PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aranızda yeniyim, iphone 2g 16gb hakkında bilgiye ihtiyacım var...

C-A-
06-06-2009, 00:03
Merhaba, öncelikle emeği geçen herkesi bu kadar başarılı bir site yarattıkları için kutluyorum...

Şimdi sıra sorularıma geldi; (forumun büyük kısmını okudum ancak hala sorularım var)

1)iphone 2g 16 gb için 600 lira çok mudur? (2. el temiz, kutu hariç tüm aksesuarlar mevcut)
2)fake imei başıma dert açar mı? (gerçekten bu konuda çok pinpirikliyim [:)] )
3)Sizler kadar rahat bir biçimde jailbreak ve benzeri işlemleri yapmam için ne kadar süre lazım, yani öğrenme açısından? (c++ ve benzeri programları az da olsa bilmekteyim, yani bilgisayarla oldukça haşır neşirim [:)] )
4)Uygulama ve oyunların rahatlıkla çalıştığı hangi versiyonu tavsiye edersiniz?

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

beko93
06-06-2009, 00:24
1- Bunu es geçiyorum uzun zamandır 2. el piyasasına bakmadım ama sanırım iyi.

2- Başına iş açmaz eğer o imei sadece iPhone'da kullanılırsa. Yani imeisi klonlanmış telefon kullanılmayacak. Ben bir kaç ay kullandım hiç sorun çıkmadı halen de o iPhone'u arkadaş kullanıyor bir sorun yok.

3- Jailbreak işlerini boza boza öğrenirsin. Ben öyle öğrendim. Bir gün 18,00 gibi bi bozdum iPhone'u gece 03,00'da düzelttim ama o kadar saat içinde ne var ne yok öğrendim [:D]

4- 2.2.1 sürümü yada 2.2 [:'(]

C-A-
06-06-2009, 00:31
Ne diyebilirim, gerçekten çok teşekkürler, şimdiye kadar onlarca forum sitesine üye oldum, bu kadar ilgili olanını görmedim. Daha yeni açmıştım konuyu. [:)]

Bu gidişle yarın alacağım sanırım telefonu. [gl=7.gif] Tabii sonrasında sizin yardımlarınıza da fazlasıyla ihtiyacım olacak...

qboy
06-06-2009, 01:25
Tabi ki, biz her zaman buradayız..

C-A-
06-06-2009, 02:04
author=qboy link=topic=6785.msg38880#msg38880 date=1244240733]
Tabi ki, biz her zaman buradayız..

ayrıca sizin de görüşlerinizi almak istiyorum mümkün ise [:)]

placebo
06-06-2009, 03:01
Ben de maydanoz olabilir miyim :)

1. Biraz pazarlık yapsanız iyi olur sanki. Ama fiyatta inmiyorlarsa ve daha uygununu ve temizini bulamıyorsanız fazla düşünmeyin, alın derim. Çünkü telefonu çok seveceksiniz.

2. Ben de bir süre fake imei kullanmıştım, herhangi bir problemle karşılaşmamıştım.

3. (Araya reklam alalım.) Forumda her şey gayet net ve sade bir şekilde anlatılmış. iKaynak'tan ayrılmazsanız bilgi yığını arasında kaybolmaktan ve boşa vakit harcamaktan kurtulursunuz. Tüyo Merkezi'nde ve arama bölümünde neredeyse tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Yönergelere uyarsanız 1 saatten kısa bir sürede restore+jailbreak yapabilirsiniz. Sorunlarla karşılaşırsanız da illa ki çözümü vardır, sonunda başarırsınız, merak etmeyin.

4. 2G'lerde 2.2.1 sorun çıkarıyor mu emin değilim. Ama bende 2G var ve 2.2 kullanıyorum, memnunum. Yalnız sayıları az da olsa bazı yeni uygulama ve oyunlar 2.2.1 istiyor. Gerçi ona da çözüm var, WinSCP ile yükleyince 2.2'de çalışıyor. Benim tavsiyem 2.2'dir.

