PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Factory unlock

ramiz_kazak
06-11-2012, 05:32
Iyi gunler arkadaslar
elinizdeki U.S.A. Cikisli at&t iphone 3g, 3gs, 4, 4s, 5 telefonlarinizi 25 tl karsiliginda factory unlock yapilir.
Ustelik bu islem sadece 24 ile 48 saat arasinda kisa bir surede tamamliniyor.
tek gereken telefonunuzun imei number'i.
AMA DEDIGIM GIBI BU ISLEM USA CIKISLI AT&T TELEFONLARDA GECERLIDIR...

CHAOS
06-11-2012, 07:21
Iyi gunler arkadaslar
elinizdeki U.S.A. Cikisli at&t iphone 3g, 3gs, 4, 4s, 5 telefonlarinizi 25 tl karsiliginda factory unlock yapilir.
Ustelik bu islem sadece 24 ile 48 saat arasinda kisa bir surede tamamliniyor.
tek gereken telefonunuzun imei number'i.
AMA DEDIGIM GIBI BU ISLEM USA CIKISLI AT&T TELEFONLARDA GECERLIDIR...
sevgili arkadaşım bu olayın zaten forumda konusu var.arkadaşımız nasıl yapılıcağını anlattı vede üstelik hiçbir ücret talep etmeden.
zaten at&t sözleşmesi bitmiş cihazları ücretsiz açıyor.konuyu açan arkadaşda bunun yöntemini gösterdi.
buda link i:http://www.ikaynak.com/forum/threads/34163-att-kilitli-cihazlari-ucretsiz-unlocked-yapiyor

ramiz_kazak
06-11-2012, 08:11
Ama benim dedig olay kontrali yada kontratsiz calinti dahi olsa 48 saat icinde unlock yapabilmek.
Yani at&t sozlesmesi bitmesini beklemeden yapabileceginiz bir islem!!!

CHAOS
06-11-2012, 08:15
ben kontrat bitmeden açtıklarını sanmıyordum zaten açıyorlarsa yöntem yine konudaki gibidir legal bir şekilde.
yada bikaç sağlam sitede zaten 5.10 dolar karşılığı açıyorlar.

ramiz_kazak
06-11-2012, 08:19
Orasini bende bilmiyorum gecen hafta kontrati devam eden bir at&t telefonu da factory unlock a cevirdirttim!!

CHAOS
06-11-2012, 08:21
Orasini bende bilmiyorum gecen hafta kontrati devam eden bir at&t telefonu da factory unlock a cevirdirttim!!
yada bikaç sağlam sitede zaten 5.10 dolar karşılığı açıyorlar.
burdan link vermeyim şimdi reklama girer.

ramiz_kazak
06-11-2012, 08:24
Bende zaten o tur sitelerden yapiyorum bu islemi :) maksat o tur sitelere guvenemeyen kisilere yardimci olmak aonucta 5.10$ tr bazinda 10tl civarinda oluyor birde ustune benim harcadigim zamani da eklersen 25 tl gayet normal bir fiyat istanbulda bazi esnaflar bu islem icin 135tl ye kadar fiyat soyluyorlar.

ramiz_kazak
06-11-2012, 08:25
Ve su anda o sitelerdeki fiyatlar artti 9.90$ a cikardilar. Malum iphone 5 cikti !!! Iphone 5 leri bile unlock yapabiliyorlar

CHAOS
06-11-2012, 08:28
evet malasef telefoncular bu iphone yüzünden gereğinden fazla kazanç elde ediyorlar.
benim ilk mesajımdaki yazım,sizin konuyu açarken kontratlı da fark etmez vs.tarzında yazınızı görmediğim içindir.
yanlış anlandıysam kusura bakmayın.
zaten biçok kullanıcı bu site ve yöntemleri biliyor ama bilmeten ve çekinenler için kılavuzluk yapmanız güzel.

dodoart
06-11-2012, 08:29
Merhabalar...

Musteri hizmetleri ile yapilan bazi gorusmelerde kontrat bitmeden acamayiz dedikleri oluyor..
Ancak ayni imei hakkinda farkli zamanlarda yapilan gorusmelerde Kontrat bitmeden'de actiklari oluyor..

ATT'nin bu konuda bir standart'i yok...
Bizzat kendim tecrube ettim..

ramiz_kazak isimli uye, belliki bu isten para yapmak isteyen birisi..

actigi konu forum kurallarina uygun ise devam etmesinde bir sakinca yok gibi gorunuyor..

Bunun taktiri forum yoneticilerinin elbette...

Bu arada CHAOS adli uye'nin yazdiklarina tepki vermek icin yazmadim, sadece dusuncemi belirtmek istedim...

Turkiye'de IMEI numarisinin Devlet tarafindan kayit edilme hikayesi devam ettikce,
Turk saticilar'in IMEI'den unlock icin musteri bulmalari zor gorunuyor..
insanlar IMEI'leri calinacak diye cok hassaslar... :) :)

iyi forumlar...

