PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 4.3.4 Redsn0w 0.9.8b3 Tethered Jailbreak

DeDeLi
17-07-2011, 11:03
Cihazlari Sim Kilitli olanlar ve su anda Ultrasn0w ile "Sim Kilidi Kaldirilmis" bir sekilde kullananlar cihazlarina kesinlikle orjinal 4.3.4 yüklemesinler ( Henüz sn0wbreeze yayınlanmadı )

Bu yöntemle "Tethered" yani "Bagımlı" jailbreak yapilabilmektedir.

IOS 4.3.4 comex'in yayınladığı JailbreakMe 3.0 için sadece PDF açığını düzeltmek için yayınlanmıştır. Herhangi bir yeni özelliği yoktur.IOS 4.3.3 ve daha aşagıda versiyon kullanıp sorunu olmayanların yüklemesini tavsiye etmiyoruz

4.3.3 için SHSH kaydı almayanlar vakit kaybetmeden shsh kayıtlarını almalarını tavsiye ediyoruz...www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15487-shsh-nedir-nasil-kayit-yapilir.html (http://www.ikaynak.com/forum/www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15487-shsh-nedir-nasil-kayit-yapilir.html)

Uygulanabilecek Cihazlar

- iPhone 3GS
- iPhone 4 [GSM]
- iPod Touch 3G
- iPod Touch 4
- iPad 1G
- (iPad2 Desteklememektedir)

İndirme Linkleri

Windows için (http://hotfile.com/dl/124492051/6ce9ea5/redsn0w_win_0.9.8b3.zip.html) tıklayın

Mac için (http://hotfile.com/dl/124492403/38e14d0/redsn0w_mac_0.9.8b3.zip.html) tıklayın

Not: Eger win 7 veya Vista kullanicisi iseniz redsn0w`u XP uyumluluk modunda ve yönetici olarak calistirmayi unutmayiniz.

İşlemin Yapılışı
1.Öncelikle eger cihaziniz 4.3.4 FW versiyonuna sahip degilse yukarida yapmis oldugumuz uyarıları tekrar okuyarak cihaziniz 4.3.4` yükseltiniz..

2. Yukarida vermis oldugumuz linklerden isletim sisteminize uygun olarak redsn0w`u, cihaz modelinize uygun olarak da orjinal 4.3.4 FW yi indiriniz.

3.Redsn0w`u calistiriniz ve "Browse" butonuna basiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/%20Eger%20win%207%20veya%20Vista%20kullanicisi%20i seniz%20redsn0w%60u%20XP%20uyumluluk%20modunda%20v e%20y%C3%83%C2%B6netici%20olarak%20calistirmayi%20 unutmayiniz.http://img856.imageshack.us/img856/7844/1wm.png
4. -Brownse butonuna tıklayıp uygun Fw 'yi Reds0w'a gösteriyoruz

-IPSW successfully identified" bildirimini gördükten sonra "Next" butonuna basiniz

NOT : - Eger 3GS kullanicisiysaniz bu asamada cihazinizin oldbootrom mu newbootrom mu oldugu sorulur. NewBR ise "Yes", OldBR ise "No" butonuna tiklayiniz

Cihazınızın NewBR mu OldBR mu buradan ögrenebilirsiniz ögrenebilirsiniz : http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/18892-cihaziniz-old-bootrom-mu-new-bootrom-mu-ogrenme-idetectorv1-0-1-by-ih8sn0w.html

5."Insatall Cydia" secenegi secili iken tekrar "Next" butonuna basiniz

(Multitasking Gestures özelligini kullanmak için diger maddeyi de onaylamanız gerekmektedir)

http://img705.imageshack.us/img705/402/2wms.png
6. Kutucukları onayladıktan sonra "Next" diyerek işleme devam ediyoruz.Bir sonraki ekranda cihazınız kapalı ve bilgisayara bağlı olmalıdır

http://img232.imageshack.us/img232/7056/3wm.png

7.Simdi cihazimizi DFU moda almamiz gerekiyor. Eger DFU moda almayi bilmiyorsaniz redsn0w sizi bu konuda yönlendiriyor.
- Ilk olarak 3 saniye boyunca Power-Acma kapama tusuna basili tutuyoruz,

- Daha sonra 10 saniye boyunca Power Tusunu birakmadan ayni anda Home-Menü tusunada basili tutuyoruz,

- Son olarak da 15 saniye boyunca Home Tusunu basili tutmaya devam ediyoruz fakat Power-Güc tusunu birakiyoruz.

8.Eğer cihazinizi basarili bir sekilde DFU moda aldiysaniz jailbreak islemi başlayacaktır.Bir süre sonra "Done" diyerek işlem bitecektir.

9.İşlemi henüz tamamlamadık.Tethered bir şekilde jailbreak yapacağımız için.5inci maddeye kadar işlemleri tekrar ediyoruz ve daha sonra sadece "Just boot tethered” işaretleyerek devam ediyoruz

http://img543.imageshack.us/img543/8158/5wm.png

ve cihazınız daha sonra tethered jailbreak olarak açılacaktır...

Not : Bu işlemleri yapıp yapmamak kullanıcının kendi insiyatifindedir. İşlemlerden dolayı cihazınızda oluşabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan www. ikaynak.com yönetimi, kullanıcıları veya konu sahibi sorumlu tutulamaz.

Bu rehber www. iKaynak.com'a ait olup www. iKaynak.com kullanıcıları için DeDeLi (http://www.ikaynak.com/forum/members/38627.html) tarafından hazırlanmıştır.(i)Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kopyalanamaz.

DeDeLi
17-07-2011, 14:39
Şu açıklamayı da gözardı etmeyin arkadaşlar...

http://img268.imageshack.us/img268/4520/adszwm.png

Yakın zamanda IOS 4.3.4 için untethered jailbreak beklemeyin...

dean
17-07-2011, 15:17
Eline sağlık gayet güzel ve anlaşılır bir rehber olmuş. ;) ios5 çıktı çıkacak derken 4.3.4 yayınlamaları ios5'e zaman kazandırıcak bir süre daha. :) Belki de yeni cihazlarla birlikte ios5'i sürerler piyasaya.