Misafir.
06-06-2009, 10:15
ben direk 2 numaralı sorduğunuzla ilgili bişeyler yazmak istiyorum fake imei başınızı ağrıtabilir bu konuda sıkıntı çekmeniz büyük ihtimalle olacaktır.çünkü fake imei olayında çalıntı bir cihaz imeisi,eski bir cihaz imeisi v.b. olacağı için sizin imeinin çalıntımı eski bir cihazdanmı alındığını bilmeniz çok zor olacaktır.600 verdikten sonra üzerine 200-300 daha verip 3g alın hatta biraz daha bekleyin iphone yeni nesil çıkınca 3glerinde fiyatı düşecektir.forumda hatırladığım kadarıyla 3g cihazı 800 yada 900e satanlar vardı

C-A-
06-06-2009, 12:07
çok teşekkürler yardımcı olmaya çalışan herkese [:)] Versiyon olarak 1.1.4 en stabil diyip vermeye çalışıyordu adam, o yüzden sizlere sordum. Umarım dediğiniz gibi 1 saat yeter olayları kavrayabilmem için. Bu arada, ben(ya da babam) sık sık yurt dışına çıkmakta iş gereği. Acaba 2. el bir ürünü pasaport ile kayıt ettirmek mümkün mü?

placebo
06-06-2009, 12:15
Bildiğim kadarıyla fake imei 1.1.4'te yapılıyor, 2.x versiyonlarına yükseltilirken custom firmware dosyaları kullanılıyor. Adam tekrar uğraşmak istememiştir, fake imei'yi işledikten sonra bir an önce satmak istemiştir, ondan öyle demiştir. Yoksa artık 1.1.4'e göre uygulama vs bulmak zorlaştı, Windows 95 gibi oldu yani. En güzel uygulamalar da en güncel versiyonlarda haliyle.

Pasaport kaydı sırasında telefonun 2. el olup olmadığına bakmıyorlar bile. Fatura vs. gerekmiyor. Sadece pasaport, bir de kayıt ücreti, o kadar.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, her şeyi kavramak değil, problem çıkmadığı takdirde restore+jailbreak yapmak 1 saat alır demek istemiştim. Yoksa detaylara girmeye başladığınızda öğrenecek çok şey var. Ama hepsi anlaşılır bir şekilde forumda mevcut zaten.

Ayrıca, imkanınız varsa allerjik'in önerisini de dikkate alın derim.

C-A-
06-06-2009, 12:24
600 liranın üzerine pek çıkma yanlısı değilim... Sonuçta o kadar parayı verdiğim telefona biraz daha hoyrat davranabilirim. Ama 900 lira para verirsem artık o benim için ciddi bir mebla olur (300 lira fark var farkındayım) [:)] Ayrıca şu aralar para biriktirmem gerekli. (motosiklet hayallerim var da, motoru büyükmek istiyorum [:)] ) Her neyse 600 limitim yani bir anlamda anlayacağınız...

Bu arada yurt dışına çıktıktan kaç ay içerisinde kayıt kabul ediliyor? (yani ilkbahar yurtdışındaydım 5 ay civarı oldu, hala o çıkış ile kayıt ettirmem mümkün mü? )
Son sorumun yanıtını buldum, 2 ay içerisinde kayıt ettirilebiliyormuş.

Ancak bir sorum daha var. Evdeki çalışan eski telefonumun (samsung sgh.....) imei'sini iphone'a kopyalatmam mümkün mü? O telefon çalışmasa da olur. Zaten sürekli kapalı duruyor yedek telefon olarak....

