PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AppCake[İnstallous Tarzı Program--İnvalid İpa Sorununa Kesin Çözüm !*]

Ogzhnozcn
16-07-2011, 20:11
Merhaba arkadaşlar Son zamanlarda "İnvalid İpa" Hatası ile karşılan kişiler fazlalaştı ve bu durum gittikçe can sıkmaya başlıyor sizler için bir alternatif yol buldum umarım yardımcı olur.

-Kurulumu-

1-Arkadaşlar Öncelikle Cydia'dan İnstallous ve AppSync'i Kaldırıyoruz.

2-Ardından Manage->Source->Edit->Add.Sonra Açılan Pencereye hiçbirşeyi silmeden "cydia.iphonecake.com"yazıyoruz ve Add source diyoruz.

3-Kurulum Bitmiş Oluyor ve daha sonra Return Cydia Diyoruz ve iphonecake source una giriyoruz ve "AppCake" i Kuruyoruz.

4-Ve Ekrandan AppCake butonuna tıklıyoruz ve Bukadar Karşınızda İnstallous tarzı bir program :)

-Ekran Görüntülerim-

http://img231.imageshack.us/img231/4946/img0098b.png (http://imageshack.us/photo/my-images/231/img0098b.png/)

http://img683.imageshack.us/img683/4082/img0099z.png (http://imageshack.us/photo/my-images/683/img0099z.png/)

http://img192.imageshack.us/img192/7795/img0096x.png (http://imageshack.us/photo/my-images/192/img0096x.png/)

http://img819.imageshack.us/img819/8043/img0097c.png (http://imageshack.us/photo/my-images/819/img0097c.png/)

Bu inceleme Ogzhnozcn tarafindan www.ikaynak.com (http://www.ikaynak.com) kullanıcıları için hazırlanmıştır, Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

AppleWolf
17-07-2011, 01:33
Bildiğiniz gibi installous apptrackr.org'dan dosya alıyor dolayısı ile app sayısı ve güncelliği baya bir fazla acaba bu programda o kadar fazla app ve güncelleme varmı installous yanında alternatif olarak kullanılabilirmi

MsTrK
17-07-2011, 01:44
Ellerinize ve emeginize saglik.
Fakat baslik biraz yanlis olmus gibime geldi.
Yani sonuçta bu installous'un verdigi hataya bir çözüm degil, sadece bir alternatif.

Ogzhnozcn
17-07-2011, 10:05
Bildiğiniz gibi installous apptrackr.org'dan dosya alıyor dolayısı ile app sayısı ve güncelliği baya bir fazla acaba bu programda o kadar fazla app ve güncelleme varmı installous yanında alternatif olarak kullanılabilirmi

Tabi alternatif olarak kullanabilirsiniz.Appcake de İnstallous mantigi ile calismaktadir.

DeDeLi
17-07-2011, 10:08
Oğuzhan ellerine sağlık güzel paylaşım...

bilalekrem
17-07-2011, 13:57
installous la beraber aynı anda olsa ikiside cihazımda olsa problem çıkarır mı ?

Edit: Üsteki yazıyı okumamışım kusura bakmayın cevabımı aldım :)

dean
17-07-2011, 15:20
Konu yanlış bölüme açılmış. Uygulama inceleme kısmında olması daha mantıklı. Konu Cydia incelemeleri bölümüne taşınmıştır. İnceleme ekleme sistemi kullanılsaymış daha da güzel olurmuş. Emeğine sağlık ;)

tranemis
17-07-2011, 15:38
appcake',n yazılımı installous kadar iyi değil özellikle indirme olayın da. herhangi bir dosyayı indirriyorken program çıkarsanız eğer indirme anında bitiyor. İnstallous tki gibi indirdiğinde kurulduğunda silindiğinde haber vermiyor. İnen dosyaları illa manuel kuracaksınız otomatik install özelliği sağlıklı çalışmıyor nedense. Bu program sadece alternatif olabilir.

kenjin67
03-08-2011, 10:11
Installous 4 ve Appsync silin.
Sadece Installous 4 ü yükleyin.Yüklenirken Appsync otomatik yüklüyor.
Bende sorun çözüldü.

sydeen
15-08-2011, 00:53
başlarda invalid ipa hatası veriyordu. söylenenleri yaptım appsync kaldırdım installous u appsync i tekrar yukledm fln.. şimdi de guitar hero yukluyorum installed diyor ama simge belirmiyor.. ? bunun nedeni nedir ?

