PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 2g

ugurock
21-06-2009, 21:30
ben iphone 2g almak istiyorum ancak akılımda soru işaretleri var 3g ile 2g arasında ne fark var,2g nin özellikleri nele, 2 el olmasının ne tür dezavantajları olabilir? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürer

placebo
22-06-2009, 01:36
2G sahibiyim ve en çok eksikliğini hissettiğim şey GPS. Oysa 3G'de bildiğiniz gibi GPS var ve navigasyonda çok işe yarıyor.

Yakında 3G hızında bağlantı da başlayacak, 2G bu hızı desteklemeyecek. Bu yüzden de pişman olabilirsiniz.

Aralarında çok fark edilmese de hız farkı var.

Bunun yanında ekran parlaklığı, görünüş vs gibi bence önemsiz başka farklılıklar da var. İlk aklıma gelen ve önemli gördüklerimi sıralayayım dedim.

2. el alırken dikkatle incelemenizde fayda var. Açma kapama tuşu, ses tuşları sorunsuz çalışıyor mu, kamerası iyi çekiyor mu, dışarıya iyi ses veriyor mu, ekranda çizik/çatlak var mı...

Yalnız biliyorsunuz, 9 Ağustos'ta Türkiye'de 3Gs satışa sunulacak. O zaman bu yeni modelin çıkış fiyatına göre ikinci el piyasasındaki fiyatlar da değişebilir. Bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

cuneyt4141
22-06-2009, 01:50
Artık 2g almanın anlamı yok bencede...gerekli açıklamayı arkadaşım yapmış zaten...