PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 4.2.1 hakkında

tuncerny
10-12-2010, 19:36
Merhaba İyi Akşamlar,

bir sorum olacak. iOS 4.2.1 güncellemesini yapmak için ipad'i jailbreak yaptırmak mı gerekiyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

eScape
10-12-2010, 19:44
Hayir. Sen istedigin surume yukseltebilirsin iPad ini. Jailbreak telefona ucretli programlarin, kirilmis hallerini yuklemek icin gerekli arac diyim sana. iPad in yazilimini kiriyosun ve ucretli uygulamalarin cracklenmis versiyonlarini internetten bulup bedavaya yukluyorsun. Jb yapmak sana kalmis. 4.2.1 ipad icin su anda jb yok sanirim, emin degilim ama :)

tuncerny
10-12-2010, 19:47
Hayir. Sen istedigin surume yukseltebilirsin iPad ini. Jailbreak telefona ucretli programlarin, kirilmis hallerini yuklemek icin gerekli arac diyim sana. iPad in yazilimini kiriyosun ve ucretli uygulamalarin cracklenmis versiyonlarini internetten bulup bedavaya yukluyorsun. Jb yapmak sana kalmis. 4.2.1 ipad icin su anda jb yok sanirim, emin degilim ama :)

bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olacak. İOS.4.2.1 güncellemesini ipad'ime nasıl gerçekleştirebilirim.Yeni ipad sahibiyim ondan fazla bilgim yok

eScape
10-12-2010, 19:52
iPad icin 4.2.1
...........................
Burdan ipsw yi indir. iTunes a cihazi bagla, yedeklerini aldiktan sonra iPad ten [shitft]+yazilimi guncelle (ingilizcesi aklima gelmedi, almanca kullaniyorum ben) tikla. Ekrana gelen pencerede bu indirdigin ipsw yi bul. Tamam dedikten sonra iTunes herseyi kendi yapicaktir. Resimli anlatim sitede mevcut sanirim, bakarsin anlamazsan.

Düzeltme (Afanasyevo): Gerekli uygulama forumumuzun indirme merkezinde bulunmaktadır.

tuncerny
10-12-2010, 20:14
tekrar çok teşekkür ederim

Afanasyevo
10-12-2010, 20:44
Tuncery,
Aradığınız her türlü Apple Firmware' ü forumumuzun indirme merkezinde bulunmaktadır.
Buradan; Firmware Dosyalar? - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=cat&id=2)

Chc46
13-12-2010, 23:23
Insaallah gec kalmamisimdir cevap yazmada @tuncerny ustam eger elindeki ipadda surum 3.2.2 varsa birak öyle kalsin simdilik
sakin 4.2.1 yükseltme
cünkü jailbreak yapacak olursan sadece tethered oluyor buda demek oluyor ki ipadi her kapatip actiginda tekrar bilgisayara baglayip redsnowla acman gerekiyor yoksa acilmiyor...
bana kalirsa eger ilerde jailbreak yapacaksan biraz bekle derim 4.2.1 yüklemekle..
selamlar...

tuncerny
14-12-2010, 09:53
daha yükseltmedim ama jailbreak de yapmayı şu anda düşünmüyorum.Peki şu anda neden beklemeliyim. ileride yapınca da aynı şeyle karşılaşmayacakmıyım?

Afanasyevo
14-12-2010, 21:24
Tuncerny şu an baımsız Jb çıkmadığı için üyemiz o şekilde görüş belirtmiş. iPad kullanıyorsan ve Jb de yapmayacaksan yada ileride yapmayı düşünebilirsen 4.2.1 e geçmende bir sakınca yok. Bağımsız Jb ise bu ay sonu gibi çıkacak gibi bir söylenti var.