PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mac os x 'e Bootcamp ile Windows 7 Kurabilirmiyiz?

JohnRambo
21-04-2011, 18:48
arkadaslar Mac os da bildiginiz gibi oyun sıkıntısı var bootcamp ile windows 7 kursam istediğim zaman tekrar eski haline döndürme gibi birşansım varmı?Yani windowsu tekrar kaldırıpda istedğim zaman Bilgisayarı ilk haline döndürebilirmmiyim? ayrıca windows 7 kurduğumda Mac os da olduğu gibi görüntü kalitesi aynımı olur windows 7 de de?Ve sizce kurmalımıyım?

doublestrike
21-04-2011, 20:19
Bootcamp ile sadece XP kurulabiliyor diye biliyorum; emin değilim, yanlışım varsa düzeltiniz. MacOS ve Windows 7'yi dual boot etmenin yolunu uzun uğraşlar sonucu bulmuştum; fakat sadece Hackintosh üzerinde denedim; orijinal Mac üzerinde deneme şansım olmamıştı. Anladığım kadarıyla da riske girmek istemiyorsunuz; bu yöntem de biraz allengirli. Yine de denemeye karar verirseniz elimden geldiğince anlatmaya çalışırım.

ByWanT
21-04-2011, 20:43
2010 ve daha önceki modellerde windows 7 ye kadar olan tüm isletim sistemlerini kurabilirken 2011 model macbook prolarda bootcamp sadece windows 7 yi destekliyor.

Kuruluma baslamadan önce bootcamp assistent ile ilk önce hdd de windows icin ne kadar alan birakmak istediginizi belirliyorsunuz ve ardindan mac yeniden baslayarak windows kurulumuna basliyor. Kurulum bittikten sonra mac os kurulum dvd sini taktiginizda windows icin gerekli tüm sürücülerde kuruluyor.

Bilgisayari actiginizda hicbirsey yapmazsaniz direk mac os da baslar fakat actiktan sonra alt tusuna basili tutarsaniz karsiniza windows ve mac os secenegini cikar.

Kaldirmak istediginizde herhangi bir zorluk yok, yine bootcamp assistente gelerek önceden windows icin ayirmis oldugunuz alani siliyorsunuz ve mac i yeniden baslattiginizda windows silinmis oluyor. Cihaza herhangi bir sekilde zarar vermez ve kurmanin da kaldirmanin da herhangi bir zorlugu yoktur

JohnRambo
21-04-2011, 20:59
2010 ve daha önceki modellerde windows 7 ye kadar olan tüm isletim sistemlerini kurabilirken 2011 model macbook prolarda bootcamp sadece windows 7 yi destekliyor.

Kuruluma baslamadan önce bootcamp assistent ile ilk önce hdd de windows icin ne kadar alan birakmak istediginizi belirliyorsunuz ve ardindan mac yeniden baslayarak windows kurulumuna basliyor. Kurulum bittikten sonra mac os kurulum dvd sini taktiginizda windows icin gerekli tüm sürücülerde kuruluyor.

Bilgisayari actiginizda hicbirsey yapmazsaniz direk mac os da baslar fakat actiktan sonra alt tusuna basili tutarsaniz karsiniza windows ve mac os secenegini cikar.

Kaldirmak istediginizde herhangi bir zorluk yok, yine bootcamp assistente gelerek önceden windows icin ayirmis oldugunuz alani siliyorsunuz ve mac i yeniden baslattiginizda windows silinmis oluyor. Cihaza herhangi bir sekilde zarar vermez ve kurmanin da kaldirmanin da herhangi bir zorlugu yoktur

şimdi birazdan kuracağım yalnız macde çözünürlük güzel bildiğin gibi aynı mac os da oynayacağım şekilde windows 7 dede oynayabilirmiyim yani kaliteli görüntü olarak?Ayrıca Windows için ayırdığım bölümü Sildiğimde ayırdığım alan diğer bölümle otomatik olarak birleşiyormu?diyelim 50 gb ayırdım sonradan windowsu kaldırmak istedim ve 50 gb lık alanı sildim bu 50 gb diğer sistemi kullanan Hdd ile birleşiyormu?Ayrıca MAc os kurulum Dvdsi Mac os X install Dvd var Ve Application install DVD Driverlar için Mac os x install olanı kullanacğım heralde.

ByWanT
21-04-2011, 21:24
Sonucta donanim ayni, görüntü kalitesi tabiki ayni olur.

Evet otomatik olarak birlesiyor.

Windows kurulup basladiktan sonra hangi disci takmaniz konusunda sizi yönlendirecek zaten

JohnRambo
21-04-2011, 21:26
Sonucta donanim ayni, görüntü kalitesi tabiki ayni olur.

Evet otomatik olarak birlesiyor.

Windows kurulup basladiktan sonra hangi disci takmaniz konusunda sizi yönlendirecek zaten

Sence bi problem yaratmaz dimi bi problem olsada yeniden kurabilirim mac'i nede olsa.
Benim kurduğum windows 7 Dvdsinde Kurucamda şimdi.Özel olarak seçtim disk 0 Bölüm 1 200mb var
371 gb disk bölüm 2 var
disk 0 ayrılmamış alan 128 mb diskbölüm 3 var BOOTCAM 93 GB ama oona yüklemiyor windows 0 diski 3 bölümüne yüklenemez diyor.Acele yardımcı olurmusun

eScape
27-04-2011, 01:40
BootCamp ile boluntuyu ayarladiktan sonra Windows u KESINLIKLE ''BOOTCAMP '' yazan boluntuye kurmaniz gerekmektedir. Aksi taktirde ugrasmaniz gerekebilir. Yanlislikla Mac kismini silmeyiniz.