PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspanyolca öğrenmek isteyenler...

james_kad
02-03-2009, 19:14
Arkadaşlar, özellikle biraz da olsa İngilizce bilen arkadaşlar, İspanyolca öğrenmek için güzel bir site tavsiye edeceğim: www.spanishdict.com (http://www.spanishdict.com)

Sitede videolu, İngilizce anlatımın yanında, öğrendiklerinizi test etmek için okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi küçük quizlere de tabi tutuluyorsunuz. Bölümlerden yeterli puanı aldıktan sonra bir sonraki derse geçebiliyorsunuz. Tabi ki üyelik vs herşey tamamen ücretsiz ve bana öyle geliyorki bir zaman sonra ücretli olacak...

Neden İspanyolca öğreneyim, ne gerek var diye sorarsanız da, ben avantajlarını sıralayım:

- Dünyanın birçok ülkesinde ana dil (İspanya, Porto Riko, Kolombiya, Meksika, Arjantin, kısmen Brezilya,Portekiz vs.) ya da ikinci resmi dil (Amerika vs. gibi) olarak kullanılıyor.
- Gramer olarak Türkçe'ye benziyor, yazıldığı gibi okunuyor. Türkçe ve İngilizce ile birçok ortak kelimesi mevcut.
- Sitede anlatım çok ağır bir İngilizce ile yapılmamış. Çalışırken aynı zamanda çok iyi bir şekilde İngilizce pratik yapmış oluyorsunuz.
- İspanyolca aynı zamanda İtalyanca ile de birçok benzerliğe sahip olduğundan, aradaki farkları öğrenerek İtalyanca'yı da öğrenmiş olma gibi bir şansınız var.

Benim çok hoşuma gitti. Zamanı olan ve fazla zorlanmadan yabancı dil öğrenmek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum...

Sylar
02-03-2009, 21:55
gracias amigo

james_kad
02-03-2009, 22:04
Bien :P

uteamnofear
22-02-2010, 00:06
Hasta la victoria siempre amigo =)

efekanefe
26-02-2010, 17:41
süper bir siteymiş çok beğendim..Birde bunun Almanca için olanı var mı biliyomusunuz [gl=20.gif] aradım bulamadım ama bileniniz varsa paylaşırsa çok sevinirim.teşekkürler

james_kad
26-02-2010, 17:55
livemocha.com diye bir site vardı. her dilde eğitim vardı ama bi ara ücretliye çevirdiler. sonra da girmedim :)

efekanefe
26-02-2010, 18:06
eyvallah hocam saolasın bi kurcalayayım :)

bu arada baktım şimdi livemochaya 3 4 ders ücretsiz olarak veriyor.aklınızda olsun :)