PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak Sonrası iPhone 3G multitasking ve home-screen wallpaper

AppleWolf
15-07-2011, 15:47
Öncelikle forumda aradım ama benim anlatıcağım yöntemi bulamadım.
Bildiğiniz gibi iphone 3g'de ios 4.1-4.2.1 gibi sürümler multitask ve homesecreen walpapper destediği vermiyor bunun için ek programlar gerekiyordu ama bu yöntemle program olmadan işlemi yapıcaz.Ayrıca sadece iphone değil ipod touch içinde kullanabilirsiniz

ilk olarak ifunbox tarzı bir programa ihtiyacımız var ayrıca telefonunuz kesinlikle jailbreakli olmalıdır böyle telefonumuzun dosya sistemine erişebilicez.

ilk olarak /system/library/coreservices/springboard.app dizinine ulaşıyoruz burada iphone için N82AP.plist ipod için N72AP.plist dosyasını bulun ardından dosyaya sağ tıklayın pc'ye kopyala seçeneği ile bilgisayarınıza alın dosyayı sonra dosyaya sağ tıklayarak "birlikte aç" seçeneğini seçin ve not defterini seçin ve not defteri ile açın

ilk olarak satırlar arasında multitask için:<key>multitasking</key> <false />
home-secreen walpaper için :<key>homescreen-wallpaper</key> <false />
satırlarını bulun ve sondaki false kısmını silip true yazın.resimli olarak:
http://img23.imageshack.us/img23/2429/123ee.jpg
Bu resim home-secreen için örnektir eğer bu satırlar yoksa kendiniz ekleyiniz

ardından dosyayı kaydedin ve tekrar /system/library/coreservices/springboard.app dizinine geri koyun ardından cihazınızın kablosunu bilgisayardan çıkarın ve cihazınıza reboot atın (açıp kapatın)

ve sonuç:
Resimlerdeki cihaz iphone3g'dir

http://img836.imageshack.us/img836/2820/img0324j.pnghttp://img3.imageshack.us/img3/1886/img0325j.png

Eğer kendisi uğraşmak istemeyenler varsa aşağıdaki dosyaları /system/library/coreservices/springboard.app dizinine atın

Sadece Home-secreen (http://s2.dosya.tc/download/vHJC0V/home-secreen.rar.html)
Sadece Multitasking (http://s2.dosya.tc/download/vHJC0V/multitasking.rar.html)
Hem Multitask hemde home-secreen (http://s2.dosya.tc/download/vHJC0V/multitask_home-secreen.rar.html)
orjinal dosya (http://s2.dosya.tc/download/vHJC0V/orjinal.rar.html)

Önemli Notlar:
*Bu yöntem ile aynı zamanda multitasking'i ve diğer uygulamaları etkinleştirebildiğiniz gibi kaldırabilirsinizde
*Bu dosyalar iphone 3g içindir.
*Bu yöntem ile ios4 altındaki versiyonlar için(3.1.2-3.1.3) mümkün değildir

Not : Bu işlemleri yapıp yapmamak kullanıcının kendi insiyatifindedir. İşlemlerden dolayı cihazınızda oluşabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan www. İkaynak.com yönetimi, kullanıcıları veya konu sahibi sorumlu tutulamaz.

Bu rehber www. iKaynak.com'a ait olup www. iKaynak.com kullanıcıları için AppleWolf tarafından hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kopyalanamaz.

ademacar
15-07-2011, 18:59
kardeşim olmadı acaba versiyondan mı kaynaklanıyo versiyon 3.2.1 benim

AppleWolf
15-07-2011, 19:02
kardeşim olmadı acaba versiyondan mı kaynaklanıyo versiyon 3.2.1 benim

Yazının başında belirttiğim gibi bu iphone 3g ve ipod touch 2g'de 4.1 ve 4.2.1 versiyonlarında multitask ve home-secreen walpapper yok bu yöntem bu versiyonlarda işe yarar sadece ios 4 için geçerli bu yöntem

onwer
16-07-2011, 19:01
arkadasım emege saglık tesekkurler sorunsuz calıstı

jenGo
31-07-2011, 05:50
çok teşekkür ederim arkadaşım. çok güzel uygulama. sırf bunu yapacağım diye 3.1.3ten 4.2.1 e yükselttim ama değdi.

