PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 4.3.3 Untethered ( Bağımsız ) Jailbreak, JailbreakMe 3.0

dean
02-07-2011, 14:39
Cihazları Sim Kilitli olanlar kesinlikle versiyonlarını direkt olarak 4.3.3`e yükseltmesinler.

Bu yöntemle "Untethered" yani "Bağımsız" jailbreak yapılabilmektedir.

Yöntemi Kullanabilecek Cihazlar:

iPhone3GS
iPhone4 (GSM)
iPod touch 3G
iPod touch 4G
iPad 1
iPad 2

İşlemin Yapılışı:

Cihazınızdan safari'yi yani web tarayıcınızı açın ve bu linke gidin: www.jailbreakme.com (http://www.jailbreakme.com/)
Linke gittiğinizde Cydia logosunun altında sanki AppStore'dan uygulama yükler gibi Free ardından Install'a basın.
Ana ekranda cydia simgesi göreceksiniz ve Cydia'yi indirmeye başlar.
Yükleme bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Açılışı normal süreden biraz daha uzun sürebilir.

Alternatif olarak http://t.co/OCWcFqV adresi kullanılabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=xeC8I11WEf8&feature=feedu

http://www.youtube.com/watch?v=cqKdd0cXoHg

Önemli uyarı: Bu yöntemi uygulayıp uygulamamak tamamen kişinin hür iradesine kalmıştır. Oluşabilecek aksilikten iKaynak.com ve yönetim üyeleri sorumlu değildir.

DeDeLi
02-07-2011, 14:51
Note: This jailbreak is a beta version and not compatible with all versions of iPad 2 (seems to work only on WiFi models) and this iPad 2 jailbreak may cause a crash in Safari. We don’t recommend to try iPad 2 jailbreak unless you have enough knowledge about the operation.
So we recommend to wait for the officilal iPad 2 jailbreak release.
(Bu beta versiyon olan jailbreak bütün versiyonlar için uygun değildir sadece Wi-Fi modellerinde çalısıyor ve bu jailbreak safari de sorunlara neden olabilir.İşlem hakkında yeterli bilginiz olmadan yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.Yani biz resmi ipad 2 jailbreak'i beklemenizi tavsiye ediyoruz)

Şöyle bir not düşmüşler altına tam olarak hazır değil benim anladıgım ama çok kolay bir yöntem hayırlı olsun tekrar.Not'u göz ardı etmeyin diyorum yinede.

olympus
02-07-2011, 14:52
Masallah sitemiz Comex den daha hizli ...:)))
Ellerinize saglik...

Kadirhan
02-07-2011, 15:04
bende uçtum bi an çkmış diye :D
az kaldı az

Kadirhan
02-07-2011, 15:05
3g için

dean
02-07-2011, 17:17
Gerekli bilgilendirmeler eklenilmiştir. Notları göz önünde bulundurunuz aksi halde oluşabilecek durumlarda yönetim ekibi sorumlu değildir.

iSylar
02-07-2011, 17:39
Gozlemlerim:
-Arkadaslar her 10 dakikada birr cihaz reboot atiyor.
-Cydia Tweakleri calismiyor.

Twitterda okuduklarim kadariyla iPod 4"de Jailbreak yapanlar olmus jailbreakme ile ve sonrasinda Cydia"nin 1.1.2 surumu yuklenmis.
Edit: Sadece iPad 4.3.0 da calisiyor diger surumler internet sitesinden cekildi.

hakankocabey
02-07-2011, 19:40
Masallah sitemiz Comex den daha hizli ...:)))
Ellerinize saglik...

olympus Jailbreak i yayınlayan zaten Comex, sitemiz nasıl daha hızlı anlayamadım, açıklayabilirmisin?...

GKTG
02-07-2011, 19:48
olympus Jailbreak i yayınlayan zaten Comex, sitemiz nasıl daha hızlı anlayamadım, açıklayabilirmisin?...

Açıklamaya baktınız mı? Comex yayınlamamıştır yazıyor.

murtazaaksoy
02-07-2011, 20:52
başlık yanlış. 4.3 için sadece 4.3.3 e uyumlu değildir

DeDeLi
02-07-2011, 21:36
başlık yanlış. 4.3 için sadece 4.3.3 e uyumlu değildir
Sizinde yanlışınız var aslında..Esas durum şudur "You’ll need is an iPad running iOS 4.3.3 or under (iOS 5 isn’t supported yet) and an Internet connection."
IOS 4.3.3 ve altındaki versiyonlar için geçerlidir IOS 5 'i henüz desteklememektedir ve internet bağlantısı gereklidir...