systemcar
17-08-2011, 10:49
arkadaşlar ben invalid ipa sorunu yüzünden installous programını sildim appcake programını yükledim ama aynı sorun bu programda da var...şimdiye kadar hiçbir uygulama oyun vs...indiremedim... telefonum iphone 4 versiyor 4.3.1 jb li.. nedir bu sorunun çözümü..bu programdamı patladı yoksa benim haberim yok

GKTG
17-08-2011, 10:52
arkadaşlar ben invalid ipa sorunu yüzünden installous programını sildim appcake programını yükledim ama aynı sorun bu programda da var...şimdiye kadar hiçbir uygulama oyun vs...indiremedim... telefonum iphone 4 versiyor 4.3.1 jb li.. nedir bu sorunun çözümü..bu programdamı patladı yoksa benim haberim yok

Appsync yamasını silip tekrar kurmalısınız.

systemcar
17-08-2011, 11:13
Appsync yamasını silip tekrar kurmalısınız.
kusurabakmayın çok bilgi sahibi degilim bu konuda..dediginizi nasıl yapacagım kısaca anlatabilirseniz yapabilirim..teşekkürler

GKTG
17-08-2011, 11:16
kusurabakmayın çok bilgi sahibi degilim bu konuda..dediginizi nasıl yapacagım kısaca anlatabilirseniz yapabilirim..teşekkürler

Cydia ya girin, manage/sources bölümlerine girin, hackulo.us kaynağındaki Appsync 4.0+ yamasını reinstall yapın.

systemcar
17-08-2011, 11:45
Cydia ya girin, manage/sources bölümlerine girin, hackulo.us kaynağındaki Appsync 4.0+ yamasını reinstall yapın.
dediginiz gibi hackulo.us kaynagına girdim ama appsync 4.0+ yaması yok ..birde ben bu uygulamayı iphonecake.com reposundan indirdim farkedermi bu

DeMo
17-08-2011, 16:09
Şuan installous problemsiz çalışıyor. Çok nadir de olsa arada invalid ipa hatası veriyor ama genel olarak bir sorun yok.

Kurulu ise installous + Appsync yamalarını kaldırın ve repo.insanelyi.com kaynağından tekrar kurun, çalışacaktır.

systemcar
17-08-2011, 17:05
Şuan installous problemsiz çalışıyor. Çok nadir de olsa arada invalid ipa hatası veriyor ama genel olarak bir sorun yok.

Kurulu ise installous + Appsync yamalarını kaldırın ve repo.insanelyi.com kaynağından tekrar kurun, çalışacaktır.

hemen deniyorum

systemcar
17-08-2011, 17:09
yükledim ama acaba yanlış birşey mi yükledim uygulamanın simgesi farklı ve açıyorum içinde herhangi bir uygulama yok

systemcar
17-08-2011, 17:14
şimdi installous 4 yükledim insanelyi.com dan bakalım sonuş ne olacak

systemcar
17-08-2011, 17:17
evet dediginizi yaptım yine ınvalid IPA hatası veriyor..uygulamayı indiriyor ama kuramıyor...? yokmu bunun çözümü

DeMo
17-08-2011, 17:54
Lütfen üst üste mesaj atmak yerine bir önceki mesajınızı düzenleyerek gerekli güncellemeyi o şekilde yapınız. Bu şekilde çok çirkin bir görüntü oluyor :)

Sadece Appsync yamasını repo.insanelyi.com kaynağından reinstall yapın.

Yukarıda da dediğim gibi ben hep repo.insanelyi.com kaynağını kullanıyorum ve herhangi bir problem yaşamıyorum. Bazen sizin bahsettiğiniz gibi bir hata alınca Appsync ve Installous uygulamalarını bu kaynaktan tekrar install yapıyorum ve sorunum kalmıyor. Bazende farklı kaynaklardan indirmeye çalışıyorum. Örneğin fileape'de sorunla kaşılaşıyorsam filedude'den indirmeye çalışıyorum.