MsTrK
17-07-2011, 15:34
Emegine saglik abi.
Konu'yu izninizle tasiyorum jailbreak bölümüne.

DeviLJoN
17-07-2011, 19:49
arkadaşlar sim free cihazımda güncelleme gözükmüyor ve yüklenmiyor. Abd sim kilitli cihaz ise tam tersi, güncellemeyi görüryor ve update oluyor. Anlayamadım. Bu sorun diğer arkadaşlarda oldu mu acaba ?

freeasabird
18-07-2011, 14:57
Aynen bu uygulamayı dün yaptım. Herşey yüklendi. Cydia güncellemesini yaptıktan sonra Installous u yükledim. Fakat bir türlü Installousmakinede göremiyorum. Düzgün yükendi diyor fakat ekranda birşey görmüyor. Bu yüzden eski sürümden jb ile yüklediklerimide bir daha iphone 4 e yükleyemiyorum. Eşleşme zamanında hata diyor ve yükleme gerçekleşmiyor.

lodge_314
18-07-2011, 16:44
Aynen bu uygulamayı dün yaptım. Herşey yüklendi. Cydia güncellemesini yaptıktan sonra Installous u yükledim. Fakat bir türlü Installousmakinede göremiyorum. Düzgün yükendi diyor fakat ekranda birşey görmüyor. Bu yüzden eski sürümden jb ile yüklediklerimide bir daha iphone 4 e yükleyemiyorum. Eşleşme zamanında hata diyor ve yükleme gerçekleşmiyor.

Rehberdeki 9.maddeyi tekrarlarsanız düzelecektir diye düşünüyorum.

freeasabird
18-07-2011, 17:49
Rehberdeki 9.maddeyi tekrarlarsanız düzelecektir diye düşünüyorum.

Onuda yaptım ama bir türlü düzelmiyor ne hikmetse. [:(]

Eymen Horasan
18-07-2011, 18:02
öncelikle paylaşım için teşekkür ederim yanlız şöyle bir problemim var;
select options kısmında bende 5 adet kutucuk çıkıyor oradan sadece install cydia seçiyorum yüklüyorum herşey gayet güzel yükleme bitiyor programı açıyorum app indiriyorum indirdikten sonra reboot device diyor sonra kitleniyor bir daha açılmıyor ancak itunnesdan restore yapıyorum o şekilde orj ayarlarına dönüyor. bu konuda ne yapmam gerekiyor konuyla alakalı acil bilgi verirseniz sevinirim.
kullandığım programlar;
redsn0w 0.9.8b3
iPhone2,1_4.3.4_8K2_Restore
iphne 3gs kullanıyorum.
şimdiden teşekkür ederim.

MsTrK
18-07-2011, 18:17
öncelikle paylaşım için teşekkür ederim yanlız şöyle bir problemim var;
select options kısmında bende 5 adet kutucuk çıkıyor oradan sadece install cydia seçiyorum yüklüyorum herşey gayet güzel yükleme bitiyor programı açıyorum app indiriyorum indirdikten sonra reboot device diyor sonra kitleniyor bir daha açılmıyor ancak itunnesdan restore yapıyorum o şekilde orj ayarlarına dönüyor. bu konuda ne yapmam gerekiyor konuyla alakalı acil bilgi verirseniz sevinirim.
kullandığım programlar;
redsn0w 0.9.8b3
iphne 3gs kullanıyorum.
şimdiden teşekkür ederim.
Tetherede jailbreak, yani Bagimli jailbreak oldugu için mecburen cihazinizi açip kapattiginizda Redsn0w'u kullanmaniz gerekicek cihazinizi açabilmek için.
9'uncu adimdaki yazilanlari lütfen dikkatlice okuyunuz.

Eymen Horasan
18-07-2011, 18:32
Tetherede jailbreak, yani Bagimli jailbreak oldugu için mecburen cihazinizi açip kapattiginizda Redsn0w'u kullanmaniz gerekicek cihazinizi açabilmek için.
9'uncu adimdaki yazilanlari lütfen dikkatlice okuyunuz.

öncelikle ilginiz için tşk ederim.
9. adımıda harfiyen uyguladım ama kafayı yicem olmuyor.....
şimdi tekrar cydia yükledim telefonu açıp kapatayım dedim şimdide cydia açılmıyor :s
herşeye kafam basar ama bi bunu yapamadım ya ilk defa jailbreak yapacam onuda yapamadım :s lütfen yardımcı olun da bende kırayım

MsTrK
18-07-2011, 18:37
öncelikle ilginiz için tşk ederim.
9. adımıda harfiyen uyguladım ama kafayı yicem olmuyor.....
şimdi tekrar cydia yükledim telefonu açıp kapatayım dedim şimdide cydia açılmıyor :s
herşeye kafam basar ama bi bunu yapamadım ya ilk defa jailbreak yapacam onuda yapamadım :s lütfen yardımcı olun da bende kırayım
Sorunsuz bir sekilde açilmasi gerek cihazinizin.
9uncu adimda'da yazdigi gibi, sadece "Just boot tethered" seçenegine tikliyorsunuz demi?

may
19-07-2011, 00:18
Redsn0w 0.9.8k2 Sürümü srumunu verden bulacam arkadaslar 4.3.4 ipod touch 4g

may
19-07-2011, 02:13
[QUOTE=Eymen Horasan;248456]öncelikle paylaşım için teşekkür ederim yanlız şöyle bir problemim var;
kullandığım programlar;
redsn0w 0.9.8b3
iphne 3gs kullanıyorum.
şimdiden teşekkür ederim.[/QUOTE

aynen bendede ayni

cihaz ipod touch 4 g hersey guzel yuleniyor ama cihaz reset attimi kitleniyor restora ile duzeliyor 3 kere yaptim hep ayni sonuc 9. maddedekinide aynen yapiyorum sonuc ayni yok mu bi care ... tesekurler