DeDeLi
02-07-2011, 21:53
Arkadaşlar şu anda twitter'da gördüm "JailbreakMe 3.0 by Comex on Sunday." Comex tarafından JailbreakMe 3.0 Pazar günü yayınlanacakmış..Yine Sunday is Funday durumu:)

tumeral
02-07-2011, 21:56
Kaynak nedir dostum comex in tweetinde yazmiyorda

DeDeLi
02-07-2011, 21:58
https://si0.twimg.com/profile_images/1422292590/Comex-JailbreakMe_normal.jpg
JailbreakMe
JailbreakMe 3.0 by Comex on Sunday.

buyrun JailbreakMe kaynak...

tumeral
02-07-2011, 23:59
https://si0.twimg.com/profile_images/1422292590/Comex-JailbreakMe_normal.jpg
JailbreakMe
JailbreakMe 3.0 by Comex on Sunday

Hadi bakalım umarım olur bu sefer.bu arada 4.3.3 wifi+3g de denedim yemedi.safariden attı.bişeyde yüklenmedi.

GKTG
03-07-2011, 00:03
Hadi bakalım umarım olur bu sefer.bu arada 4.3.3 wifi+3g de denedim yemedi.safariden attı.bişeyde yüklenmedi.

Bu konudaki yöntem sadece iPad 2 Wifi modeli için geçerli.

oktayy
03-07-2011, 00:11
İpad2 wifi 32gb de denedim ama safari kapanıyor. Cydia yüklenmiyor. merak ediyorum ipad2 ye jailbreak yapan var mı?

deathriver
03-07-2011, 00:12
ipad 2 wifi 4.3.2 dede atıyo safariden calısmadı:(

tumeral
03-07-2011, 00:20
Yarın akşam umarım comex yayınlar(saat itibariyle bu akşam:) tad tuz kalmadı valla. Yarın çıkmazsa bu is uzar gider

kocaoglan
03-07-2011, 00:20
Insallah bu sunday funday olur ve hepimizde fun oluruz:) Ben 32 GB 3G + Wifi sahibiyim biraz daha bekleecegim. Ciksada elimden geldigince cydia i somursem yani daha dogrusu hep beraber yapsak. bekleyelim biraz daha sabir:)

tumeral
03-07-2011, 00:27
Yarın güzel haberler almak ümidiyle herkese hayırlı geceler arkadaşlar...

matraxer
03-07-2011, 00:28
Yeteeeeer, Himmet Ağa dayanamiyooooom. ( koyden indim sehire, halit akcatepe)

Kadirhan
03-07-2011, 14:23
Yeter artık fazla uzadı bu iş

songiden
03-07-2011, 17:30
Arkadaşlar bende dün gece geç saatlere kadar araştırdım ancak bulamadım. Umarım kısa sürede yayınlanır.

kocaoglan
05-07-2011, 16:34
05 Temmuz saat 16:35 te j a i l b r e a k m e sitesine girdim ve bembeyaz bir sayfa esliginde we will back soon yaziyor:) hadi bakalim hayirlisi diyelim

Hakan Keskin
05-07-2011, 20:31
bu mesajı buraya yazış saatin 16:34 gözüküyor ))

iSylar
05-07-2011, 23:59
turkiye disinda bir uyemiz olmazmi[&:]

theugh
06-07-2011, 01:08
Sanırım jb nin eli kulağında. Yaklaşık bir saat önce Comex aşağıdaki tweet i gönderdi. iPad 2 sahiplerinin sürümlerini 4.3.3 yükseltmelerini ve shsh kaydı almalarını istemiş. Daha önceki tweetlerinden bir konferanstan bahsetmişti, sanırım acele etmesinin nedenide bu olabilir.

http://i.imgur.com/6rpq0.png

theugh
06-07-2011, 10:29
Gözümüz aydın =) JailbreakMe 3.0 (http://www.jailbreakme.com)

kocaoglan
06-07-2011, 10:40
Herkese selam ve herkesin gozuaydin:) bende bu acemi halimle siteye girdim cydia yi yukledim ve yukledikten sonra restart olmadi cihaz ancak ben kapatip acmak gerekiyormu bunu bilmiyorum. ama hepsi sadece ve sadece o kadar:) Yani hangi source leri eklemem gerekiyor? Ornegin Installousu eklemem icin ne yapmam gerekiyor? Ve ipad icin en gerekli cydia source leri hangileri? Offff Offf cahillgin gozu kor olsun :) tek temenim bu sitede bana yardimci olabilecek arkadaslarin olmasi:) nasil iyi yagcimiyim:) Yardiminiz bekliyorum arkadaslar

DeDeLi
06-07-2011, 10:42
Hayirli olsun..Tuyo merkezi var orafa aradiginiz butun cevaplar mevcut..oradan detayli bilgi edinebilirsiniz

Bu mesaj da benim tapatalk'tan gönderildi...~iphone4~

dr111tr
06-07-2011, 10:42
Herkese hayirli olsun, gozumuz aydin...

