PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak, PwnageTool 5.0.1 [Mac]

DeMo
29-12-2011, 15:07
Cihazları sim kilitli olanlar kesinlikle orjinal sürüm yüklemesinler.

Söz konusu yöntem ile yapılan jailbreak işlemi Untethered olup sadece Mac OS X kullanıcıları içindir. Fakat PwnageToll ile hazırladığınız custom sürümler Windows ortamında da yüklenebilmektedir.

Bu program ile baseband sürümünü sabit tutan, cihazınızı etkinleştiren ve dilediğiniz tweak'leri içerisine dahil edebileceğiniz bir custom sürüm oluşturabilirsiniz. Yazılımsal olarak unlock yapılabilen bir baseband sürümündeyseniz Ultrasn0w ile unlock yapabilirsiniz. Ya da cihazınızda 4.3.5 ve daha eski bir sürüm yüklü olupta cihazı gevey ile kullanıyorsanız aynı şartlarda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ugulanabilir Cihazlar

* iPhone 4 (GSM ve CDMA)
* iPhone 3Gs
* iPod Touch 4G
* iPod Touch 3G
* iPad (1.nesil)

Adım Adım PwnageToll 5.0.1 ile Custom iOS 5.0.1 Hazırlama

1) Öncelikle cihazınıza uygun orjinal iOS 5.0.1 ipsw dosyasını aşağıdaki linklerden indirin

-iPad 1 (http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-3308.20111109.Fvgtr/iPad1,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw)
-iPhone 3Gs (http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-3307.20111109.5tGhu/iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw)
-iPhone 4 (http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-3309.20111109.64rtg/iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw)
-iPod 3G (http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-3314.20111109.Mbgh6/iPod3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw)
-iPod 4G (http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-3313.20111109.Azxe3/iPod4,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw)

2) PwnageToll 5.0.1'i buradan indirin. (http://www.fileserve.com/file/3w78Ecs/PwnageTool_5.0.1.dmg.zip)

3) Uygulamayı çalıştırıp cihazınızı ve yukarıdaki menüden de Expert Mode'u seçin.

4) Browse for IPSW butonuna basıp 1.adımda indirdiğinizi orjinal iOS 5.0.1 sürüm dosyasını gösterin.

5) General bölümünü işaretleyip sağ alt köşedeki ok'a basın.

6) Etkinleştirme için sim kartınız yoksa en üstte duran Activate the phone seçeneği işaretli kalsın. Eğer sim kartınız varsa bu işareti kaldırın ve ilerleyin. Sonraki bölümde herhangi bir değişiklik yapmadan ileri dediğinizde 5.adımdaki menüye geri dönüyorsunuz.

7) Bu menüde Build seçeneğini seçerek custom sürümü hazırlamaya başlayabiliriz. Yaklaşık olarak 10 dakika içinde custom sürüm hazır olacaktır.

8) Son olarak ekrandaki yönergeleri takip ederek cihazı DFU moda almanız gerekiyor.

9) Hazırladığınız custom sürümü ister Mac üzerinde Alt+Restore ile, isterseniz Windows üzerinden Shift+Restore ile yükleyebilirsiniz. iTunes'in son sürümünün kurulu olduğundan emin olun.

10) Yazılımsal olarak unlock yapılan bir basebanda sahipseniz Cydia'dan Ultrasn0w 1.2.5'i kurarak unlock yapabilirsiniz.

Video Rehber

http://www.youtube.com/watch?v=t1wqvq4_V4k&feature=player_embedded#%21
http://www.youtube.com/watch?v=t1wqvq4_V4k&feature=player_embedded#!

Bu işlemleri yapıp yapmamak kullanıcının kendi insiyatifindedir. İşlemlerden dolayı cihazınızda oluşabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan www.ikaynak.com yönetimi, kullanıcıları veya konu sahibi sorumlu tutulamaz.

