PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7 home Dili türkçe yapmak

firtis
26-11-2010, 08:36
Arkadaşlar yeni Sony vaio win7 home i3 aldım , herşey cok guzeldi taki eve gelip pc yi acana kadar..

Dili ingilizce oldugunu gorunce başımdan kaynar sular döküldü google amcaya sordum hemen fakat farklı şeyler söylüyolar.. Yardımcı olabilecek varsa ve yeni laptop aldıgım için yapılacak şeyler hakkında bilgi verirseniz , cok cok cok tesekkur ederim.. iyi çalışmalar..

aresblade
26-11-2010, 09:22
ingilizcen var mı?

XANTHE
26-11-2010, 09:28
Windows uptade i açın isteğe bağlı güncelleştirmeler olacak, o güncelleştirmelerin üzerine tıkladığınızda Türkçe Dil paketi var onu seçip yükleyin ardından ayarlardan bölgesel dil paketini türkçe yapın.

aresblade
26-11-2010, 09:29
eğer türkiye'den satın almışsa, dil seçenekleri içerisinde türkçe muhakkak bulunuyordur.

firtis
26-11-2010, 09:38
ist bilişimden aldım ama bulunmuyor.. yuklemeleri komple yaptım..
ayarlardan baktıgımda diller boş ekli birsey yok yanlız altta dil eklemek için tıklayın diyor. ordan da bütün dillere geciyor download var cogu ulke de , turkiye de learn how yazıyor..

Any Language ( Ultimate or Enterpise ) yazıyıor.. :(

Konum : turkiye yaptim biraz turkce oldu : ) ama tamamiyle değil..

XANTHE
26-11-2010, 09:46
normal güncellemeler değil isteğe bağlı güncellemelerin içinde olacak tam dil paketi. Bende ilk başta enterprise yüklemiştim yoktu güncelleştirmelerden indirdim. Daha sonra ultimate yükledim zaten Türkçeydi.

firtis
26-11-2010, 10:00
Abi guncellestirmelere baktım , x64 tabanlı Sistemler için windows7 guncellestirmesi diyor.. ( istege baglı)
Bütün guncellestirmeleri yukledim zaten de..
Dil paketi diye belirtmiyor. :(
nerde abd gorsem turkce yapıom : )

XANTHE
26-11-2010, 10:14
Denetim masası/saat,dil,bölge/ görüntüleme dilleri Türkçe olması lazım.

firtis
26-11-2010, 10:20
tamam her yeri turkce yaptım abi.. dil paketi gorunmuyor ama.. yeterli zamanla kurcalarken yaparim ben onu ilgileriniz icin cok tesekkur ederim.. iyi forumlar

konu kilitlenebilir abi..

Saygılar

okandar
26-11-2010, 10:51
Hayırlı olsun , güzel makine almışsın kardeş.

aresblade
26-11-2010, 13:34
Windows için dilleri yükleme - Microsoft Windows (http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/downloads/languages)

bu adres sana yardımcı olacaktır. bir de sadece ultimate ve enterprise ürünlerinde varmış dil paketi güncellemesi.

bir de bu adres sanırım türkçe dil paketini yüklemene yardımcı olacaktır: Vistalizator - change display language in Windows Vista and Windows 7 (http://www.froggie.sk/)