Eymen Horasan
19-07-2011, 08:51
9. adımı da bütün adımlarıda harfiyen yapıyorum olmuyor....
cydia yükledikten sonra telefonu tekrar açtım kapattım şimdide cydia açılmıyor :s enteresan bi olay gerçekten herkesin teli oluyorda benimki neden olmuyor :s

Ogzhnozcn
19-07-2011, 09:21
9. adımı da bütün adımlarıda harfiyen yapıyorum olmuyor....
cydia yükledikten sonra telefonu tekrar açtım kapattım şimdide cydia açılmıyor :s enteresan bi olay gerçekten herkesin teli oluyorda benimki neden olmuyor :s

Cydia açılırken mi hata alıyorsunuz ? En iyisi tekrar baştan yapmaya çalışın

Eymen Horasan
19-07-2011, 09:26
3 sefer yaptım hepsinde aynı hatayı alıyorum biyerde bişeyleri atlıyormuyum acaba diyorum ama herşeyi harfiyen yapıyorum gerçekten..

Eymen Horasan
19-07-2011, 09:28
herşey normal telefon jailbreak oluyor. herhangi bir program yüklüyorum sonrasında reboot device diyor. ok diyorum telefon yeniden başlamıyor elmada takılı kalıyor. sonra itunnesdan restore yapıyorum. ancak öyle düzeliyor.

Ogzhnozcn
19-07-2011, 09:28
Aldığınız Hata nedir ?

Eymen Horasan
19-07-2011, 09:32
hata vermiyor
cydia yüklüyorum oradan herhangi bir programı yüklüyorum reboot device diyor yükleme bitince basıyorum sonra iptal telefon..
bu sefer dedim acaba yükleme bittikten sonra teli yeniden başlatmam gerekir dedim onuda denedim bu sefer cydia açılmıyor :s

Ogzhnozcn
19-07-2011, 09:36
hata vermiyor
cydia yüklüyorum oradan herhangi bir programı yüklüyorum reboot device diyor yükleme bitince basıyorum sonra iptal telefon..
bu sefer dedim acaba yükleme bittikten sonra teli yeniden başlatmam gerekir dedim onuda denedim bu sefer cydia açılmıyor :s

Anlattığınıza Göre respring yapıyor cihaz ve bu normal birşey cydia dan indirdiğiniz uygulamaların çalışması için respring yapmak gerekiyor reboot device demesi normal ancak sonra cydia nın açılmaması anormal

Eymen Horasan
19-07-2011, 09:42
çözüm öneriniz nedir?

freeasabird
19-07-2011, 09:50
Aynı olay 1. sayfada bahsetiğim gibi bende de oluyor. Cydia yükleniyor, açılıyor Installous 4 ü yüklüyorum fakat ekranda gözükmüyor. Bir türlü sebebini çözemedim. Alternatif olsun diye Appcake d yükledim. O da ekranda gözükmüyor. Nereden yükselttim versiyonu pişman opdum. O yüzden indirdiğim bir ton ve işime yarayan uygulama uçtu gitti.

Eymen Horasan
19-07-2011, 09:55
şuanda sende kaldın benim gibi ozaman :) inan dünden beri kafayı yiyecem dişlerimi sıkmaktan dişlerim acır oldu :))

DeMo
19-07-2011, 10:04
şuanda sende kaldın benim gibi ozaman :) inan dünden beri kafayı yiyecem dişlerimi sıkmaktan dişlerim acır oldu :))

Sanırım cihaz 3Gs ? Jailbreak sırasında Newbootrom-Oldbootrom ayırımından dolayı bu sorunu yaşıyor olabilir misiniz ?

Eymen Horasan
19-07-2011, 10:19
evet 3gs. sanırım ondan olabilir çünkü karşıma hiç öyle bir seçenek çıkmadı hep yükleme anlatımlarından ondan bahsediyor ama benim karşıma öyle birşey hiç çıkmıyor neden olabilir acaba?
benim jailbreak yaparken kullandığım programlar;
redsn0w
bu ikisiyle jailbreak yapıyorum doğrumudur?

lodge_314
19-07-2011, 10:24
Cydia'dan paketleri yükleyip Reboot Device dedikten sonra elmada kalıyor demişsiniz, aynen buraya kadar tekrar gelin ve cihazı DFU moda alarak redsn0w ile 'Just boot tetheret right now' yapın. Cihaz açılacaktır.

DeMo
19-07-2011, 10:24
Doğrudur, başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Redsn0w'a, iPhone2,1_4.3.4_8K2_Restore dosyasını gösterdikten sonra ayrı bir pencere açılacak ve size cihaz oldbootrom mu yoksa newbootrom mu diye bir soru soracaktır. Buna evet diyorsanız bir daha kine hayır diyerek deneyin.

Eymen Horasan
19-07-2011, 10:33
öyle birşey demiyor işte redsn0w'a browse deyip iPhone2,1_4.3.4_8K2_Restore dosyasını seçiyorum öyle bir soru sormuyor yüklemeye başlıyor :S

Eymen Horasan
19-07-2011, 10:35
şuan herhangi bi program yükledim yine elmada kaldı. DFU mod nasıl oluyor bu konuda yardımcı olurmusunuz

lodge_314
19-07-2011, 10:42
reds0w ile nasıl jailbreak yaptınız aynı o şekilde yapın install cydia değil de just tethered boot'u işaretleyin.
cihaz bilgisayara bağlı iken menu ile güç tuşuna birlikte yaklaşık 10 saniye basın ekran tamamen karardığında güç tuşunu bırakın menü tuşunu bırakmayın. Bilgisayardan yeni aygıt bağlandı sesi gelecek ondan sonra bırakabilirsiniz. redsn0w zaten kendisi devam edecek bundan sonra.