CHAOS
06-11-2012, 08:36
sıkıntı yok arkadaşlar:) beni eleştirip tepkide verseniz (saygı&sevgi çerçevesinde) önemli değil.
ben arkadaşın ilk mesajında kontratı devam eden cihazlar içinde ibaresini göremediğim için yazdım.
zaten diğer yollarla açtırmayı biliyorum.5-10 dolar karşılığı.
ama şu yazdıklarını bizzat sen tecrübe ettiysen bunuda öğrenmiş olduk,dediğin gibi bellide olmuyor bu operatörlere.

ramiz_kazak
06-11-2012, 08:46
Ama dediginiz gibi imei nosu calinsa bile bunu tr de insanlar polise basvurada bulunara duzeltebiliyorlar ama usa de ise bu boyle degil. Burda calinan telefonlarin imei mumaralarini polise bildirip kapattirmak diye bir sey yok. Sonucta usa deki insanlarin 99% unun calinmaya karsi sigortalari var. telefonum calindi diye musteri hizmwtlerini ariyorlar . Bir hafta sonra yeni sifir telefonu adresine teslim ediliyor:)))
ama diyordunuz ki yok sende para kazanma ozaman size tek bir seyse aciklik getireyim bunu usa deki en buyuk internet sayfasindan 4.60$ ile 9.90 dolar arasinda yapmaniz mumkun sadece onem gostermeniz tek bir konu var odemenizi paypal uzerinden yapin ve feedback inizi islem tamamlanmadan yapmayin. Cun orda bu urunu satan insanlar siz feedback gondermediginiz 21 gun sure icinde sizin paranizi alamiyor ve bu sure icinde sizde paranizi geri alabilme yetkisine sahipsiniz. Benden bukadar :)

dodoart
06-11-2012, 08:46
sıkıntı yok arkadaşlar:) beni eleştirip tepkide verseniz (saygı&sevgi çerçevesinde) önemli değil.
ben arkadaşın ilk mesajında kontratı devam eden cihazlar içinde ibaresini göremediğim için yazdım.
zaten diğer yollarla açtırmayı biliyorum.5-10 dolar karşılığı.
ama şu yazdıklarını bizzat sen tecrübe ettiysen bunuda öğrenmiş olduk,dediğin gibi bellide olmuyor bu operatörlere.

Bu ATT unlock mevzuu ile ilgili olumsuz cevap alan her uye'ye,
vazgecmeyin, tekrar tekrar email gonderin yada online chat yapin diyorum..

YapaMAyiz dedikleri bircok iPhone'u unlock yaptirdim...

Gerci dediginiz gibi ebay'de fiyatlar $5'a kadar dustu,
ATT musteri hizmetleri ile ugrasmaya bence gerek kalmadi... :)

iyi forumlar...

ramiz_kazak
06-11-2012, 08:50
Aynen oyle eskiden insanlar unlock ne zaman cikacak diye kendilerini paralarlardi ( ben dahil) simdi nasil yaptiklari mechul ama adamlar yapiyor :))

CHAOS
06-11-2012, 08:56
Ama dediginiz gibi imei nosu calinsa bile bunu tr de insanlar polise basvurada bulunara duzeltebiliyorlar ama usa de ise bu boyle degil. Burda calinan telefonlarin imei mumaralarini polise bildirip kapattirmak diye bir sey yok. Sonucta usa deki insanlarin 99% unun calinmaya karsi sigortalari var. telefonum calindi diye musteri hizmwtlerini ariyorlar . Bir hafta sonra yeni sifir telefonu adresine teslim ediliyor:)))
ama diyordunuz ki yok sende para kazanma ozaman size tek bir seyse aciklik getireyim bunu usa deki en buyuk internet sayfasindan 4.60$ ile 9.90 dolar arasinda yapmaniz mumkun sadece onem gostermeniz tek bir konu var odemenizi paypal uzerinden yapin ve feedback inizi islem tamamlanmadan yapmayin. Cun orda bu urunu satan insanlar siz feedback gondermediginiz 21 gun sure icinde sizin paranizi alamiyor ve bu sure icinde sizde paranizi geri alabilme yetkisine sahipsiniz. Benden bukadar :)

yok arkadaşım niye para kazanmıcakmıssın? bu işten anlıyorsan vede bunun prosüdürü böyle ise en doğal hakkındır.sonuçta sende o sitelere belli bir ücret yatırıyorsun.
ben mesajlarımdada belirttiğim gibi (sözleşmesi biten at&t usa cihazlar)için yapılıcağını düşündüm vede zaten forumda konusu vardı vede ücretsizdi diye mesajımı yolladım.
ama sen sözleşmesi devam eden cihazlarıda açtırırım dedin,bende konuyu anlayonca zaten bu yöntemi bilmeyen yada çekinen arkadaşlara kılavuzluk yapman güzel bir iş yazdım.sonuçta sende bedavaya açtırmıyorsun :)
dodoart arkadaşımızın yazdığı ve tecrübe ettiği gibide olabiliyormuş bunuda öğrenmiş olduk.
yöneticilerimizde konuyu uygun görürsede zaten sakıncası yoktur.

dodoart
06-11-2012, 08:57

ramiz_kazak arkadasim;

Rica ederim, size para kazanma falan dermiyim hic...
ilaninizla ilgili de sakin bu arkadas'a guvenmeyin falan da demedim..
Ticaretinize saygim var elbette,

Sadece kendimce farkli bir acidan baktim olaya...
Keske Turkeye'de uygulanan su sacma IMEI numarasi kayit olayi bitse'de sizin gibi arkadaslarda rahat rahat ticaretlerini yapabilseler..