Bu rehber www. iKaynak.com'a ait olup forum kullanıcıları için hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kopyalanamaz.

Umut681
29-12-2011, 16:27
bende ios 5.0.1 tethered yüklü restore etmeden yapabilir miyim ?

DeMo
29-12-2011, 16:36
Aşağıdaki yöntemle yapabilirsiniz. Konu içerisinde gerekli açıklama bulunmaktadır.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/31957-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-redsn0w0-9-10b3-winmac.html

mmtysk
29-12-2011, 18:37
üstat iyi akşamlar. bilgiler için tşk ederim ama bişe sorcam.
ben gevey simkartla kullanıyorum ve şuan ios4.3.3 yüklü snowbreeze ile yapmıştım.
ben bu sölediklerin telefonumu 5.0.1 yaparsam gevey sim kartla kullanabilecekmiyim?

DeMo
29-12-2011, 18:38
Evet kullanabilirsiniz.

Ya da cihazınızda 4.3.5 ve daha eski bir sürüm yüklü olupta cihazı gevey ile kullanıyorsanız aynı şartlarda kullanmaya devam edebilirsiniz.

fas535
29-12-2011, 18:39
eğer bband ı sabit tutarsan kullanabilirsin hocam

mmtysk
29-12-2011, 18:50
ya ben bunu yükledim ama çalışmıyo bnm bilgisayrımda ne yapmam lazım? we baseband nası korunur? bu işlemle korunmuş oluyo mu

DeMo
29-12-2011, 18:55
Arkadaşım bu Mac kullanıcıları için Windows'da çalışmaması gayet normal. Windows kullanıcıları için Sn0wbreeze gerekiyor. Fakat Sn0wbreeze'nin şuan ki sürümü de tethered jailbreak yapıyor.

Sonuç olarak hem sn0wbreeze hemde redsn0w'u kullanarak windows ortamında da untethered jailbreak yapma olanağınız var. Az önce başka bir arkadaş için yazmıştım. Aşağıdaki konuda anlatıldığı şekilde yapabilirsiniz...

http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/32033-iphone-4-4-3-5-jailbreak-ve-unlock.html#post270744

mmtysk
29-12-2011, 18:58
üstat tamam kızma tam okumamışım söledin anladım.
şimdi ordan başlıyorum yapmaya tşk ederim.
ama sorum olursa ordan yazcam yine :)

james0007
29-12-2011, 18:58
selam benim cihazım iphone 4 simkilitli ve ios 5.0.1 ve şu anada hat gelmiyor bu yöntemle açılabilirmi yardımcı olursanız sevinirm..

fas535
29-12-2011, 19:04
açılamaaz hocam sizin bband yükselmiş durumda ve bildiğim kadarıyla düşürülemiyor, bu işlem bbandi sabt tutamk icin düşürmek icçin değil yani:) baska bi çözüm cıkmasını bekleyeceksiniz artk

DeMo
29-12-2011, 19:06
Maalesef bu yöntem sizin için bir anlam ifade etmiyor. Çünkü sizin baseband sürümü zaten olabilecek en yüksek seviyede. Bu yöntem baseband sürümünü koruyarak iOS 5.0.1 yüklemek isteyenler için geçerlidir.

cilgin58
31-12-2011, 14:31
ekranda elma logosu var acilip duruyor olmuyor bir turlu nerde yanlis yapiyorum

DeMo
31-12-2011, 15:40
Cihazı restore ettikten sonra ki ilk açılışta mı ? oluyor.. Yoksa restore sırasında mı ? Cihaz nedir ?

fas535
01-01-2012, 23:32
ekranda elma logosu var acilip duruyor olmuyor bir turlu nerde yanlis yapiyorum

recovery modda kalmıs hocam sizin cihaz galiba tiny umbrella ile kick recovery yaparsanz düzelir, yada fixrecovery ile yapmaya calısın..

