PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pc ekranına büyük görüntü gelmiyor, sebebi ne olabilir?

data112
17-03-2012, 23:22
Bilgisayarımı dün güzelce kapatmıştım bugün acmaya çalıştığımda powere bastım açılıyor gibi geldi ekrani actım No signal
dedi ben de ekran kablosunu soktum taktım olmadı.hdmi ie Tv'ye bağladım yine görüntü gelmedi...
Pc icini actım tozunu vb aldım ramleri ve ekrankartini söküp takım tekrar açtım yine No signal dedi...
Ekrana kısaca hicbirsey gelmiyor pc açınca belleğinde galiba açılıyor içeriden çünkü kapat deyince kapanması zaman alıyor
(acıkıyor demekti) ekrankartina bağlı olan ekran kablosunu çıkardım anakartimdaki ekran girişine taktım değişen birsey
olmadı ... Pc açınca anakart içindeki mavi ışık yanıyor. Kasa dısında 3 ışık var. Normalde neye yarar bilmem ama mavi yesil turuncu (mavi pc acik demekmiş acma tuşu) mavi yanıyor turuncu yanıp sönüyor ama yesil yanmıyor.
Sorun ne olabilir acaba acil yardımlarınızı bekliyorum :/ (imla hataları için kusrabakmayin ipoddan yazdım)

matrix..
17-03-2012, 23:28
Power kablosu ve ardından anakarttaki pili çıkarıp 1dakkika sonra tekrar takın. Yani biosu sıfırlayın. Açılırsa bios ayarlarını tekrar yaparsınız.

Ogzhnozcn
17-03-2012, 23:30
Ekran kartinizda,anakartinizda problem olabilir ekran kartinizi cikarin soket uclarini kuru bir bezle temizleyin,anakartiniz da yanmis olabilir,yani ihtimal fazla

data112
17-03-2012, 23:34
Saat piline benzer birsey vardi onu çıkardım bekledim taktım ama hala No signal diyor :/

SalihBxl
18-03-2012, 00:37
Merhaba,
Açtığınız konu, forum kurallarına aykırıdır. Lütfen kuralları okuyarak gerekli düzenlemeyi yapınız. Aksi takdirde bu durum ceza almanıza neden olacaktır.

Konularım Neden Silindi?
- Konu başlığı mesajınızla ilgili olmalıdır ve tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Başlıklarında "Acil, yardım, lütfen..." vb. kelimeler bulunan konular silinir.
Mesajı düzenle > Gelişmiş butonlarını kullanarak konu başlığınızı düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca forumda herhangi bir ceza almamak için, lütfen buraya (http://www.ikaynak.com/forum/misc.php?do=showrules) tıklayarak diğer kuralları da dikkatlice okuyunuz.

İyi forumlar…

YzA
18-03-2012, 00:40
öncelikle 2 ram varsa ramlari çıkartıp teker teker deneyin ramlarde birsorun olabilir olmazsa ekrankartını çıkarıp anakartın üzerindeki entegre ekran kartına takın öyle bir deneyin normal ekran kartı içindeyken entegre ekran kartı çalışmaz bide ışıklardan çok makina nasıl bir tepki veriyor fanlar dönüp görüntümü gelmiyor fanlar çalışıp çalışıp duruyormu bikere çalışıp hemenmi duruyor tam olarak belirtirseniz

data112
18-03-2012, 08:39
öncelikle 2 ram varsa ramlari çıkartıp teker teker deneyin ramlarde birsorun olabilir olmazsa ekrankartını çıkarıp anakartın üzerindeki entegre ekran kartına takın öyle bir deneyin normal ekran kartı içindeyken entegre ekran kartı çalışmaz bide ışıklardan çok makina nasıl bir tepki veriyor fanlar dönüp görüntümü gelmiyor fanlar çalışıp çalışıp duruyormu bikere çalışıp hemenmi duruyor tam olarak belirtirseniz

Pc açınca fanlar çalısmaya başlıyor sonra Hard diskin dönmeye başlama sesi vb... Fanlar hep donüyor normaldeki gibi, hatta 2-3 dk sonra pc kapat deyince power tuşundan direk bastığım gibi kapanmıyor yani pc açılmış gibi 1dkda falan kapatıyor kendini ama görüntü yok...

Ogzhnozcn
18-03-2012, 09:53
Saat piline benzer birsey vardi onu çıkardım bekledim taktım ama hala No signal diyor :/

Cikardiginiz sey Bios pilidir.Simdi tarih,saat sifirlanmistir.Ayrica anakart saglam calisiyormu emin olun

data112
18-03-2012, 12:50
Cikardiginiz sey Bios pilidir.Simdi tarih,saat sifirlanmistir.Ayrica anakart saglam calisiyormu emin olun

Anakart Sağlammi onu tam anlayamadım iste onu nasıl halledeceğim? Nasıl anlarım sorun olduğunu ?

YzA
19-03-2012, 19:41
Pc açınca fanlar çalısmaya başlıyor sonra Hard diskin dönmeye başlama sesi vb... Fanlar hep donüyor normaldeki gibi, hatta 2-3 dk sonra pc kapat deyince power tuşundan direk bastığım gibi kapanmıyor yani pc açılmış gibi 1dkda falan kapatıyor kendini ama görüntü yok...

dediklerimi dinleyin