DeMo
19-07-2011, 10:44
Redsn0w'u tekrar indirip deneyin isterseniz. https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.8b3.zip?attredirects=0&d=1

windows 7 veya vista kullanıyorsanız, xp uyumluluk modu veya yönetici olarak çalıştırın ve mutlaka başka bir usb port ile deneyin.

Eymen Horasan
19-07-2011, 10:52
bu söylediğinizi bir çok sefer yaptım sonuç 0 malesef :s

Eymen Horasan
19-07-2011, 10:53
gönderdiğiniz linki indirdim birde bu şekilde deneyim umarım fayda eder birazdan sonucu bildiririm tşkler.

Eymen Horasan
19-07-2011, 11:06
sonuç hüsrannnnnnnnnnn
yine old new sormadı :s bende yine yükledim ama yine reboot device yaptıktan sonra kitlendi açılmıyor :s

Eymen Horasan
19-07-2011, 11:12
reds0w ile nasıl jailbreak yaptınız aynı o şekilde yapın install cydia değil de just tethered boot'u işaretleyin.
cihaz bilgisayara bağlı iken menu ile güç tuşuna birlikte yaklaşık 10 saniye basın ekran tamamen karardığında güç tuşunu bırakın menü tuşunu bırakmayın. Bilgisayardan yeni aygıt bağlandı sesi gelecek ondan sonra bırakabilirsiniz. redsn0w zaten kendisi devam edecek bundan sonra.

Sizin söylemiş olduğunuz gibi yaptım açıldı telefon ama tekrar uygulama yüklemeye kalktığımda aynı sorun yine orataya çıktı elma çıktı ve kitlendi :s

DeMo
19-07-2011, 11:20
Lütfen üst üste mesaj yazmak yerine son mesajınızı düzenleyiniz. Hiç hoş durmuyor :) Shsh kaydınız varsa bence 4.3.3 yükleyin http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27574-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-redsnow-0-9-6rc16-winmac.html konusunda anlatıldığı gibi jailbreak yapın. Bende 3Gs 16gb kullanıyorum ve memnunum. Ayrıca 4.3.3 ile 4.3.4 arasında bir fark yok.

Eymen Horasan
19-07-2011, 11:32
Lütfen üst üste mesaj yazmak yerine son mesajınızı düzenleyiniz. Hiç hoş durmuyor :) Shsh kaydınız varsa bence 4.3.3 yükleyin http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27574-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-redsnow-0-9-6rc16-winmac.html konusunda anlatıldığı gibi jailbreak yapın. Bende 3Gs 16gb kullanıyorum ve memnunum. Ayrıca 4.3.3 ile 4.3.4 arasında bir fark yok.

artık canıma tak etti zaten bende 4.3.3 yüklemek istiyorum onu nasıl yapacam bu arada herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim kafanızı şişirdim biliyorum ama sayenizde jailbreak yapmayı öğrendim sonuca bakmayalım şimdilik :))

lodge_314
19-07-2011, 11:35
Sizin söylemiş olduğunuz gibi yaptım açıldı telefon ama tekrar uygulama yüklemeye kalktığımda aynı sorun yine orataya çıktı elma çıktı ve kitlendi :s

Bu söylediğiniz gayet normal bir durum çünkü "Bağımlı" jailbreak tam olarak buna deniyor.
Cihaz her baştan açıldığında elmada kalır ve jailbreak işlemini (daha doğrusu Just boot tethered) yapmanız gerekiyor. (3GS old bootrom hariç)
Şuan 4.3.4 sürümü için bağımsız jailbreak aracı yok ve yakın bir zamanda da çıkmayacağı söyleniyor. DeMo'nun da söylediği gibi 4.3.3'e düşürme konusunu araştırın bence de.

freeasabird
19-07-2011, 12:21
Doğrudur, başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Redsn0w'a, iPhone2,1_4.3.4_8K2_Restore dosyasını gösterdikten sonra ayrı bir pencere açılacak ve size cihaz oldbootrom mu yoksa newbootrom mu diye bir soru soracaktır. Buna evet diyorsanız bir daha kine hayır diyerek deneyin.

Bu tür soruyu bana da sormuyor direk yüklemeye başlıyor. Hatayı nerede yapıyoruz. Bundan önce 4.3.3 versiyonunu yüklerkende bana bir soru sormamıştı işin aslı ve hiçbir sorun çıkmamıştı gayette güzel kullanıp indirme yapıyordum. Şu Installous 4 ekranda bir görsem dişlerimi kıracam :S

Eymen Horasan
19-07-2011, 12:50
bu tür soruyu bana da sormuyor direk yüklemeye başlıyor. Hatayı nerede yapıyoruz. Bundan önce 4.3.3 versiyonunu yüklerkende bana bir soru sormamıştı işin aslı ve hiçbir sorun çıkmamıştı gayette güzel kullanıp indirme yapıyordum. şu ınstallous 4 ekranda bir görsem dişlerimi kıracam :s

sanırım yaptımmm nasıl oldu bilmiyorum uygulama indiriyorum reboot device demiyor ama henüz telefonu açıp kapatmadım en azından biraz zevkini alayım sonrasında o riske girecem :)) yanlız şöyle bir problemim var örneğin barrel'i indircem veya calllock indircem en popüler bunlarmış paralı diyor nasıl bedava indircem?

xLasdx
19-07-2011, 12:55
sanırım yaptımmm nasıl oldu bilmiyorum uygulama indiriyorum reboot device demiyor ama henüz telefonu açıp kapatmadım en azından biraz zevkini alayım sonrasında o riske girecem :)) yanlız şöyle bir problemim var örneğin barrel'i indircem veya calllock indircem en popüler bunlarmış paralı diyor nasıl bedava indircem?

