PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7: Disk Boş Ama Dolu Gösteriyor

neco1905
31-05-2012, 14:40
selam arkadalar windows 7 var laptopumda
şimdi söyle acıklayım
d'nin içine giriyorum tüm dosyaları seciyorum 20GB toplam alan 143 GB su an bos olması gereken alan 123GB
ama anlayamadıgım bi nedenle 2 GB bos yer kaldıgını gösteriyo
bunun nedeni ne olabilir. klasör seçeneklerinden korunan işletim sistemi dosyalarını göster dediğimde $RECYCLE.BIN ve system volume information cıkıyo ama 129 byte bunlar virüs ya da baska bişey olabilirmi

ekaragozlu
01-06-2012, 23:20
defragmant disk birleştirme işlemini yaparsan büyük bir ihtimal düzelir.

NeGReDo
02-06-2012, 00:46
torrent'ten dosya indirip iptal ettin mi bazı programlar 5gb dosya indirirken harddiskte o kadar yer kaplayıp içi boş dosyalar olabiyor.Bir de sistem araçlarından diskteki hataları denetlemeni öneririm

facebookile
02-06-2012, 00:54
selam arkadalar windows 7 var laptopumda
şimdi söyle acıklayım
d'nin içine giriyorum tüm dosyaları seciyorum 20GB toplam alan 143 GB su an bos olması gereken alan 123GB
ama anlayamadıgım bi nedenle 2 GB bos yer kaldıgını gösteriyo
bunun nedeni ne olabilir. klasör seçeneklerinden korunan işletim sistemi dosyalarını göster dediğimde $RECYCLE.BIN ve system volume information cıkıyo ama 129 byte bunlar virüs ya da baska bişey olabilirmi

Bu problem wındovs 7 için değil hepsınde ayni bende yaşadım bu problemi bir türlü bulamiyordum tek tek her şeyı sildim yıne dolu 17 gb en sonunda buldum iTunes yedekleri iTunesle alakalı geçmiş yedeklerını kontrol et nerdeyse sildiğinde boşaliyor

neco1905
05-06-2012, 23:43
cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaslar sorunu buldum
NECO-yedek diye bişey vardı meğer bilgisayar kendi kendine yedek alıyomus bende 0 byte olarak görüyodum bi sildim acık alan 100 gb oldu

megalosef
10-12-2012, 11:31
cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaslar sorunu buldum
NECO-yedek diye bişey vardı meğer bilgisayar kendi kendine yedek alıyomus bende 0 byte olarak görüyodum bi sildim acık alan 100 gb oldu

Bilgisayar adı ile oluşturulan dosyayı ve WindowsImageBackup klasörünü silince normale döndü herşey. Teşekkürler.

DeviLJoN
10-12-2012, 16:52
soru bilmece gibi geldi bana[:D]. Disk denetimi yaptırın yada advanded system care yükleyin. Derin bakım yaptırın. Hataları sizin yerinize program ayıklasın.

not: sorunu arkadaş düzeltmiş.