PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fifa 13: En iyi futbol oyunu

oguzseven
25-11-2012, 00:14
Fifa 13

App Store Linki: https://itunes.apple.com/us/app/fifa-soccer-13-by-ea-sports/id547407138?mt=8

Sürüm: 1.0.3

Boyut: 1.96 gb

Uygulamayı denediğim cihaz: İpad 2 wifi

Geliştirici: EA Sports

Gereksinimler: İphone 3GS, İphone 4, İphone 4S, İphone 5, İpod touch 3. 4. Ve 5. Nesil, İpad. İOS 4.0 veya üst sürümünü gerektirir.

Evet arkadaşlar bugün fifa 13ü inceleyeceğim. Umarım beğenirsiniz.

İlk olarak karşımıza quick match, tournament, manager mode ve online çıkıyor. Alt tarafta ise game settings ve help mevcut. Sağ üst kısımdan origin hesabınızlada giriş yapabiliyoruz. Sol üst kısımdaki ea sports ikonuna bastığımız zaman kazandığımız xpleri görebiliyoruz.

Quick match (hazırlık maçı)

Practice (pratik) ilk oynayanlar için çok iyi bir fırsat.

Penalty shoot-out (penaltı) kullanmayı öğrenmeniz için iyi bir yol. Topu parmağınızla sağa sola doğru atabiliyoruz. Ekranın sol tarafında ise şut şiddetini ayarlayabiliyorsunuz. Kalecileride sağa sola çekiştiriyorsunuz.

Tournament (turnuva): Bu bölümde seçtiğiniz ligin kupası için kapışıyorsunuz. Kupa koleksiyoncusu iseniz tam size göre bir mod.

Manager mode ( menajer modu): Bu bölümde ise taktiksel zekanızı kullanıyorsunuz. Takımınızı seçtikten sonra sponsor seçenekleri çıkıyor.

Manage team: Bu bölümde ilk onbirinizi ayarlıyorsunuz.

Kick takers (duran toplar)

Team styles (takım stiliniz)

Player bio (oyuncularınızın form durumları)na bakabiliyoruz.

Training bölümünde takvim çıkıyor.

Transfers bölümünde alacağınız oyunculara bakabiliyoruz.

Manage club: klübün yükseliş verileri, takvim, kupalar ve finans durumlarına bakabiliyoruz.

My career (kariyerinize bakabiliyorsunuz)

İsterseniz iphonelerinizi kumanda olarakta kullanabiliyorsunuz.

Online: İster arkadaşlarınızla veya herhangi bir rakiplerle oynayabiliyorsunuz. Online modu en büyük eksiklikti eklemeleri çok iyi olmuş.

Game settings: kontrol, ses kadro güncellemeleri vs vs ayarlayabiliyoruz.

Help: Oyun hakkında öğretici bilgiler.

Grafik: Serinin önceki oyunlarına göre fazla göze çarpan yenilikler olmasada yinede küçük değişiklikler var.

Oynanabilirlik: Özellikle kariyer modu sizi oyuna bağlıyor. Kaleciler topu dikerken iş yine sizin parmaklarınıza kalıyor. Parmağınızı ileri doğru ittiriyoruz.

Hücum: Oyuncuları yönlendirirken soldaki analog ile istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Sağ tarafta şut, pas, hızlanma ve artistlik hareket tuşları var. Orta yapmak için pasa fazla basmalısınız.

Defans: hızlanma, top kapma, topa kayma ve iki kişi baskı yapma tuşları var.

Ses: Harika oyun içi sesler ve müzikler size eğlence vaad ediyor.

Grafik: 9.0

Oynanabilirlik: 8.5

Sesler: 9.0

Genel: 9.0

Fiyat: 5.49 TL

Bir başka incelemede görüşmek dileğiyle oyunlu günler.

http://www.youtube.com/watch?v=4gp3J81_Jaw

SalihBxl
25-11-2012, 00:20
Inceleme icin emegine saglik. Bence birazda resim eklersen indirmeden once arkadaslar oyunu gormus olurlar.

DeviLJoN
25-11-2012, 05:03
oyun her anlamı ile güzel ama tuşlar tam bir sorun. Türkiye ligi olmaması da cabası, fedarasyon sağolsun

CHAOS
25-11-2012, 07:53
ben gelecekten korktum valla.ilerdeki çıkıcak cihazlar oyun konusunda pcyi aratmıcak nerdeyse.

thepathty
26-11-2012, 00:51
Ben 13tl vermiştim ilk çıktığında :(
PC zevkini arattırmıyor, oldukça başarılı. Görüntü performans kesinlikle sorun yok. Oynanabilirlik konusunda da son derece basit ve eğlenceli. (Bahsi geçen cihaz iPad3)
Üstelik iPad'de oynarken iPhone ile Bluetooth bağlantısı yaparak iPhone'u GamePad olarak kullanıyorum tadına doyum olmuyor yeminle :)
Şiddetle tavsiye ederim oyunu parasını hakediyor.