cydia.xsellize.com bu source'u ekleyin burda dediğiniz uygulamaların cracklisini bulup indirebilirsiniz. :)

Source eklemeyi bilmiyorsanız bu konudan bakabilirsiniz. Adım Adım Cydia Programının Kullanımı (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/152-adim-adim-cydia-programinin-kullanimi.html)

Eymen Horasan
19-07-2011, 13:04
cydia.xsellize.com bu source'u ekleyin burda dediğiniz uygulamaların cracklisini bulup indirebilirsiniz. :)

Source eklemeyi bilmiyorsanız bu konudan bakabilirsiniz. Adım Adım Cydia Programının Kullanımı (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/152-adim-adim-cydia-programinin-kullanimi.html)

çok teşekkür ederim telefon iptal olmadan biraz kullanayım :))

taylan63
19-07-2011, 14:03
slm abicim bisye sorcam da kafamda soru isareti oldu simdi benim iphone 4 var 4.3.3 versiyonda agustosda tr gidecem de vodafone hat takip kulanmak istiyorum ama sim kilitli ne yapacagimi bilmiyorum bu konuda bilginiz var mi ne yapmam gerektigi soylemek icin eyer yardimci olursaniz cok sevinriim tskler simdiden abicim ?

freeasabird
19-07-2011, 14:06
Uygulamayı yaparken 6. uygulamada "Bir sonraki ekranda cihazınız kapalı ve bilgisayara bağlı olmalıdır" diye bir ibare var. Fakat cihaz kapalıyken yükleme yapmıyor sebebi nedir?

Arkadaşlar sorunu en sonunda çözdüm. İphonu uygulama tamamen bittikten sonra Redsn0w ile tethered ile açtım artık herşeyi ile çalışıyor. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Saygılar,

GKTG
19-07-2011, 14:29
Uygulamayı yaparken 6. uygulamada "Bir sonraki ekranda cihazınız kapalı ve bilgisayara bağlı olmalıdır" diye bir ibare var. Fakat cihaz kapalıyken yükleme yapmıyor sebebi nedir?

Arkadaşlar sorunu en sonunda çözdüm. İphonu uygulama tamamen bittikten sonra Redsn0w ile tethered ile açtım artık herşeyi ile çalışıyor. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Saygılar,

Denildiği gibi altıncı adımda cihazınızı pc ye bağlayacaksınız. Ve normal kapatacaksınız. Next diyerek 7. adımdaki işlemleri uygulayacaksınız. Yani DFU Moduna alacaksınız.

may
19-07-2011, 14:51
gitti ipod 140 oyun ve prohgram vardi restore yapiyorum sadece 10 tanesini geriu yukluyor restore ile.. bir hata nerden bulastim 3.4..3 bin pismanim hersey normal yukleniyor cydia cikiyor bir program indiriyom tel reset atiyo ve elma ekranda kaliyor bi careeeeeeee tesekurler..

Eymen Horasan
19-07-2011, 15:25
arkadaşlar telefonu parçalamama az kaldı :)

telefonu jailbreak yaptım en sonunda ama şöyle bir problem var telefonu açıp kapatınca elmada takılı kalıyor açılmıyor. telefonu yeni sürümler çıkıncaya kadar kapatıp açmama kararı aldım :) sanırım en mantıklısı şimdilik o yoksa hiçbir şekilde olmuyor............
bana buradan yardım eden herkese çok teşekkür eder ilerdi başka yardımlarını esirgememelerini temenni eder saygılar dilerim.

taylan63
19-07-2011, 17:05
Eğer iPhone'nunuz yurtdışı ise 3.1.3 FW'ye yükselttiğiniz için Baseband sürümünüzde yükselmiştir ve şuan için aktif Unlock bulunmuyor 5.12 Basebandlar için.. Şimdi eğer siz sözleşmeli olduğunuz operatörün kartını takarsanız iPhone'nunuz aktif olacak ama iPod olarak kullanıcaksınız..Şuan için başka bir seçeneğiniz bulunmuyor zaten..:)

DeMo
19-07-2011, 17:15
taylan, 3.1.3 demişsiniz... 5.12 demişsiniz...

Bu cevabı kime yazdınız Allah aşkına:))

Karpinar
19-07-2011, 17:17
Doğan Hocam daha iyi bilir ama 3.1.3'e versiyon yükseltirken baseband yükselmiyo diye biliyorum...

taylan63
19-07-2011, 17:21
slm abicim ozurd yaa yanlis yazmsiim bisye sorcam da kafamda soru isareti oldu simdi benim iphone 4 var 4.3.3 versiyonda agustosda tr gidecem de vodafone hat takip kulanmak istiyorum ama sim kilitli ne yapacagimi bilmiyorum bu konuda bilginiz var mi ne yapmam gerektigi soylemek icin eyer yardimci olursaniz cok sevinriim tskler simdiden abicim ?

DeDeLi
19-07-2011, 17:31
slm abicim ozurd yaa yanlis yazmsiim bisye sorcam da kafamda soru isareti oldu simdi benim iphone 4 var 4.3.3 versiyonda agustosda tr gidecem de vodafone hat takip kulanmak istiyorum ama sim kilitli ne yapacagimi bilmiyorum bu konuda bilginiz var mi ne yapmam gerektigi soylemek icin eyer yardimci olursaniz cok sevinriim tskler simdiden abicim ?

2 defa aynı mesajı yazmanıza gerek yoktu...

Sanırım bir arkadaş yardımcı olmak istemiş 3.1.3 vs demiş o mesaj sizeydi bir önceki sayfada ama yanlış bilgi..Simkilitli ise "Gevey" aparatı dışında kullanma şansınız yok...Yazılımsal olara unlock yok.Gevey'i google amcadan araştırabilirsiniz...İyi forumlar

Karpinar
19-07-2011, 17:31
Ya sim kilidini operatörden açtırcaksınız ya da gevey sim kartı ile kullanıcaksınız.

