PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3G VIN'I ipad'de Kullanabilirmiyiz?10 puanlık Soru?

kinkong
06-02-2011, 17:43
Arkadaşlar 3g vın var yurtdışında kullandıgım 3g Vın.kablosuz internetim var ama calısmıyor suanlık. 3G vın'ı ipad'de kullanma şansımız varmı?Derin bi fikri olan?

MrPau
06-02-2011, 17:48
Sadece şu şekilde çalışır, vınndaki simkartı çıkarıp eğer ipadiniz 3g modeliyse ona takıp çalıştırabilirsiniz. Aparatlarda olsa dahi 3g modemi taksanızda tanımaz.

kinkong
06-02-2011, 18:23
Sadece şu şekilde çalışır, vınndaki simkartı çıkarıp eğer ipadiniz 3g modeliyse ona takıp çalıştırabilirsiniz. Aparatlarda olsa dahi 3g modemi taksanızda tanımaz.

Ama biliyorsunki Vındaki simcard büyük ipad deki ise micro...simkartı mikroyada ceviremem sonra 3 g de kullanamam?Varmı bi fikrin

MrPau
06-02-2011, 18:29
Ama biliyorsunki Vındaki simcard büyük ipad deki ise micro...simkartı mikroyada ceviremem sonra 3 g de kullanamam?Varmı bi fikrin

Simkart büyütücüleri var. Birde eşsimkart hizmetleri var operatörlerin. hangisini tercih edersen öyle yapabilirsin.

kinkong
06-02-2011, 21:42
Simkart büyütücüleri var. Birde eşsimkart hizmetleri var operatörlerin. hangisini tercih edersen öyle yapabilirsin.

Daha farklı bi yöntem lazım Simkartı Küçültemem 1. 2 incisi yurtdışındayım eş simkart verirlermi bilmiyorum.Daha farklı bi yöntem yokmu 3g Vın ı Her hangi bir program ile ipad'de algılayıp Şifresini girerek kullanmak gibi?

ilhan78
07-02-2011, 00:14
usb girişi taktıramayacağınıza göre , simkartı kesmekten başka çözüm yok gibi.

massari
07-02-2011, 01:07
eger bir mac kullaniyorsaniz system preferences-> sharing -> internet sharing 'e tiklayip macinizin wifisinden 3g vininizin internetini dagitabilirsiniz ve boylece ipadden de internete girmisin olursunuz hemde mac'den internete girmis olursunuz..

ReViVoMelih
07-02-2011, 02:54
Ben 3g vınn modemimdeki data hattını turkcell 'de micro sime çevirttirip kullanıorum şuan vınnı attım kenara duruo evde zaten fazla kullanmıordum ipad alınca işe yaradı 3g hattı mis gibi kullanıorum micro sim yapmak içinde o simkartını turkceller bayilerinde bi kesici bi alet var tık kesip o şekile çeviriolar çiplı kısmına zarar vermeden bende hemen yaptırın

kinkong
07-02-2011, 11:40
Ben 3g vınn modemimdeki data hattını turkcell 'de micro sime çevirttirip kullanıorum şuan vınnı attım kenara duruo evde zaten fazla kullanmıordum ipad alınca işe yaradı 3g hattı mis gibi kullanıorum micro sim yapmak içinde o simkartını turkceller bayilerinde bi kesici bi alet var tık kesip o şekile çeviriolar çiplı kısmına zarar vermeden bende hemen yaptırın

Ben yurtdışındaym ve yurtdışından aldıgım 3g Vın'ı kullanıyorum Turkcell Değil.

kinkong
07-02-2011, 11:40
eger bir mac kullaniyorsaniz system preferences-> sharing -> internet sharing 'e tiklayip macinizin wifisinden 3g vininizin internetini dagitabilirsiniz ve boylece ipadden de internete girmisin olursunuz hemde mac'den internete girmis olursunuz..

Söylediğin çözümü Windows'da yapma imkanımız yokmu?

sirkumsali
07-02-2011, 12:56
evet aynı işlemi win7 yada win xp de de yapmanız mümkün, tabi laptop kullanıyorsanız. Laptopunuzda bulunan herhangi bir interneti kablosuz vasıtasıyla diğer kablosuz cihazlara dağıtabilirsiniz.
Win7 için: Kablosuz bağlantılar>Ekle>yeni bağlantı oluştur> ve internet paylaşımını aç>
gayet basit bir olaydır

HunterUnicorN
07-02-2011, 14:48
evet aynı işlemi win7 yada win xp de de yapmanız mümkün, tabi laptop kullanıyorsanız. Laptopunuzda bulunan herhangi bir interneti kablosuz vasıtasıyla diğer kablosuz cihazlara dağıtabilirsiniz.
Win7 için: Kablosuz bağlantılar>Ekle>yeni bağlantı oluştur> ve internet paylaşımını aç>
gayet basit bir olaydır
bu sekilde calistirabildin mi emin misin ise yaradigindan?

kinkong
07-02-2011, 18:09
gayet basit bir olaydır

Dedğin olayı Kablosuz bağlantılarda Sadece Wifi gözüküyor Wifide calısmadıgı icin.Ama ben şu şekilde birşey buldm ağa kablosuz Aygıt Ekle diye ona basıyorum ipad 'de bilgisayar beliriyor Resimde gördüğün gibi ama Bağlanmak istediğimde Şifre soruyor. Ağ şifresi diyor ama bulamadım nedir bu şifre acaba?vının şifresi değil pc nin şifresi değil..Ne olabilir?http://img4.imageshack.us/img4/3385/adem001.pnghttp://img820.imageshack.us/img820/1430/adem002.png

kinkong
07-02-2011, 22:52
Bilgisi olan yokmu bu konuda?

Aypadim
07-02-2011, 23:08
ben denemedim ama aklıma gelen ve denediğim başka bir yolu paylaşayım.bende htc hd 2 var.onu modem olarak kullanabiliyorum.ordan da ipad i wifi den bağlıyordum.sonra turkcell bayisine gittim.bi tane micro sim aldım ve sordum

bu aldığım micro sim kartı vının içinde kullanabilirmiyim diye?
onlardan evet yanıtını aldım.çünkü mikro sim kart yani vınnn ın içindeki kart data kartı ve ipadin içinde micro sim kartta data kartı.
bence vınnın içindeki kartı ipade bağlarsanız.sanırım bağlanabilirsiniz.
sanırım 10 puanıda ben aldım:)

sirkumsali
08-02-2011, 01:38
kinkong

sistem olarak ne kullanıyorsun pcde? XP? Win7?

kinkong
08-02-2011, 13:08
kinkong

EVet win7

kinkong
08-02-2011, 13:09
kinkong

Yeni ağ kurarak şifresiz ağ kurup bağlantı sağladım ama internete bağlayamadm bu sefer internete girmiyor.neyse zaten Wifi yi yaptım halloldu:)