PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iLEX RAT [SemiRestore] - Jailbreakli cihazlarda mevcut olan versiyona restore etmek

DeDeLi
24-05-2013, 09:57
http://i.imgur.com/rOsNr8W.png

Evet arkadaşlar şimdi bir düşünün cihazınızı restore etmişsiniz ve jailbreak yapmak için sabırsızlanıyorsunuz. Müzikler, resimler, kişi listeniz gibi tüm yedeklemeler de tamam. Ve işte o an, jailbreak yaptınız. Ardından bir kaç yama ve kendinizi tweaklerin boşluğuna bıraktınız. O da ne... Tweak cihazınızı sürekli olarak kasmaya başladı. Sildiğiniz halde artık dosyalar kaldı. Restore şart oldu ve Apple en umutsuz durumunda yaptığı gibi yeni bir firmware çıkardı. Jailbreak kim bilir ne zaman çıkar. Shsh kaydınız da yok. Eee nasıl olacak şimdi?...

İşte tam bu anda yıldız oyuncunuz aklınıza gelir ve devreye iLEX'i sokarsınız. :) Kısaca tanımlamak gerekirse, iPhone 4S iOS 6.1.2 kullanıyorsunuz bu yöntem ile tekrar 6.1.2 restore edebilirsiniz. Jailbreak yapmanıza gerek kalmaz çünkü jailbreakli şekilde restore yapar.

Repo: http://cydia.myrepospace.com/iLEXiNFO/
NOT:Ayrıca bigboss reposundan mobile terminal'i indirmelisiniz.

Nasıl çalıştığından kısaca bahsetmek gerekirse, MobileTerminal'i açıyoruz ve rat yazıyoruz. Ardından iLEX R.A.T menüsü geliyor karşımıza. 13 seçimden oluşan bir menü.

Remove All Cydia App Tweaks At Once
Remove All Tweaks Settings.
Cydia Clear Cache
Cydia Troublesbooting
Cydia Repair
Cydia Reinstall
Clearing Cache iOS
Reset Settings iOS
Reset Settings Icon

0. Remove All Apps.

10. Backup All Cydia Tweaks & Dependencies to DEB
11. Restore All Cydia Tweaks & Dependencies
12. iLEX-RESTORE: Revive, Speed Up, Clean Up.

Bu seçimlerden hangisini uygulamak istiyorsanız numarasını girip ENTER(Giriş) yapıyorsunuz. Devam etmek isteyip istemediğinizi soruyor. y/n eğer istiyorsanı y, istemiyorsanız n'i yazıp ENTER'a dokunuyorsunuz. İsleminizi onayladıysanız reboot yani yeniden başlatma işleminden sonra cihazınızı tekrar kullanılabilir duruma geliyor.

Yapacağınız işlemler tamamen kendi insiyatifinize kalmış olup forumumuz ve forum üyelerimiz sorumlu tutulamaz.
İyi forumlar

http://www.youtube.com/watch?v=ON-P88spPNw

DeDeLi
24-05-2013, 10:59
Güncelleme yapılmıştır arkadaşlar. Gerekli bilgiler ve video eklenmiştir

İyi forumlar

omar12
24-05-2013, 11:51
Hocam Herkezin ihtiyacı olan bir noktaya değinmişssiniz helal olsun Tebrikler....

leadertay
24-05-2013, 20:28
Dedeli farkı ve hızıyla Eyw.

omar12
24-05-2013, 20:52
Hocam Peki 1 soru sorayım bu yedeklediklerimizi Restoreden sonra nasıl yükleyebiliriz ?

DeDeLi
24-05-2013, 20:56
Once iTunes dan yedeginizi alin.Bu islem sirasinda iTunes u kullanmiyorsunuz.Restore ettikten sonra cihazi itunes a baglayin cihazina sag tiklayip geri yukle diyerek yapabilirsiniz

Saygılarımla...

omar12
24-05-2013, 22:05
Teşekkürler hocam Saygılar... yedeklerden kasıtım Tweaklar falan söylemeyi unutmuşum kusuruma bakmayın...

metin_cetin
24-05-2013, 22:50
Cok guzel bir paylasim abi ellerine saglik peki 4s 5.0.1 icin ne yapabiliriz var mi care 😄

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

DeDeLi
24-05-2013, 23:04
Tweakler icin backup programlari var cydia da.Google da aratirsaniz bulabilirsiniz.How to backup cydia tweaks seklinde.

iPhone 4S 5.0.1 kastiniz ne onu anlamadim.Bu yontemle 5.0.1 i tekrar yukleyebilirisniz

Saygılarımla...

metin_cetin
24-05-2013, 23:47
Tekrar yuklemeye calistim ama olmadi 3194 hatasi verdi gerci benim sıkıntım telefon iyice agirlasti hackulo kaynagindan mi bilmiyorum bu ay telefon kendi kendine 3 kere kapandi ustune rehberdeki butun kisiler silindi bu yuzden sıkıntılıyım
Ve sunu sormak istiyorum installiosdan yuklenen oyunlar programlar var Yedekleme yapinca bunlarda yedekleniyor diye biliyorum peki 6.1.3 e cikarsam fw yi bunlari backup yapip tekrar kullanmakta sıkıntı cekermiyim ?