Karpinar
19-07-2011, 17:33
2 defa aynı mesajı yazmanıza gerek yoktu...

Sanırım bir arkadaş yardımcı olmak istemiş 3.1.3 vs demiş o mesaj sizeydi bir önceki sayfada ama yanlış bilgi..Simkilitli ise "Gevey" aparatı dışında kullanma şansınız yok...Yazılımsal olara unlock yok.Gevey'i google amcadan araştırabilirsiniz...İyi forumlar

Yazmışın ya çoktan:)) Yetişilmiyo bu yöneticilierin hızına:))

DeMo
19-07-2011, 17:35
Uğur, o 3.1.3 diye yazılan mesajı da taylan kardeş yazmış.

Sağolsun taylan kardeş 2 dakikada konuyu altüst etti :)))

Eymen Horasan
19-07-2011, 17:37
Arkadaşlar,
Aranızda 3GS 4.3.4 sürümü jailbreak yapıp kullanan varmı? ben artık pes ettim çünkü eğer yapan varsa bana yardımcı olmasını istiyorum.

taylan63
19-07-2011, 17:38
yaa abi ozurd yaa inanin isteyerek olmayan bisye herkezden ozurd ksurum varsa ozurd agzinizsa saglik yeni uye oldugumdan heycanima verin tskler bilgi icin

DeMo
19-07-2011, 17:46
Arkadaşlar,
Aranızda 3GS 4.3.4 sürümü jailbreak yapıp kullanan varmı? ben artık pes ettim çünkü eğer yapan varsa bana yardımcı olmasını istiyorum.

Eymen Horasan neden ısrarla 4.3.4 jailbreak yapmaya çalışıyorsunuz. Zaten tethered olduğu için her seferinde sizi sinir edecek belli :))

4.3.3 için SHSH kaydınız varsa onu yüklemenize yardımcı olalım.

Eymen Horasan
19-07-2011, 18:06
Eymen Horasan neden ısrarla 4.3.4 jailbreak yapmaya çalışıyorsunuz. Zaten tethered olduğu için her seferinde sizi sinir edecek belli :))

4.3.3 için SHSH kaydınız varsa onu yüklemenize yardımcı olalım.

o kayıt nasıl oluyor varmı yokmu bilmiyorum sorun orada ah elimde olsa hemen 4.3.3 yapıcam :s

eğer bu konuda bir yardımınız dokunursa çok memnun olurum gerçekten bende daha fazla kafanızı şişirmem :))

MsTrK
19-07-2011, 18:09
o kayıt nasıl oluyor varmı yokmu bilmiyorum sorun orada ah elimde olsa hemen 4.3.3 yapıcam :s

eğer bu konuda bir yardımınız dokunursa çok memnun olurum gerçekten bende daha fazla kafanızı şişirmem :))
Estagfurullah, ne kafa sisirmesi :)
Buyrun bu konu'dan gerekli anlatimlara ulasabilirsiniz; http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15487-shsh-nedir-nasil-kayit-yapilir.html

DeMo
19-07-2011, 18:09
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html adresinden umrella programını indirip bakabilirsiniz.

Ayrıca, http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15487-shsh-nedir-nasil-kayit-yapilir.html konusunda da shsh kaydınız var mı yok mu, varsa hangi sürümler için var hepsini görebilirsiniz. Öncelikle ona bakın. Eğer varsa bu konudan devam etmeyin. Çünkü ilgisiz bir başlık olacak. Forumda mevcut konulardan birinde yada yeni bir konu açarak devam edelim.

may
19-07-2011, 21:40
Arkadaşlar,

ipod touch 4g , 4.3.4 8k2 bende pes ettim bekleyecegiz baska caresi yok uzay mekigi gibi kakinayi nokia 3310 haline soktum hay aklima ben :( arastirmadan yukseldirsek surumu boyle sab gibi kaliriz ortada ,

DeDeLi
19-07-2011, 22:46
İndirme linkleri güncellendi arkadaşlar...

fcemyuksel
21-07-2011, 17:07
merhaba,
az önce 4.3.4 update yaptım. jailbreak yaptım. cydia beyaz ikon olarak göründü ama açmaya kalkınca hemen program kapanıp ana sayfa açılıyor. 2 kere jailbreak yaptım. daha önce jailbreakli olarak indirdiğim uygulamalar duruyor ama cydia aktif değil... çözüm önerisi olan var mı? (redsnow 9.8b.3 ile yaptım)

DeMo
21-07-2011, 17:19
Bu yöntem tethered olduğundan cihazı her açıp kapatmanızda aynı sorunla karşılacaksınız. Bu durumda konudaki 9.madde de yazanları uygulamanız gerekmektedir.

9.İşlemi henüz tamamlamadık.Tethered bir şekilde jailbreak yapacağımız için.5inci maddeye kadar işlemleri tekrar ediyoruz ve daha sonra sadece "Just boot tethered” işaretleyerek devam ediyoruz

fcemyuksel
21-07-2011, 17:27
4.3.3'e dönmek istiyorum ama 3194 hatası veriyor. naapıcam arkadaşlar?

DeMo
21-07-2011, 17:31
4.3.3 için SHSH Kaydınız varsa dönebilirsiniz.