Restarta gerek yok tuyo merkezindeki jb sonrasi gerekenleri yapin...

Hakan Keskin
06-07-2011, 10:57
cydia download ediyor ama yüklemiyor?

kocaoglan
06-07-2011, 11:37
Benim Ipad 2 yurtdisindan Kanada dan gelme. Su an icin herhangi bir sim karti takmadim ancak ilerleyen zamanda takarsam sorunsuz calismasi icin ne yapmam gerekiyor. pasaporta isletmedim ancak isletmem gerekirmi bilmiyorum ve ultrasnow versiyonundan hangisini yuklemem gerekir?

DeDeLi
06-07-2011, 11:41
Benim Ipad 2 yurtdisindan Kanada dan gelme. Su an icin herhangi bir sim karti takmadim ancak ilerleyen zamanda takarsam sorunsuz calismasi icin ne yapmam gerekiyor. pasaporta isletmedim ancak isletmem gerekirmi bilmiyorum ve ultrasnow versiyonundan hangisini yuklemem gerekir?

http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/9-tuyo-merkezi-ana-sayfa.html bu sayfada ipad için özel sorular var ve daha fazlası mevcut.Bilgi edinebilirsiniz..iPad2 3G ise kayıt ettirmeniz gerekmekte 3G yi kullanabilmeniz için

tanriseven
06-07-2011, 12:06
iPad 2 3G'de sorunsuz JB oluyor artık değil mi?

Untethered bu arada?

mucan
06-07-2011, 12:43
Install dedikten sonra yükleme olmıyor ve (Oops.. Looks like the hack didnt't work. If you're already jailbroken, do ypu have PDF Patcher 2 installed? ) yazan bir pencere çıkıyor! :S

tumeral
06-07-2011, 13:19
Install dedikten sonra yükleme olmıyor ve (Oops.. Looks like the hack didnt't work. If you're already jailbroken, do ypu have PDF Patcher 2 installed? ) yazan bir pencere çıkıyor! :S

O yoğunluktan kaynaklanıyor.versiyonun 4.3.3 ise kesinlikle yoğunluktan bendede aynı şeyi yaptı ama biraz bekledim ve yükledi.Ayrıca yükleme ekranından atar gibi oluyor menüye donüyor ama cydia yükleniyor o sırada ilk sayfan değil ikinci sayfana bak

myazici
06-07-2011, 13:47
forumda source şeklinde bile araman yeter installous için http://cydia.hackulo.us olacak. iPad 2 cihazımda Cydia'yı gördüğümde installoustaki uygulamalara bir saldırışım var ki sormayın :) bugünü görebileceğimi sanmıyordum neredeyse

enesemre1996
06-07-2011, 17:24
Su yoğunluk biterse yukliycem acaba site çoktu mü

GKTG
06-07-2011, 17:26
Su yoğunluk biterse yukliycem acaba site çoktu mü

www.jailbreakme.com (http://www.jailbreakme.com) adresini safariye girerek deneyiniz.

iSylar
06-07-2011, 17:26
hersey calisiyor

enesemre1996
06-07-2011, 17:30
GKTG ben türkcell iPad internet paketinden indirmeye çalışıyorum olmuyor yakınlarımda wifi yok nasıl yapabilirim

Hypnosee
06-07-2011, 20:26
Arkadaşlar aklımda bi kaç soru var iPad 2'min Versiyonu 4.3.3 şimdi hiç birşey yapmadan direk safariden indirsem sonra cihazı açıp kapatmam yetecekmi ? bide son olarak Garantiye vericem bi kaç sorunu var vermeden önce iTunes üzerinden Restore etsem bişey anlamazlar değilmi

DeDeLi
06-07-2011, 20:29
Arkadaşlar aklımda bi kaç soru var iPad 2'min Versiyonu 4.3.3 şimdi hiç birşey yapmadan direk safariden indirsem sonra cihazı açıp kapatmam yetecekmi ? bide son olarak Garantiye vericem bi kaç sorunu var vermeden önce iTunes üzerinden Restore etsem bişey anlamazlar değilmi
Dediginiz gibi Safari'den yükleyeceksiniz hepsi o kadar.Çok kolay bir işlem..Garantiye vermeden restore edip sıfırlayın cihazı jailbreak yapıldıgı anlaşılmaz