yeterrrrrrrrrrrrr
02-01-2012, 01:51
selam SITEDE SORUN VAR YADA NE BILEM UCUNCU NIK ALDIM SAYENIZDEEEEEEEEEEEE DAVUTO-DAVUTT-- VEEEEE BUUU HER SEFERINDE SIFREYI KABUL ETMIYO CIKTIGIM ANNN ANLATIM YAPMISINIZ AMA BUNUN TÜRKCESI YOKMU SU YAZDIGIN SEYLER BENDEKI iTUNES TÜRKCE Uygulamayı çalıştırıp cihazınızı ve yukarıdaki menüden de Expert Mode'u seçin.
4) Browse for IPSW butonuna basıp 1.adımda indirdiğinizi orjinal iOS 5.0.1 sürüm dosyasını gösterin. VE LIKLERE TIKLADIM INDIR DEDIGIN PwnageToll 5.0.1'i buradan indirin. indirdim doysa farkli cikiyo ricaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ETSEM RESIMLI YADA DAHA BASIT BIR ANLATIM YOKMUDURRRRRRRRRRRRRRRRR SINIRDEN ÖTEYIM SUAN 5.0.1 sürüm yukledim iphone 4 ye ve cydia jaberik yapmak istiyom malum silindi ynei surum yapincaa bunun kolay anlatimmmmmm desem acabaaaa tesekkurlerrrrrrrrrrrrr

baturvardar
02-01-2012, 08:10
selam SITEDE SORUN VAR YADA NE BILEM UCUNCU NIK ALDIM SAYENIZDEEEEEEEEEEEE DAVUTO-DAVUTT-- VEEEEE BUUU HER SEFERINDE SIFREYI KABUL ETMIYO CIKTIGIM ANNN ANLATIM YAPMISINIZ AMA BUNUN TÜRKCESI YOKMU SU YAZDIGIN SEYLER BENDEKI iTUNES TÜRKCE Uygulamayı çalıştırıp cihazınızı ve yukarıdaki menüden de Expert Mode'u seçin.
4) Browse for IPSW butonuna basıp 1.adımda indirdiğinizi orjinal iOS 5.0.1 sürüm dosyasını gösterin. VE LIKLERE TIKLADIM INDIR DEDIGIN PwnageToll 5.0.1'i buradan indirin. indirdim doysa farkli cikiyo ricaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ETSEM RESIMLI YADA DAHA BASIT BIR ANLATIM YOKMUDURRRRRRRRRRRRRRRRR SINIRDEN ÖTEYIM SUAN 5.0.1 sürüm yukledim iphone 4 ye ve cydia jaberik yapmak istiyom malum silindi ynei surum yapincaa bunun kolay anlatimmmmmm desem acabaaaa tesekkurlerrrrrrrrrrrrr

Size yardim etmeyi cok isterdim ama, cumleleri buyuk yazinca , sondaki harfleri uzatinca bizim dikkatimizi kazanmiyorsunuz. Uslubunuza dikkat ederek daha aciklayici yazarsaniz yardimci olurum/olurlar.Cunku yazi seklinizden dolayi hic okuyasim gelmedi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

jerkan
02-01-2012, 09:35
bu kadar yalın bir anlatımla hiç bilmeyen birisi de yapabilir,teşekkürler ikaynak sitesi sakinleri ve yöneticileri.İyi yıllar:)

Edit: Şunu farkettim edge ve 3g bağlantım yok :(

jerkan
03-01-2012, 18:38
Edge ve 3g sorununu ultrasnow1.2.5 yukleyerek giderdim :)

GKTG
03-01-2012, 18:45

Bu jailbreak yöntemlerini çıkaranlar yabancı oldukları için türkçe uygulama olmaları imkansız. Size de açıklama yapılmış nasıl olacağına dair.

onurkcr
04-01-2012, 03:02
Arkadaşım bu Mac kullanıcıları için Windows'da çalışmaması gayet normal. Windows kullanıcıları için Sn0wbreeze gerekiyor. Fakat Sn0wbreeze'nin şuan ki sürümü de tethered jailbreak yapıyor.