SHSH kaydınızın olup olmadığını öğrenmek için: http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

SHSH kaydını kullanarak sürüm düşürmek için: http://www.ikaynak.com/forum/84-video-anlatimlar/23397-shsh-kaydi-kullanilarak-restore-yapmak-4.html#post249081

ogibaba
21-07-2011, 18:19
ben yaptım ama telefonda cydia iconu beyaz ve açılmıyor
iphone 3Gs
4.3.4 JB
redsn0w

DeMo
21-07-2011, 18:37
Cevabı konunun içinde ve sadece 3 mesaj önce yazmaktadır.

merhaba,
az önce 4.3.4 update yaptım. jailbreak yaptım. cydia beyaz ikon olarak göründü ama açmaya kalkınca hemen program kapanıp ana sayfa açılıyor. 2 kere jailbreak yaptım. daha önce jailbreakli olarak indirdiğim uygulamalar duruyor ama cydia aktif değil... çözüm önerisi olan var mı? (redsnow 9.8b.3 ile yaptım)

Bu yöntem tethered olduğundan cihazı her açıp kapatmanızda aynı sorunla karşılacaksınız. Bu durumda konudaki 9.madde de yazanları uygulamanız gerekmektedir.

samibilici
21-07-2011, 18:57
4.3.3 için SHSH Kaydınız varsa dönebilirsiniz.

SHSH kaydınızın olup olmadığını öğrenmek için: http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

SHSH kaydını kullanarak sürüm düşürmek için: http://www.ikaynak.com/forum/84-video-anlatimlar/23397-shsh-kaydi-kullanilarak-restore-yapmak-4.html#post249081

ios 5 beta 3 ten tinyumrella ile 4.3.3 e geri döndüm. Nasıl yaptığımı çok iyi bilmiyorum. Ancak programdaki manuel kısmına girince ios 5 görünürken yeni SHSH kaydı aldım ve 4.3.3 restore işlemi sonrası 4.3.3 gördü ve jailbreak yaparak normal kullanmaya başladım

DeMo
21-07-2011, 19:19
ios 5 beta 3 ten tinyumrella ile 4.3.3 e geri döndüm. Nasıl yaptığımı çok iyi bilmiyorum. Ancak programdaki manuel kısmına girince ios 5 görünürken yeni SHSH kaydı aldım ve 4.3.3 restore işlemi sonrası 4.3.3 gördü ve jailbreak yaparak normal kullanmaya başladım

Bu yazdığınız soru muydu yoksa bir tespit mi anlayamadım ?

Fakat bahsettiğiniz sürüm düşürme işlemini geçen hafta yaptıysanız o sırada 4.3.4 henüz yayınlanmamıştı (15.07.2011'de yayınlandı) ve Apple 4.3.3'ü imzalamaya devam ediyordu.

Dolayısıyla iOS 5 Beta 3'den 4.3.3 inerken zaten 4.3.3 güncel sürüm olduğu için shsh kaydı ihtiyacınız yoktu.

iOS 5 Beta 3'den önce de sonra da 4.3.3 için SHSH kaydı alabilirdiniz ki sanırım siz iOS 5'i yükledikten sonra almışsınız.

Eğer almasaydınız ve halen iO5 Beta 3'de olsaydınız bugün 4.3.3 yerine 4.3.4 yüklemek zorundaydınız.

UralhackeR
22-07-2011, 00:23
güzel çalışma

kahin82
23-07-2011, 11:23
benim de söle bir sorunum var uygulama yüklerken yükleme başarısız diyor bunun nedeni ne olabilir

bilalekrem
24-07-2011, 23:03
İlk Sayfalarda bi arkadaşta da aynı sorun vardı. Installous u sorunsuz şekilde yüklüorum cydiada yüklendiği gözüküyor ancak menüye iconu düşmüyor ne yapabilirim ? Contact Manager programı ile yedek almıştım şimdi program 2-3 dolar rehberimide almam lazım ???? 4.3.3 downgrade denedim ama 1013 hatasını aldım sonra etc deki hosttaki düzenlemeleri yaptım ama fayda etmedi.. Yardımlarınızı bekliyorum :))

dalllas
25-07-2011, 14:39
İlk Sayfalarda bi arkadaşta da aynı sorun vardı. Installous u sorunsuz şekilde yüklüorum cydiada yüklendiği gözüküyor ancak menüye iconu düşmüyor ne yapabilirim ? Contact Manager programı ile yedek almıştım şimdi program 2-3 dolar rehberimide almam lazım ???? 4.3.3 downgrade denedim ama 1013 hatasını aldım sonra etc deki hosttaki düzenlemeleri yaptım ama fayda etmedi.. Yardımlarınızı bekliyorum :))
Aynı sorun bendede var arkadaslar cihazım 3gs ve 4.3.4 yüklü sorunsuz sekilde tethered jailbreak yapıyorum installous da yüklüyorum fakat icon gözükmüyor.Sorunu çözen varsa paylaşırsa sevinirm

DeDeLi
25-07-2011, 23:39
Arkadaşlar bu yöntem ile 4.3.5 için tethered jailbreak yapılabiliyor..4.35 yükleyen arkadaş varsa deneyebilir...

dbmaster
26-07-2011, 00:24
hayırlı olsun dıyelım ama bu gıdısle untetheret cıkmayacak galıba 4.3.3 sonrası ıcın

yusuf949
02-10-2011, 11:35
paylasiminiz icin cok tesekkur ederim; anlattiginiz herseyi yaptim fakat telefon acildiginda sinyal gostergesinde tek bir cizgi gorunuyor ve operatorun ismini yazmiyor ucak moduna alip cikarincada gecersiz sim kart diyor bu konuda bana yardim ederseniz sevinirim

kurabiye
12-03-2012, 21:29
merhabalar ayni sekilde soylediginiz gibi tel kapandigi zaman 9. adimdakileri uygulayarak acabiliyodum taki dune kdr ayni islemleri yapmama ragmen bir turlu sonuc alamadim surekli itunes a baglayin ifadesiyle karsilasiyorum yardimci olabilirseniz sevinirim? ayni zaman da bu bagimli jeilbreak yerine telefonun surumunu dusurup kapansa da acilmasini saglayabiliyomuyum mesela 433 surumu yukleyerek fln nasil yapicam onu da bilmiyorum gerci ?