Hypnosee
06-07-2011, 20:34
Dediginiz gibi Safari'den yükleyeceksiniz hepsi o kadar.Çok kolay bir işlem..Garantiye vermeden restore edip sıfırlayın cihazı jailbreak yapıldıgı anlaşılmaz
Çok teşekkürler şimdi indiriyorum

durmusarda
06-07-2011, 21:06
Beyler bn de mı bı sorun var anlamadım gayet sorunsuz bı sekilde cydia yi yükledim installousdan hicbise yükleyemiorum durduk yere api error verio uygulamaları indirmek istediimde de app store seçeneğinden başka bise gorunmuo
iPad 2 wifi iOS 4.3.3 aynı sorunu yaşayanlar var mı su aralar?

GKTG
06-07-2011, 21:07
Beyler bn de mı bı sorun var anlamadım gayet sorunsuz bı sekilde cydia yi yükledim installousdan hicbise yükleyemiorum durduk yere api error verio uygulamaları indirmek istediimde de app store seçeneğinden başka bise gorunmuo
iPad 2 wifi iOS 4.3.3 aynı sorunu yaşayanlar var mı su aralar?

Installous'u kaldırıp tekrar yükleyin.

durmusarda
06-07-2011, 21:14
Installous'u kaldırıp tekrar yükleyin.

Belki 10 defa denedim hala aynı..

shadow83
06-07-2011, 21:14
bende ipad 2 3g+wifi 64 gb var cydia yüklendi fakat suan kullanamıyorum ustalar yoğunluktan olabileceğini söylüyor sabırla bekliyorum ..

cydia.hackulo.us sorce yüklerken böyle bir hata verdi ama yükleme devam ediyor.. sub-process/bin/bzip2 returned an erorr cede(2)

durmusarda
06-07-2011, 21:17
bende ipad 2 3g+wifi 64 gb var cydia yüklendi fakat suan kullanamıyorum ustalar yoğunluktan olabileceğini söylüyor sabırla bekliyorum .. kolaygelsin

Siz de mı installous U kullanamıyorsunuz?

Hypnosee
06-07-2011, 21:39
Bir sorun yok arkadaşlar yoğunluktan biraz beklerseniz açılıyor Sürekli deneyin Api Error yazısı gelmeyince sizi 1 dk falan bekletiyor ardından dökülüyor önünüze appsler böyle bekleye bekleye giderseniz indirebilirsiniz şu ana kadar Camera+,Angry Birds Seasons,Angry Birds,Fruit Ninja ve Real Racing 2'yi indirdim

kocaoglan
06-07-2011, 21:46
Ustatlar nolur yardim yedim nerdeyse sinirden vurup kiracagim:( cooook basit bir sekilde cydia yi yukledim daha sonra sinfuliphone source yukledim ordan appsync 4+ yukledim daha sonra installousun son versiyonunu yukledim installous sabah calisti ancak kucuk bir sorun vardi listenin sol tarafinda kategoriler var yani ana baslliklar onlardan herhangi birini tikladigimda normalde sag tarafta ki genis yerde o kategorinin icindeki uygulamalrin gorunmesi lazimdi ama gorunmedi sonra dedimki herhalde sinfuliphone dan installous ve appsync yuklemek iyi gelmedi onlari kaldirip ayni iki seyi cydia.hackulo.us kaynagindan yuklemek istedim ama hata verdi Ipad de installous yuklu gorunuyor halen hatta herhangi bir uygulmanin adini girip aratiyorum indiriyorum indirme islemi bitiyor ancak sonrasinda install yaparken failure invalid ipa yaziyor ve kurmuyor. bende son olarak jailbreak yaptigimiz siteye tekrar girdim ve yeniden jailbreak denedim ama onuda yapmadi fakat installous halen ekranimda indiriyor ama sira install islemine gelince hata veriyor. Ne yapmam gerekir?

dean
06-07-2011, 22:57
Appsync ve installousu kaldırıp cihazı respring yapın yada kapatıp yeniden açın ardından cydiadan hackulo kaynağından installous'u kurun, appsync installous ile kurulacaktır zaten. Büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir. ;)

kocaoglan
06-07-2011, 23:13
Appsync ve installousu kaldırıp cihazı respring yapın yada kapatıp yeniden açın ardından cydiadan hackulo kaynağından installous'u kurun, appsync installous ile kurulacaktır zaten. Büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir. ;)

