PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3G VIN Yüksek Hızda AMA interneti Yavaş algılıyor?

kinkong
05-02-2011, 13:10
arkadaslar resimdede gördüğünüz gibi internet hızı uçak gibi 1 mb hızla alıyorum dosya ne redeyse ama internete girdiğimde bu pekde yansımıyor oraya Sizce sorun neden kaynaklanabilir.3g tam cekmiyordu burada yurtdısındayım. Vın'a Anten aldım Kablo takıp uzattım dışarıya şimdi sinyal iyi hızda süper gösteriyor programda.Ama internete girerken okadar seri değil.Problem neden olabili?121 MB hız gördügünüz üzere.http://img828.imageshack.us/img828/8641/adszwdg.jpg

cem tanriover
05-02-2011, 14:37
Bildiğim kadarıyla 1mbit oyle abartilicak bir hız değil. Ama tarayicinizda dediginiz kadar yavas ise. İlk olarak Google Chrome'u indirin. Explorer fazla kasabiliyor bazi bilgisayarlarda.

iToso
05-02-2011, 15:56
arkadaşım ben 8mbps kullanıyorum dedğin gibi bazen bende de yavaşlık oluyor.. serverla alakalı oldğnu düşnmüştüm sonuçta türkiye bağlanıyor.
özellikle haftasonları benide etkiliyor, hem bide sen yurtdışından bağlanıyormuşsun bağlanma hızının düşmesi normal gibi geldi bana..

kinkong
05-02-2011, 16:35
arkadaşım ben 8mbps kullanıyorum dedğin gibi bazen bende de yavaşlık oluyor.. serverla alakalı oldğnu düşnmüştüm sonuçta türkiye bağlanıyor.
özellikle haftasonları benide etkiliyor, hem bide sen yurtdışından bağlanıyormuşsun bağlanma hızının düşmesi normal gibi geldi bana..

Ben türkiyeden aldıgım Vın'ı kullanmıyorumki Buradan aldıgım Vın'ı kullanıyorum ve gördüğün üzere internet 120 Mb cıkıyor.Buranın operatorunden aldıgım 3g Kullanıyorum yani

iToso
05-02-2011, 16:39
hmm.. vın kullandığın için dalgalanma olabilir fakat ne zamandır kullanıyosun hep bu şekilde mi?

kinkong
05-02-2011, 17:13
uzun süredir.Anlamadım gitti.aynı sekılde

iToso
05-02-2011, 17:42
bence bi müsteri hizmetlerini aramalısın aldığın yerin bi çözüm bulmalılar bence..
vın'ı değiştirmen gerekebilir.

cem tanriover
05-02-2011, 20:27
Ya bir de denediğimi deneyin. Fotoğraflar da explorer kullanıyor gibi gözüküyorsunuz. Bir de Google Chrome kullanın veya Firefox.

kinkong
05-02-2011, 21:07
Ya bir de denediğimi deneyin. Fotoğraflar da explorer kullanıyor gibi gözüküyorsunuz. Bir de Google Chrome kullanın veya Firefox.

Chrome daha hızlı ama resimleri felan geç açıyor sitelerde olan

ByWanT
06-02-2011, 16:06
Download hizli olmasina ragmen sitelerin acilmasi yavassa bir de dns degistirerek deneyin, dns den kaynaklanabilir.

kinkong
06-02-2011, 21:49
Download hizli olmasina ragmen sitelerin acilmasi yavassa bir de dns degistirerek deneyin, dns den kaynaklanabilir.

Dns değişemiyorumki Değişiyorum Uyguluyorum ama tekrar bağlandıktan sonra bakıyorum yine DNS otomotik olmuş.+ Bir dosya indirirken Explorerda mesela dosyanın ne kadar hızla indirildigine bakıyorum 40 KB geçmiyor Oysa 3g nin programında gördüğünüz gibi hız maksimuma cıkıyor ama mesela herhangi birşeyi download etsem diğer siteleri kesinlikle açmıyor aynı anda farklı birşey uygulayamıyorum.Net bir bilgisi olan varmı?

MrPau
03-03-2011, 20:30
3G internet bir çok şeyden etkilenebiliyor. Evinizdeki manyetik alan, baz istasyonuna yakınlık, o anda aynı baz istasyonu üzerinden internete giren kişi sayısı gibi nedenler internetin hızını etkiler. Eğer 7/24 aynı sorunu yaşıyorsanız müşteri hizmetlerini arayınız.

Ben KKTCell 3G internetini kullanıyordum. Belirli bölgelerde 100-300 arası belirli bölgelerde 500-850 arası değişiyordu.

CASUA
03-03-2011, 20:38
Ya hakikaten barış, bende bugün 3G'de kanser oldum bağlanıcam diye...2 saatte bir sayfa açılırmı kardeşim evde 50 MB Telefonda hayal kırıklığı kullanıyorum anlamadım gitti.böyle giderse kapatırım 3G'yi...

Sessiz
04-03-2011, 07:57
İnternet explorer i bırakın bence.Hem yavaş hem kasıyor Google chrome indirebilirsiniz. Daha öncede arkadaş belirtmiş.
Resimleri geç açması saçma çünkü;javasprit motoru bayağı hızlı geç aciliyorsada önce sayfa ardından hemen aciliyordur.Zaten Buda hız taktigidir.