Sonuc'ta ebay'den yabancilara odeme yapilacagina, para yurt icinde kalsa...

PayPal ile ilgili uyarilariniz cok dogru,
ihtiyaci olanlar bunu muhakkak dikkate alsinlar...

Bu arada kucuk bir duzeltme yapayim,
America'da cep telefonlarini kaybedince sigorta'dan tekrar yenileme isi iPhone'u kapsamiyor maalesef..
iPhone sigortaliysa eger, telefonda kirilma, islanma vs. gibi birsey oldu mu,
eskisini geri vermeniz sartiyla yenisini veriyorlar...

iyi forumlar...

ramiz_kazak
06-11-2012, 08:59
Yakinda trdeki ebay e koyacagim linkimi gerci ordada var dun baktim orayada insanlar 50 tl ve uzerine yapiyorlar:) bende onlara inat 24.95tl ye koymayi dusunuyom :)

CHAOS
06-11-2012, 09:02
burda antalya da adamlar bi fw yüklemeye 50 tl istiyor ya.
yazık valla insanlara insaf.

ramiz_kazak
06-11-2012, 09:04
Neyse hadi herkese gunaydin bana iyi geceler artik 10 saat sonra tekrar girebilcem internete
sabay isbasi yapacaz yine

SalihBxl
06-11-2012, 09:04

Desenize Amerikada kimse telefon satın almıyor. Çalıyor ve unlock yaptırıyor.

CHAOS
06-11-2012, 09:06
Desenize Amerikada kimse telefon satın almıyor. Çalıyor ve unlock yaptırıyor.
salih abi peki bu yabancı sitedeki adamların at&t de tanıdığı falan mı var?yada kendileri bi yazılım sayesindemi unlock yapabiliyor.

ramiz_kazak
06-11-2012, 09:09
Yok burdaki insanlar yapmiyor onu burda genellikle yurt disina cikan tam olarak usa vatandasi olmayan insanlar kontratli telefon alip yurt disina memleketlerine gidenler yapiyor. Kendi telefonlarini kendi memleketinde sattiktan sonra tekrar usa e gelip telefonum yirtdisinda calindi diyorlar :)) 2. Telefonlarini cuzii fiyatta aliyorlar gecenlerde arkadasim samsung s3 almisti calindi diyip ikincisini 50 dolara aldi :))

SalihBxl
06-11-2012, 09:14
Yok burdaki insanlar yapmiyor onu burda genellikle yurt disina cikan tam olarak usa vatandasi olmayan insanlar kontratli telefon alip yurt disina memleketlerine gidenler yapiyor. Kendi telefonlarini kendi memleketinde sattiktan sonra tekrar usa e gelip telefonum yirtdisinda calindi diyorlar :)) 2. Telefonlarini cuzii fiyatta aliyorlar gecenlerde arkadasim samsung s3 almisti calindi diyip ikincisini 50 dolara aldi :))

Doğruluk payı vardır muhakkak. Bende Belçika'da yaşıyorum. Burda da sigorta olayı var fakat sen çalındı de cihazı kilitlettir. Sonra parasını geri al? O kilitlenen cihazı Belçika Kralı Albert bile açtıramıyor. Imei kilitli ise gsm operatorleri sinyali kilitlemiş ise parça olarak kullanabilirsin telefonu.

CHAOS
06-11-2012, 09:16
Doğruluk payı vardır muhakkak. Bende Belçika'da yaşıyorum. Burda da sigorta olayı var fakat sen çalındı de cihazı kilitlettir. Sonra parasını geri al? O kilitlenen cihazı Belçika Kralı Albert bile açtıramıyor. Imei kilitli ise gsm operatorleri sinyali kilitlemiş ise parça olarak kullanabilirsin telefonu.
demekki ülkeden ülkeye farklı oluyor kurallar.

ramiz_kazak
06-11-2012, 09:17
Aynen oyle ama nedense usa de fazla kisi bunu yapmiyor :) direkt gidip yenisini aliyorlar :)
bu olay ayni apple in jailbreak a goz yummasi gibi :))

DeDeLi
06-11-2012, 09:25
Hayırlı günler arkadaşlar.Sitemizin kuralları gereği ticari amaç taşıyan ilanları kaldırıyoruz.Normal bir alım satım ilanı değildir bu çünkü.Teşekkür ediyoruz anlayışınız için.Konu kilit