aresblade
31-07-2011, 08:34
çok teşekkür ederim arkadaşım. çok güzel uygulama. sırf bunu yapacağım diye 3.1.3ten 4.2.1 e yükselttim ama değdi.

fakat duvar kağıdı çok şarjımı yiyordu benim :( tekrar 3.1.3'e döndüm ben de ve şimdi şarjdan memnunum fakat 4.2.1'i özledim ben :))

gokhanist
01-09-2011, 12:46
teşekkürler emeğinize sağlık gayet başarılı şekilde oldu :)

06luk89
22-11-2011, 16:29
sonsuz teşekkürler gerçekten işe yaradı

GKTG
22-11-2011, 17:38
sonsuz teşekkürler gerçekten işe yaradı

Multitasking'i aktif ettiyseniz ve uygulama geçişi yaparken sorun olursa girdiğiniz kodların orada

<key>opengles-1</key>
<true/> olacaktır alt satırına

<key>opengles-2</key>
<true/>

yazıp respring yapın sorun olmayacaktır.

motan
28-11-2011, 21:45
Linkler ölmüş, tazelemeniz mümkün mü?..

GKTG
29-11-2011, 14:02
Linkler ölmüş, tazelemeniz mümkün mü?..

Merhaba,

Yazdığınız mesaj, forum kurallarına aykırıdır. Lütfen kuralları okuyarak gerekli düzenlemeyi yapınız. Aksi takdirde bu durum ceza almanıza neden olacaktır.

Mesajlarım Neden Silindi?
- Tamamı koyu, büyük harflerle, eğik, standartların üzerindeki boyutlarla ya da siyah dışında bir renkle yazılan mesajlar uyarıdan sonra silinir.

Ayrıca forumda herhangi bir ceza almamak için, lütfen buraya (http://www.ikaynak.com/forum/misc.php?do=showrules) tıklayarak diğer kuralları da dikkatlice okuyunuz.

İyi forumlar...

rised
21-12-2011, 11:19
Konuyu açtığınız için teşekkür ederim. Yalnız şöyle bir sorunum var. Başka bir sitede N82AP.plist dosyasını MT li hazır olanıyla değiştirdim MT çalıştı ama busefer de telefon simgedi yokoldu kişi listesinden dahi telefon edemiyorum. orjinaliyle değiştirdim ama sonuç değişmedi. Tekar JB yaptım sonuç alamadım sıfır format atmadan yapabileceğim bir şey varmı yardımcı olursanız sevinirim.

GKTG
21-12-2011, 12:50
Konuyu açtığınız için teşekkür ederim. Yalnız şöyle bir sorunum var. Başka bir sitede N82AP.plist dosyasını MT li hazır olanıyla değiştirdim MT çalıştı ama busefer de telefon simgedi yokoldu kişi listesinden dahi telefon edemiyorum. orjinaliyle değiştirdim ama sonuç değişmedi. Tekar JB yaptım sonuç alamadım sıfır format atmadan yapabileceğim bir şey varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Restoreden (format) başka çareniz yok. N82AP.plist dosyasına kodları kendiniz eklemeniz daha yararlı olur.

mamakli18
06-01-2012, 00:33
konuyu açan bide ilgilense ne güzel olur.. linkler ölmüş bi bakıver zahmet olmazsa..!

GKTG
06-01-2012, 14:02
konuyu açan bide ilgilense ne güzel olur.. linkler ölmüş bi bakıver zahmet olmazsa..!

