PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıpad ve usb sorunu

oguzhansan
08-05-2011, 20:38
Arkadaslar merhaba, bu sefer ciddi arastirmama (http://forum.donanimhaber.com/m_48876694/tm.htm#) ragmen sorunun kaynagini bulamadim ve cozemedim :((( arkadasim bana ipadini verdi cunku alet evde yatiyordu surekli... Eve eldigimde restore etmek icin usb ile pc ye bagladim ama bilgisayar usb den cihazi tanimiyor itunes dahil hicbir sekilde jicbir pro tanimiyor cihazi :/ gerekli olan tum temel islemleri yaptim (itunes yeniden yukledim,baska kabloyla bagladim, baska pc ye bagladim,dfu moda aldim vs.) ancak hicbir sekilde olmadi... İsguzar arkadasimda ipadden tum ayar ve (http://forum.donanimhaber.com/m_48876694/tm.htm#) verileri sifirla ya tiklAdi. Cihaz sifirlandi ancak simdide itunes simgesi cikiyor aktif olmasi icin... Usb ye yine bagladim ama windows cihazi tanimiyor!!! Uyariyi ingilizceye cevirip yabanci sitelerde aradim ama bulamadim yine... Bana yardimci olabilecek uzman arkadaslara simdiden tesekkurler...

morpuma
04-06-2011, 11:20
cihaz tüm komutlara cevap vermiyorsa. bunu deneyebilirsin
Cihazının versiyonu bilgisayarına yükle. Bilgisayardan itunes i aç. Daha sonra shift te basılı tutarak itunes te restore bölümünü seç. daha sonra itunes sana kaynak soracak. sen de indirmiş olduğun versiyonu göster. cihaza sistem yeniden yüklenmiş olup..
Kardeş bunu yapmadan önce yine de bir araştır. Seni yanlış yönlendirmiş olmayayım.

myazici
04-06-2011, 13:20
Muhtemelen donanımsal bir sorunu var usb yuvasındaki girişin arka tarafında bağlantıları ile ilgili bir durumu olabilir. Teknik servise götürüp göstermen lazım

CASUA
04-06-2011, 16:02
cihaz tüm komutlara cevap vermiyorsa. bunu deneyebilirsin
Cihazının versiyonu bilgisayarına yükle. Bilgisayardan itunes i aç. Daha sonra shift te basılı tutarak itunes te restore bölümünü seç. daha sonra itunes sana kaynak soracak. sen de indirmiş olduğun versiyonu göster. cihaza sistem yeniden yüklenmiş olup..
Kardeş bunu yapmadan önce yine de bir araştır. Seni yanlış yönlendirmiş olmayayım.

Arkadaşım adamın zaten cihazını itunes tanısa senin dediğini yapacak ,sorun cihazı itunes'un tanımaması...

Bunları denedinmi bilemiyorum:
ilk etapta pc'deki diğer usb portlarını dene...
iTunes'un hangi versiyonunu kullanıyorsun bilemiyorum ama itunes'un son versiyonunu güncelle.
Cihazını itunes ile değilde mesela iFUNBOX ile dene bakalım,içerğini görebliyormusun cihazın...not:(Cydia'dan afc2add Yamasını kurmalısınız.)