Installous ve appsync i kaldirmayi denedim ama onuda tam yapmiyor cihazi kapat ac defalarca yaptim ancak respring ne demek ve nasil yapilir onu bilmiyorum

dean
07-07-2011, 00:14
Cihazınızın ana ekranını yenilemek demek refresh gibi. :) Bende de aynı problem oluşmuştu ve dediğim şekilde sorun ortadan kalkmıştı. Tekrar aynı yüklediğiniz kaynaktan yüklemeyi denediğinizde de sonuç aynı mı? Cihazınıza bağlanıp installous ile ilgili dosyaları silip deneyin. Yine de olmazsa restore yapıp yeniden denemeniz gerekicek.

kocaoglan
07-07-2011, 01:19
sinfuliiphone source unu kaldirdim birkac kez israrla denedikten sonra appsync ve installousu kaldirdim hackulo.us kaldirdim ve tekrar kurdum simdilik sorun yok calisiyor:) ama installousu actigimda sol tarafta kategoriler ve sag taraftada secilen kategorinin iceriginin ekrana gelmesi lazim fakat bunlar gelmiyor sadece arama ile indiriyorum ama oda bazen buluyor bazen bulmuyor

kocaoglan
07-07-2011, 14:13
Oh be nihayet duzeldi hersey:) geriye kaldi tekbir soru. bugun bir gsm sirketine giderek ipad 2 yi pasaportuma kaydettirdim ancak sim karti taktigimda ne yapmam gerekiyor ve o yapmam gereken islem esnasinda sim kartin takili olmasi gerekirmi? Tuyo merkezine baktim ama birsey bulamadim

DeDeLi
07-07-2011, 14:34
Oh be nihayet duzeldi hersey:) geriye kaldi tekbir soru. bugun bir gsm sirketine giderek ipad 2 yi pasaportuma kaydettirdim ancak sim karti taktigimda ne yapmam gerekiyor ve o yapmam gereken islem esnasinda sim kartin takili olmasi gerekirmi? Tuyo merkezine baktim ama birsey bulamadim

Sizin bir sey yapmaniza gerek yok artik sadece takmis oldugunuz simkartin 3G baglantisinin acik olmasi gerek o kadar..siz gereken her seyi yapmissiniz

kocaoglan
07-07-2011, 15:43
Sizin bir sey yapmaniza gerek yok artik sadece takmis oldugunuz simkartin 3G baglantisinin acik olmasi gerek o kadar..siz gereken her seyi yapmissiniz

Cevabiniz ve yardiminiz icin sagolun:) ancak baska bir sok daha yasadim ki sim kart yuvasi kucukmus:( ben hem telimde hem de ipad 2 da kullanmak nistedim hatta ipad 2 yi telefona ceviren yani telefon gibi kullanabilecegimiz bir uygulama var diye duymustum ama simdi bazen telefonda bazen ipad de tekbir sim karti kullanmak istiyordum ama gorunen oki olmayacak:(

GKTG
07-07-2011, 15:57
Cevabiniz ve yardiminiz icin sagolun:) ancak baska bir sok daha yasadim ki sim kart yuvasi kucukmus:( ben hem telimde hem de ipad 2 da kullanmak nistedim hatta ipad 2 yi telefona ceviren yani telefon gibi kullanabilecegimiz bir uygulama var diye duymustum ama simdi bazen telefonda bazen ipad de tekbir sim karti kullanmak istiyordum ama gorunen oki olmayacak:(

İpad lerde microsim card geçerlidir. Aynı iPhone 4 gibi.

kocaoglan
08-07-2011, 20:41
Evet bunu ogrendim:) simdi geriye kaldi tekbirsey oda pc deki muzikleri ipad e yuklemek ancak soyle bir sorun olustu jailbreak yaptigim ilk gunden beridir installoustan cok fazla app yukledim netten biraz arastirdim ve ipad e muzik yuklemek iphone gore biraz farkli. Ipad i pc ye bagladigimda Itunes otomatikmen aciliyor ve listemi olusturduktan sonra apply dedigimde installous tan yukledigim butun uygulamalari silecek gibi gorundugu icin ben islemi iptal ediyorum:(. Biliyorum coooooooook fazla soru yonelttim ama ne yapayim acemiligime verin. Saygilarimla

DeDeLi
08-07-2011, 20:44
Eger installoustan yüklediginiz uygulamalar bilgisayarda yoksa sync yaptıgınızda silecektir bunun için cihazı bağlayın iTunes'u açın cihazınızın üzerine sag tıklayın "Transfer Purchases" e tıklayın bu işlem cihazdaki uygulamaları bilgisayara atmanıza yarar...

kocaoglan
08-07-2011, 21:30
Eger installoustan yüklediginiz uygulamalar bilgisayarda yoksa sync yaptıgınızda silecektir bunun için cihazı bağlayın iTunes'u açın cihazınızın üzerine sag tıklayın "Transfer Purchases" e tıklayın bu işlem cihazdaki uygulamaları bilgisayara atmanıza yarar...