Başta sizlerin nasıl yapıldığı kodlarla açıklanmış. Birde bunlara baksanız...

ozanelibol
09-01-2012, 16:04
bu islemi yaptim. telefonun kablosunu bilgisayardan cektim. daha sonra tekrar actim telefonu ancak elmali ekranda kaldi telefon. yardimci olur musunuz?

adrenalin180
22-01-2012, 16:41
ya ben söylediğin dosyayı bulamadım acaba yardımcı olabilirmisin program içerisinde arattırdım ancak sonuç çıkmadı springboard.app i bulamıyorum

GKTG
22-01-2012, 19:09
ya ben söylediğin dosyayı bulamadım acaba yardımcı olabilirmisin program içerisinde arattırdım ancak sonuç çıkmadı springboard.app i bulamıyorum

Cihazınızda afc2add yaması kuruluysa bu dizinleri görürsünüz. Aratmanıza gerek yok bu klasörü. iFile uygulamasına girin, System/Library/CoreServices/Springboard.app dizinini takip ederek N72AP.plist veya (iphone 3G de bu dosyanın adı sanırım N82AP.plist) dosyasını bulun ve kodları girerek aktifleştiriniz

adrenalin180
23-01-2012, 01:03
maalesef bende iFile uygulaması yok ve cydia da yüklemeye çalışırken hata verdi ve yüklenmedi :(

GKTG
23-01-2012, 10:15
maalesef bende iFile uygulaması yok ve cydia da yüklemeye çalışırken hata verdi ve yüklenmedi :(

xSellize kaynağından cracklisini yükleyin. Olmazsa pcnize iFunBox programını kurun (cihazda cydiadan afc2add yaması kurulu olması gerekli) söylediğim dizindeki dosyayı WordPad ile açıp kodları ekleyebilirsiniz.

adrenalin180
23-01-2012, 13:20
Arkadaşım oldu çok teşekkür ederim birşey soracağım bu yöntem ile başka orj firmware deki özellikleri aktif etmemiz mümkünmü bozulur diye fazla kurcalamak istemedim ancak orada false yazan birçok başka satır var idi multitaskink satırı zaten bende vardı sadece false ı silip true yazdım ve oldu çok teşekkür ederim çok ihtiyacım vardı :)

GKTG
23-01-2012, 13:30
Arkadaşım oldu çok teşekkür ederim birşey soracağım bu yöntem ile başka orj firmware deki özellikleri aktif etmemiz mümkünmü bozulur diye fazla kurcalamak istemedim ancak orada false yazan birçok başka satır var idi multitaskink satırı zaten bende vardı sadece false ı silip true yazdım ve oldu çok teşekkür ederim çok ihtiyacım vardı :)

Cihazın destekleyebileceği özellikleri içeriyorsa evet yapabilirsiniz. Desteklemiyorsa yapamazsınız.

adrenalin180
23-01-2012, 14:23
yani mesela şarj göstergesinde % lik dilimi göstermesini sağlayabilirmiyiz yada ayarlar kısmında orjinalinde olup jailbreakli versiyonunda olmayan birtakım ayar sekmelerini aktif edebilirmiyiz yani kısacası oradaki tüm false leri true yaparsak orjinal hali gibi kullanabilirmiyiz :)

GKTG
23-01-2012, 14:34
yani mesela şarj göstergesinde % lik dilimi göstermesini sağlayabilirmiyiz yada ayarlar kısmında orjinalinde olup jailbreakli versiyonunda olmayan birtakım ayar sekmelerini aktif edebilirmiyiz yani kısacası oradaki tüm false leri true yaparsak orjinal hali gibi kullanabilirmiyiz :)

Tüm "false"ları true yapsanızda cihaz desteklemiyorsa aktifleşmez. Evet o yüzdelik dilim ayarlardaki bazı ek sekmeler yapılabilir.

SalihBxl
27-07-2012, 01:32
Ne yapıcam
[gl=8.gif]

Oncelikle flood yapmaniza gerek yok, dakikada 4 mesaj gereksiz. 2. olay ise sorunuzun yeri burasi degil. Forumda arama yaparsaniz cevaplar gayet net ve acik. Takildiginiz yerde uygun bolumde actiginiz konuda yardimlar gelecektir. Iyi forumlar.