PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone takip programı

fuatokyay
23-04-2011, 18:09
Arladaşlar eşim e ve kendime iphone 4 aldım ve basit bir uygulama ile nerede olduğunu görebiliyorum fakat sürpriz yapmaya kalkınca olduğu noktaya vardığımda o çoktan gitmiş oluyor eş zamanlı takip programı varmı bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

GKTG
23-04-2011, 18:11
Find My iPhone programı var. Nereye giderse gitsin cihazın Konum Servisleri açık olduğu sürece rahatça nedere olduğu anlayabilirsiniz.

fuatokyay
23-04-2011, 20:33
Zaten basit diye bahsettiğim bu programdı pek sağlıklı bilgi vermiyor ben kızımla 20 dk önce gittiği yeri yeni gibi görüp atladım taksiye nerdesiniz deyip sürpriz yapmak istedim ama onlar eve dönmüşlerdi o yüzden gelişmiş iyi bir program varsa onu öğrenmek istedim sanki araç takip eder gibi eş zamanlı

turaaa
04-05-2011, 11:59
cylay diye bir program vardi ama bu prog cok teferruati var telefona gizlice kurdun mu kullanici bilmiyor oyle bir prog oldugunu
gittigi yeri aninda goruyorsun telefonun kamerasini kullanip goruntu alabiliyorsun kiminle gorustugunu goruyorsun istedigin an telefonu bloke edebiliyorsun
riski de var yani yenge ogrenirse sana ne yapar bilemem :)

fuatokyay
04-05-2011, 23:50
Allah razı olsun kardeşim nerden bulabilirim bu programı

DeDeLi
04-05-2011, 23:58
Allah razı olsun kardeşim nerden bulabilirim bu programı
http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/21371-find-my-iphone-ile-cihaz-takibi.html buradan uygulama hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.iTunes üzerinde aratırsanız uygulama ücretsizdir yükleyebilirsiniz.Find My iPhone

AhmedKaymakci
11-05-2011, 19:15
cylay diye bir program vardi ama bu prog cok teferruati var telefona gizlice kurdun mu kullanici bilmiyor oyle bir prog oldugunu
gittigi yeri aninda goruyorsun telefonun kamerasini kullanip goruntu alabiliyorsun kiminle gorustugunu goruyorsun istedigin an telefonu bloke edebiliyorsun
riski de var yani yenge ogrenirse sana ne yapar bilemem :)

hocam nereden indiricez bu application u ?

felix
11-05-2011, 23:34
üstadım bu broramı nasıl eindire bilicez

fuatokyay
11-05-2011, 23:44
Bu programın nasıl kullanıldığını yani ayarlamayı nasıl yapabileceğimi iyice açıklaman mümkünmü teşekkür ederim

fuatokyay
11-05-2011, 23:45
Bu programı ben cydia dan yükledim sorun şu ki ayarlamayı nasıl yapacağım

felix
12-05-2011, 00:13
lütfen bu cylay için yeni bi konu aöçılıp bilen birisi resimlşi bir anlatım yapa bilirmi

maverick1986
12-05-2011, 10:40
Program Özellikleri:

- Google Maps üzerinden iPhone Takibi
- Gelen/Giden Arama Geçmişine Ulaşabilme
- SMS (Kısa Mesaj) Takibi
- Uzaktan iPhone Kilitleme
- Ortam Resmi Çekme
- iPhone üzerindeki Bilgileri Silme
- iPhone için Uzaktan Backup (Yedekleme)
- Çalınmaya Karşı Alarm

Kurulum Detayı Hakkında Bilgiler:

# Sadece Jailbreak'li iPhone'lar için geçerlidir
# Cydia üzerinden kurulumu yapılmaktadır

Cylay Web Adresi Üzerinden Hesap Açma:

- CYLAY'ı iPhone'umuza kurmadan önce 14 günlük bedava deneme hakkımız mevcut.
Yazılımı 14 gün boyunca full olarak kullanabiliyoruz. Bu süre içinde bir kısıtlama söz konusu değil.

- Cylay hesabı açmak için öncelikle ---> https://www.cylay.com/register.php adresine girip Cylay üzerinde kullanacağımız geçerli bir e-mail adresi ile şifremizi belirleyip kayıt işlemimizi gerçekleştiriyoruz.

Not: Kayıt sayfasında bulunan ' Referrer ' bölümünü boş bırakabilirsiniz.

- Cylay hesabı aldıktan hemen sonra üst bölümden Account seçeneğine tıklayarak sağ bölümdeki Phone Information bölümünde bulunan ' Model No: / Capacity: / Phone Color: ' detaylarını iPhone'umuza göre doğru bir şekilde girip Update tuşuna tıklayıp işlemimizi tamamlıyor ve sayfanın en üstünde bulunan LOGOUT seçeneğine tıklayarak paneli kapatıyoruz!