Bu bahsettiginiz islemi sync den once yapacagim degilmi? muzikleri de secigimde tekrardan uygulamalrida kendisi geri yuklermi?

DeDeLi
08-07-2011, 22:02
bu bahsettigim işlemi installous'tan uygulama indirdikten sonra her defasında yapmanız gerekli sync den önce...Böylelikle uygulamalar silinmeyecek

kocaoglan
08-07-2011, 22:29
Sagol ustat yardimin icin:) acemiligime ver birgun sizler gibi olacagim insallah:) saygilarimla

kocaoglan
08-07-2011, 23:21
bu bahsettigim işlemi installous'tan uygulama indirdikten sonra her defasında yapmanız gerekli sync den önce...Böylelikle uygulamalar silinmeyecek

Ipad i pc ye bagladim itunes acildi kucuk bir kutu geldi ve transfer yazan butonu tikladim onlarca uygulama olmasina ragmen sadece birkac saniye surdu transfer islemi daha sonra muzik listemi ipad e gondermek istedigimde '' Ipad de 52 uygulama var ve bunlarin tamamini silmek istedginizden eminmisiniz diye soruyor. herseyi tamamladim ama muzik yukleme islemini yapamiyorum uygulamalar silinecek korkusuyla

CASUA
08-07-2011, 23:27
Ipad i pc ye bagladim itunes acildi kucuk bir kutu geldi ve transfer yazan butonu tikladim onlarca uygulama olmasina ragmen sadece birkac saniye surdu transfer islemi daha sonra muzik listemi ipad e gondermek istedigimde '' Ipad de 52 uygulama var ve bunlarin tamamini silmek istedginizden eminmisiniz diye soruyor. herseyi tamamladim ama muzik yukleme islemini yapamiyorum uygulamalar silinecek korkusuyla

sen itunes'tan listeni oluştur ,cihaz adının yazdığı yerin üzerine tıkla daha sonra gelen sayfada music sekmesi var ona tıklayarak oluşturduğun listeyi işaretle daha sonra Apply ve sync yap,bu şekilde sadece müzik listeni cihaza atması lazım...

cec
09-07-2011, 21:59
ben sorunsuz kullanıyorum arkadaşlar...:)

nenver
17-07-2011, 10:46
JBme.com aracılığı ile 4.3.4 e de jb yapabilir miyiz?

castilla
17-07-2011, 18:45
arkadaşlar installousta api hatasından dolayı hiç bişey indiremiyorum.çözümü varmıdır ?

GKTG
17-07-2011, 19:36
arkadaşlar installousta api hatasından dolayı hiç bişey indiremiyorum.çözümü varmıdır ?

AppSync ve Installous'u kaldırıp tekrar yükleyiniz.

fevkalbeser12
07-08-2011, 19:19
Dun denedim sorunsuz çalışıyor iPad 2 3g de birde installous yükledim gayet basit ve sağlıklı bir yöntem teşekkür ederim

applem
07-08-2011, 21:36
iphone 4 ü jb yapabiliyormyuz bunun ile arkadaşlar? Sorunsuz bi şekilde. Ayrıca 4.1 sürümde durmakmı daha iyi yoksa 4.3.3 e yada 4.3.5 e mi yükselteyim.

GKTG
07-08-2011, 21:53
iphone 4 ü jb yapabiliyormyuz bunun ile arkadaşlar? Sorunsuz bi şekilde. Ayrıca 4.1 sürümde durmakmı daha iyi yoksa 4.3.3 e yada 4.3.5 e mi yükselteyim.

Evet yapabiliyorsunuz sorunsuz şekilde. 4.3.5'e geçmenizi önermiyorum ona sadece tethered jb var ve aralarında o kadar fark yok.

MsTrK
07-08-2011, 21:56
Evet bu yöntem ile iPhone4'e jailbreak yapabilirsiniz.
Eger 4.3.3 için SHSH kaydiniz varsa, 4.3.3'e yükseltin derim.
Güncel uygulamalari vs. takip edebilmek için.
4.3.5'e yükseltmenizi tavsiye etmiyorum. Arada bir fark yok neredeyse. Ayrica yükseltirsenizde, sadece tethered jailbreak yapabilirsiniz.

applem
07-08-2011, 22:06
4.3.3 shsh kaydı hala alabılırmıyım suan ?

GKTG
07-08-2011, 22:09

Hayır alınamıyor.