http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/32033-iphone-4-4-3-5-jailbreak-ve-unlock.html#post270744

Hazırladığınız custom sürümü ister Mac üzerinde Alt+Restore ile, isterseniz Windows üzerinden Shift+Restore ile yükleyebilirsiniz. Demissiniz simdi mac kullanicilarindan biri custom fw hazirlayip bir link koysa ben windows uzerinden shift+restore yapip basebandi mi koruyarak 5.0.1 e gecebilirmiyim. Ben windows kullanicisiyim ve iphone 4 baseband i 01.59.00 ios 5.0.1 e nasil gecebilirim/

DeMo
04-01-2012, 20:25
Evet aynen doğru anlamışsınız..

Eğer sizin için bu mümkün değilse şöyle birşey yapabilirsiniz; Sn0wbreeze 2.8b11 ile "Baseband Preservation Mode" yöntemini kullanarak bir custom sürüm hazırlar ve cihazı bununla restore edersiniz... Bu şekilde baseband sürümünü korumuş olursunuz. (Bu bölümde dikkat etmeniz gerekiyor.. Hazırlayacağınız custom sürüm masaüstüne geliyor. Bunun yerine orjinal sürümle restore ederseniz cihazı bir daha geveyle bile kullanamazsınız)

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/30876-ios-5-0-5-0-1-tethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-8b11-3gs-old-bootrom-untethered.html

Restore sonrası etkinleştirme için sim kartınız varsa onunla etkinleştirin. Bu anlık bildirimlerde sorun yaşamanızı engeller... Eğer sim kartınız yoksa restore sonrası Redsn0w ile jailbreak yapabilirsiniz. Etkinleştirmeyi işlemini de Redsn0w yapmış olacak.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/31957-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-redsn0w0-9-10b3-winmac.html

Tabi dediğim gibi; eğer etkinleştirme adımını sim kart ile yapmazsanız anlık bildirimleri alamazsınız. Fakat bu sorunu Cydia'dan 6 $ karşılığı satın alacağınız Push Fix 2.0 ile aşabilirsiniz...

jerkan
07-01-2012, 10:16
5.0.1 e geçtikten sonra cihazın çok şarj yediğini farkettim hatta akşam 00.30 da %10 olan şarjım sabah kalktığımda baktım ki telefon kapanmış (akşam remove BG yapmama rağmen) varmıdır bi çözümü _?

GKTG
07-01-2012, 18:09
5.0.1 e geçtikten sonra cihazın çok şarj yediğini farkettim hatta akşam 00.30 da %10 olan şarjım sabah kalktığımda baktım ki telefon kapanmış (akşam remove BG yapmama rağmen) varmıdır bi çözümü _?

Cihazınızda bazı öğeler açık mı? Wifi veya 3G sürekli açık mı, aydınlık ayarı çok fazla mı, Ping uygulamasını sınırladınız mı? Bu gibi öğeleri kapatarak şarjnız sürenizi artırabilirsiniz.

jerkan
10-01-2012, 10:59
teşekkürler cevap için
Ping uygulamasını sınırladınız mı? demişsiniz bi burasını bulamadım :S nerde acaba?:)

Serdar ÇELEBİ
10-01-2012, 13:02
remove background yapınca ekranda yazı çıkmadan yapıyor artık sizdede öylemi ?

GKTG
10-01-2012, 13:43
teşekkürler cevap için
Ping uygulamasını sınırladınız mı? demişsiniz bi burasını bulamadım :S nerde acaba?:)
Ayalar/Genel/Sınırlama dan bulabilirsiniz.

remove background yapınca ekranda yazı çıkmadan yapıyor artık sizdede öylemi ?

Evet bu uygulamanın özelliğidir. Sorun değildir.

sebuhi_09
10-01-2012, 23:34
Meraba. redsnow varken buna gerek varmi?