Cylay iPhone Kurulumu:

Cylay - Cydia Repo: MirrorDev Orders (http://apt.mirrordev.com)

- Yukarıda verdiğimiz Repo'yu Cydia üzerinde Source'a ekledikten sonra, Cydia Search bölümüne geçip programın ismini yani Cylay yazarak programı iPhone'umuza kuruyoruz.

Cylay - Cydia Kurulum Resimleri

- Cylay kurulumunu tamamladığımızda programı çalıştırmadan önce genellikle iPhone'ların genelinde yaşanan Push sorununu çözmemiz gerekli. Push Notification özelliğimiz iPhone'da çalışmıyor olabilir bu da programın düzgün çalışmasını mutlaka engelliyor!

Cylay Push Notification Sorununu Çözme

- Cydia'yı açıp Search bölümüne geçip ' Push Doctor ' uygulamasını aratıp kurulumunu hemen yapıyoruz.
- Uygulama 16MB boyutunda ve yüklendikten sonra kendisi Push sorununu çözüyor.
- Push Doctor için ayrıca bir source eklemeye gerek yok, mirrordev source'unda mevcut.

Cylay Uygulamasını Çalıştırma

- Öncelikle bilgisayarımızdaki Cylay sitesinde oturumumuz açık ise Logout yaparak oturumu sonlandırıyoruz.
- iPhone üzerinden Cylay uygulamasını çalıştırıyoruz. Karşımıza daha önce açmış olduğumuz Cylay hesabını aktif hale getirmek için üç bölüm gelecek. ' Login - Register - Delete ' Biz bu bölümde Login sekmesine geçip kayıt esnasında verdiğimiz Email ve Şifremizi hatasız şekilde giriyoruz ve MobileNum bölümünü boş bırakıyoruz. (Bknz. Resim-1)

- Hesap bilgilerimizi doğru bir şekilde girdikten sonra Cylay programını aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bunu Cylay programını açıp ana bölümde bulunan Enabled Cylay seçeneğini ON (Açık) konumuna getirerek yapıyoruz. (Bknz. Resim-2)

- Cylay aktif hale geldikten sonra programın üzerinden Push Notification testi yapmamız gerekiyor. Bunun için Cylay programının ana bölümünde bulunan ' Profile ' seçeneğine giriş yapıp alttaki Check Push Working Status seçeneğine basıp ' Congratulations! Your push is working well ' iletisini almanız gerekli.
(Bknz. Resim-3/4)

- Tüm işlemleri sorunsuz gerçekleştirdiyseniz artık iPhone'umuzu Cylay Web Sitesindeki Control Panel'e bağlama zamanımız geldi.

Cylay Control Panel Aktivasyonu

- Aktivasyonu gerçekleştirmek için iPhone'da tüm uygulamalardan çıkıp, bilgisayarımızdan Cylay Ana Sayfasına ---> https://www.cylay.com/ adresinden bağlanıp; Email adresimizi ve Şifremizi yazarak Log in tuşuna tıklıyoruz.
- Bu sırada telefonunuza eşleştirme için Push Notification bildirimi gelecek. Gelen bildirime OK seçeneği ile onay verip cihaz eşleştirmemizi tamamlıyoruz.
- Eğer herşey yolunda gitti ise Control Panelde 3:00 'dan başlayan geri sayım duracak ve Connected! yazısı belirecektir.
- Akabinde Google Maps üzerinde haritada olduğunuz yer belirecektir.

Cylay Control Panel İşlem Açıklamaları

- Control Panelde bulunan komut tuşlarının açıklamasına resmi büyüterek ulaşabilirsiniz.

Cylay Hakkında Bilinmesi Gerekenler

- 14 günlük deneme süresince izlediğiniz iPhone'da izlenilen kişiyi kuşkuya düşürecek, farkına vardıracak herhangibir durum söz konusu değildir.
- Bu kişi izlenildiğinin farkına sadece Cydia uygulamalarına göz atarak varabilir gibi gelsede aslında iPhone genel sekmesi altında bulunan Location seçeneğine bakacak olursa Cylay'ı görebilir.veya sbsetting kurulu ise dock un altına koyarsanız bulamayabilir. :)
- SMS takibinde takip edilen iPhone kullanıcısının karşı tarafa attığı mesajlar size gelmez. Sadece iPhone'a atılan mesajlar sizin belirttiğiniz telefon numarasına bir kopya yapılarak kullanıcı farkına varmadan gönderilir.
- SMS takibinden size gelen SMS'lerin ücreti takip edilen iPhone hattından düşülür. Faturalı bir kullanıcı ve mesaj paketi yok ise faturası kabarık geleceğini unutmayın. Tabi enselenmeyide (:
- SMS faturası detay olarak geliyorsa izlenilen kişinin sms paketi olsa bile durumu anlar.
- Diğer durumlarda herhangibir ücret ve enselenme durumu söz konusu değildir.

