PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Uygulamalar - İpod ve iTouchkaynak.Com Ailesi @ Öneri/Oluşum

mss2007
12-11-2008, 23:53
      Arkadaşlar.. Bu uygulama yükleme işine girdiğimden beri ki yaklaşık bir kaç hafta oluyor iPod touch 2. kez açılmamazlık yapıyor. Dolayısıyla 2. kez restore yapıyorum ve her seferinde oyunlarda yaptığım HighScore'ler vs vs gidiyor en önemlisi ikide bir iPodu yapılandırmak zorunda kalıyorum ki buda zor bir iş...
     Bu neden oluyor bilmiyorum.. Acaba bunun nedeni hangisi diye düşünüyorum :

1.  iPod'a çok mu fazla yükleniyoruz. Ama zaten iPod yüklenmek için eğlence için diyorum...
2. Acaba uygulamalar mı hatalı diyorum, yani bunlar free olarak bizlere çevrilirken hatalı mı çevriliyorda o etkiliyor acaba diyorum.
3. Bunların başıma gelişi hep şöyle iPod Touch'a uygulamaları yüklüorum sorunsuz gibi yükleniyor fakat bakıyorum ipod da göremiyorum ve görmek için belki açıp kapatmak gerkiyor diyorum ipod kablo ile bağlıyken bilgisayara, açıp kapatıyorum iPod'u sonrasında Elma logosu çıkıyor ve öyle bekliyor...

Acaba bunlardan hangisi diyorum... işin içinden çıkamıyorum...

itouchkaynak.com sitemizde uygulamalar bölümünde hangi siteden indirebilceğimiz konusunda 3 referans site var. ben genelde  applo.us ı kullanıyorum..

Şimdi düşüncem yada önerim şu,Sitemizde bir ekip var elbette uygulamaları bizler için inceleyip bize anlatan (Var değil mi ben yanlış bilmiyorum sanırm?) acaba bu işlerin daha hızlı olabilmesi için bir ayrı ekip mi kurusa? Sitemizden bunu mu istesek? yani günlük yada haftalık bir şekilde bu sitelerde çıkan uygulamaları denetleseler bir sorun olup olmadığını bize söyleseler hatta uygulamalar hakkında da kısa bilgi verseler... Sizce güzel olmazmıydı?
yada istek üzerine incelense, yani her yeni çıkan uygulama/oyun u incelemek değilde açılacak topic altında isteklere göre sırayla incelense?

Bu sadece bir öneri yada sunu... Fikir alış verişi yaparak daha düzgün bir oluşum oluşturulabilir belki...

Birde şunu istiyorum kendi adıma, eğer uygunsa AR-GE ekibi bu sorunun nedenini geniş çaplı araştırasa? çünkü forumda bile bir çok kişi bu  sorunla karşılaşıyor sanırm..

saygılar herkese...

[JW]
13-11-2008, 15:51
Sorunlarınızdan başlayalım.

Uygulalamanın kırılması ile ilgili bir hata olmaz.Çok fazla yükleme yaparsanız bu tür hatalar olabilir.Zaten iPod'u bu şekilde kurcalayan kişiler genelde haftada bir restore yapar,yani karşılaştığınız sorun anormal bir durum değil.Elinizden geldiğince en gerekli şeyleri yükleyin,böylece daha uzun süreli restore yapmadan kullanabilirsiniz.

Sitemiz hakkındaki önerilerinize gelince,öncelikle yeni bir site olduğumuzu hatırlatmak isterim.Henüz site gerçek manada açtığımızdan bu yana 2 ay bile olmadı.AR-GE ekibimiz ve diğer ekiplerimiz daha yeni yeni oluşmaya başladı.Bu konuda geçen hafta çok önemli değişiklikler yaptık.Zaten bu değişiklikleri yakında farkedersiniz büyük ihtimalle.

Normalde şu ana kadar sitede gördüğünüz tüm çalışmalar genel olarak bireysel çabalarla oluşturuldu fakat bundan sonra ekip olarak farklı konularda bir takım işler yapmayı düşünüyoruz.Sizin öneriniz de bu düşüncelerimiz arasında var.Yani kimisi iPod hakkındaki haberleri takip edecek,kimisi uygulamaları takip edecek,kimisi sorunlara çözüm arayacak,kimisi yaptığımız çalışmalarda bize destek verecek,kimisi paylaşım konusunda görevli olacak vs... Yani kısa bir süre içinde bu düzeni sağlamaya çalışacağız.Sitemizin o zaman çok daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Öneriniz için teşekkürler..

mss2007
13-11-2008, 16:00
O zaman bize biraz daha sabretmek düşer sanırm güzel fikirleriniz var... inşallah en sağlam şekilde hayat bulur...

kolay gelsin..

[JW]
13-11-2008, 16:05
Bu hafta önemli vizelerim vardı.Geçen hafta site yönetimindeki önemli değişiklileri yaptıktan sonra ilk kez boş zamanım olacak.Bu hafta sonunda tüm gerekli ayarlamaları yapmaya çalışacağız.Artık yapacağımız çalışmalar ne kadar yararlı olur zaman gösterecek.. [:)]