PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımınız gerekli arkadaşlar

engin_acar
28-01-2013, 11:43
İphone 5 almak istiyorum. Malum alım-satım yapılabilecek sitelerde 1500 tl sıfır kutusunda kayıtlı iphone 5 satılıyo taksitli. sizce nasıl telefonlar tamir görmüş arızalı olma ihtimali varmıdır. hic bu telefonlardan alan varmı ? bana akıl verin lütfen

COULD
28-01-2013, 12:30
Kargo ile geliyorsa sorun olabilir çünki içini görmediğin kapalı kutu geliyor adama parayı veriyorsun gidiyor. Kutu boş olabilir telefon bozuk olabilir bunları göz önüne alarak bence düşün veya sattıkları yere git yurtdışı değil ise bak işine geliyor ise al.

myazici
28-01-2013, 12:57
İphone 5 almak istiyorum. Malum alım-satım yapılabilecek sitelerde 1500 tl sıfır kutusunda kayıtlı iphone 5 satılıyo taksitli. sizce nasıl telefonlar tamir görmüş arızalı olma ihtimali varmıdır. hic bu telefonlardan alan varmı ? bana akıl verin lütfen

İçinden orjinal bir iphone 5 çıkıp çıkmayacağına emin olmak lazım bir de kayıt belgesini filan gönderecekler mi ayrıntılar önemli.

DeviLJoN
28-01-2013, 14:29
sahibinden.com, gittigidiyor gibi yerlerden alın. Yada telefon satan mağazalardan alın derim. 1500 tl az rakam değil. 1500 tl pasaport kayıtlı almaktansa, Türkiye garantili almak daha garanti olur. Pasaport kayıtlı telefonun kayıttan düşmesi de olası bir sorun teşkil ediyor.

GS_36
28-01-2013, 14:40
Merhaba, ben could arkadaşın dediklerine katılıyorum,durduk yere 1500 TL den olmayın,Satış mağazaları dururken böyle yerlerden almanızı tavsiye etmem.

djercin
28-01-2013, 14:41
ben gecen sene 4s aldım kayıtlı dedi kayıt belgesini gonderdiler kargo geldigi zaman kargocunun yanında pakate actım hersey yolundaydı imei numarasını sordurdum kayıtlı dedi bana kargocuyu oyle gondersim aradan 3 ay gecmedi bana msj geldi cihazınız kayıtlı degil dedi.sonra ne satana ulastım nede kayıt ettirdigi numara dogruydu. eyer pasaport problem olmayacaksa al.

engin_acar
28-01-2013, 16:21
ben gecen sene 4s aldım kayıtlı dedi kayıt belgesini gonderdiler kargo geldigi zaman kargocunun yanında pakate actım hersey yolundaydı imei numarasını sordurdum kayıtlı dedi bana kargocuyu oyle gondersim aradan 3 ay gecmedi bana msj geldi cihazınız kayıtlı degil dedi.sonra ne satana ulastım nede kayıt ettirdigi numara dogruydu. eyer pasaport problem olmayacaksa al.

kayıtlı oldugunu imei numarasından sorudurdum dedin ama sonra kayıtlı degil mesjı geldi dedin. kafaam karıst. telefonu aldım diyelim imei ni kontrol etsem sonra kayıtlı cıksa sonradan nasıl emin olucam?.. 2200 tl mağzalarda 1500 tl ye gitti gidiyor ve sahibinden de satış yapılıyo ama çok terddutte kaldım

DeviLJoN
28-01-2013, 16:26
kayıtlı telefon, kayıttan düşebiliyor demek istediği arkadaşın. Pasaport kayıtlı telefonlarda sahte evrak ile kayıt yapanlar çok. Onaysız kayıtlı telefon her an kapanabilir gözüyle bakmalısınız. Kayıdı kendiniz bizzat yaptırdıysanız, böyle bir telaşa girmenize gerek yok. Ayrıca iyice araştırırsanız 1900 ile 2100 kadar garantili telefon bulabilirsiniz.

PASAL1
28-01-2013, 16:47
Arkadaşım pasaport kaydını kendin yapma şansın yok ise bulaşma derim, sürekli karşına çıkacaktır kayıt sıkıntısı.

Kayıtlı yazan ilanlara itimat etme bence.

fas535
28-01-2013, 22:08
ben yardımcı olayım sana arkadasım i4 ve i4s i sahibindenden aldım smdi 5 alacagım onuda ordan alcam..Kayıtlı yazanları salla hic biri kayıtlı değil tabi telefoncuların sattıklarından bahsediyorum ama bazı ilanlarda kişi yurtdısına cıkdıgında alıp getirmiş oluyor ve kendı passportunu kayıt ettiriyor öyle bi ilan denk gelirse al. Ama diger türlü kendın kayıt ettirme imkanın yoksa kaytsız alma.Ordakilerin tek sorunu bu tamir görmüş falan değildir zaten jelatini acılmams olanından al ve görüp al kargoyla falan alma

engin_acar
29-01-2013, 09:54
ben yardımcı olayım sana arkadasım i4 ve i4s i sahibindenden aldım smdi 5 alacagım onuda ordan alcam..Kayıtlı yazanları salla hic biri kayıtlı değil tabi telefoncuların sattıklarından bahsediyorum ama bazı ilanlarda kişi yurtdısına cıkdıgında alıp getirmiş oluyor ve kendı passportunu kayıt ettiriyor öyle bi ilan denk gelirse al. Ama diger türlü kendın kayıt ettirme imkanın yoksa kaytsız alma.Ordakilerin tek sorunu bu tamir görmüş falan değildir zaten jelatini acılmams olanından al ve görüp al kargoyla falan alma

ama benim anlamadıgım kayıtlı olup olmadıgını ve kapanmayacagını kontrol edebilecegimiz bir yer yok mu? arkadaşımın biri kontrol ettim kayıtlı dedi ama sonra kapandı dedi kafam karıştı. asıl sorunda şu ki hadi ben telefonu kayıtlı diye aldım ve daha sonra kapandı. bunu tekrar açtırma şansım varmı yoksa telefon tamamen iptal mı olacak

PASAL1
29-01-2013, 11:37
Sorgulama işini unut kayıt işlemi uzun bi süreç, btk imei sorgulama var Aralık başında abimin pasaportuna bizzat ben kayıt ettirdim e-devlet üzerinden, sorgulamada halen evraklar kontrol aşamasındadır diyor ve onay bekliyor, bu işlem 4-5 ay gibi bir sürede gerçekleşiyor sahte kayıt yapanlarda bundan yararlanıyor çünkü kayıt başvurusu usulsüz de yapılsa kontrol edilene kadar telefon görüşmelere açılıyor.Ben daha önce 4s imi böyle kaydettirmiştim(70TL) tabi gerçek kayıt sanarak 4 ayda bir kapanma mesajı gelirdi aynı yere giderek tekrar ücret vermeden aynı işlemi yaptırdım cihazı satana dek yani bir daha açılmama gibi bi durum yaşamadım.