PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Macbook almayı düşünüyorum, ama birkaç sorum olacak?

sirkumsali
20-02-2011, 23:45
Mac bilgisayarda windowsta yapılan her şey yapılır mı? ve kullanan arkadaşlar neden mac kullanıyor? mac bilgisayardaki ekran kartları yada mac bilgisayarın performansı sizleri memnun ediyor mu? rica etsem bu soruların cevaplarını verebilir misiniz?

ManyetikKarpuz
20-02-2011, 23:47
Mac pc deli hizlidir windows oyunlari oynanmiyor ama kendi app store si var windowsa gore cok daha iyi

sirkumsali
20-02-2011, 23:50
yok zaten pek oyun oynamayı sevmem, sevsem de gider ps3 xbox gibi cihazlar alırım :) peki windowsta olduğu gibi mesela çok sık sorun çıkarıyor mu? çünkü windowsta sorun çıktığında basıyoruz formatı, böyle macde de sık format atmaya gerek oluyor mu?

ManyetikKarpuz
20-02-2011, 23:52
Valla bende 1aydir kullaniyorum daha sorun yok tavsiye ederim zaten 7/24acik benim pcler sessizde calisiyor gayet guzel

sirkumsali
20-02-2011, 23:56
peki ne için kullanıyorsunuz? işinizle ilgili mi yoksa günlük hayatta mı kullanıyorsunuz?

TuRkHoT
20-02-2011, 23:59
peki ne için kullanıyorsunuz? işinizle ilgili mi yoksa günlük hayatta mı kullanıyorsunuz?

Ben zevk için kulaniyorum ama bazi kisiler , fotografla ugrasan arkadaslarim MAC kulaniyor...

ManyetikKarpuz
21-02-2011, 00:02
Dostum mantikli dusundugunde normal dizustu alicakdim piyasaya bakdim 2bintl arasinda. Amerikadan macbook pro almaya karar verdim hemen hemen ayni fiyat sayilir zaten,gunluk hayatta kullaniyorum eposta vs bildiginiz seyler

sirkumsali
21-02-2011, 00:02
evet ben de zevk için kullanıcam zaten, fotoğrafla falan uğraşmıyorum, peki mac pc kullanırken windowsa ihtiyaç duyar mıyım yada pişman olup döner miyim tekrar windowsa?

ManyetikKarpuz
21-02-2011, 00:04
3gune alisirsiniz mac e windowsuda unutursunuz hemen zaten

MrPau
21-02-2011, 01:24
Eğer benim gibi 1996 dan bu yana windows kullanmışsanız ve bilgisayarla çok haşırneşirseniz ve bilgisayar parçalarını yenileyen biriyseniz windowsta kalınız. MAC windows'a göre hızlıdır fakat tamamen ayrı bir dünyadır. Benim tavsiyem windowsta kalmanız yönündedir. Ama herkesin kendi düşüncesidir. Yakınınızda MAC kullanan birileri varsa deneyin ondan sonra almayı düşünün derim.

YzA
21-02-2011, 01:33
MAC in yazılımsal sorunları sıfıra indirgenmiştir... donanımsal sorunla da karşılaşmadım bugüne kadar illaki olur ama çok az o yönde çok iyi fakat bir takım programlar oluyor program üreticisi mac için üretmiyor o zaman windows a ihtiyaç duyuyorsunuz ama bunuda 2 . bir işletim sistemi olarak windowsu kurup aşabilirsiniz ben genelde macos de işimi hallediyorum (gerçi evde windows lu makinam var ) ama dışarda falan ihtiyaç olunca yüklediğim windowsu kullanıyorum zaten tek tuşlada windowsa geçiliyor o yönde de çok iyi hertürlü mac almanızı tavsiye ediyorum hatta amerikadan getirmede yardımcı olurum ben kendimde macbook satıyorum ilgilenirseniz bana mesajla ulaşabilirsiniz...[:)]