PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar iPadim şarj olmuyor .

Arda Senturk
25-10-2011, 00:21
Arkadaşlar az önce çözmüş olduğum bir sorundan dolayı farklı bir konu açmıştım fakat şimdiki sorunum biraz daha farklı .

iPadim şarj olmuyor ne denediysem deniyim olmuyor nasıl çözebilirim ?

abutboyaci
25-10-2011, 00:26
1.) ipad ekranı açıkken şarj olmaz. şarj halinde mümkün olduğu kadar ipadin üst tuşuna basarak ekran ışığını kapalı tutunuz.
2.) ipad pc'den şarj olma süresi prizde takılıyken şarj olma süresinden çok daha uzundur. mümkün olduğu kadar prize takılı bir şekilde şarj ederseniz pili daha çabuk dolacaktır.

yarım saat bir saat bekledikten sonra ipadinize bakın. hala şarj olmadıysa kablonuzda veya elektrik prizinizde yada priz girişinizde sorun vardır.

Arda Senturk
25-10-2011, 00:31
Ama iPhone oluyor ki iPadin şarj göstergesi yerinde ''Şarj Etmiyor'' yazmakta .

Arda Senturk
25-10-2011, 00:32
http://img585.imageshack.us/img585/7365/img0441.png (http://imageshack.us/photo/my-images/585/img0441.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

turkcepsp
25-10-2011, 00:52
iPad adi şarj cihazları ile şarj olmaz. Bizzat denediğim bir olay. Bende hem iPad hem de iPhone var. Hem adi hem de orjinal şarj cihazı var. Adi sarjz cihazı iPad'i şarj etmezken iPhone'yi şarj ediyor. Cydia'da adi şarj cihazı ve bilgisayardan iPad'i şarj etmek için bir eklenti vardı ama adını unuttum. Arat Google ile.

Adını buldum. Modmiyi reposundaki No "Not Charging"

abutboyaci
25-10-2011, 10:09
1.) ipad daha büyük bir cihaz olduğu için çalışma esnasında daha fazla enerji tüketmektedir. daha fazla enerji tükettiği için de bataryası daha büyüktür. bataryasının büyük olması dolayısıylada iphone a göre açık kalma süresi daha uzundur. ama büyük bir dezavantajı şudur ki ekran açıkken şarj etmez. şarj olması için ekranının mutlaka kapalı olması gerekmektedir. bu yüzden de en ideal şarj etme saatleri gece uyurken cihazı şarja taktığımız saatlerdir.

2.) bende hem sahte şarj cihazı ve sahte kablo hem de orjinal şarj cihazı ve orjinal kablo var. arkadaşımın da dediği gibi sahte şarj cihazı ve şarj kablosu tek tek kullanıldığında veya herhangi bir tanesi kullanıldığında şarjın kalitesinde bir düşüş yaşanır. arkadaşın da yukarıda bahsettiği konu budur.

deathriver
02-11-2011, 16:06
ipad in sarj cihazi ile iphone u da sarj edebilirsin ama iphone ile ipad i sarj etmek sorunlu. ipad sarj cihazlari daha yuksek gucte.(10 watt yada 10 amper tam emin degilim) yani olay adi yada orjinal olmasinda degil.bende 3 farkli sarj aleti var ipadi sadece paketten cikan sarj ediyor.ama bu sarj aletine iphone yada ipod bagladigimda super hizli sarj ediyor. olay gucte yani.

emrahegrek
02-11-2011, 23:50
ipad pc den sarj olmaz.
ekrani kapatin veya kapatmayin farketmez sarj eder

mericguner
17-11-2011, 12:04
ipad in sarj cihazi ile iphone u da sarj edebilirsin ama iphone ile ipad i sarj etmek sorunlu. ipad sarj cihazlari daha yuksek gucte.(10 watt yada 10 amper tam emin degilim) yani olay adi yada orjinal olmasinda degil.bende 3 farkli sarj aleti var ipadi sadece paketten cikan sarj ediyor.ama bu sarj aletine iphone yada ipod bagladigimda super hizli sarj ediyor. olay gucte yani.

arkadaşım olay kesinlikle amperde falan değil son derece 5 amperlik sarj cihazı ile kullanıyorum.. olay adi şarj aletinde. şimdi bende orjinal iphone şarj aleti ve adi başka bir şarj aleti vardı iphone şarj aleti 10amper güzel sarj ediyor ipad 2 yi ama diğer adi şarj aleti 5amper o iphone u ettiği halde ipad 2 yi etmiyor.. dün gittim medya marktan 25 liraya 5amperlik adı bilinmeyen bi şarj alti aldım o çalıştırıyor..

abutboyaci
17-11-2011, 13:08
sorununuzun çözüldüğüne sevindim. iyi günlerde şarj edin.

Aozeren
09-12-2011, 22:11
Arkadaşlar, ekstra bir donanım almak isterseniz elbette alabilirsiniz. Aralarındaki şarj farkı, ihtiyaç duydukları güç ile alakalı. Iphone 5Voltx1amp=5 watt, Ipad 5Voltx2amp=10 watt ile charge olur. PC'den Ipad charge etmek istiyorsanız, 2 seçeneğiniz var. Çok eski model olmayan tüm mac pc veya macbook ile charge edebilirsiniz. USB portları Ipad charge edebilir. Eğer standart pc veya notebook kullanıyorsanız, USB 3.0 portu olursa bu gücü sağlayabilir ve şarj edebilirsiniz. Eğer her ikisi de yoksa, benim gibi Core2Duo bir notebook kullanıyorsanız, aşağıdaki linkten tüm pc'lerde ve notebook'larda kullanabileceğiniz Asus AiCharger yazılımını yüklersiniz. Makinenizi restart ettikten sonra, IPAD'inizi usb portuna bağladığınızda charge etmeye başlar ;) Elbette direk enerjiden charge etmekten daha yavaş şarj eder ancak başka bir donanım taşımanıza gerek kalmadan bu ihtiyacınızı çözersiniz. Güle güle kullanın arkadaşlar...

ASUS Ai Charger - Quick charge your iPod, iPhone and even iPad! (http://event.asus.com/mb/2010/ai_charger/)