laheyl
12-03-2012, 22:50
merhabalar ayni sekilde soylediginiz gibi tel kapandigi zaman 9. adimdakileri uygulayarak acabiliyodum taki dune kdr ayni islemleri yapmama ragmen bir turlu sonuc alamadim surekli itunes a baglayin ifadesiyle karsilasiyorum yardimci olabilirseniz sevinirim? ayni zaman da bu bagimli jeilbreak yerine telefonun surumunu dusurup kapansa da acilmasini saglayabiliyomuyum mesela 433 surumu yukleyerek fln nasil yapicam onu da bilmiyorum gerci ?

en temizi cihazniti bagimsiz jb ile kullanmaniz bu sorunu yasamazsiniz cihazinizin modeli nedir versiyonu yukseltip mesela 5.0.1 e bagimsiz jb yapabilirsiniz

kurabiye
13-03-2012, 19:35
cihazim i phone 4 gaveyli. 5 i yukledigimiz zaman sikinti oluyodu en son arkadasim teli kaldirmamisti bnmkinin aynisindan var onda da. sizin onerdiginiz gibi untedhered herhangi bir surum yuklemek istiyorum ama surum nasil dusuruluyo yukseltiliyo napmam gerekiyo hic bilmiyorum ve herhangi bir baska islem yaptigimda acilicak mi bi fikrim yok. 4.3.4 surumu icin untedhered jailbreak ciktimi acaba? yardimci olabilirseniz sevinirim?

SalihBxl
13-03-2012, 19:38
cihazim i phone 4 gaveyli. 5 i yukledigimiz zaman sikinti oluyodu en son arkadasim teli kaldirmamisti bnmkinin aynisindan var onda da. sizin onerdiginiz gibi untedhered herhangi bir surum yuklemek istiyorum ama surum nasil dusuruluyo yukseltiliyo napmam gerekiyo hic bilmiyorum ve herhangi bir baska islem yaptigimda acilicak mi bi fikrim yok. 4.3.4 surumu icin untedhered jailbreak ciktimi acaba? yardimci olabilirseniz sevinirim?

Merhaba,

Oncelikle http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/9-tuyo-merkezi-ana-sayfa.html sayfasini okuyun. Surum dusurmek icin SHSH kaydi denilen islemleri yapmalisiniz. Onuda buradan inceleyiniz; http://www.ikaynak.com/forum/84-video-anlatimlar/22583-shsh-nedir-shsh-kaydi-nasil-yapilir-ikaynaktube.html

kurabiye
13-03-2012, 19:55
tesekkur ederim arkadasimin olaya dahil olmasiyla dusurmemi eger 5 icin bagimsiz jailbreak varsa onu yapmami tavsiye etti. sizden yine yardim istiycem biraz once bagimsiz 5 jailbreak oldugundan bahsetmisti diger arkadas.
simdi bnm telefonum itunesa takin isaretiyle kaliyo hep acilmiyo ve 4.3.4 surumu yukluydu bagimli jailbreak yapmistim sorun olustu bu kez acilmiyo.
yardim istedigim konuysa simdi ios 5 bagimsiz jailbreak yapmak istiyorum telefona once 5 i yukleyip sonra mi jailbreak yapiyoruz yoksa direk jailbreakli mi yukluyoruz napmam gerektigi konusunda bana yol gostere bilirseniz cok sevinir minnettar kalirim

SalihBxl
13-03-2012, 20:02
tesekkur ederim arkadasimin olaya dahil olmasiyla dusurmemi eger 5 icin bagimsiz jailbreak varsa onu yapmami tavsiye etti. sizden yine yardim istiycem biraz once bagimsiz 5 jailbreak oldugundan bahsetmisti diger arkadas.
simdi bnm telefonum itunesa takin isaretiyle kaliyo hep acilmiyo ve 4.3.4 surumu yukluydu bagimli jailbreak yapmistim sorun olustu bu kez acilmiyo.
yardim istedigim konuysa simdi ios 5 bagimsiz jailbreak yapmak istiyorum telefona once 5 i yukleyip sonra mi jailbreak yapiyoruz yoksa direk jailbreakli mi yukluyoruz napmam gerektigi konusunda bana yol gostere bilirseniz cok sevinir minnettar kalirim

Sayet cihaziniz sim kilitli ise versiyon 5.1'e gectiginiz taktirde Gevey olayini su an icin kullanamayacaksiniz. Bunun icin Sn0wBreeze ile custom firmware olusturarak jb yapmalisiniz. Fakat su anda semi-tether jb mevcut, yani cihaziniz kapandiginda pc yardimi olmadan acilir fakat acildiginda Cydia, mail gibi uygulamalari kullanamazsiniz. Tekrar pc yardimi ile boot ederek acmalisiniz. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/33441-ios-5-1-redsn0w-0-9-10b6-semi-tethered-jailbreak-a4-cipli-cihazlar-icin.html konusu burada.

kurabiye
13-03-2012, 20:13
tekrar tesekkur ederim 5.0.1 konu basliginda biraz bakindim demek istediginiz olay
Cihazı Gevey'e uygun baseband ile kullananlar kesinlikle orjinal IOS 5.0.1' e geçmemelidirler. Baseband koruyarak yükleme yapmaları gerekmekte. gecen uyari sanirim burdaki baseband koruma ne demek onu anlamadim?

kurabiye
13-03-2012, 20:24
en temizi cihazniti bagimsiz jb ile kullanmaniz bu sorunu yasamazsiniz cihazinizin modeli nedir versiyonu yukseltip mesela 5.0.1 e bagimsiz jb yapabilirsiniz

peki bu islemi yapabilmem icin gereken adimlar nelerdir asil ogrenmek istedigim bu herhangi bir untedhered jailbreak.

kurabiye
13-03-2012, 20:25
ben diger yonetici arkadasin tavsiyesi uzerine 5.0.1 i sormustum o onerdigi icin sadece 5 yazmistim yani kastettigim 5.1 degildi 5.0.1 sizi de epey ugrastirdim kusura bakmayin ?