PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.1.4 versiyon iphone mu 2.1 mi?

hodja27
20-10-2008, 15:15
Arkadaşlar cihazım amerikadan 1.1.4 çıkışlı olarak geldi. PCmde itunes 8 yüklü ve ben mp3leri şu an dinlemeye başladım bile.
Ancak cihazı aldığımdan bu yana kafama takılan bi kaç noktayı sizlere anlatmak istedim. Yardımcı olacağınızı umuyorum.
1-Cihazım her sim taktığımda (avea) sim locked cancel/unlock uyarısı ile çıkıyor "unlock" basıyorum ve açılıyor konuşuyorum. Simi çıkarıp taktığımda aynı sorun devam ediyor. Cihazın içinden auto lock seçeneğini NEVER yapmış olmama rağmen.
2- Cihazım 1.1.4 versiyon ve okuduğuma göre şu anda en stabil çalışan versiyon. Ancak yeni çıkan programlar ve oyunlar için 2.1 yükseltmek istiyorum bu konudaki artılar ve eksiler sizce nelerdir?
3- Cihazım türkyiede pasaporta kayıtlıdır. Yükselttikten sonra kırma işleminde cihazın servis görmeme gibi bi sorunu olabilirmi?
4- Cihazın jailbreak yapılıp yapılmadığını nasıl anlarız. Menü de mavi simgeli installer var ancak cydia yok. Jailbreak yapıldığını düşünmüyorum. Sizce yapılmışsa nasıl anlarım?
5- Jailbreak yaptıktan sonra 1.1.4 sürümünü custom restore olarak tekrar yüklemem gerek mi yoksa düzgünce kullanabilirmiyim?
6- iphone jailbreak ile kullanılan programlar 2.1 den çok mu farklı sizce 2.1 sorunlarını göze almaya değermi?
7- yükseltirken contacts (yani telefondefterini) listi kaybetmekten korkuyorum back up yapabileceğim yer neredir?
8- Dev team gibi yazılım çıkaran firmaların yükseltme firmwarelerini kurduktan sonra iphone ile geri dönüşü olmayan bir yola girermiyiz yoksa her zaman cihazı ilk haline dönderme şansımız varmı?

Bu sorularımla sizleri de belki yoracağım ama link vermektense burda tek tek cevaplayan olursa çok memnun olurum. Ben okuyorum zaten konuları ama yine de açıklayıcı olması açısından cevap alabilirsem sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

fantazi
20-10-2008, 17:09
2.1 de yüzlerce kırılmış appstore oyunlarını bedava yükleyebilirsin cihazın jailbreak yapılmadığı için cydia ve installer yok eğer jailbreak yaparsan çıkacaktır.garanti için jailbreak yapınca normalde garanti dışı sayılıyor ama bir tuşla iphone unu aldığın gibi eski sürüme restore edersin ve gönül rahatlığıyla garantiye gönderebilirsin.sim kartı olayını bilmiyorum sim kartı çıkarıp jb yap o zaman [:'(]

hodja27
20-10-2008, 21:04
Yok jailbreak yapılmış sanırım çünkü installer 3.1.1 yüklü bugün baktım versiyonunu öğrendim.

Ama cydia yok onu da yüklemek istiyorum gerçi o 2.xx sürümlerinde ama belki 2.1 e geçersem yüklerim.

Diğer sorularım hala duruyor.

Evolution
20-10-2008, 23:44
1-PIN kodunu kaldırırsanız sorununuz çözülür.
2-Artılar tabiki yeni çıkan uygulamalar,eksiler ise 1.1.x sürümlerde olan bazı uygulamalar,bu sürümlerde henüz yok.
3-İşlemleri doğru yaparsanız olmaz.
4-Installer varsa jailbreak yapılmıştır,cydiayı installer üzerinden yükleyebilirsiniz.
5-Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.
6-Tabiki değer zaten çoğu sorunun çözümü var.
7-MS Outlook ile rehberinizi yedekleyebilirsiniz.
8-Her zaman geri dönüş var.

hodja27
21-10-2008, 09:04
Teşekkürler evolution.

Cevaplarınızla aydınlattınız kafamadaki bulanıklıkları.