DeDeLi
07-08-2011, 22:11

Eğer IOS 4.3.3 kullanıyorsanız şu konuyu bir inceleyin...http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/28105-shsh-kayit-ifaith-ih8sn0w.html

berk99
12-08-2011, 14:20
iphone 3g de uygulayamayız sanırım

GKTG
12-08-2011, 14:24
iphone 3g de uygulayamayız sanırım

iPhone 3G için en son sürüm 4.2.1 dir. 4.3.x yükleyemezsiniz.

buzlubira
25-09-2011, 00:52
jailbreakme.com üzerinden jb yatıgımız zaman cihaz içerisindeki müzik foto video vs siliniyor mu? yedeklemeye gerek war mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

SalihBxl
25-09-2011, 00:54
iTunes üzerinden backup alın. Sonra jb yapıp eski backupu geri yükleyiniz.

Hem içinize siner hemde kafanız rahat olur.
---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=50.870246,4.382421
Tapatalk ile iPhone4'den gönderilmiştir.

GKTG
25-09-2011, 00:55
Hayır sadece jailbreak yani kırma işlemi yapıyorsunuz bu işlem bilgilerinizi silmez. Bilgilerin silinebilmesi için restore etmek gerekir.

buzlubira
25-09-2011, 10:38
tesekkurler şimdi içim rahat yapabilirim :)

BOZKURTUM
26-09-2011, 17:50
keşke 4.3.5 için de bu uygulama..çıksa..

mieszko
06-10-2011, 10:38
Arkadaşlar Merhaba,

Baseband 04.10.01 için unlock opsiyonu var mı? IOS 4.3.3 sürümü iPhone 4. Bunu nasıl unlock edebiliriz, forum'u araştırdım ama net bir yanıt bulamadım.

Çok tşk.

DeMo
06-10-2011, 11:31
Maalesef yazılımsal olarak unlock yapmak şansınız yok. Bunun yerine gevey denilen bir aparatla kullanabiliyorsunuz. Forumda gevey diye aratırsanız bu konu ile alakalı açılmış bir çok konu bulunmaktadır.

AppleWolf
05-11-2011, 19:48
1 hafta içinde ipad2 wifi almayı düşünüyorum cihaz kutudan hangi sürümle çıkıyor tam bilmiyorum ama cihazı direk jailbreakme ile jb yapabilirmiyin şuan

Sessiz
06-11-2011, 12:56
1 hafta içinde ipad2 wifi almayı düşünüyorum cihaz kutudan hangi sürümle çıkıyor tam bilmiyorum ama cihazı direk jailbreakme ile jb yapabilirmiyin şuan

Eğer 4.3.3 versiyonuna sahipseniz neden olmasın :)
Farklı bir versiyona sahipseniz maalesef olmuyor diğer yöntemler iPad 2 olmayan cihazlar için çünkü a5 işlemci var iPad 2 de

laheyl
06-11-2011, 16:43

arkadas kutudan ne versiyonla cikar bilmiyoruz cunku cihazin fabrikadan cikis suresi onemli ama IOS5 ile cikarsa sen versiyon dusurup de yada kutudan ciktiginda IO4 4.3.3 cikarsa direk ipad uzerinden jealbreakme den jb yapabilirsin sorunsuz tarafimdan cok kez yapilmistir bu islem sorunsuzdur

GKTG
06-11-2011, 18:25
Cihazı nereden alacağınıza bağlı. Amerika'dan vs alıcaksanız iOS 5 ile gelir.

RevidaL
07-11-2011, 12:33
arkadaşlar ipad2 3g var. 4.3.3 ios a sahibim. dün jailbreak yaptım sonunda. appsync 'iye kurdum cydia'dan. hiç bir şekilde ipalı dosyaları atamıyorum itunes üzerinden. google'dan falan araştırma yaptım cevabını, çözümünü bulamadım bir türlü. ifunbox programı falan demiş bir kaç kişi. hiç öyle programlarla uğraşmadan direk itunes üzerinden atma imkanım yok mu acaba?

GKTG
08-11-2011, 10:40
arkadaşlar ipad2 3g var. 4.3.3 ios a sahibim. dün jailbreak yaptım sonunda. appsync 'iye kurdum cydia'dan. hiç bir şekilde ipalı dosyaları atamıyorum itunes üzerinden. google'dan falan araştırma yaptım cevabını, çözümünü bulamadım bir türlü. ifunbox programı falan demiş bir kaç kişi. hiç öyle programlarla uğraşmadan direk itunes üzerinden atma imkanım yok mu acaba?