Misafir.
06-06-2009, 14:01
o imeiyi kaydettirebilirsiniz bu işlem için forumda ziphone diye arattırın yöntemler bulacaksınız

C-A-
08-06-2009, 22:52
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Ayrıca bir sorum daha olacak. Bir şekilde dokunmatik ekranı veya benzer bir parçası bozulursa ne yapabilirim? Yani düzeltebilecek servis var mı kaçak gelen 2g'leri?

placebo
09-06-2009, 10:18
Evet, yedek parça bulunabiliyor ama fahiş fiyatlarla satılıyor. 3G'ler için dokunmatik ekran vs tarzı parçalar dealextreme.com'da bulunuyor, 2G için var mı bilmiyorum. Forumdan bazı arkadaşlar parçaları son derece uygun fiyatlara bu siteden getirttiler. Sonrasında da mutlaka yaptıracak bir yer bulmuşlardır, ama nasıl şartlarda yaptırdılar, bilmiyorum.

İnşallah telefonunuzda bir problem olmaz, olursa da çaresi var. Siz boşuna kötüye odaklanmayın bence.

C-A-
09-06-2009, 13:55
İnsan korkuyor işte. Daha öğrenci olduğum için yeterli ekonomik gücüm de yok. Yani belli bir kısmını kendim kapatabiliyorum. Kalan kısmı da babam sağolsun oluyor tabii [:)] şimdi alırsam ve bozulursa bir şekilde, gerçekten üzülürüm. Çok sık arıza çıkaran bir alet mi? Donanım Haber'de 50 60 kişi var minimum sorun yaşayan iphone'uyla. Siz de sorun yaşadınız mı?

beko93
09-06-2009, 14:12
Çok arıza çıkmaz. En çık çıkan 3G'lerde olan ışık sızması olayıdır. Işık sızması olayıda hep Türkiye'den garantili alınan cihazlarda gördüm. Hiç yurtdışı cihazlarında rastlamadım. Buda kafamı karıştırıyor benim Sizede söylemek istedim [:)]

fantazi
09-06-2009, 14:23
daha dün iphone 3g-s nin tanıtımı yapıldı ve apple 3g lerin fiyatını 199 dan 99 dolara indirdi.biraz beklerseniz bu fiyatlar türkiyeyede yansıyacaktır ve 600 liraya 3g bile alabilirsiniz [:'(]

C-A-
09-06-2009, 15:21
yani bir anlamda yere düşürmedikçe sorun yok [:)] muhtemelen birazdan ürüne bakmaya gideceğim, temizse alırım, değilse pazarlık girecek işin içine... Teşekkür ederim herkese yardımları için.

Bu arada bugün iphone'dan vazgeçip samsung s5233 modelini aldım. Oldukça da memnunum. Sizlere iyi günler [:)]

almora
15-11-2009, 05:05
author=C-A- link=topic=6785.msg39276#msg39276 date=1244550110]
yani bir anlamda yere düşürmedikçe sorun yok [:)] muhtemelen birazdan ürüne bakmaya gideceğim, temizse alırım, değilse pazarlık girecek işin içine... Teşekkür ederim herkese yardımları için.

Bu arada bugün iphone'dan vazgeçip samsung s5233 modelini aldım. Oldukça da memnunum. Sizlere iyi günler [:)]

peki şimdi memnunmusun :D

Misafir.
13-12-2009, 14:52
author=almora link=topic=6785.msg62315#msg62315 date=1258254355]
peki şimdi memnunmusun :D

C-A- iPhone2G Kullanıcısıİletiler: 8 (0.042 gün başına)E-Posta: Cinsiyet: BayYaş:Yok Kayıt Tarihi: 05 Haziran 2009, 22:29:02Son Aktif Olma Zamanı: 11 Haziran 2009, 15:00:55Yerel Zaman:13 Aralık 2009, 14:50:39Teşekkür Mesajları:Ettiği Teşekkür:0Aldığı Teşekkür:0üyenin istatistikleri yukarıda yardım alıp bir daha foruma uğramamış bu türlü üyelere benim diyeceğim fazla bişey yok sadece ...