veriyor. ne yapmam lazım?

Misafir.
27-02-2010, 15:45
itunes ile yedek alın sonra yedeğinizi geri yüklersiniz

isaeff
11-03-2010, 10:59
Arkadaslar 1601 ya 16xx hatasi veriyor !

Bunun cozumu nasil ! forumda arattirdim isime yarayacak bisey bulamadim.

hic vaktim olmuyordu ugrasmaya simdi deniyorum.

dfu modda olmadi / restore da denedim oldu !

emegi gecen herkese tesekkur ederim! elinize saglik

N!t£cn@klQw
11-03-2010, 11:09
buyrun forumdan.. [:'(]

http://www.ikaynak.com/forum/itunes-multimedya-sorunlari/itunes-1600-1602-1604-16**-hatalarina-cozum/

azizcarman
11-03-2010, 19:57
versiyonu şimdi attım hat çalışıyor bir sorum olucak buna rock kurmam lazım nasıl olucak

seyyah
05-04-2010, 13:09
Cahilliğimi mazur görün lütfen,
bu surumde turbo sim falan istemiyor degil mi?

placebo
05-04-2010, 13:14
Estağfurullah. Yeni sürümlerin jailbreak'iyle artık TurboSIM tarihe karıştı gibi bir şey. Sadece bu dosyayı kurarsanız başka hiç ama hiçbir şeye gerek kalmadan telefonunuzu jailbreakli olarak kullanabilirsiniz.

seyyah
05-04-2010, 14:06
cok teşekkur ediyorum...
bir sorum daha olacak forumda biraz arastırdım da,
iphonumu itunesla yedek alıyorum ama app ler geri gelmiyor.
yeri burası degil belki ama iphonedaki bilgilerin tumunu nasıl yedekleyebilirim?

placebo
05-04-2010, 14:12
Tam anlamadım ama kastettiğiniz telefonunuza direkt yüklediğiniz programları bilgisayardaki iTunes'a aktarmak ise telefonunuz bilgisayara bağlıyken iTunes'ta telefon adına sağ tuşla tıkladığınızda "Transfer purchase"i seçerseniz rahatlıkla yedekleyebilirsiniz.

Telefon rehberi, mesajlar, fotoğraflar gibi bilgileri yedeklemek istiyorsanız da backup yapmanız yeterli.

Eğer çektiğiniz videolar varsa onları da iFunBox gibi bir program aracılığıyla ilgili dizine girerek yedeklemeniz gerekir.

deja_vu35
19-04-2010, 17:08
iPhone 2g kullanmaktayım. Telefonum fake imei'li ve 2.2 sürüm yüklüydü. İlk önce dfu mod'a alaraktan sürüm yükseltme işlemini gerçekleştirdim ancak 1600 hatası aldım. Ardından bir yerde custom firmware ile restore yapmak için telefonu recovery mode'a almanız gerekir şeklinde bir yazı okumuştum vede telefonu recovery mode'a alarak restore işlemini gerçekleştirdim ve olumlu sonuç aldım. Unutmadan itunes versiyonu 8.2 yüklü iken restore yaptığımda bir hata almıştım ancak sürümü 9.0'a yükseltip tekrar restore işlemini gerçekleştirince problem ortadan kalktı.

Ali Güven
19-04-2010, 18:02
İmei numarasını nasıl giricez peki ?

placebo
20-04-2010, 01:03
IMEI numarası 1.1.4 versiyonunda girilebiliyor ancak. Önce 1.1.4'e dönmeniz ve IMEI işini hallettikten sonra üst sürümlere "custom" firmware dosyalarını kullanarak yükseltmeniz gerekiyor. Forumda "Fake IMEI girmek" diye bir konu var Jailbreak Yöntemleri başlığı altında, orada detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Ali Güven
20-04-2010, 21:41
teşekkürler...

recepbalı
23-04-2010, 19:04
kardeş bana yardımcı olurmusunuz ben oyun yükletmek için telefoncuya gittim ama jeilbreak silinebilir ve tüm dosyalar silinebilir dedi telefoncu kapanma riski olduğunu söyledi bu arada versiyonu 3.1.2 acil cevap

markis35
01-07-2010, 16:28
arkadaşlar meraba dosyayı ındırdım ıtunes 9.0 la shıft restore yapıyorum fakat 1604 hatası almaktayım telefon yurdisi iphone 2gbu sorunu acabanasıl cozebılrım

Misafir.
01-07-2010, 20:00
cihazınızda jailbreak var mı?

sezginyavuz
07-07-2010, 18:05
merhabalar. Elimdeki 2g ye 3.1 restore yaptım. Normal fw dosyası ile. Jailbreak yapamıyorum. Windows 7 de blackra1n uyumluluk ayarlarını denildiği şekilde yapıyoırum ve yönetici olarak çalıştır dememe rağmen bir türlü çalışmıyor. Windows tarafından kapatılıyor diye bir uyarı geliyor. Lütfen yardımlarını esirgemeyin. İyi günler.