DeMo
11-01-2012, 01:02
Meraba. redsnow varken buna gerek varmi?

Cihazınız sim kilitli degilse buna gerek yok. Bu sekilde hazırlayacağınız sürüm ile cihazın baseband sürümü korunur. Eger yazilimsal veya gevey ile unlock yapılabilen bir baseband sürümune sahipseniz aynı sekilde unlock yapabilirsiniz..

sebuhi_09
12-01-2012, 02:26
Arkadaslar ben bu sekilde jailbrake yaptim simkart gecerli diyil hatasiyla karsilasdim customu yalnis hazirlamisimdir diye bidaha hazirlayip yeniden yapmayi denedim ya 1600 hatasi aliyorum yada elma isareti geliyor yukleniyor tam sona geliyor donup kaliyor ].. Ne yapa bilirim..?

sebuhi_09
12-01-2012, 21:48
2 gundur ugrasiyorum sonunda custom firmwareyi kurmayi basardim ama ne yazikki sim kart istiyor :S Custom hazirlarken simkartsiz aktivasyon olan bolumu tiklememe bakmayarak su an acilmiyor tel napa bilirim? Ve ya o sim karti nerden bula bilirim?

DeMo
12-01-2012, 23:14
Umarım custom sürüm yerine orijinal sürüm yüklemediniz..

Ayrıca aktivasyon adımını redsn0w ile aşabilirsiniz. Redan0w 0.9.10b3'u çalıştırın ve jailbreak yapar gibi devam edin. Karşınıza gelecek seçeneklerden install cydia'da dahil hiçbiri seçili olmadan devam edin. Bu sekilde aktivasyon adımını aşabilirsiniz.

iycey
12-01-2012, 23:17
merhabalar hocam yeni ıphone 4 aldım ios 5.0.1 yüklü bildiğiniz gibi kullanamıyorum basebant yada jailbreak yapılmamış direk ios 5 yüklenmiş acaba gevey çıkacakmı yada yardımcı olabilecek biri varmı bana lütfen çok teşekkür ederim

DeMo
12-01-2012, 23:37
Maalesef yeni bir Gevey'in çıkıp çıkmayacağı ile ilgili bilgiye sahip değiliz. Fakat sunu biliyoruz ki; Avrupa çıkışlı sim kilitli cihazların kilitleri bazi operatorler tarafından belli bir ücret karşılığı kaldırılıyor.

Burada siz operatorle muhatap olmuyorsunuz, sizin yerinize bu isi yapan yurtdışı menşeli firmalar var ve internette arama yaparak bunlara ulaşabilirsiniz. Ülkemizde de bu firmalar aracılığı ile ve tabi üzerine kar'ini da koyarak yaptığını söyleyenler var. Bu arada bildigim kadarıyla amerika çıkışlı cihazlarda bu mümkün değil. Çünkü At&t bu kilidi kaldırmıyor. En azından çok yakın zamana kadar kaldırmıyordu diye biliyorum. Suan ki durumdan haberim yok.

Ayrıca Avrupa'dan taahhütle alınan ve bu taahhüt süresi de bitmiş olan cihazlarda soz konusu operatörü arayarak ucretsiz olarak bile bu işlemi yapabiliyorsunuz diye biliyorum.

sebuhi_09
13-01-2012, 13:14
Eyvallah cok yardimci oldu.. Ama bi sorum daha var udit kaydi falan yaptirmadim dolayisiyla sim karti aktive edemiycem galiba.. Surumu indirmekten baska carem vami? Yoksa hangi surume indirmem daha iyi olur?

Umarım custom sürüm yerine orijinal sürüm yüklemediniz..

Ayrıca aktivasyon adımını redsn0w ile aşabilirsiniz. Redan0w 0.9.10b3'u çalıştırın ve jailbreak yapar gibi devam edin. Karşınıza gelecek seçeneklerden install cydia'da dahil hiçbiri seçili olmadan devam edin. Bu sekilde aktivasyon adımını aşabilirsiniz.

