PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Bir Installer 4 Hatası: Insufficent Permissions

placebo
06-11-2008, 02:57
Garantili iPhone 3G'ye 2.1 yüklemiştim ve cihaz hiçbir şebeke sinyali alamamaya başlamıştı. Defalarca restore ettim, durum yine değişmedi. Arkadaşım bu telefonu JB'li haliyle Genpa'ya götürmüş ve garanti kapsamında SIM kilidini açtırmış. Telefon tekrar bana geldiğinde içinde halen benim yüklediğim 2.1 vardı. Ancak Cydia ve Installer 4 problem çıkartıyordu. Cydia açıldıktan iki üç saniye sonra kapanıyor, Installer ise şu hatayı veriyordu:

"Insufficent Permissions-Installer was not installed correctly. It should be run as root:wheel. We will continue but please remember that it may not function properly."

İzinlerle ilgili bir problemdi. Çok uğraştım ama halledemedim. Bir sürü seçenek vardı ne de olsa. Cydia'yı kurtaramadım, ama Installer için başka bir çözüm buldum. Bende işe yaradı. Olur ya bir başkası aynı hatayla karşılaşırsa diye anlatayım:

1. Installer 4'ü bilgisayarınıza http://rapidshare.de/files/40155720/installer4.0beta.zip.html adresinden indirin ve zip'in içinden çıkarın. (Belki eskisini kullansanız da olur, emin değilim ama en temizi yeniden indirmek.)

2. WinSCP ile iPhone veya iPod Touch'a bağlanın. (Hatırlatayım, kullanıcı adı: root / şifre: alpine)

3. Applications klasörüne yukarıdaki linkten indirdiğiniz .app uzantılı klasörü kopyalayın.

4. http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.zip linkinden PuTTy programını indirin ve Program Files klasörüne atın. (WinSCP içinden de oluyormuş ama ben yapamadım.)

5. WinSCP'de iken Ctrl + P'ye basın. Burada "Open in PuTTy" komutunu vermiş oluyorsunuz. Eğer bir pencere açılmazsa programı kapatıp yeniden açın.

6. Sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecek ki, WinSCP'dekiyle aynı: kullanıcı adı: root / şifre: alpine

7. Şifreyi de girdikten sonra gelen satıra aynen şunu yazın:

chmod -R 777 “/Applications/Installer.app”

8. Enter'a basın ve şunu yazın:

chmod a+srx “/Applications/Installer.app/Installer”

9. Tekrar enter'a basın ve cihazınızı yeniden başlatın.

İşte hepsi bu kadar [:'(]