Misafir.
07-07-2010, 18:15
güvenli kipte deneyin

sezginyavuz
07-07-2010, 20:40
Teşekkür ederim hallettim ancak bu seferde takdığım hatlar çalışmıyor. Vodafoneyi taktım ki zaten önceden vodafone kullanılıodu ve ultrasn0w yükledim ancak sim kodunu girdikte sonra aranıyor diyor en sol üstte 5 dk boyunca daha sonra servis yoktur diyor. Lütfen yardım edin.

CASUA
07-07-2010, 21:12
Arkadaşım cihazına bir bakarmısın cihaz orjinal imei'mi ? yoksa hala fake imei ilemi duruyor..

WaGrAnT
30-07-2010, 19:35
arkadaşlar cihaz manuel olarak dfu moduna geçmiyor bu moda almak için bi program varmı araştırdım ama bulamadım forumda veya yanlış yerlere bakıyorum

tulgacan
01-08-2010, 13:37
Selam, arkadaşlar 2g ye custom 1.1.4 yükledim, imei tamam, peki bundan sonra 3.1.3 e geçmek için, önce 2.2 yüklemek gerekiyormu yoksa direkt olarak 1.1.4 ün üzerine 3.1.3 custom kurabilirmiyiz, imei si sabit kalacak şekilde? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler..

tulgacan
02-08-2010, 00:22
Teşekkürler, tüm işlemleri tamamladım, 3.1.3 ten önce 1.1.4e düştüm imei attım, sonra custom 2.2.1 yükledim, daha sonra ise tekrar custom 3.1.3 yaptım. Hemde iki cihazı, bilgisizlikle okumamdan dolayı işlemlerim çok uzun sürdü, fakat 3. bir cihazı sanırım 1 saatte hallederim.

Tek sıkıntım tüm bilgi ve linklerin farklı farklı yerlerde olması idi. Bu işlemler için gezdiğim sitenin haddi hesabı yok, hepsi tek başlık altında toplansa sanırım dehşet olur.

oM3R1m
07-09-2010, 11:46
Tulgacan ve site yöneticisi arkadaşlar merhaba,

İphone 2g Version 1.1.4 Fake İmeili kullanıyorum

Bu versiyon'u kurmak için bana yardımcı olurmusunuz merak ettiğim şeyler;

İtunes Version 10 ile direk olarak bunu kurabilirmiyim yada ?

ilk olarak 2.2.1 'e yükseltp daha sonra
3.1.3'emi yükseltmem gerekiyor

Bana bir yardımcı olursanız cok sevinirim gerçkten.

Saygılarımla

oM3R1m
09-09-2010, 10:24
Arkadaşlar Bana kimse yardımcı olmadı fakat ben Size yardımcı olayım......!!!

Telefonum 1.1.4 Fake İmei'liydi.

Aşağıdaki Linkten 2.2 Versionuna yükselttim

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/761-iphone-2g-2-2-fake-imei-jailbreakunlock-7.html

Daha sonra 3.1.3 Versiyonunu Kurdum.

Bu İşlemleri İTUNES 10 'dan yaptım.. Saygılar.

MsTrK
09-09-2010, 10:37
Eger cevabini , birisi bilseydi yardimci olurdu zaten ..
Hem 2 günde cevap gelicek diye birsey yok ...

oM3R1m
10-09-2010, 14:14
;167982']Eger cevabini , birisi bilseydi yardimci olurdu zaten ..
Hem 2 günde cevap gelicek diye birsey yok ...

Efendim Öncelikle bayramınızı kutlarım,

Ufak bir sorunum daha var;

- İtunes ile Free yazılımları bile atamıyorum
- Forumdan indirdiğim İPA ları kuramıyorum
Forumda uzun uzun araştırma yaptım fakat derli toplu değil yükleme konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz ipaları indirdim, WinSCP 'yi kurdum falan ama pek kıvıramadım bana güzel bir şekilde en basit yolunu anlatabilirmisiniz gerçekten çok sevinirim saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

Ömer Faruk UÇAK.