GSbagcilAR
26-11-2012, 18:35
Türkiyeden Galatasaray var Best World içinde bulamayan olursa;)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

DeviLJoN
26-11-2012, 19:12
PC zevkini arattırmıyor, oldukça başarılı. Görüntü performans kesinlikle sorun yok. Oynanabilirlik konusunda da son derece basit ve eğlenceli. (Bahsi geçen cihaz iPad3)
Üstelik iPad'de oynarken iPhone ile Bluetooth bağlantısı yaparak iPhone'u GamePad olarak kullanıyorum tadına doyum olmuyor yeminle :)
iPad sorun olmaz zaten. iPhone ekran boyutu ortada [:)]. Elim sığmıyor mesela benim. rahatça oynayamıyorum. iPad cihazda denemedim. Ama iPad oynamak her alanda daha güzel.

karakashli
05-12-2012, 09:54

Bir sorum olacak. iphone'a hangi programı yukledin ve Fifa'da gamepad olarak kullandın? ipad2'mde ve iphone4'ümde ios5.0.1 jb var. Ben de yapabilir miyim? Bilgilendirirsen sevinirim.

Ogzhnozcn
05-12-2012, 10:28

Bir sorum olacak. iphone'a hangi programı yukledin ve Fifa'da gamepad olarak kullandın? ipad2'mde ve iphone4'ümde ios5.0.1 jb var. Ben de yapabilir miyim? Bilgilendirirsen sevinirim.

Ben de gerçekten merak ediyorum,açıklarsanız sevinirim ayrıca 2 iPhone'u game pad yaparak karşılıklı oynamak da eğlenceli olurdu.

oguzseven
05-12-2012, 12:06
İlk önce iki veya üç cihazdada fifa 13 olmalı İphone veya İpod touchtan quick match içeriğine girdiğinizde gamepad seçeneği var ona basarsanız olur. İpadtan taraf seçerken İphoneler gözüküyor. İki kişide iphone varsa iki kişilikte oynayabilirsiniz. Tabi bluetoth u açmak lazım.

CHAOS
05-12-2012, 12:17
ben şöyle birşey buldum ama:
app store link:
https://itunes.apple.com/tr/app/wifipad/id317044756?l=tr&mt=8

web sayfası:
http://www.wifipad.com

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RNt33a9oPMQ

karakashli
10-12-2012, 15:54
İlk önce iki veya üç cihazdada fifa 13 olmalı İphone veya İpod touchtan quick match içeriğine girdiğinizde gamepad seçeneği var ona basarsanız olur. İpadtan taraf seçerken İphoneler gözüküyor. İki kişide iphone varsa iki kişilikte oynayabilirsiniz. Tabi bluetoth u açmak lazım.

Cevabın için teşekkürler. Dediğin şekilde yaptım. ipad 2'yi hdmi kabloyla LCD TV ye baĞlayıp 2 tane iphone4 'ü de Gamepad olarak kullanarak olayı çözdük sayende.

Merak ettigim bu sekilde Asphalt, NFS serileri gibi yarışları da oynayabilir miyiz?.. Hangi oyunlar bu tip konfigurasyonları destekliyor?

oguzseven
10-12-2012, 17:07
benim bildiğim kadarıyla sadece fifada var

thepathty
15-02-2013, 00:54

Ben de gerçekten merak ediyorum,açıklarsanız sevinirim ayrıca 2 iPhone'u game pad yaparak karşılıklı oynamak da eğlenceli olurdu.

oguzseven arkadaşın da dediği gibi aslında öncelikle bu işlem için cihazlarda jailbreak olmasına gerek yok. Jailbreak olsun olmasın 3 cihazda da FIFA 13 yüklü olması gerekiyor.

- 3 cihazında Bluetooth'larını açıp oyuna girin.
- İlk olarak iPad ekranından bir maç ayarlayın ve başlatmadan önceki son ekranda, altta duran GamePad düğmesine basın ve bekleyin.
- Diğer iki iPhone'dan "Quick Match" ifadesine tıklayarak açılan menüden "GamePad"i seçin.
[ iPhone'lar Bluetooth yardımı ile yakınlarda açık olan FIFA 13 oyununu aramaya başlayacak. ]
- Çıkan ekrandan iPad'inizi seçin.
- Daha sonra iPad'de cihazlar belirdikten sonra oyunu başlatın.

Aynı işlemi tek iPhone ile de yapmak mümkün :)

thepathty
15-02-2013, 00:56
Adam Aralık'ta sormuş şimdi cevap veriyoruz. Yeni farkettim, tamam gidiyorum.