Eğer hala çözüm bulamadıysanız istediğiniz uygulamayı apptrackr'ın kendi web sayfasından indirip iTunes ile kurun. Ya da cihazı restore edip tekrar deneyin.

vessa
17-08-2011, 23:47
yükledim ama acaba yanlış birşey mi yükledim uygulamanın simgesi farklı ve açıyorum içinde herhangi bir uygulama yok

soruyu yanliş anlamıştım cevabi sildim

buyuk ihtimalle yanlis birsey indirmissindir

systemcar
18-08-2011, 10:39
ben konunun 3. sayfasını neden göremiyorum

systemcar
19-08-2011, 13:12
Lütfen üst üste mesaj atmak yerine bir önceki mesajınızı düzenleyerek gerekli güncellemeyi o şekilde yapınız. Bu şekilde çok çirkin bir görüntü oluyor :)

Sadece.

Yukarıda da dediğim gibi ben hep repo.insanelyi.com kaynağını kullanıyorum ve herhangi bir problem yaşamıyorum. Bazen sizin bahsettiğiniz gibi bir hata alınca Appsync ve Installous uygulamalarını bu kaynaktan tekrar install yapıyorum ve sorunum kalmıyor. Bazende farklı kaynaklardan indirmeye çalışıyorum. Örneğin fileape'de sorunla kaşılaşıyorsam filedude'den indirmeye çalışıyorum.

Eğer hala çözüm bulamadıysanız istediğiniz uygulamayı apptrackr'ın kendi web sayfasından indirip iTunes ile kurun. Ya da cihazı restore edip tekrar deneyin.

öncelikle bilgisayarımda olan bir sorun yüzünden yazamadım.. üst üste yazdıgım ve görüntü kirliligine sebep oldugum için özürdilerim..daha dikkatli olurum bundan sonra..şimdi ki sorunum ne yaptıysam beceremedim ben bu olayı.. Appsync yamasını repo.insanelyi.com kaynağından reinstall yapın demişsiniz bana bunu nasıl yapacagım hakkında bilgilendirirseniz ugrasayım biraz..zahmet olmazsa

DeMo
19-08-2011, 13:29
reinstall'dan cydia'dan daha önce yüklediğiniz Appsync silip, repo.insanelyi.com kaynağından tekrar yüklemeyi kastetmiştim. Sonra cihazı yeniden başlatın. Eğer olmazsa yukarıda dediğim gibi

systemcar
20-08-2011, 11:41
Appsync + ikonu nu sildim ve düzeldi...tesekkürler

Steve Jobs
23-08-2011, 18:27
Ben installous'u kaldirmadan kurdum programi bir problem cikar mi? ikisini an anda kullanamiyor muyuz?

MsTrK
23-08-2011, 18:30
Ben installous'u kaldirmadan kurdum programi bir problem cikar mi? ikisini an anda kullanamiyor muyuz?
Problem çikacagini zannetmem. Sonuçta alternatif bir uygulama..

iskender72
24-02-2012, 00:08
daha hızlı daha kullanışlı elinize dilinize sağlık

murti
11-04-2012, 09:25
Gercekten cok yardimci oldu, iki gundur installousla bogusup duruyordum .AppCake i yukledim problemsiz kullaniyorum. Emegine saglik cok tesekkurler .

Ogzhnozcn
11-04-2012, 14:48
Rica ederim arkadaşlar,güle güle kullanın.

L0ser
15-04-2012, 08:38
ellerine sağlık oğuz abi

SalihBxl
15-04-2012, 10:05
ellerine sağlık oğuz abi

Gun itibari ile 2. Uyari, Tesekkurler butonunu kullan. Gereksiz sayi arttirici mesaj atma.

emirberkcelik
22-03-2013, 13:08
Rica ederim arkadaşlar,güle güle kullanın.

Oğuz bey appcake ile elimizdeki ipa dosyaları yüklenebilirmi klasör yolu var mı? teli her program yüklemek için kabloya bağlamak istemdiğimden soruyorum

kendim buldum başkalarının faydalanması dileği ile

/var/mobile/Documents/Downloads

Ogzhnozcn
22-03-2013, 23:17
Oğuz bey appcake ile elimizdeki ipa dosyaları yüklenebilirmi klasör yolu var mı? teli her program yüklemek için kabloya bağlamak istemdiğimden soruyorum

kendim buldum başkalaırnın faydalanas dileği ile

var\root\mobile\Downloads

Evet yuklenebilir,dizin i siz bulmussunuz,diger arkadaslara ornek olur