PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temple Run 2: Bağımlılık Yapan Oyunun İkincisi

darkmulex
18-01-2013, 15:04
Temple Run 2

App Store Linki: https://itunes.apple.com/us/app/temple-run-2/id572395608?mt=8

Herkese Merhaba,

Birçoğumuzun tutku ile oynadığı Temple Run oyunun ikincisini artık Apple Store'dan indirebilirsiniz. İlk olarak, daha önce Temple Run oynamayanlar için oyunun içeriğini kısaca aktarmak istiyorum. Oyundaki karakteriniz ile sonu olmayan bir koşuya başlıyorsunuz. Bu koşu sırasında zıplayarak, yerde kayarak veya sağa sola dönüşler yaparak koşunuza mümkün olduğu kadar devam etmeye çalışıyorsunuz. Oyunun kısaca tanımlamasını yaptıktan sonra Temple Run 2 hakkında konuşmak istiyorum. İlk olarak oyunun grafik kalitesinin hissedilir bir şekilde artmış olduğunu söyleyebilirim. Buna ek olarak, oyunu oynarken nereden geldiğini anlayamadığınız görüntülerin çıkıverdiğini fark edebilirsiniz ancak bu durumun oyunun oynanabilirliğine çok fazla etkisi olmadığını da belirtebilirim. Temple Run'da faklı olarak karakterinizin madenin içerisine gireceğini göreceksiniz. Açıkcası bunun bende biraz Indiana Jones havası yarattığını söyleyebilirim.

Temple Run'da da olduğu gibi yine ilk olarak oynayabileceğimiz toplam dört adet karakter bulunuyor; Guy Dangerous, Scarlett Fox, Barry Bones ve Karma Lee. Tabiki Scarlett Fox, Barry Bones ve Karma Lee karakterlerini aktif hale getirebilmek için coin'leri (madeni paraları) almanız gerekiyor. Koşunuz sırasında alabileceğiniz özel güçlerden; Shield(kalkan) sizi tüm engellerden koruyor, Boost(ivmelenme) çok hızlı bir şekilde ivmelenmenizi sağlıyor ve son olarak Coin Magnet(madeni para mıknatısı) tüm madeni paraları siz onlara yönelmesiniz bile toplamanızı sağlıyor. Tabiki tüm bu özel güçler belirli bir zaman için geçerli oluyorlar.

Son olarak da Gems'lerden(mücevher) bahsetmek istiyorum. Gems'ler farklı amaçlar için kullanılıyor, örnek olarak oyunu kaldığınız yerden devam ettirmek gibi. Aynı zamanda, Gem'leri çok daha zor kazanıyorsunuz dolayısıyla harcarken dikkatli olmanızı önereceğim. Temple Run 2 oyunu ile ilgili tanıtım videosunu da aşağıda bulabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=[/FONT]qPMIQobB3ZM

İyi günler dilerim

DeviLJoN
19-01-2013, 04:41
yeni seri güzel olmuş, farklı yerlere gitmek heyecanı daha da artırdı.

darkmulex
19-01-2013, 16:11
yeni seri güzel olmuş, farklı yerlere gitmek heyecanı daha da artırdı.

Merhaba DeviLJoN,

Ben de yeni seriyi beğendim. Dediğiniz gibi yeni alanlara/yerlere girmek oldukça keyifli olmuş. Yinede, ben hala ilk oyunun akıcılığının daha iyi olduğu kanısındayım.

Keyifli haftasonları dilerim.

ChuckBartowsKi
20-01-2013, 15:37
Oyun fena değil fakat ilk oyun kadar yüksek puanlar yapmamız zor olacak belki alışkanlıktan fakat zor geldi bana çok akıcı değil gibi :) Birde ilk başta ki iple atlama olayı ileride yine karşımıza çıksa daha güzel olurdu :)

HEG37
29-01-2013, 10:47
Oyun fena değil fakat ilk oyun kadar yüksek puanlar yapmamız zor olacak belki alışkanlıktan fakat zor geldi bana çok akıcı değil gibi :) Birde ilk başta ki iple atlama olayı ileride yine karşımıza çıksa daha güzel olurdu :)

iple atlama olayı ileride yine karşımıza çıkıyor zaten ayrıca raylı yer de çok hoşuma gitti.

[og]
16-02-2013, 17:27
yabancı forumlarda adaya zıplamak falan diye seyler okumustum bilgisi olan varmıdır acaba ben pek sanmıyorum aslı olduguna ama :)