DeMo
13-01-2012, 13:32
5.0.1 için udid kaydına ihtiyacınız yok. Udid kaydı beta sürümler için gerekiyor. Sanıyorum sizin cihaz sim kilitli ve baseband sürümü de yazılımsal olarak unlock yapılamayacak bir durumda ? Eğer böyleyse sürüm düşürmekle baseband sürümünü düşüremeyeceğiniz için işe yaramaz. Cihazın baseband sürümü nedir ? (Ayarlar\Genel\Hakkında\Modem Firmware bölümünden ulaşabilirsiniz...)

sebuhi_09
13-01-2012, 14:37
Tesekkurler baseband 01.59.00 idi unlock yaptim sorunsuz calisiyor... Beta surummu ne oluyor?

DeMo
13-01-2012, 16:35
Tesekkurler baseband 01.59.00 idi unlock yaptim sorunsuz calisiyor... Beta surummu ne oluyor?

Yeni bir iOS sürümü yayınlanmadan önce olası sorunları tespit etmek ve son sürümü kullanıcılar için en ideal duruma getirmek için öncelikle beta sürümleri yayınlanıyor. Bu beta sürümleri, Apple'da geliştirici hesabı olanlar ile bu hesaplar üzerinden udid kaydı yapılan cihazlar yükleyebiliyor. Beta sürümlerde tespit edilen sorunlar düzeltilerek golden master sürüm ve sonrasında da final sürüm yayınlanarak iş bitiyor. Tahmin edeceğin üzere yeni sürüm tüm kullanıcılara anca final sürümle birlikte ulaşmış oluyor.

ceycey009
13-01-2012, 16:52
arkadaslar ben iphone 4 kullanicisiyim cydia denen programim zamaninda fabrika ayarlarina dondurdugumde kayboldu ve geri yukleyemiyorum bi arkadasim bana bu foruma uye olup sizlere danismam gerektigini soyledi jail break dedi ama onu nasil yapicagimi bilmiyorum koydugunuz programlari pc me indiriyorum acamiyorum iphone hic inmiyor indiremiyorum lutfen yardimci olurmusunuz olursaniz sevinirim

SalihBxl
13-01-2012, 16:54
arkadaslar ben iphone 4 kullanicisiyim cydia denen programim zamaninda fabrika ayarlarina dondurdugumde kayboldu ve geri yukleyemiyorum bi arkadasim bana bu foruma uye olup sizlere danismam gerektigini soyledi jail break dedi ama onu nasil yapicagimi bilmiyorum koydugunuz programlari pc me indiriyorum acamiyorum iphone hic inmiyor indiremiyorum lutfen yardimci olurmusunuz olursaniz sevinirim

Cihaz hakkinda biraz bilgi verir misiniz? Version nedir? Sim locklu mu?

ceycey009
13-01-2012, 16:56
cihaz surumu 5.0.1 iphone 4 sim locklu lock dedigin sifre oluyor herhalde :)

SalihBxl
13-01-2012, 16:57
Cihaz yurt ici mi yurt disi mi anlaminda sormustum. Eger yurt disi cihaz ise kilitlidir yani Turkiye hatlari ile kullanamazsiniz.

ceycey009
13-01-2012, 17:00
ben kosovada oturuyorum burdan aldim ama bilmiyorum kilitlimi degilmi 6 aydir kullaniyorum telefonu her gun yeni bi ozellikle karsilasiyorum jail breaki daha yeni duydum ve burdaki programlari pc ye indirdim acamiyorum telefona inmiyor safariden indirmeye calistim olmadi daha acik konusursan sevinirim kardesim

