PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPad youtube hiz sorunu

FuAt_63
07-12-2010, 22:45
Selamlar internet hiZim 10 mbps olmasina ragmen youtube da videolar cok yavas yukleniyor.

Diger sitelerde normal izlerken youtube iskence gibi.

Bilen varsa yardim bekliyorum.

iyi gunler

emrahegrek
07-12-2010, 22:55
benim iphone da aynı sanırım cıhazlarla alakalı pc den gırınce hızlı cihazdan girince yavas menudeki youtube uygulamasından da kaynaklanıyor olabılır safarıden deneyın aynı acep ben denemedim hiç...

FuAt_63
08-12-2010, 17:56
zaten youtube videolarina tiklayinca youtube uygulamasi uzerinden aciyor o yuzden yine yavas

anubisfb
10-12-2010, 13:18
bende ipad'de aynı dertten müzdaripin

forgta
10-12-2010, 14:01
ipodtouch dada aynı sorun var cok yavas

orkuncetin
10-06-2011, 00:13
bu konudan ve aşağıdaki önerilen konudan da anlaşılacağı üzere google ve appleın yaptığı özel youtube anlaşması sonucu ios cihazlarındaki youtube uygulamasının gerçekten yavaş olduğu ortaya çıkıyor
opera ile deneyen oldumu acaba
benimde internet hızım 16mbit vdsl pcden süper hızlı açıyor ama iphone e ipadimde aşırı yavaş

bu soruna bir çözüm olabilirmi diye iki jbli cihazımda da hosts. dosyasını editleyerek tüm youtube iplerini girdim etc/hosts. dosyasına
ama sonuç değişmedi hız yine aynı yavaş

varmı bir çözüm bilen

godfather03
10-06-2011, 04:46
wifi kısmından wifi isminin yanında ki oka tıklayarak dns yi 8.8.8.8 yapın bide öyle deneyin internet hızı dnslere göre farklılık gösteriyor ben 8mbit netle çok rahat ve yüksek kalitede video izleyebiliyorum. Ancak cihazım iphone ipadlerde işe yarar mı bilmiyorum?

orkuncetin
11-06-2011, 21:15
aynı dns değiştirme yöntemi tüm ios cihazlarında işe yarıyor ben2 dns kullanıyorum
hem google dns 8.8.8.8 hemde open dns 208.67.222.222
dns ile alakalı değil bu durum bence
çünkü dns sadece isim çözüp ip adresini getiriyor
yani cihaz bana youtube.com lazım dediğinde dns o ismi çözerek aha youtube.com ipsi şu diye cevap veriyor
bence application olarak ios aygıtlardaki youtube appta bir sorun var
bu da appledan değil googledan kaynaklanıyor diye düşünüyorum

şöyleki
youtube sitesinde youtube for devices diye bir bölüm var orda youtubeu izleyebileceğiniz pc harici başka kaynaklar gösteriliyor
tvler dvdlar nmt cihazları felan
youtubeun sahibi google aynı zamanda androidin de sahibi
gelen connectionun refer kısmına bakarak ios device olduğunu anlayıp yoğun iletişimin bulunduğu iplere yönlendiriyor olabilir

bu tespiti şu şekilde yaptım ve doğru olduğu konusunda ciddi düşüncelerim var
kardeşimde htc desire hd var bende iphone
evdeyiz ve aynı wifi ağındayız pcler kapalı önce ben açtım pitbull bombom videosunu
sonra o açtı htcden
onun htcde hiç takılma bekleme olmadan full izledik
bende ise 2 defa durdu

not onda sbsettings gibi bişi de yok bende ise sbsettingsten removebg yaptım sadece youtube açıktı