PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IPAD2 Wi-Fi Performansı Düşük

Aozeren
11-12-2011, 13:00
Arkadaşlar,

IPAD2 WiFi bağlantı performansı çok düşük. İşyerimde oturduğum masamda hem notebook, hem de IPAD ile bağlantımı test ediyorum. Notebook ile aynı access point'e %25 sinyal seviyesi ile bağlı iken IPAD2 görmüyor bile access point'i. Yerimden kalkıp, AP'ye doğru yaklaşıyorum, yaklaşık 10 metre daha yaklaşınca ancak cihazı görebiliyor ve bağlantı kuruyor. IOS 4.3.5. Bana önerebileceğiniz bir wi-fi sinyalini daha iyi alabilmek adına optimizasyon ayarı var mı ?

Önerilerinizi bekliyorum, iyi çalışmalar

hopehero3
11-12-2011, 13:17
haklısın kardeş ipad 2 wifi sinyalinde maalesef berbat [:D].. bunuda başka bir şekilde uygulama yada firmware ile felan düzeltileceğini sanmıyorum.. çünkü wifi sinyalinin çıkış gücüyle alakalı. elimde c3 telefon var o bile daha iyi ipadden [gl=46.gif]

Ogzhnozcn
11-12-2011, 13:28
haklısın kardeş ipad 2 wifi sinyalinde maalesef berbat [:D].. bunuda başka bir şekilde uygulama yada firmware ile felan düzeltileceğini sanmıyorum.. çünkü wifi sinyalinin çıkış gücüyle alakalı. elimde c3 telefon var o bile daha iyi ipadden [gl=46.gif]

berbat derken,iPhone ya da ipod touch'dan da mı kötü tesbit ettiniz ?

hopehero3
11-12-2011, 13:43
şuan elimde ipad 2 var apple ürünlerinden.. Bırakın ağa bağlanmayı PC den gördüğüm ağları ipadde göremiyorum..

Ogzhnozcn
11-12-2011, 13:52
Pc ile neden kıyaslıyorsunuz ? iPad 2 tablet bilgisayar metre olarak ya da konum olarak belirtirseniz normalmi sorunlu mu olduğunu anlayabiliriz.

haydarboss
11-12-2011, 15:36
ipad içinde wifi booster programı mevcutsa cydia da mutlaka yükleyin çok etkisini görürsünüz..

hopehero3
11-12-2011, 18:00
Pc ile neden kıyaslıyorsunuz ? iPad 2 tablet bilgisayar metre olarak ya da konum olarak belirtirseniz normalmi sorunlu mu olduğunu anlayabiliriz.

niye kıyaslamayalım kardeş Tablet PC değil mi bu ? içine iyi bir wireless chipset koysalardı mesafe daha iyi olurdu

Ogzhnozcn
11-12-2011, 18:17
Adı üstünde tablet pc notebook ya da pc ile birebir kıyaslanamaz hepsinin türü ayrı mimarisi ayrı,tabi daha iyi bir commboard koysalardı daha iyi olurmuş muhtemelen sizin cihazda problem vardır yoksa ipadin wifi kuvveti gayet normal :)

Canavar
11-12-2011, 20:53
iPad 2 yi bilemiyorum hiç kullanmadım ama iPod 4G ler ve iPad 1 ler cok iyi wifi cekiyor

hopehero3
11-12-2011, 22:13
üstad ben anormal demedim zaten sadece yetersiz gibi geldi bana pcde 3 diş çekeni görmesi lazımdı :) hızı gelirsek ona diyecek laf yok [:D]

Ogzhnozcn
11-12-2011, 23:07
Arkadaslar ipad 2 nin wifi cekim gucu neden 1 den kotu olsun ki? Test eden inceleyen varsa bilgilendirebilir mi

cem tanriover
11-12-2011, 23:21
arkadaşlar iPhone, iPod ve iPad ler mobil cihazlardır ilk modellerinden beri notebooklar kadar buyuk menzilli bi wirelessları yoktu zaten. Benim 3 senelik telefonum da iPodumdan daha cok wirelles goruyo fakat kacına baglanmaya calısırken menzil dısı diyor. bu cihazlar normalde pcler kadar uzun menzile sahip olmalarına ragmen(denemelerim ile) baglantının iyi saglanabilecegi aglar sadece gosteriliyor. Bunu dememin sebebi WifiTrak gibi sözde menzil arttıran programların sadece normal ayarlarda bize gostermedikleri wirelessları gosterdigini okudum.

