PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alınık Pasaport Kayıt Hakkı ...

CASUA
08-07-2013, 22:59
Arkadaşlar İphone 5 cihazım 2 gün önce kapandı yurt dışı cihazdı,İstanbul içi pasaport kayıt hakkını,ücret karşılığı vermek isteyen arkadaş olursa , görüşmek isterim...Özelden PM atabilirseniz görüşebiliriz,kolay gelsin...

Tuni
09-07-2013, 23:53
Sadece meraktan soruyorum. Bu tarz bir işlem için hakkı olan kişiye veriler ücret ne civarda bilgisi lan var mı?

CASUA
10-07-2013, 00:19
Sadece meraktan soruyorum. Bu tarz bir işlem için hakkı olan kişiye veriler ücret ne civarda bilgisi lan var mı?

100TL ile 135TL arası bu pasaport sahibinin aldığı artı ben vergi dairesine 115TL'de yatırıyorum toplamda 250TL ye geliyor bana,piyasa böyle ama güvenemiyorum,adam parayı alıyor bir daha ulaşamıyorsun ara dur nasıl bulacaksan...

Nicotine34
10-07-2013, 23:40
Öncelikle Merhabalar,

Aynı sorunu yaşayan biri olarak, kesinlikle tanımadığınız ( sonradan ulaşamayacağınız, iletişim kurmayacağınız ) kişilerle bu işlemi yapmayınız lütfen.
Kesinlikle sorun yaşarsınız yeminler edilir, garantiler verilir, fakat kayıt hakkını satan kişi bir telefonla ( BTKY 'yı arayarak ( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ) isterse hakkını geri almak için telefonunuzu kayıttan düşürebilir.

Yaşanmıştır, paylaşmak istedim.
Saygılar,

DeviLJoN
11-07-2013, 00:15
2 Hafta önce ben kayıt yaptırdım. 135 tl kayıt hakkı bulamazsınız. Piyasa çok üst sıralar, kısaca karaborsa oldu bu artık. Pasaporta yapılan kayıtlarda hemen onaylanıyor. Korkmanız gereken birşey yok. Kıbrıs gibi vizesi ülkelerde giriş çıkış belgeleri üzerine yapılan kayıtlar 1 ay ve 2 ay içerisinde onaylanır.

CASUA
11-07-2013, 00:41
2 Hafta önce ben kayıt yaptırdım. 135 tl kayıt hakkı bulamazsınız. Piyasa çok üst sıralar, kısaca karaborsa oldu bu artık. Pasaporta yapılan kayıtlarda hemen onaylanıyor. Korkmanız gereken birşey yok. Kıbrıs gibi vizesi ülkelerde giriş çıkış belgeleri üzerine yapılan kayıtlar 1 ay ve 2 ay içerisinde onaylanır.

İyide nereden nasıl alıcam Kıbrıs giriş çıkış kağıdını oraya gitsen astarı yüzünü geçer ,ne yapıcam bilmiyorum şuan :(

kıbrıs için şey duydum kalıcı değil geçici kayıt oluyormuş 3 ay sonra yine kapanıyor diye,varmı böyle bir şey acaba yoksa sadece duyummu acaba...

graypex
11-07-2013, 22:10
disarda telefon 1400 tl 250 de actirma paralari eder sana 1650 o da en iyi ihtimal.1800 e 2 yil garantili turkiye telefonu var kazanc 150 tl ama kayip daha fazla.tabi bunu arkadas icin demiyorum onun elindeki cihaz kapanmis

DeviLJoN
13-07-2013, 01:48
Kıbrısa şimdi gitmek akıl karı değil, bu da bir alternatif olarak sundum. Çevrenizde gidip gelen varsa eğer bundan faydalanabilirsiniz. Kıbrıs işi eylul ayından sonra bilet fiyatlarının düşmesiyle fırsat olabilir. 150 tl promosyonlu gidip gelme şansınız var. Free shop mağazalarından zararı, kar edebilirsiniz. İçkiler çok uygun. Mart ayından, mayıs ayına kadar gidip gelenler vardı, sırf kayıt hakkı için. Absinthe 100 % üzerinde kar edebilirsiniz içiciyseniz eğer yada içenlere getirirsiniz. Sigara kartonları da uygun içiyorsanız. Bahsettiğim aylarda gidenler çoğu bunu yatırım amaçlı kullandılar ve kayıt yaptılar.

Kıbrıs kayıtlarının düştüğü riayesesi tamamen uydurma, geçici kayıt yaptıranların uydurduğu bir dedikodu, sayfada Kıbrıs gibi ülkelerin T.C kimliğe kaydedileceği yazıyor. Ayrıca e-devlet girip, btk kısmana tıklayın. Oradan kayıt yapma bölümüne girin. Pasaport ve Pasaport dışı kayıt adı altında bir yazı var.