PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pikatel ComboMax modemden uzak durun! Ve TTnet sözleşmenizi kontrol edin.

odiksoz
04-08-2009, 14:54
Merhaba.Bir arkadaşım bana sormadan ilk bilgisayarıyla beraber TTNet'ten adsl bağlatıp bu modemi almıştı.Modemi açtıktan 20-30 dakika arasında internet erişimi sağlamasından kıllanmıştım.Zaten adında meymenet yok, Pikatel...
Daha sonra elektrik kesildi ve geldiğinde modemin çalışmadığından yakınmıştı. Daha sonra bağlantıyı yaptı ama bir gün bağlanıyorsa üç gün bağlanmıyordu.Benden servisine götürmemi rica etti ve ben de kabul ettim.Evraklarını verdiğinde her yerde modemin airties olduğu(teslim tutanağında bile) yazıyordu ama seri numarası pikatel modemle aynıydı. Garanti belgesini de kaybetmişti.Garanti kapsamına almazlar diye durumu çözmek için Pangaltı'ya Türk Telekom'a gittiğimde ise "hediye modemin markası olmaz" dendi. Türk Telekom'u aradığımda aboneliği sözleşme bitmeden iptal etmek istediğimde 50-16 lira yani 34 lira ve modem geri alınacakmış.Benim internetim smile adsl."Bir Dost" kampanyası ile onu smile adsl'e geçirirsem benden bir aylık ücret alınmayacağını öğrendim.Sonra pikatel'i aradım, 15 dakikada yenisini veririz dediler.(garanti belgesi istemiyorlarmış, adsl sözleşmesi ve modem teslim tutanağı var)Şimdi gidiyorum, dönünce olacakları yazacağım.Siz de arkadaşım gibi sözleşmenizi ve evraklarınızı kontrol edip birşey varsa gereken yere başvurun!

Adaptörü değiştirip modem firmware'ini yükselttiler.Şimdi daha iyi ama akşam deneyeceğiz.