Program olarak WifiTrak iyi iş yapar fakat dediğim gibi nette kopma vesayre olabilio bu tür programlarla. Ve tabii kullandığınız modemlerlede alakalı. Teledunyanın verdıgı bi modem vardı bende yan odadan cekmiodu. Zyxel normal modem var suanda salondan pcyle baglanamasamda ipodumdan Wifitrak ile baglanabiliyorum

Ceka
12-12-2011, 01:42
arkadaşlar iPhone, iPod ve iPad ler mobil cihazlardır ilk modellerinden beri notebooklar kadar buyuk menzilli bi wirelessları yoktu zaten. Benim 3 senelik telefonum da iPodumdan daha cok wirelles goruyo fakat kacına baglanmaya calısırken menzil dısı diyor. bu cihazlar normalde pcler kadar uzun menzile sahip olmalarına ragmen(denemelerim ile) baglantının iyi saglanabilecegi aglar sadece gosteriliyor. Bunu dememin sebebi WifiTrak gibi sözde menzil arttıran programların sadece normal ayarlarda bize gostermedikleri wirelessları gosterdigini okudum.

Program olarak WifiTrak iyi iş yapar fakat dediğim gibi nette kopma vesayre olabilio bu tür programlarla. Ve tabii kullandığınız modemlerlede alakalı. Teledunyanın verdıgı bi modem vardı bende yan odadan cekmiodu. Zyxel normal modem var suanda salondan pcyle baglanamasamda ipodumdan Wifitrak ile baglanabiliyorum

Daha önce defalarca değişik touch 2-3 kullandım hep istediğim verimide aldım. Şu anda touch 4 var elimde ve çekimi gayet güçlü Nokia c7nin kopma yaptığı bağlanma yerinde 2 diş çekiyor gayet gayet gayet memnunum.

Lakin geçen hafta iphone 4 aldım wifi sorunu yaşadım. Modemin dibinde çekiyordu Ipodun 10 metre uzakta çektiği yerde çekmiyordu. Ve sorunun antenden olduğunu anladık.
Sorunu yaşayan arkadaşıma tavsiyem Başka bi ipad bulsun aynı yerden Açık ara ağ bulma sayısında fark varsa sorun %80 antendedir 2side aynı yerde aynı sinyalleri buluyorsa sorun yoktur. Wifi fofum programını yükle devam et.

Iyi forumlar

vaio
14-12-2011, 16:30
iPad2'nin wi-fi çekim gücü iPad1, iPhone 3GS ve iPod Touch 4G'ye gkıyasla düşük maalesef. Bu cihazları aktif olarak kullanan birisi olarak yazıyorum. Aynı noktadan saydığım cihazların hepsi 2 çentik çekerken iPad2 çekmiyor. Nedeni donanımında saklı.

Ogzhnozcn
14-12-2011, 17:06
iPad2'nin wi-fi çekim gücü iPad1, iPhone 3GS ve iPod Touch 4G'ye gkıyasla düşük maalesef. Bu cihazları aktif olarak kullanan birisi olarak yazıyorum. Aynı noktadan saydığım cihazların hepsi 2 çentik çekerken iPad2 çekmiyor. Nedeni donanımında saklı.

Testinizde çok mu kötü buldunuz örnek verebilirmisiniz ? bu olay canımı çok sıktı.Ayrıca Cihazların Wifi menzil kuvvetleri aynıdır.Problem modem'den de kaynaklanıyor olabilir

Ayrıca;

Ciddi sonuçlar;
http://images.anandtech.com/graphs/graph4219/35977.png

hopehero3
15-12-2011, 15:45
oğuzhan kardeşim sen konuyu yanlış anlıyorsun arkadaşlar sinyal alım gücünden bahsediyor yani dBm dediğimiz olay.. o tabloda hızlar karşılaştırılmış ve gerçekten ipad 2 nin wifi hızı mükemmel.. Bakın çekim gücü mükemmel demiyorum hızı mükemmel !