XANTHE
10-09-2010, 14:27
Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz ipa uzantılı uygulamaları kurmak için cihazınızın jailbreak yapılmış olmasıı lazım. eğer öyleyse ifunbox programını pc ye indirin cihazınıza cydia dan afc2add yamasını kurun ve installousu indirin. installous cydia reposu : cydia.hackulo.us ardından pc ye indirmiş oldugunuz ipa dosyasını ifunbox yardımıyla installous download klasörüne atıyoruz ve cihazdan installous download bölümüne girip install ediyoruz.

isaeff
20-10-2010, 18:29

Telefonum 1.1.4 Fake İmei'liydi.

Aşağıdaki Linkten 2.2 Versionuna yükselttim

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/761-iphone-2g-2-2-fake-imei-jailbreakunlock-7.html

Daha sonra 3.1.3 Versiyonunu Kurdum.

Bu İşlemleri İTUNES 10 'dan yaptım.. Saygılar.

3.1.3 yukselttiginde FAKE imei gitmedimi ? imei giderse tel kapaniyor! yoksa orijinal imei ni pasaporta kayitlimi sizinki ?

ArnBien
21-10-2010, 00:50
3.1.3 yukselttiginde FAKE imei gitmedimi ? imei giderse tel kapaniyor! yoksa orijinal imei ni pasaporta kayitlimi sizinki ?

Custom 3.1.3 yüklersen gitmez fake imei

usernotfound
22-10-2010, 01:00
Custom 3.1.3 yüklersen gitmez fake imei
custom 3.1.3 var mı ?

isaeff
05-12-2010, 22:56
Fake imeili cihazlar icin 3.1.3 CFW halen yok !
3.1.3 ios4 gorunumlu olsa da super olur !

Ps3Master
10-12-2010, 16:48
Ben fake IMEI'li olan dosyayi indirdim, telefonu DFU moduna aldim ve shift'e basili tutup dosyayi secip restore etmek istedim. Ama hata verdi, hata kodu 1600. Internetten baktim ve sunu gordum:

Bu hata aynı zamanda pwnage işlemi yapılamamış DFU Mode’daki telefona firmware kurmaya çalışırken de karşınıza çıkabilir. Telefonu DFU Mode’dan çıkartmak için kablosunu sökün, HOME ve Açma Kapama tuşlarına aynı anda basın 60 saniye kadar bekleyin. Apple logosu çıktığında tuşları bırakın. Telefonunuz DFU Mode’dan çıkacaktır.

pwnage islemi ne bilmiyorum, sorun burdan mi kaynaklaniyo onu da anlamadim. Ben butun adimalari uyguladim ama olmadi, ne yapmam lazim simdi?

izmirlievkali
11-11-2011, 12:40
slm arkadaslar hepinizizn bayramı kutlu olsun benım iphone 2g var ben cıhazıma yanlıslıkla ios 4 yukledım ama costum degildi ve imeil uctu ve cıhazım orjinal imeil le gecit yaptı bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

CASUA
11-11-2011, 20:12
slm arkadaslar hepinizizn bayramı kutlu olsun benım iphone 2g var ben cıhazıma yanlıslıkla ios 4 yukledım ama costum degildi ve imeil uctu ve cıhazım orjinal imeil le gecit yaptı bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

iphone 2g 'ye ios 4 'ü nasıl yükledin merak ettim doğrusu ben aylardır yapamadım,cihazı fake imei ile kullanıyorsan ve orjinal kendi imei'sine döndüyse ,tekrar imei vermen gerekecek buda sadece 1.1.4 versiyon ile mümkün, artı itunes 7.5 veya 7.6 yükleyerek düşürme işlemini yaparsın daha sonra da ZiPhone 3.0 ile jb ve İMEİ verme işlemini yapabilirsin kullanılmayan bir cihaz imei'si yada hatırlıyorsan eski fake imeni tekrar verebilirsin...

Birde cihazda daha sonra versiyon yükseltirken CostumeFirmWare olan versiyonları yüklersen böyle sorun olmaz...

Jailbreak Programlar? - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=cat&id=10&page=5)

Firmware 1.1.4 - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=59)

mutel47
17-01-2012, 11:46
eyvallah ustam indiriyorum emeine sağlık rapid linkerini yenilersende ayrıca seviniriz zshare işkence :) saygılar :)))))))))))))))9

vitalizer
07-11-2012, 10:32
Linkler çalışmıyor,acaba yenilemeniz mümkünmüdür?