Cylay Paket Fiyatları

- 6 aylık 2 lisanslı paket fiyatı: 10.99$
- 1 yıllık 2 lisanslı paket fiyatı: 19.99$
- 1 yıllık 5 lisanslı paket fiyatı: 39.99$

Alıntı: Senior_Duke teşekkürler

fuatokyay
12-05-2011, 18:46
Ses kaydı da alıyormu sanırsam öyle bir program vardı

Bugra35
13-04-2013, 04:24
Merhaba bu programı kullanan arkadaslarin bana yardımcı olabilmesi mümkünmü bunu kurulum aşamasında yalnız yaparsam eksik yada yanlis yaparım korkusu var da bilgisi olan arkadaslardan Yardim talep ediyorum şimdiden tesekkurler

fakeplacebo
07-09-2013, 16:02
bir arkadaşım, 14 yaşındaki kızıyla yaşadığı problemler nedeniyle benden kızının telefonunu izleyebileceği bir yazılım bulmamı isteyince piyasadaki iPhone, iPad & iPod görüntüleme ve izleme programlarının çoğunu test etme ve inceleme fırsatı buldum. Bazıları, vaadettikleri hiçbir şeyi yapamadıkları gibi telefonun ısınmasına, bataryasının çabuk tükenmesine sebep oldular. kiminin sosyal medya, facebook izleme özelliği çalışmadı, kimi arayan numaraları sağlıklı bir şekilde gösteremedi. Bir tanesi sürekli olarak telefonun aydınlatmasını en düşük seviyeye düşürüp durdu. kiminin de sunucuları sık sık kilitlendi doğru düzgün kullanamadım.

Bu süre içinde edindiğm tecrübeyi sizinle paylaşmak isterim.

Telefon izleme programları genellikle iki farklı biçimde çalışıyor:

İlk gruptaki yazılımlar, telefondaki aktiviteleri telefonun data ve GSM hatlarını kullanarak doğrudan izleyen kişinin cep telefonuna SMS, MMS olarak gönderiyor. Siz de yazılıma gzili SMS'le komut yolayabiliyorsunuz. Bu durumun yol açtığı bazı sakıncalar var:

1-ayrıntılı telefon faturalarında SMS gönderilen numaralar arasında sizin numaranız da görünecektir. Bu durumun her gelen mesaj ya da e-postada tekrarlanacığını düşünürseniz durumun vahameti daha iyi anlaşılacaktır.
2-telefon faturasının artmasına sebep olacaktır.
3-yazılımın gizliliğini tehlikeye düşürecektir.

diğer grup yazılımlar, telefondaki aktiviteleri, data hattı aracılığyla kendi sunucularına gönderiyor, siz de parolanızla bir tarayıcı üzerinden hesabınızla sunucuya bağlanıp bu aktiviteleri görebiliyorsunuz. iletişimin bu şekilde oılması daha doğru çünkü, veriler sıkıştırılarak data hattı üzerinden gönderiliyor, bazı yazılımlar sunucuya gönderilecek bilgileri sadece WiFi varken yapılacak şekilde ayarlanabiliyor.

Bir diğer konu hangi tür yazılım olursa olsun, jailbreak yapılmamış bir iPhone, iPad, iPod üzerinde tam olarak gizli ve sağlıklı çalışamaz. Elinizdeki IOS cihaz kurulumdan önce mutlaka jailbreak yapılmış olmalıdır. Daha sonra Cydia ikonunu gizleyebilirsiniz.

iPhone takip programları arasında bazı kusurları olmakla birlikte en beğendiğim program Amerikan malı Mobile Spy oldu. Bu yazlımın Türkiye bayii izgisoft (http://izgisoft.net) yazılım da sadece çocuklarının telefonlarını izlemek isteyen ailelere ve şirketlere (çalışanlarını önceden bilgilendirmek kaydıyla) hizmet veriyor. Mobile Spy iPhone yazılımının diğerlerinde olmayan en önemli özelliği de izlediğiniz telefonun ekranını canlı olarak görebiliyorsunuz. Biraz yavaş güncelleniyor ama çalışıyor.

Yazılımın iPhone versiyonunun özelliklerine şuradan bakabilirsiniz: https://izgisoft.net/samsung_iphone_nokia_telefon_dinleme_programlar%C4 %B1?product_id=60

yazılımın iPhone'a nasıl kurulacağına da buradan: https://izgisoft.net/telefon-dinleme-programi-iphone-nasil-kurulur
*Facebook çalıştı ama Twitter ve Whatsapp mesajlarını göstermedi.
**programın lisansı bir yıllık ve Mobile Spy Pro versiyon veriyorlar.