Aozeren
22-12-2011, 23:42
Arkadaşlar, aynen ben de çekim gücünden bahsediyorum. Kapsama alanı içerisindeki veri transfer performansından şikayetçi değilim. Muhtemelen de problem 802.11n olmasından kaynaklı. Zira, evimizde de, işyerimizde de 802.11n access point yok. 802.11g'de çalışırken de 802.11n ile birlikte sinyal arıyor. Sadece 802.11g veya 802.11b çalıştırma gibi bir ayar yeri yok. Hybrid olarak g ve n çalışırken de ne adam gibi n performansı, ne de g performansını sağlamıyor...
Kaldı ki, sayfa görüntüleme hızında ipad2, iphone4'den daha başarılı aynı mesafede. Ama olay bu değil.
bkz. iPad 2 vs. iPhone 4: WiFi Speed Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=dbtVKSmenxo)
Ben wireless konusunda hizmet veren bir firmada çalışıyorum. Bir sürü optimization ayarı var, tune edilebilir. Ancak, menülerde bunu yapmak mümkün değil. Sadece wi-fi on/off var. Görürse bağlanıyor. Ofiste access point'in yerini değiştirmek durumunda kaldık ki, ofiste kullandığımız cihazımız Cisco. Dünyanın bu konuda en iyisi, alternatifsiz...

3rd party bir yazılımla çözeceğim sanırım bu ayar kısmını, malum IOS upgrade yapmak istemiyorum, jailbreak beklediğim için :) Çözersem yine bu topikten paylaşırım...

Aozeren
22-12-2011, 23:50
Bu forumdaki konu da benim yaşadığım problemle ilgili ama ona da kimse cevap yazmamış :)

Not (Başka forumların linkini vermek yasaktır)

Ogzhnozcn
30-01-2012, 12:54
Arkadaşlar ben bizzat test ettim ve testin sonucunu görüntüledim.Cihazlar aynı yerden ölçülmüştür,yanlışlık olmasın diye ölçülerek konumlandırılıp öyle test edilmiştir.

http://d1201.hizliresim.com/t/y/27t2p.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1201.hizliresim.com/t/y/27t41.png (http://bit.ly/c25MCx)

xxvolkan
15-02-2012, 12:44
apple gercekten bu yönde çok zayıf arkadaşımda nokia klavyeli adını tam bilmiyorum ama telefon var wifi arattığı zaman bir kaçtane çıkıyor ben arattığım zaman sadece bir tane çıkıyor utandım valla adamdaki telefon 500 lira bendeki telefon 2500 lira işe bak

Ogzhnozcn
15-02-2012, 15:38
apple gercekten bu yönde çok zayıf arkadaşımda nokia klavyeli adını tam bilmiyorum ama telefon var wifi arattığı zaman bir kaçtane çıkıyor ben arattığım zaman sadece bir tane çıkıyor utandım valla adamdaki telefon 500 lira bendeki telefon 2500 lira işe bak

O telefonla kıyaslamanız hata,daha iyi çekiyor diye daha iyi değil sonuçta iPhone'un hoparlörü de birçok telefondan düşük ses çıkartıyor ama 4/4 lük bir cihaz olmasının yanı sıra lider olduğu için göze batmıyor,okadar da olsun değil mi

uyeolmak2008
30-07-2013, 19:31
Adı üstünde tablet pc notebook ya da pc ile birebir kıyaslanamaz hepsinin türü ayrı mimarisi ayrı,tabi daha iyi bir commboard koysalardı daha iyi olurmuş muhtemelen sizin cihazda problem vardır yoksa ipadin wifi kuvveti gayet normal :)

Valla kardeş benim de İpad 2im var. Önceleri wifi çekim gücü çok iyiydi. Oturma odasındaki kablosuz modemden, taa mutfaktan alıyordu. Ama Daha sonra performans o kadar düştü ki salondan bile çok düşük sinyal alıyor hatta çoğu zaman da görmüyor bile. Önceki modemim 54 mb hız alanındaydı. Daha sonra aldığım modemim 154 mb. Ama yine de bir değişme olmadı. Neden önceden çekim gücü iyi olan cihazım daha sonra iyice düştü. İlginç olan bir şey var ki kablosuz modemin yanında bile bazen sinyalin düştüğünü görüyorum. Bunun çözümüyle alakalı bir bilgisi veya bir önerisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.