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

DeviLJoN
25-05-2013, 01:14
bende evdeki diğer ios 6.0.1 yüklü i4s için endişeliniyordum. Yen fw kurmak istemiyordum. Bu yöntemin çıkması iyi oldu.

leonardo22
27-05-2013, 14:35
yöntem fena :) yapanın ellerine sağlık

cagdasgokcen
06-07-2013, 04:48
selam arkadaslar bu uygulama cok iyi sekilde restore yaptigini saniyor ama programsal olarak eksik restore ediyor cydia yerinde duruyor repolarla birlikde ama icleri bos repolari silip tekrar yukluyorsun restore yapmadan onceki prg lari tekrar yuklemek istiyorsun sacma bi hata cikiyor karsina bolgesel hata olustu diye uyari veriyor cydiadan eski prglarini yuklemeye calistiginda.
Cydia sildim tekrardan yuklemek istedim cozdumki restore eksik tamamlanmis goruntu var ama icraat yok bilginize tsk arkadaslar

http://i.imgur.com/rOsNr8W.png

Evet arkadaşlar şimdi bir düşünün cihazınızı restore etmişsiniz ve jailbreak yapmak için sabırsızlanıyorsunuz. Müzikler, resimler, kişi listeniz gibi tüm yedeklemeler de tamam. Ve işte o an, jailbreak yaptınız. Ardından bir kaç yama ve kendinizi tweaklerin boşluğuna bıraktınız. O da ne... Tweak cihazınızı sürekli olarak kasmaya başladı. Sildiğiniz halde artık dosyalar kaldı. Restore şart oldu ve Apple en umutsuz durumunda yaptığı gibi yeni bir firmware çıkardı. Jailbreak kim bilir ne zaman çıkar. Shsh kaydınız da yok. Eee nasıl olacak şimdi?...

İşte tam bu anda yıldız oyuncunuz aklınıza gelir ve devreye iLEX'i sokarsınız. :) Kısaca tanımlamak gerekirse, iPhone 4S iOS 6.1.2 kullanıyorsunuz bu yöntem ile tekrar 6.1.2 restore edebilirsiniz. Jailbreak yapmanıza gerek kalmaz çünkü jailbreakli şekilde restore yapar.

Repo: http://cydia.myrepospace.com/iLEXiNFO/
NOT:Ayrıca bigboss reposundan mobile terminal'i indirmelisiniz.

Nasıl çalıştığından kısaca bahsetmek gerekirse, MobileTerminal'i açıyoruz ve rat yazıyoruz. Ardından iLEX R.A.T menüsü geliyor karşımıza. 13 seçimden oluşan bir menü.

Remove All Cydia App Tweaks At Once
Remove All Tweaks Settings.
Cydia Clear Cache
Cydia Troublesbooting
Cydia Repair
Cydia Reinstall
Clearing Cache iOS
Reset Settings iOS
Reset Settings Icon

0. Remove All Apps.

10. Backup All Cydia Tweaks & Dependencies to DEB
11. Restore All Cydia Tweaks & Dependencies
12. iLEX-RESTORE: Revive, Speed Up, Clean Up.

Bu seçimlerden hangisini uygulamak istiyorsanız numarasını girip ENTER(Giriş) yapıyorsunuz. Devam etmek isteyip istemediğinizi soruyor. y/n eğer istiyorsanı y, istemiyorsanız n'i yazıp ENTER'a dokunuyorsunuz. İsleminizi onayladıysanız reboot yani yeniden başlatma işleminden sonra cihazınızı tekrar kullanılabilir duruma geliyor.

Yapacağınız işlemler tamamen kendi insiyatifinize kalmış olup forumumuz ve forum üyelerimiz sorumlu tutulamaz.
İyi forumlar

http://www.youtube.com/watch?v=ON-P88spPNw[/QUOTE]

bloother
07-07-2013, 03:30
Peki biz hangi seçeneği seçeceğiz?

yabdullah
13-07-2013, 11:57
iphone 5 6.1.2 için olmazmı bu yöntem ????

QuestionMark
13-07-2013, 21:32
iphone 5 6.1.2 için olmazmı bu yöntem ????

Guvenle kullanabilirsiniz, sahsen birden cok cihazda deneyip olumlu sonuc aldim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yabdullah
17-07-2013, 12:07
Guvenle kullanabilirsiniz, sahsen birden cok cihazda deneyip olumlu sonuc aldim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
hemen iphone 5 cihazım için deniyorum

emeğinize sağlık şimdiden

pentacik
03-04-2014, 23:06
BEnde ne olduysa mail, safari falan tamamen cökmüstü. Bu program sayesinde update etmeden teli ilk günkü haline geri cevirebildim. Süper program. Jailbreak a devam !