İnternetten indirdiğiniz ipaları iTunese tanıtın yani sürükleyerek uygulama bölümüne getirin. Cihazınıza yükleyin.

kursad6666
09-11-2011, 18:13
bnm ipad 2 mim var ama sürümüne bakamıorum nasıl bakcam ve nerden indircem yardımcı polurmusnuz lütfennnnn [:(]

ChuckBartowsKi
09-11-2011, 18:49
bnm ipad 2 mim var ama sürümüne bakamıorum nasıl bakcam ve nerden indircem yardımcı polurmusnuz lütfennnnn [:(]

Ayarlar > Genel > Hakkında kısmında iPad'inizin sürümünü öğrenebilirsiniz. Bu sürüme göre olan konudan Jailbreak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

greghile
25-11-2011, 23:21
Arkadaslar elimde ipad2 3g olanı var versiyon 4.3.5 ve baseband 4.10.01 bağımsız jailbreak yapabilirmiyim ?

DeMo
26-11-2011, 00:11
Arkadaslar elimde ipad2 3g olanı var versiyon 4.3.5 ve baseband 4.10.01 bağımsız jailbreak yapabilirmiyim ?

iPad 2 için, 4.3.3 dışında bir sürüme ne tethered ne de untethered jailbreak yapılamamaktadır.

aofd
26-11-2011, 16:54
bu yöntemle 3gs 4.0.1 versiyonu 4.3.3'e restore edip jailbreak yapılabilir mi ?

4.0.1'den 4.3.3'e nasıl geçiş yapabilirim ?

GKTG
26-11-2011, 17:21
bu yöntemle 3gs 4.0.1 versiyonu 4.3.3'e restore edip jailbreak yapılabilir mi ?

4.0.1'den 4.3.3'e nasıl geçiş yapabilirim ?

4.3.3 için SHSH kaydınız varsa 4.3.3 e yükseltebilirsiniz. Yoksa en güncel sürüm olan 5.0.1 e güncelleyebilirsiniz.

Mangey
27-11-2011, 23:44
Arkadaslar merhaba ;

ipad2 cihazımı bı hevesle ios5.0 yükselttim ama görüyorum ki jb yok ve çıkmayacak gibi ...:(

Cihaz bana geldiginde 4.3.3 tu aslında böyle tongaya düşmem ama sanırım iOS 5 in yeni tanıtımının büyüsüne kapıldım ... Ve yaptım ... Pişmanım ...:)

Pişmanlık yasasından faydalanıp ... Cihazımı 4.3.3 e indirip jb yapabilirmiyim ... Lutfen olur diyin ... Soz bir daha böyle Bişey istemicem ... :D

GKTG
28-11-2011, 18:01
Arkadaslar merhaba ;

ipad2 cihazımı bı hevesle ios5.0 yükselttim ama görüyorum ki jb yok ve çıkmayacak gibi ...:(

Cihaz bana geldiginde 4.3.3 tu aslında böyle tongaya düşmem ama sanırım iOS 5 in yeni tanıtımının büyüsüne kapıldım ... Ve yaptım ... Pişmanım ...:)

Pişmanlık yasasından faydalanıp ... Cihazımı 4.3.3 e indirip jb yapabilirmiyim ... Lutfen olur diyin ... Soz bir daha böyle Bişey istemicem ... :D

4.3.3 için SHSH kaydı aldıysanız düşürüp untethered jb yapabilirsiniz. SHSH kaydınız yoksa cihazınız için çıkmasını bekleyeceksiniz.

taffytaffy
02-12-2011, 20:30
4.0.1 JB için uygulanabilirmi?

GKTG
04-12-2011, 12:33
4.0.1 JB için uygulanabilirmi?

Sadece 4.0 için kullanılabilir. Fakat 4.0 daki yapılan yöntem ile 4.3.3. için yapılan arasında fark vardır. Yani 4.0'da safariye girince Slide to Jailbreak diyerek kaydırma hareketi yapılıyor, 4.3.3 sadece Free butonuna basılıyor.

matrix31
08-12-2011, 10:03
ya hocam telefondan Cydia nın sitesine girip indirdim. bi değişiklik yok üstüne 4.3.2 jail attım gene bi değişiklik yok. fotograflar bile duruyo; olmadı ne alaka?

Scarface
02-01-2012, 16:14
Arkadaşlar mrb öncelikle.İkinci el bir ipad 2 aldım ios 5.0 kurulu üzerinde.Ssh kaydının olup olmadığını bilmiyorum ve 4.3.3 downgrade deneyeceğim.Nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olabilirseniz çok tşk ederim...

SalihBxl
02-01-2012, 18:49
Tinyumbrella programini indirin bilgisayariniza ve ipad ile baglanti kurup save all shsh deyip hangi versionlara shsh kaydiniz olduguna bakiniz.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=50.870336,4.382634
Tapatalk.