SalihBxl
13-01-2012, 18:03
ben kosovada oturuyorum burdan aldim ama bilmiyorum kilitlimi degilmi 6 aydir kullaniyorum telefonu her gun yeni bi ozellikle karsilasiyorum jail breaki daha yeni duydum ve burdaki programlari pc ye indirdim acamiyorum telefona inmiyor safariden indirmeye calistim olmadi daha acik konusursan sevinirim kardesim

Ozur dilerim pc basinda degildim. Simdi http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/9-tuyo-merkezi-ana-sayfa.html 'sina giderek yola baslayabilirsin. Butun aciklamalar orada mevcut takildigin seyler olursa burdan devam edebiliriz.

aysis
17-01-2012, 18:14
cihazim iphone 4 ve amerikadan unlocked olarak geldi surumu 5.0.1 ve sua anda turkiyede sim kartimla kullanabiliyorum. Eger jailbreak yaparsam da kullanmaya devam edebilirmiyim yoksa unlock beklemem gerekir mi? Ve pwnagetool'da suanda simkartli kullandigim icin "Activate the phone" isaretini kaldirmam mi gerekiyor? Cunku videoda mutlaka onu isaretleyin diyor.. Yrdimci olursaniz sevinirim tesekkurler

DeMo
17-01-2012, 18:38
Cihaz sim kilitsiz olarak geldiyse sorun yok. Yani jailbreak de yapsanız restore de etseniz cihaz sim kilitli olmaz. Ayrıca bu yöntemi kullanmanıza gerek yok. Çünkü bu yöntemle cihaz restore etmek durumundasınız. Bunun yerine Redsn0w'u kullanırsanız 3-4 dakikalık bir işlem sonucu kolayca jailbreak yapabilirsiniz...

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/31957-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-redsn0w0-9-10b4-winmac.html

sebuhi_09
19-01-2012, 13:47
Bu yontemle jail brake yaptim fazla sorun yasamiyorum ama mesaj sesinde bazen takilma oluyor.. Bitesms kurdum ondan oldugunu dusundum kaldirdim hala yasiyorum o sorunu.. Nasl coze bilirim? Ve installousun yok oldugunu gordum dun aksam yenidende kurulmuyor napa bilirim?

L0ser
29-03-2012, 03:02
teşekkürler demo

Tra4nce
15-04-2012, 22:53
TR cihazım var ve 5.0.1 versiyondayim suan. Orj firmware ile restore edemiyorum bi türlü. 5.0.1 SHSH kaydim var.
Bu yontemle yapilan CF ile orj FW arasında ne fark vardır. cihaza bi zararı olurmu Customun.

SalihBxl
15-04-2012, 23:34
TR cihazım var ve 5.0.1 versiyondayim suan. Orj firmware ile restore edemiyorum bi türlü. 5.0.1 SHSH kaydim var.
Bu yontemle yapilan CF ile orj FW arasında ne fark vardır. cihaza bi zararı olurmu Customun.

Merhaba,

http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/33471-5-1den-5-0-1-5-0-surum-dusurme-yontemi-cikti-a5-cihazlar-haric.html Buradaki konudan restore etmeyi deneyin birde.

Tra4nce
15-04-2012, 23:48
Merhaba,

http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/33471-5-1den-5-0-1-5-0-surum-dusurme-yontemi-cikti-a5-cihazlar-haric.html Buradaki konudan restore etmeyi deneyin birde.

Salih hocam custom firmwaresiz. cozum yokmu. yada CF oRJ'e gore ne gibi sakinca barindiriyor.

SalihBxl
15-04-2012, 23:50
Hocam isin acikcasi ben bu zamana kadar pek zararini gormus degilim. Hatta sana sana verdigim linkteki konu ile dun ben restore ettim cihazi. 5.0.1'den tekrar 5.0.1 versiyona geri yukledim. Dedigim gibi sorun yapmadi bende bu zamana kadar. Sayet yasayan arkadaslar varsa muhakkak sana konu hakkinda mesaj atarlar.

Tra4nce
15-04-2012, 23:58
tskler.